• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

گام اول گزینه دو

samira16

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گنبد کاووس
مدال المپیاد
ندارم :-"
دانشگاه
دانشگاه گلستان-گرگان
رشته دانشگاه
مهندسی عمران
پاسخ : گام اول گزینه دو

به نقل از mahen1375 :
انقد کسی پست نداد که دوباره خودم پست میدم
ظاهرا کسی امروز آزمونشو خوب نداده :D منم که خواب بودم
دفترچه برنامه ریزی جدیدو دیدین؟ نه به این دو هفته که رد شد نه به این برنامه جدیده 8 تا وقت فقط واسه فصل 1 حسابان!!!
من تصمیم گرفتم درسای پیشو همزمان با این برنامه بخونم برم جلو فقط اختصاصیا رو. میرسم به نظرتون؟
اگه بتونی برسی که ترکوندی! (; ولی اگه میبینی از برنامه ی خودش عقب میمونی ولش کن! 8 تا وقت فقط واسه فصل 1 حسابان :O ما که پارسال ندیدیم ازین چیزا خدا شانس بده :D

crazyboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
InVisaBle HanD
شهر
کاشان

سلام !
یه آدم نیکوکار بیاد بگه فیزیک و شیمی و حسابان و هندسه واسه آزمون بعدی تا کجا میاد! :D
خیلی ضروریه پای زندگی در میونه! :D

mahen1375

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
مدال المپیاد
دو بار مرحله اول فیزیک یه بار کامپیوتر یه بار ریاضی!
دانشگاه
اگه خدا بخواد شریف
رشته دانشگاه
عمران سازه برق ریاضی محض فی

به نقل از CrazyBoy :
سلام !
یه آدم نیکوکار بیاد بگه فیزیک و شیمی و حسابان و هندسه واسه آزمون بعدی تا کجا میاد! :D
خیلی ضروریه پای زندگی در میونه! :D
آزمون غیر حضوری 3 مرداد:
حسابان:فصل1 تا ابتدای قدر مطلق و ویژگی های آن
فیزیک3:فصل1
شیمی3:بخش 1 تا ابتدای روابط جرمی در محاسبه های استوکیومتری
هندسه:فصل1 تا ابتدای مکان هندسی
جبر:فصل 1 تا ابتدای اصل لانه کبوتر
ادبیات3:درس های 1 تا 4
زبان فارسی3: درس های 13 تا 20
عربی3: درس 1
دین و زندگی3: درس های 1 تا 3
زبان انگلیسی3: درس 1

crazyboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
InVisaBle HanD
شهر
کاشان

عمومیا هم بزارید :D

zahra.karimi

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
همدان

تورو خدا یکی بیاد بگه این سوالای آزمونای غیر حضوری رو کجای سایت باید دانلود کنیم .من که پیداش نمیکنم هرچی میگردم . فقط پاسخش هست. تو بسته هایی هم که میدادن نبود

crazyboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
InVisaBle HanD
شهر
کاشان

به نقل از zahra.karimi :
تورو خدا یکی بیاد بگه این سوالای آزمونای غیر حضوری رو کجای سایت باید دانلود کنیم .من که پیداش نمیکنم هرچی میگردم . فقط پاسخش هست. تو بسته هایی هم که میدادن نبود
داخل بسته آموزشی بود!

crazyboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
InVisaBle HanD
شهر
کاشان

گزینه 2 عمه داره ؟!
2 ساعت پاسخنامه پر کردم زدم تایید دوباره اومد صفحه اول! :D
چرا قرابت نداشت ! :-w
این آزمون خوب بود! البته کلی عذاب وجدان دارم 2 تا سوال فیزیک رو طاقت نیاوردم ببینم درست نوشتم یا نه رفتم از رو پاسخنامه نگاه کردم! :D

seulfille

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بندرعباس

نفر اول همه رو صد زده ديگه نفر دوم سوم اينا هم نداريم.همه صد زدن...دوره ى ما دوره ى نخبه هاس :)) چجورى با اينهمه عقل کل رقابت کنيم واقعا؟!!

Heyrat

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HeLLi
شهر
Tehran

به نقل از Mahsa.Z :
نفر اول همه رو صد زده ديگه نفر دوم سوم اينا هم نداريم.همه صد زدن...دوره ى ما دوره ى نخبه هاس :)) چجورى با اينهمه عقل کل رقابت کنيم واقعا؟!!

شما مجبور نیستی به اونا فکر کنی
شما درصدای هر درسو نگاه کن ببین نسبت به قبل چه قد پیشرفت یا پس رفت کردی
خودت رو نسبت به خودت بسنج نه دیگران

hamykhafan

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
اصلا حرفشم نزن حالم بهم می خوره
دانشگاه
؟؟؟!!!!
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نقل از Mahsa.Z :
اینا خیلی هاشون سوالا رو از قبل دارن! عقل کل هم نیستن! نفر یک کنکور هم نمیتونه اون سوالا رو صد بزنه! من قبلا گزینه 2 بودم میدونم! درز زیاد داره! امسال سنجش هم آزمون جامع دومیش لو رفته بود سوالاش!

seulfille

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بندرعباس

به نقل از H@MED :
اینا خیلی هاشون سوالا رو از قبل دارن! عقل کل هم نیستن! نفر یک کنکور هم نمیتونه اون سوالا رو صد بزنه! من قبلا گزینه 2 بودم میدونم! درز زیاد داره! امسال سنجش هم آزمون جامع دومیش لو رفته بود سوالاش!
بابا به شوخى گفتم!!اولا که آزمون غير حضورى بود سوالا رو همه داشتن دوما معلومه تقلب کردن!!

hamykhafan

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
دانشگاه
؟؟؟!!!!
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نقل از Mahsa.Z :
بابا به شوخى گفتم!!اولا که آزمون غير حضورى بود سوالا رو همه داشتن دوما معلومه تقلب کردن!!
پارسال هم که ما کنکوری بودیم تو آزمون حضوریاش نفر 1 تا حدود 6-7 همه رو صد میزد!

Heyrat

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HeLLi
شهر
Tehran

من مث سگ پشیمونم که رفتم گزینه دو
طوری شده که نه تنها تو سال تحصیلی نخواهم رفت گزینه دو ، بلکه هر کی هم پرسید برم یا نه ، پشیمونش میکنم از انتخاب گزینه دو

crazyboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
InVisaBle HanD
شهر
کاشان

به نقل از بی احســــاسـ... :
من مث سگ پشیمونم که رفتم گزینه دو
طوری شده که نه تنها تو سال تحصیلی نخواهم رفت گزینه دو ، بلکه هر کی هم پرسید برم یا نه ، پشیمونش میکنم از انتخاب گزینه دو
من با اینکه مدرسه هم میرم خیلی راضیم ! :|

seulfille

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بندرعباس

به نقل از H@MED :
پارسال هم که ما کنکوری بودیم تو آزمون حضوریاش نفر 1 تا حدود 6-7 همه رو صد میزد!
تو اين آخريه ده نفر اول همه صد بودن فکر کنم!

Heyrat

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HeLLi
شهر
Tehran

به نقل از CrazyBoy :
من با اینکه مدرسه هم میرم خیلی راضیم ! :|

من عملا" از هیچیش استفاده نمیکنم
نه جزوه آش
نه دی وی دی هاش
نه کارنامه هاش
نه برنامه هاش
از هیچی

و نه حتی از آزموناش
آزموناشو گذاشتم بعد از اینکه به بودجه بندیش رسیدم بعد خودم واسه خودم آزمون بدم

hamykhafan

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
دانشگاه
؟؟؟!!!!
رشته دانشگاه
نرم افزار

به عنوان کسی که یه سال این مسیره اشتباه رو رفته دارم میگم (سال کنکور گزینه 2یی بودم) به همه :
ببینید گام اول گزینه 2 یه خدمات سطح بالایی ارائه میده. بعضی ها خوششون میاد بعضی ها هم بد.هر دو گروه کار طبق این برنامه رو تا ته تابستون ادامه بدن. با هر زحمتی که شده پایشونو با تموم تلاش با همین برنامه تموم کنن. چون واقعن بار سنگینیو تو طول سال از رو دوششون برداشتن. دلیلش هم اینه که اگه تابستون درسای پایه رو جمع کنین توی طول سال خیلی نیاز نیست برا پایه وقت بذازین . مثلا فقط 5 شنبه ها رو براش وقت بگذارید که دوره کنید و تست بزنین که از یادتون نره! تو کنکور هم سوالای پایه کمک بیشتری بتون میکنن تا پیش. چون سوالای پایه از لحاظ محاسباتی وقت خیلی کمتر میگیرن و استدلال کمتری میخوان. تو عمومی هاش هم اگه دقت کنین سوالای پایه ساده ترن! دقت کنید که 10 روز آخر تابستون یه حال اساسی بکنید که خستگیتون برا سال تحصیلی در بره! مسافرت به مناطق خوش آب و هوا مثله سرعین که اون موقع هواش عالیه ( من پارسال رفتم) گزینه ی خیلی خوبیه! حالا برای طول سال تحصیلی حتما از کانون استفاده کنید دلایلی هم دارم:
1- گزینه 2 توی سال تحصیلی به هیچ وجه چنین خدماتی رو ارائه نمیده. دیگه از فیلم و سی دی و آزمونای غیر حضوری و جزوه و ... تغریبا اثری نیست(کلا تو طول سال 4-5 تا غیرحضوری گرفتن که 3 تاش دم کنکور بود!)
2- یه سری سوال مزخرف طرح میکنن که این مزخرفات مربوط به حذفیات کتاب هم میشه. مثلا امسال یه بار از مبحث فنر های موازی و سری سوال داده بودن!
3- سوالاش به شدت سخت میشه ! به هیچ وجه تو کنکور چنین سطحی از سوالات مطرح نمیشه. این گزارش تطبیقی هم چرته چون اینا دارن یه حدود 20 تا آزمونو سوالاشو با یه آزمون بررسی می کنن. یعنی حدودا شما باید اون درصدو تقسیم بر 20 بکنین تا جواب بشه گزارش تطبیقی آزمون کنکور با یک آزمون گزینه 2!
4- پشتیبانیه قابل قبولی وجود ندارد. شما نمیتونین بفهمین حدودا تو چه وضعی هستین!
5- سرعت برنامه ی آزموناش مثه این سرورای تراوین بود که 2-3 روزه تموم میشن!!! هیشکی نمیرسید!
البته گزینه 2 برا فارغ التحصیلا شاید خیلی بهتر از دبیرستانیا باشه. چون یه برنامه روزانه براشون میریزه که تقریبا منطقی و خوب هست. و همچینین اونا وقتشون برا درس خوندن تقریبا 2 برابر دبیرستانیاس. برا همین اکثرا دیدم به برنامه رسیدن.
حالا مزیاتی که بچه ها ما از کانون میگفتن:
1- برنامش خیلی عالیه. چون دم کنکور که برسی حس میکنی همه چیزو بلدی و اصول روانشناسی برا یاد آوری توش رعایت شده
2- سوالاش شاید اولاش ساده باشه ولی کم کم سطح سوالا رو میبره بالا تا به آزمون سراسری برسه
4- چون وقت آزمونش کم تر از نرماله باعث میشه یواش یواش سرعت شما تو تست زدن بره بالا و سره جلسه کنکور وقت کم نیارید و راحت بتونید سوالا رو یک دور ،دوره کنید.
5- اگه یه پشتیبان خوب بیفته بتون که دیگه خیلی عالی میشه.
اینا فقط یه عیبی دارن میخوان کتابا ی کانونو بتون بندازن! کتاباش خیلی جالب نیست بعد هم تو آزموناش از همون کتابا سوال میدن فک میکنید خیلی بلدید. سعی کنید از کتابای انتشارت دیگه مخصوصا گاج و خیلی سبز استفاده کنید.
در ضمن سعی نکنید درسا رو تا عید تموم کنین. دقیقا طبق همون برنامه ی کانون برید جلو. چون برا تموم کردن قبل عید باید فشار بیشتری بزارید بعد خستگیه بیشتری هم داره! خوب هم یادتون نمیمونه درساش. تو دوران عید هم یخورده ساعت مطالعه رو بیارین پایین تا خستگیتون رفع شه و برای 3 ماه طلایی دوران کنکور آماده شید. خیلیا بخاطر همین فشار بیش از حد قبل و تو ی عید مثه من یکی دوماه آخر که اصله کاریه رو شل وا میدن! من 2 هفته آخر روزی 3-4 ساعت بیشتر نمیخوندم!!!

F@temeh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـــان
شهر
کاشـــان
مدال المپیاد
مرحله اول ریاضی
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
سخت افزار

من پارسال تابستون گزینه دو بودم و تو سال کانون.
سوالای تو تابستون بچه های کانونی رو که گرفته بودم آخر تابستون واقعا برام خیلی آسون تر از سوالای گزینه دو بود. برنامه ش هم خوبه. فقط بدیش اینه که آزموناش جز سه تاش غیر حضوریه. اگه میرید ممدرسه و به برنامه ش نمیرسید، خودتون یه برنامه ی دیگه بریزید ولی سعی کنید تو هر هفته هرچی تو برنامه ی خود گزینه دو هس شمام بیارید تو برنامتون. مثلا من با ساعت هایی که گذاشته بود واسه هر درسی مشکل داشتم. خودم تغییرش دادم. اگر هم نمیرسید به برنامه ش هیچ جوره، مهم نیست! من آخرای تابسون فمیدم چقدر از درسام رو تند تند وبی دقت خوندم واسه اینکه به برنامه ش برسم. ولی آخرا دیگه با برنامه ی خودم پیش میرفتم.
نظر من اینه که شما که تابستون میرید گزینه دو تو سال برید کانون. به خاطر آزمون های زیادش و برنامه ی نسبتا خوبش میگم. گزینه دو از مدرسه جلو تره. بش نمیرسید. و اینکه بدونید هییییچ کودوم از این موسسه ها سوالاش مشابه کنکور نیست. پس زیاد به سوالاش گیر ندید که فلان موسسه سوالاش سخته یا آبکیه. به برنامه نگاه کنید. بنظر من برنامه ی کانون تو سال خوب بود. و برنامه ی گزینه دو تو تابستون. :D

Heyrat

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HeLLi
شهر
Tehran

به نقل از F@temeh :
من پارسال تابستون گزینه دو بودم و تو سال کانون.
سوالای تو تابستون بچه های کانونی رو که گرفته بودم آخر تابستون واقعا برام خیلی آسون تر از سوالای گزینه دو بود. برنامه ش هم خوبه. فقط بدیش اینه که آزموناش جز سه تاش غیر حضوریه. اگه میرید ممدرسه و به برنامه ش نمیرسید، خودتون یه برنامه ی دیگه بریزید ولی سعی کنید تو هر هفته هرچی تو برنامه ی خود گزینه دو هس شمام بیارید تو برنامتون. مثلا من با ساعت هایی که گذاشته بود واسه هر درسی مشکل داشتم. خودم تغییرش دادم. اگر هم نمیرسید به برنامه ش هیچ جوره، مهم نیست! من آخرای تابسون فمیدم چقدر از درسام رو تند تند وبی دقت خوندم واسه اینکه به برنامه ش برسم. ولی آخرا دیگه با برنامه ی خودم پیش میرفتم.
نظر من اینه که شما که تابستون میرید گزینه دو تو سال برید کانون. به خاطر آزمون های زیادش و برنامه ی نسبتا خوبش میگم. گزینه دو از مدرسه جلو تره. بش نمیرسید. و اینکه بدونید هییییچ کودوم از این موسسه ها سوالاش مشابه کنکور نیست. پس زیاد به سوالاش گیر ندید که فلان موسسه سوالاش سخته یا آبکیه. به برنامه نگاه کنید. بنظر من برنامه ی کانون تو سال خوب بود. و برنامه ی گزینه دو تو تابستون. :D

عاقا تموم شد رفت دیگه
چیو دارین توضیح میدین ؟؟؟
اینارو باید یه ماه پیش که اوایل کار بود میگفتین

من تیر ماه رو با اون برنامه مزخرف گذروندم ، دیدم نمیشه !!
بعدش نشستم خودم برنامه ریختم بدون توجه به برنامه گزینه دو

• لایک
امتیازات: Kenji

The Sniper

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اردبیل

منم 2 فصل توي گزينه دو بودم و اصلا ازش خوشم نيومد يه سري از تجرب هام رو توي وبلاگم نوشتم كه اينجا واستون كپي ميكنم :

من سال های 91 و 92 رو با گزینه دو گذروندم و موفقیتی به دست نیاوردم. دلم میخواد تجربیات خودم از این موسسه رو به شما انتقال بدم تا اگر داوطلب کنکور هستین بهش توجه کنین و امیدوارم براتون مفید باشه.

سال اول رو که کلا بیخیال میشم چون چندان درس نخوندم و نتونستم به برنامه گزینه دو برسم ولی امسال که گذشت دلیل اصلی عدم موفقیت من برنامه ریزی غیر صحیح گزینه دو بود مخصوصا در دروس پایه اصلا به درد نمیخوره برنامشون. گزینه دو میاد و در هر آزمونش از تا سوال 25 برای هر درس سوالات پایه رو اختیاری میکنه ( مثلا سوالات 15 تا 25 معارف رو میزاره برای پایه و دو جور سوال 15 تا 25 داریم یه سوال 15 تا 25 پیش و یکی هم از پایه که جواب هاشون هم یکی هستن ) تعداد سوالات پایه مخصوصا در زیست شناسی بسیار پایین هست ( میانگین 3-4 تست برای هر فصل شاید هم کمتر ) اصلا نمیشه روی دروس پایه رو گزینه دو حساب کرد مرور هم نداره کلا به جز آزمون های جامعش. فقط برای پیش 1 و پیش 2 مرور گذاشتن و عربی پایه که به نظر من اصلا صحیح نیست.

البته برنامه دروس عمومي قلمچي از گزنيه دو هم بدتره ( به خاطر اجباري بودن سوالات كتاب زرد ) ولي دروس تخصصي و كل برنامش از گزينه دو خيلي بهتره .

بالا