• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

آزمون‌های قلمچی و کنکوری‌های 93

AlirezaRajabi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ابهر
دانشگاه
تبریز
پاسخ : آزمون‌های قلمچی و کنکوری‌های 93

چه وَزِش بود؟
چرا پاسخنامه ی نظرسنجی با شیمی 3 یکی بود؟

biogirl

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز
مدال المپیاد
:|
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
دندان پزشکی

به نقل از CrazyB0y :
اگر آبی ساده است کنکور ساده است!
خو مگه دروغ میگم؟
سوالای کنکور سال 70 تا 80 سخته؟آبی اکثرن اوناس! :-"

1375shahrzad

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
sabzevar

من شيمي 3 رو اصلا نزدم الان درصدم اومده منفي... :(( :(( :(( :((

shadi1201

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
آباده
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

منم همینطور شده شیمی 3 شده 4- درصد به خاطر همینم شیمیم از 67 رسید به 28 :( :((
قلمچی هم با این آزموناش گندشو درآورده این از یه طرف کیفیت بد کاغذ دفترچه هاش از یه طرف ! امروز داشت چشام درمیومد تا اعرابارو ببینم چی به چیه!! :-w

The Sniper

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اردبیل

من ديگه كم كم بايد كنكور رو بزارم كنار. زيست پايه 2 تا غلط داشتم پيش هم همينطور. فكر كنم همين موقع كه دوتا آزمون پشت سر هم 100 زدم تو اوج خداحافظي ميكردم خيلي بهتر بود.

راستي بچهها عمو كاظم عقب نشيني كرده ها آزمون هاي جامع رو عصر برگزار ميكنه. :D

Forough

::باران::
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
ارومیه/ تبریز
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه تهران

قبلنا یه جایی داش دفترچه اسمش محل انجام محاسبات بود! خدارو شکر اونم حذف کردن! صفحه فیزیک من پر شده بود با حلیات گزینه هارو نمیدیدم! :((

mohammadpasan1373

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بیرجند
مدال المپیاد
آقا ما نخوندیم ولی تو برو!!!!خداییش ضرر نمیکنی!
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
عمران

به نقل از shnk :
بشدت داره این کارنامم
25بهمن میره رو اعصابم!
چرا عمومیام بالا نمیاد؟
چیکار کنم غلط کم تر بزنم واقعا؟
معمولا تو بهمن و اسفند ي افت توي ترازاتون ميبينيد...
نگران نباشيد؛ 8->
البته ساده هم از كنارش نگذريد كم كم بايد با شروع سال جديد همونقدر ك روي اختصاصي هاتون وخت ميذاريد روي عمومي هاتونم وخت بذاريد!
سعي كنيد ديگه تستاي تاليفي نزنيد و كنكوراي قبلي رو كار كنيد و مبحث ب مبحث عمومي رو ياد بگيريد تا راحت تر ب سوالا جواب بديد...
به نقل از :: آوا :: :
قبلنا یه جایی داش دفترچه اسمش محل انجام محاسبات بود! خدارو شکر اونم حذف کردن! صفحه فیزیک من پر شده بود با حلیات گزینه هارو نمیدیدم! :((
بايد خودتونو عادت بدين از كمترين فضا براي محاسبه استفاده كنين؛مثلا يادمه توي سوالاي استكيومتري كنكورمون هيچ فضايي براي سوالاش نداشت!!!!
اگه قرار باشه همه رو با خط بزرگ توي هم بنويسيم هم احتمال اشتباه در محاسبات بالاس و هم اين ك توي سوالاتي ك جواب توي گزينه هاش خود اعداد 1و2و3و4 هس درصد وارد كردن عددِ جواب ب جاي گزينه خيلي خيلي بالا ميره!اينو ب چشم ديدم
واسه همين سعي كنين از الان چنتا كارو انجام بدين
اولا خودكارو بزاريد كنار!!! :Pب مداد يا اتود عادت كنين
دوما بزرگ ننويسيد!تا فضاي زيادي نگيره ;;)
سعي كنيد خيلي پر رنگ نكنيد چون بعضي وختا باس اونجارو پاك كنيد تا ي سوال ديگه رو حل كنيد!
ضمنن ي ورقه ي آچار رو ي 4 قسمت مساوي بصورت عمودي ببريد،و ازش براي چك نويس استفاده كنيد!چون چك نويساي كنكورتون ب اين شكله باس بهش عادت كنيد :D

Forough

::باران::
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
ارومیه/ تبریز
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه تهران

کلن بیماری روحی روانی پیداکرده کانون! تو دفترچه پاسخ گزینه هارو نمینویسه, باید بریم از صفحه مقطع گزینه پیدا کنیم!!!!!!!

nima_ar

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
لاهیجان

به نقل از The Sniper :
راستي بچهها عمو كاظم عقب نشيني كرده ها آزمون هاي جامع رو عصر برگزار ميكنه. :D
جدی؟؟
اعلام نکرده هنوز؟

shadi1201

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
آباده
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

کسی دی وی دی های نوروز رو خریده؟؟؟خوبن؟؟؟

sana.sh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
شريف
رشته دانشگاه
عمران

به نقل از نـ ـی ـما :
جدی؟؟
اعلام نکرده هنوز؟
كي اعلام ميكنه خوب؟؟

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

سوال 78 زبان امروز درسته؟!
کلمه time در حالتی که معنی زمان و دوران بده غیرقابل شمارشه،فقط وقتی که معنی دفعه بده قابل شمارشه مثلا I washed my face 2 times
پس نمی تونیم بگیم such a long time
از طرفی در زبان تخصصی داریم که یه ساختار این جمله ها با so میتونه اینجوری باشه:she is so clever a woman that she won't be cheated
این مثال دقیقا مثالی هس که تو یه کتاب گرامر دیدم که that هم می تونه حذف شه به جاش ویرگول گذاشت
درسته یه کم دور از ذهنه و تو کتاب نبوده اما از نظر فنی درسته
ولی آوردن a برای time که در اینجا غیرقابل شمارشه کاملا غلطه!

رعنــا

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ابهر
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
شیمی.
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار
اینستاگرام

آره درسته، time فقط وقتی می تونه قابل شمارش باشه که یا معنی دفعه بده (همونی که گفتی) یا معنایی مثل تو این جمله داشته باشه:we had a good time there.
تو این جمله هم مثل حالت دومه!

AlirezaRajabi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ابهر
دانشگاه
تبریز

نمیدونم چرا من نمیتونم بفهمم این سوال 114 رشته ریاضی چی میگه؛ ^-^
خب یه تابعی رو داده؛گفته پیوستس،و چند تا مقدار هم بهش داده؛که خب با بولزانو میایم میگیم فلان دو مقدار متوالیِ تابع،ضربشون منفی میشه،پس بر اساس بولزانو حداقل یه ریشه بین اون دو تا مقدار هست،
طبق جدولی که کشیده،تابع F حداقل دو تا ریشه داره،
اما تو پاسخنامه اومده یه تابع g تعریف کرده و بر اساس اون بولزانو زده بهش،
الان سوالم اینجاس،اون تابع g از کجا اومد؟چون من تو متن سوال چیزی رو نمیبینم که ...
نکنه اشتباه چاپیه و تو متن سوال افِ ایکس،منهایِ کوسینوسِ پی ایکسمه؟ ^-^

بعدن نوشت:
خب الان فهمیدم کجا سوتی دادم،ولی خب خداوکیلی طرز طرح کردن سوال بلد نیستن که،من خودم سر ازمون فکر میکردم اف ایکس همون کسینوس پی ایکسمه،نگو که دو تا تابع هستن،
پ.ن:پشت صفحه پاسخنامشو نخونده بودم که الان خوندم! :-"

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0

به نقل از AlirezaRajabi :
نمیدونم چرا من نمیتونم بفهمم این سوال 114 رشته ریاضی چی میگه؛ ^-^
خب یه تابعی رو داده؛گفته پیوستس،و چند تا مقدار هم بهش داده؛که خب با بولزانو میایم میگیم فلان دو مقدار متوالیِ تابع،ضربشون منفی میشه،پس بر اساس بولزانو حداقل یه ریشه بین اون دو تا مقدار هست،
طبق جدولی که کشیده،تابع F حداقل دو تا ریشه داره،
اما تو پاسخنامه اومده یه تابع g تعریف کرده و بر اساس اون بولزانو زده بهش،
الان سوالم اینجاس،اون تابع g از کجا اومد؟چون من تو متن سوال چیزی رو نمیبینم که ...
نکنه اشتباه چاپیه و تو متن سوال افِ ایکس،منهایِ کوسینوسِ پی ایکسمه؟ ^-^

بعدن نوشت:
خب الان فهمیدم کجا سوتی دادم،ولی خب خداوکیلی طرز طرح کردن سوال بلد نیستن که،من خودم سر ازمون فکر میکردم اف ایکس همون کسینوس پی ایکسمه،نگو که دو تا تابع هستن،
پ.ن:پشت صفحه پاسخنامشو نخونده بودم که الان خوندم! :-"

دوستم هم سرجلسه که رشتش ریاضیه واسم همین سوالو تعریف کرد و گفت من نمودار تابع جدول رو شهودی رسم کردم دونقطه قطع میکنه حداقلش. و مدام واسش سوال پیش میومد که کجا اشتباه کرد و چرا سه تا میشه و اینا

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0

آقا من متعجبم که چرا سوال 267 شیمی میشه گزینه ی دو. رشته های تجربی. رشته ی ریاضی هم همین سوالی که در مورد آمینواسید بود. طبق صفحه ی 77 کتاب شیمی 3: استون حلال مناسبی برای چربی ها، رنگ ها و لاک هاست. به هر نسبتی در آب حل میشود.

خب از آنجا که شبیه شبیه رو تو خودش حل میکنه، آب هم ناسلامتی قطبیه، پس استون هم قطبیه. تو اون سوال که درمورد آمینواسید بود، جامد هایی با نقطه ذوب بالا هستن و انحلال پذیری "کمی" در حلال های "ناقطبی" دارن. پس انحلال پذیری زیادی در حلال های قطبی دارن دیگه. پس جواب باید بشه گزینه ی یک. خوشحال میشم اگه موردی هست که من اطلاع ندارم بگین ما علممون زیاد بشه آگاه شیم. :)

رعنــا

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ابهر
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
شیمی.
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار
اینستاگرام

به نقل از The Merovingian :
آقا من متعجبم که چرا سوال 267 شیمی میشه گزینه ی دو. رشته های تجربی. رشته ی ریاضی هم همین سوالی که در مورد آمینواسید بود. طبق صفحه ی 77 کتاب شیمی 3: استون حلال مناسبی برای چربی ها، رنگ ها و لاک هاست. به هر نسبتی در آب حل میشود.

خب از آنجا که شبیه شبیه رو تو خودش حل میکنه، آب هم ناسلامتی قطبیه، پس استون هم قطبیه. تو اون سوال که درمورد آمینواسید بود، جامد هایی با نقطه ذوب بالا هستن و انحلال پذیری "کمی" در حلال های "ناقطبی" دارن. پس انحلال پذیری زیادی در حلال های قطبی دارن دیگه. پس جواب باید بشه گزینه ی یک. خوشحال میشم اگه موردی هست که من اطلاع ندارم بگین ما علممون زیاد بشه آگاه شیم. :)
بله، استون حلال قطبیه، اما در جدول صفحه 78 شیمی پیش اومده انحلال پذیری گلی سین(که آمینو اسیده)در آب خیلی زیاد و در اتانول نامحلوله، درحالی که اتانول حلال قطبیه! اما قطبیت کمتری نسبت به آب داره! استون هم نسبت به آب قطبیت کمتری داره! البته این بخش سوال که میگه"حلال های ناقطبی مثل استون" غلطه! چون استون قطبیه!
# اگه کسی چیز دقیق تری میدونه بگه ماهم آگاه شیم! چون اون قطبیت کمتر اتانول نسبت به آبو معلممون گفته بود و منم تعمیم دادم! :-D

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0

به نقل از رعنا. :
بله، استون حلال قطبیه، اما در جدول صفحه 78 شیمی پیش اومده انحلال پذیری گلی سین(که آمینو اسیده)در آب خیلی زیاد و در اتانول نامحلوله، درحالی که اتانول حلال قطبیه! اما قطبیت کمتری نسبت به آب داره! استون هم نسبت به آب قطبیت کمتری داره! البته این بخش سوال که میگه"حلال های ناقطبی مثل استون" غلطه! چون استون قطبیه!
# اگه کسی چیز دقیق تری میدونه بگه ماهم آگاه شیم! چون اون قطبیت کمتر اتانول نسبت به آبو معلممون گفته بود و منم تعمیم دادم! :-D

الان انتظار داشتن که ملت این سوال رو درست بزنن؟ چون چطور به ذهن یه نفر برسه که استون نسبت به آب قطبیت کمتری داره؟ مگه تو اون جدول اشاره به استون کرده بود؟ اشاره به اتانول کرد چه ربطی به استون داره؟ تنها جایی که تو کتاب اشاره به استون کرده شیمی 3 هستش و هر کی یه ذره فکر بکنه، فوری گزینه ی یک رو انتخاب میکنه. پس چی، گزینه ی دو رو هر کی زده یا قبلا با چنین سوالی و چنین نکته ای در مورد استون آشنایی داشته، یا اگه اولین بارش بوده حتما حتما باید میزد یک.

Pouria.K

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
Tehran-Mashhad
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

بنده سوال رو درست زدم ، و نه خر هستم و نه چیزی بارم نیست :د درست نیست اینجوری حرف بزنید به هر حال ! :د
یه چیزی هست به اسم خوندن دست طراح ! چرا ، بنده هم سر جلسه کاملا این مواردی که میفرمودین ، یادم بود ، ولی خوب مطمئن بودم طراح سوال کانون ، عقلش به این چیزا نمیرسه ، همینطور که بعضی از سوالای کنکور رو من میام برا شما با مدرک اثبات میکنم غلط هستن و گزینه دیگه جواب میشه، در حالی که موقع کنکور زدن جواب درست رو میزنم ، چون میدونم که طراح فقط یه صفحه کتابو باز کرده جلوش ، یه چیزی دیده ، یکم شرح و بست داده ، سوال طرح کرده و اصلا به این چیزایی که فکر من و شما میرسه فکر نمیکنه...:د
این سوال هم واضح بود که طراح صفحه آخر اسید و باز جلوش بوده ، دیده گلی سین توی اتانول نامحلوله ، بعد اولین چیزی که به ذهنش میرسه ، استون هست ، میگه یا علی ، اینم از این تست ! :د حالا اصلا من نمیدونم ، شاید هم درست بوده یا شاید هم غلط ، ولی چیزی که هست اینه که باید به این چیزا هم توجه داشته باشید :د

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی