• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بحث در خصوص انتخاب کتاب کنکور

shirin!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کاشان
مدال المپیاد
در ارزوی طلاونقره و برنز
دانشگاه
کاشان
رشته دانشگاه
مکانیک
پاسخ : بحث در خصوص انتخاب کتاب کنکور

به نقل از MISS-F :
کــدوم ؟

عربــی : نشرالگـــو یـآ گـــــآج (احساس میکنم نشرالگو غلط زیاد داره !)

زبـــــآن : کیـآسـآلــآر ... الگـــو یـــــآ گــــــــآج ؟
برای عربی گاج سبز عالی هسش برا زبانم هم کیاسالار هم گاج خوبه فرقی نداره کدومو بگیری

میعاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور-اهواز
دانشگاه
صنعت نفت
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از MISS-F :
کــدوم ؟

عربــی : نشرالگـــو یـآ گـــــآج (احساس میکنم نشرالگو غلط زیاد داره !)

زبـــــآن : کیـآسـآلــآر ... الگـــو یـــــآ گــــــــآج ؟

عربی رو به نظرم گاج بهتر از نشر الگوعه چون عربی یه سری قواعد خاصه که دیگه جا افتاده شده پس بهتره به یه کتاب به نسبت معروف تر بگیری که خیال خودت راحتتر باشه.هر چند به نظر من بهترین کار برا عربی اینه که جزوه یه معلم خوب عربی رو گیر بیاری که کامل همه چی رو کنکوری گفته باشه.به خصوص نکات ترجمه رو.چون اگه ترجمه رو بزنی درصدت خیلی میره بالا.

زبان یه کتابی بود نمیدونم اسمش فکر کنم کلاغه سفید بود!!!!یه چیزی تو این مایه ها.....ولی من زبان میکرو گاجو داشتم.واقعن عالی بود.به شرطی که بخونیش کامل

gjit

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

سلام بکس!
کتابی سراغ دارین که همه احادیث پیامبر و امامان در کل 3 سال دین و زندگی رو به تفکیک شخص آورده باشه؟

یعنی چند صفحه همه احادیث که از پیامبر در سه سال هست، بعد امام علی و...

هر دفعه که برا آزمون چند درس میخونم حفط میکردم هر حدیث از چه کسی هست. اما الان احساس میکنم همش یادم رفته.

اصلا تو کنکور روش مانور میدن؟ از 25 تست کنکور چندتا ممکنه بپرسن گوینده حدیث کی بوده؟

FaRZANEH15

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگــآن
شهر
tab
دانشگاه
SBMU

به نقل از gangsta :
سلام بکس!
کتابی سراغ دارین که همه احادیث پیامبر و امامان در کل 3 سال دین و زندگی رو به تفکیک شخص آورده باشه؟

یعنی چند صفحه همه احادیث که از پیامبر در سه سال هست، بعد امام علی و...

هر دفعه که برا آزمون چند درس میخونم حفط میکردم هر حدیث از چه کسی هست. اما الان احساس میکنم همش یادم رفته.

اصلا تو کنکور روش مانور میدن؟ از 25 تست کنکور چندتا ممکنه بپرسن گوینده حدیث کی بوده؟

ایـن تست هـآ از مد افـتاده ... بیشتر دانشگـآه آزاد از این تیپـ سـوالـآ میـده !!!

nasma

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
بهشتي
شهر
مراغه

يعني تو كنكور حديثي نمياد!؟ از كي باشه؟ ولي خود حديث رو ميدن كه با چي قرابت داره لابد:)) يا اصلا حرف حديثم نزن؟!

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

به نقل از k93 :
يعني تو كنكور حديثي نمياد!؟ از كي باشه؟ ولي خود حديث رو ميدن كه با چي قرابت داره لابد:)) يا اصلا حرف حديثم نزن؟!
اول کتاب نوشته نپرسید گوینده فلان حدیث چیه!
ممکنه حدیث رو بدن قرابت بخوان یا تیتر موضوعی رو که حدیث درباره ش اومده بخوان!

nasma

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
بهشتي
شهر
مراغه

به نقل از CrazyB0y :
اول کتاب نوشته نپرسید گوینده فلان حدیث چیه!
ممکنه حدیث رو بدن قرابت بخوان یا تیتر موضوعی رو که حدیث درباره ش اومده بخوان!
آره نوشته ولي من اون علامت داراشو پيدا نكردم :D البته با اين توضيحاتي كه گفتي كاش مي پرسيدن كي گفته:))

biogirl

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز
مدال المپیاد
:|
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
دندان پزشکی

بین قید نامه های زیست کدومشون بهتره و به نسبت بقیه کاملتره؟! :-/

farshad5346

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپااااد
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
91

قیدها خیلی حساسن و هرساله تعدادسوالاش هم زیاد میشه،به نظر من هم کتاب قید تخته سیاه رو بخونید هم قیدنامه ی مهروماه رو........

Moto19

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
حقانی
شهر
ب.ع

سلام

من تا الان زبان فارسی رو شروع نکرده بودم میخوام الان شروع کنم چه کتابی پیشنهاد میشه؟ خیلی جاها رو خوندم بعضی ها نوشته بودن چکیده تخته سیاه خوبه یا هفت خوان خیلی سبز یا نشر الگو یا دریافت...
از چند نفر هم پرسیدم گفتن نشر الگو واسه کسی که میخواد از اول شروع کنه مناسب نیست و بیشتر برای کار کردن تست زیاده نشر دریافت هم واسه اموزش عالیه ولی حجمش زیاده موند تخته سیاه و هفت خوان خیلی سبز نمیدونم کدوم بهتره؟

بنظر شما بین این 4 تا کتاب کدوم درسنامه خیلی خوبی داره همچنین تست های کنکور رو کامل شامل میشه و سوالات تلیفی خوبی هم داره به همراه پاسخنامه کامل و مفهومی؟(که بشه تو این مدت باقی مونده به خوبی کتابو تموم کرد)

بعد اگه میشه برای ارایه ادبی هم یه کتاب که ارایه ها رو خوب توضیح داده باشه و تست های کامل و خوبی هم داشته باشه پیشنهاد بدید

ممنون

shirin!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کاشان
مدال المپیاد
در ارزوی طلاونقره و برنز
دانشگاه
کاشان
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از Moto19 :
سلام

من تا الان زبان فارسی رو شروع نکرده بودم میخوام الان شروع کنم چه کتابی پیشنهاد میشه؟ خیلی جاها رو خوندم بعضی ها نوشته بودن چکیده تخته سیاه خوبه یا هفت خوان خیلی سبز یا نشر الگو یا دریافت...
از چند نفر هم پرسیدم گفتن نشر الگو واسه کسی که میخواد از اول شروع کنه مناسب نیست و بیشتر برای کار کردن تست زیاده نشر دریافت هم واسه اموزش عالیه ولی حجمش زیاده موند تخته سیاه و هفت خوان خیلی سبز نمیدونم کدوم بهتره؟

بنظر شما بین این 4 تا کتاب کدوم درسنامه خیلی خوبی داره همچنین تست های کنکور رو کامل شامل میشه و سوالات تلیفی خوبی هم داره به همراه پاسخنامه کامل و مفهومی؟(که بشه تو این مدت باقی مونده به خوبی کتابو تموم کرد)

بعد اگه میشه برای ارایه ادبی هم یه کتاب که ارایه ها رو خوب توضیح داده باشه و تست های کامل و خوبی هم داشته باشه پیشنهاد بدید

ممنون
کتابه هامون سبطی به نظر من بهتر از خیلی سبز ایناس کامل از پایه شروع کرده به توضیح دادن
ارایه ادبی الگو خوبه و همایش جفتشون عالین

Moto19

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
حقانی
شهر
ب.ع

نشر دریافت یه مقدارش حجمش زیاده البته با توجه به اینکه بطور کامل توضیح داده باید هم زیاد باشه یه کتاب کم حجم تر میخوام بین خیلی سبز و تخته سیاه کدوم بهتره؟ الگو چطور؟

کسی ارایه های مصور تخته سیاه رو خونده؟ شامل تست های کنکور و تالفی خوبی میشه؟کتاب خوبیه یعنی در سطح نشر الگو یا دریافت هست؟!
ارایه های کلک معلم در چه حده؟

farshad5346

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپااااد
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
91

ارایه های مصور تخته سیاه کتاب خوب و کم حجمیه ولی نمیتونه تمام نیازهات رو در زمینه ارایه برطرف کنه.......به نظرم به تنهایی اصلا کافی نیست

sibsorkh2008

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان
شهر
تهران

سلام
بچه ها برای ریاضی پایه نطرتون چیه؟من جامع خیلی سبزو دارم ولی زیاد راضی نیستم.چون واقعا تعداد تستاش کمه و خیلی خلاصه!
ریاضی پایه تخته سیاه چطوره؟(برای دیف هم همین طور)
بعد نظرتون درباره شیمی جامع مهروماه چیه؟کتاب خوبیه؟(البته بعد از مبتکران!)
وآخرین سوال اینه که من برای فیزیک پایه اینها رو دارم:
فیزیک1:خیلی سبز
فیزیک2:الگو
فیزیک3:الگو+خیلی سبز
ولی حس خوبی ندارم.به خصوص برای فیزیک3 تو قلمچی ضعیف عمل می کنم.میشه در این باره هم منو راهنمایی کنید؟؟
(یعنی لازمه منبع دیگه ای مثل پایه گاج بگیرم یا روش کارم اشتباهه؟؟)
خیلی ممنون
یا علی

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

به نقل از sibsorkh2008 :
سلام
بچه ها برای ریاضی پایه نطرتون چیه؟من جامع خیلی سبزو دارم ولی زیاد راضی نیستم.چون واقعا تعداد تستاش کمه و خیلی خلاصه!
ریاضی پایه تخته سیاه چطوره؟(برای دیف هم همین طور)
بعد نظرتون درباره شیمی جامع مهروماه چیه؟کتاب خوبیه؟(البته بعد از مبتکران!)
وآخرین سوال اینه که من برای فیزیک پایه اینها رو دارم:
فیزیک1:خیلی سبز
فیزیک2:الگو
فیزیک3:الگو+خیلی سبز
ولی حس خوبی ندارم.به خصوص برای فیزیک3 تو قلمچی ضعیف عمل می کنم.میشه در این باره هم منو راهنمایی کنید؟؟
(یعنی لازمه منبع دیگه ای مثل پایه گاج بگیرم یا روش کارم اشتباهه؟؟)
خیلی ممنون
یا علی
سلام!
کلاً به نظر من درس‌هایی مثل فیزیک و ریاضی خیلی منبع مهم نیست و مهم ممارست و تمرین زیاده!
من جامع خیلی سبز رو ندیدم ولی پایه تخته‌سیاه هم بد نیست! ریاضی پایه خیلی چیزی نداره و اگر مشکل خاصی نداری آبی ۱۰ سال کنکور ریاضی رو بگیر, قسمت پایه‌اش رو ۲ بار بزن کافی هست!
در مورد دیفرانسیل: بحث دیف ۱ با دیف ۲ کاملاً فرق می کنه! دیف ۱ به نظرم بازم اگر مشکل خاصی نداری همون آبی قلمچی کافیه !
دیف ۲ چون به تمرین بیشتری نیاز داره میتونی دیف ۲ تخته‌سیاه رو هم کارکنی!

فیزیک هم یه ریزه الگو الکی سختش کرده و اگر فک میکنی عملکردت اومده پایین میتونی از گاج پایه استفاده کنی!
شیمی هم برخلاف نظر بقیه به نظرم یه نگاهی به کتاب های نقره ای گاج مخصوصا شیمی پیش بندازید! مبتکران الکی سختش کرده! در مورد مهر و ماه اطلاعی ندارم!
موفق باشی

Moto19

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
حقانی
شهر
ب.ع

به نقل از فـرشـاد :
ارایه های مصور تخته سیاه کتاب خوب و کم حجمیه ولی نمیتونه تمام نیازهات رو در زمینه ارایه برطرف کنه.......به نظرم به تنهایی اصلا کافی نیست

دوستان دیگه در این مورد نظری ندارن؟

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

به نقل از Moto19 :
دوستان دیگه در این مورد نظری ندارن؟
کافی نیست به نظر من !

gjit

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

فارغ التحصیلم و میخوام برای امتحان جامع پیش قلمچی، فیزیک پیش رو که تا الان نخوندم یه دور بخونم یعنی تا الان رو تو آزمونا سفید میذاشتم

درحال حاضر فیزیک فاز رو دارم کتاب خوبیه ولی عظمتیه برای خودش.منم شرایطم طوریه که وقت آزادم از اونایی که مدرسه میرن هم کمتر
یه کتاب با درسنامه مناسب ولی جمع و جور معرفی کنید.
با 7چیز خیلی سبز میشه درسو یاد گرفت؟
پیشنهاد دیگه ای هم هست؟

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

به نقل از gangsta :
فارغ التحصیلم و میخوام برای امتحان جامع پیش قلمچی، فیزیک پیش رو که تا الان نخوندم یه دور بخونم یعنی تا الان رو تو آزمونا سفید میذاشتم

درحال حاضر فیزیک فاز رو دارم کتاب خوبیه ولی عظمتیه برای خودش.منم شرایطم طوریه که وقت آزادم از اونایی که مدرسه میرن هم کمتر
یه کتاب با درسنامه مناسب ولی جمع و جور معرفی کنید.
با 7چیز خیلی سبز میشه درسو یاد گرفت؟
پیشنهاد دیگه ای هم هست؟
به نظر من خود کتاب درسی + تمریناش بهترین درسنامه ی جمع و جوره! اگه با ادبیات خود کتاب درسی مشکلی نداری همون کتاب درسی رو استفاده کن!
اگه که نه همون فار پیشنهاد میشه!

-----

7 چیز برای ارتقاء سطح یادگیری یا تثبیت هست و نمیشه باهاش چیزی رو که قبلا چیزی از نشنیدی رو بصورت عمقی یاد گرفت ولی میتونی مثلا کتاب درسی رو بخونی و تمریناش رو هم حل کنی بعد 7 چیز رو بخونی !

-----
پیشنهاد من هم این هست که دیگه روی تست تالیفی وقت هدر ندید و تمرکزتون رو روی سوالای کنکور(آبی قلمچی) و تمرین های کتاب درسی بزارید!

dr.gh

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

زبان جامع خیلی سبز خوبه؟
چرا واسه من اینقد سخته ~X(

بالا