• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت
Zetsubou Shinji

بانگ‌ها ارسال‌ها اطلاعات شخصی

• سوگواری رو میشه واقعا ضرر "جبران ناپذیر" اسمشو گذاشت؟ فکر نمیکنم حتی با خودکشی کردن به بدترین شکل هم واقعا به معنی واقعی کلمه جبران ناپذیر باشه. :-?
    Zetsubou Shinji
    Zetsubou Shinji
    آها درسته (((: البته فقط پدر و مادر، من کس دیگه ای ندارم (((: درباره جبران ناپذیری نمیدونم. راستش کلا شک دارم اصلا چیزی به نام "جبران" معنی داشته باشه! اعمال مثل جمع ساده اعداد مثبت و منفی نیستن بنظرم. همچنین، همه رنج های خاص، کم رنگ میشن با زمان. ولی همچنان، بد و ضرر هستن. در کل، رو کلمه "جبران ناپذیر" تاکیدی ندارم و حتی تفسیر ملکیان از شرط دوم رو قبول ندارم (((: برداشت دیگه ای ازش دارم
    • لایک
    امتیازات: Pan
    Pan
    Pan
    آهان من رو همه کلمات اون جمله شرط سوم متمرکز شدم=))
    • لایک
    امتیازات: finn
    Zetsubou Shinji
    Zetsubou Shinji
    اوه نیازی به جزئیات نیست، کلیتش رو بگیر (((: همونطور که گفتم، کلیت این سه شرط رو قبول دارم، ولی نه دقیقا اونجوری که ملکیان میگه ((((:
    • لایک
    امتیازات: Pan
    • لایک
    امتیازات: sabzine
    Zetsubou Shinji
    Zetsubou Shinji
    باید عضو بشی .---. ولی مهم نیست، چیز باارزشی اون تو نیست (((: و فردا هم تو کانال، پی دی افشو میذارم که فقط با یه کلیک دانلود میشه .---.
    Zetsubou Shinji
    Zetsubou Shinji
    دو جلدش که کاملن .---. اگه منظورت خوندنشه، راستش همون بهتره؛ من هیچ مهارتی تو این کارا ندارم ((((:
    Zetsubou Shinji
    Zetsubou Shinji
    هوم، من اینطور فکر نمیکنم ((((= در کل، بر اساس خیال باطلی بنا شده (((=
    این پارادايمي ک توضیح دادی رو کجا خوندي؟
    Zetsubou Shinji
    Zetsubou Shinji
    پارادایم یعنی یه مجموعه کلی و منسجم از روش ها و جهانبینی های کلان .---. یجورایی بزرگتر از نظریه ست. تو مقالات و کتب فلسفه علم این مفهوم رو پیدا میکنی، مال توماس کوهنه
    • لایک
    امتیازات: boodika
    سلام عاقااا من به انیمه یایویی روی اووردم شدید دارم دیوونه میشم چرا زودتر نمیدونستم تو مث من نباش /:
    • لایک
    امتیازات: galeger و Zetsubou Shinji
    Samin00
    @finn, اگه قیافه جذاب و خوشگل مهمه واست بیشونن و بیشوجو ببین اونا واقعا جذابن
    Zetsubou Shinji
    Zetsubou Shinji
    مهم که هست، ولی عاشقانه عادی دوس ندارم زیاد ((((: شوجو ها معمولا اینجورین.
    Samin00
    من خودم این سبکی ندیدم فقط عکساشونو دیدم ولی آخه لامصب همه شون هم خوشگلن
    اما کسانی باید با موقعیت دقیقا علمی واجتماعی حضور داشته باشند، که هرچند خود فیلسوف نباشند اما تاریخ فلسفه را به ملت بیاموزند!(اسم دکتری فلسفه نیز با این توضیحات چندان بی مسمی نیست) ما نمی گوییم فلانی فیسوف ارشد یا متعهد بزرگ است، می گوییم دکتری فلسفه دارد،یعنی علم کافی به تاریخ و سیر فلسفه
    • لایک
    امتیازات: a.khakpour77
    Iman Rage
    Iman Rage
    اینکه اونجا چه خبره رو راستش نمی دونم.شاید شما بتونید دریچه های جدیدی از فلسفه رو به اونها نشون بدید.(اما فکر می کنم لااقل در بین طبیعت گرایان عده خوبی از دیگر علوم استفاده لازم رو میبرن)
    Zetsubou Shinji
    Zetsubou Shinji
    زیاد اینجا و اونجا نداره، اتفاقا برای ایران حتی معتبر تره. رویکرد تاریخ محور، توی ایران حتی قوی ترم هست. و البته، من اون کسی که گفتید نیستم!
    طبیعت گرایان آره، ولی اولا اکثر تاریخ فلسفه(زمان های قبل تر) و حتی دانشجویانش رو، افرادی با گرایش برعکس اشغال کردن که هنوز با کج دهنی به بقیه علوم، فکر میکنن قراره با تکرار دوباره همون نظریات چندصد ساله، همه چیو حل کرده باشن. حتی طبیعت گرایان هم اکثرا دو رشته ای بودن
    Iman Rage
    Iman Rage
    منظور من از اونجا یک دپارتمان فلسفه خیالی پر از دکتر فلسفه بود
    به هر حال لابد شما بهتر می دانید چه چیزی در حال وقوع است.
    اما به توصیه من در قضاوت کردن دیگران عجول نباشید،
    من اطلاعاتی برای رد یا صحت ادعا های شما ندارم
    موفق باشید
    واتاشی وا جیبون جیشین گا کیرایدسو؛ واتاشی وا کاچی گا نی
    • لایک
    امتیازات: Helious
    Asuka
    Asuka
    انگار جواب سوال قبلیه. :)))
    Zetsubou Shinji
    Zetsubou Shinji
    در واقع نه، ولی الان دقت کردم اینجوریم میشه معنیش کرد! (((((= یا شاید هم نه به عنوان جواب اصلی، بلکه صرفا نظر خودم درباره اون سوال؛ اما همچنان منتظر جوابم مثلا ((((: تفسیر جالبی بود، بهش فکر نکرده بودم ((((:
    • لایک
    امتیازات: TaRaAm
    هلیوم
    هلیوم
    میردا!
    طفلک بیل سایفرم لیاقتش صرفا به خاطر مثلث بودن این نبود:))
    • لایک
    امتیازات: Helious و finn
    Zetsubou Shinji
    Zetsubou Shinji
    می فهمم، رائفی پور خیلی مزخرف تر از اونیه که لیاقت عقد بیل-ساما رو داشته باشه (((: ولی خب، "شیپ کننده" و فانتزی های ذهنم، خیلی ناخودآگاه، منحرف و بی توجه به ظرافت ها و تناسب های عمیق و واقعین (((":
    اگه یه نفر عمشو خیلی دوست داشته باشه و عاشقش بشه و باهاش رابطه ی جنسی داشته باشه و هر دو طرف راضی اوکی و عاقل و بالغ باشن ، از نظر شما این رابطه مشکلی داره؟
    Zetsubou Shinji
    Zetsubou Shinji
    منم تفسیر نخوندم راستش (((: ولی خب میشه یه کارایی کرد با توجه کردن به بافت متن، رویدادهای اون زمان، تطبیق با بقیه منابع پر ارجاع دینی و...
    اما بعضی از هرمنوتیکی ها این جواب ناامید کننده رو داشتن که ممکنه گاهی اختلافات بین تفاسیر حل نشه و اصطلاح "مرگ مولف" براش دارن که یعنی فرایند تفسیر، همیشه چیزیو به متن اضافه میکنه و ذاتی نیست.
    Zetsubou Shinji
    Zetsubou Shinji
    مثل همون که مولوی میگه هرکسی از ظن خود شد یار من (((: ولی خب اگه اینو بپذیریم، این نتیجه رو میده که تعریف کلماتی مثل "مسلمان"، "مسیحی" و...تاحد زیادی دلبخواهی وبه نادقیق میشه. خب یجورایی ناامید کنندست چون یعنی با گفتن اسم دینت، عملا انگار هیچ اطلاعی از محتوای عقایدت ندادی!
    Zetsubou Shinji
    Zetsubou Shinji
    مثلا بر همین اساس بعضیا حتی تا اینجا پیش رفتن که میگن "خدا" هم توی متون مذهبی، شاید فقط اشاره به یه موجود ساختگی و نمادی از تمام فضایل باشه، نه اعتقاد به یه موجود واقعی.
    یچیزی شبیه کاراکترهای یه داستان که هرکدوم میتونن نمادی از یک رویکرد و منش فکری خاص باشن.
    اونجوری که از evangelion تعریف کردی حقیقتا قدرت نادیده گرفتنشو نداشتم و الان نشستم میبینمش :)) ممنون :D
    • لایک
    امتیازات: Lewis و Noo$hin
    Zetsubou Shinji
    Zetsubou Shinji
    دیگر انسان نیستم، یا زوال بشری .---.
    معروفترین اثر دازای اوسامو
    • لایک
    امتیازات: Noo$hin
    Asuka
    Asuka
    I feel like 'اگه منم با زیرنویس می دیدم از اینا می نوشتم؟'T-T
    Zetsubou Shinji
    Zetsubou Shinji
    من ژاپنی بلد نیستم .--. این مال ویکیپدیای ژاپنی از کتاب دازای اوسامو بود! (((=
    • لایک
    امتیازات: TaRaAm
    Kyō wa P-san, hontōni arigatō! Anata wa watashi no yōna janku ni ōku no jizen o shimeshimashita!
    عاشق حرفای همدلانه تم:))
    Zetsubou Shinji
    Zetsubou Shinji
    واقعیشون جالب نیس. افرادی که جز قربانی کردن خودشون و بقیه برای حفظ نظام ارباب-رعیتی هذف دیگه ای ندارن. ولی توی انیمه ها، معمولا بصورت رونین(سامورایی بدون ارباب) هستنو جالب میشه (((:
    • لایک
    امتیازات: boodika
    boodika
    آره خونده بودم به شرافت و وطن پرستی علاقه داشتن...البته میدونم تو نداری:)
    Zetsubou Shinji
    Zetsubou Shinji
    معلومه که اشتراکی با "سگ های خشن ارباب" ندارم (((: سامورایی ها حامی اشراف و ارتجاع فئودالی زمان خودشون بودن. در واقع، شرافتی هم نداشتن، فقط کاسه لیسیشون خوب بود (((: ولی رونین ها استثنائن، بعضیاشون مثل شینسوکه تاکاسوگی حتی علیه نظم فئودالی بودن و تو از بین رفتنش نقش داشتن
  • بارگذاری…
  • بارگذاری…
بالا