• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سمپادیا

mohad_z
mohad_z
فقط مسئله اینجاست که شما میگی قبول نداری اصل رو چه برسه به فرع! فقط بخونش به عنوان یه داستان شب مثلا!
Zetsubou Shinji
Zetsubou Shinji
داستان رو خوندم، و موضوع اصلی فرقی نکرد! این مهم نیست که زن چندبار اعتراف کرده و علی هم قلبا نمیخواسته این حکم اجرا بشه، مهم اینه که سنگسار، برای هر چیزی، حالا چه 1 بار بگه چه 100 بار، چه دلخواه باشه چه نه و....قابل توجیه نیست.
mohad_z
mohad_z
پس با فرد خطاکار باید چی کار کرد؟
Zetsubou Shinji
Zetsubou Shinji
درباره این چیزی که اصطلاحا "زنا" نامیده میشه، هیچ چیز! یک طلاق معقولانه. مثل هر کشور متمدن دیگه ای
mohad_z
mohad_z
اینم حرفیه (دروغ میگم حوصله تایپ ندارم :))) )
mohad_z
mohad_z
ولی این کار کلا متمدنانه نیست! بیشتر حیوانیه که آدم هی با کسای دیگه باشه!
البته من اینطور فکر میکنم. بنابراین تو هر کشور دیگ اگ عادیه لزومی نداره درست باشه!
Zetsubou Shinji
Zetsubou Shinji
تا زمانی که به رضایت طرفین باشه، مشکلی نمیبینم! و حتی اگه اخلاقی هم ندونیمش، این یک حقه. شایسته رفتار بیرحمانه ای مثل سنگسار نیست!(ضمن اینکه این اتفاقا معمولا زمانی میفته که امکان طلاق خیلی سخت باشه یا کلا نوعی زور بری ادامه زندگی وجود داره که دلخواه طرف نیست. درباره حق زنان در طلاق هم که میدونیم!)
mohad_z
mohad_z
اخه ببین این قوانین مال عرب ۱۴۰۰ سال پیشه! کسایی که حرمسراها داشتن! دخترایی که به زور ازدواج میکردند! تو اون شرایط باید یه جوری جامعه کنترل میشده!
Zetsubou Shinji
Zetsubou Shinji
1- حتی در اون شرایط هم هیچ نیازی به اینکار نبود. سنگسار نه 3000 سال پیش و نه الان، چیزیو کنترل نمیکنه. چیزی که بهش میگید "زنا"، هیچ توجیهی برای جرم انگاری و چنین برخورد خشنی با اون، در هیچ زمانی وجود نداره!
2- بنابراین این قوانین قابل استفاده نیستن و بخش بزرگی از اسلام، چیز بدردبخوری برای امروزه نداره!
mohad_z
mohad_z
واسه همین اسلام اومده خودش کلیت رو گفته بعد جزئیات رو سپردهدست حاکمان زمان که مشخص کرده باید چه ویژگیایی داشته باشن! اما اینکه اونا آدمای درستس هستن یا نه، بحثش جداست!
sadlove
sadlove
بحثت خیلی با استدلال و منابع معتبر نیست محدثه . ینی من ب عنوان ی فرد خارج از مبحث میخونم حرفها رو تو تاپیک و اینجا فقط کل کل و کلی گویی میکنی . (وقتی پروفایلتو محدود میکنی ادم مجبور میشه جای دیگه بهت بگه ((: )
Zetsubou Shinji
Zetsubou Shinji
حدیث از امامان درباره سنگسار وجود داره. حتی برخی تفاسیر، بخشی از قران رو مرتبط با اون میدونن. نمیشه که هر جایی از اسلام دلمون میخوادو برداریم، بقیه رو بذاریم کنار، بعد از اسلام ناب صحبت کنیم.
mohad_z
mohad_z
هر جامعه ای نیاز به اهرم کنترل داره، والا چرا باید همه جا دنیا زندان و... باشه؟
Zetsubou Shinji
Zetsubou Shinji
گذشته از نقدی که میشه به همین دیدگاه وارد کرد، چطور زندان و جریمه رو با اعدام و سنگسار و قطع دست مقایسه میکنید؟!
mohad_z
mohad_z
@sadlove واقعا تمایلی ب بحث ندارم هربارم پشت دستم داغ میکنم حرف نزنم :)) من ی سری فکت میدم و رفرنس کسی بخواد تا جایی ک بتونم میارم! منتها همه این حرفا حاصل ۲ سال مطالعه خودمو جدا اونقد حوصله ندارم برم باز دنبال منبع بگردم
mohad_z
mohad_z
اکی اعدام تو جامعه مسیحیت هم هست، سنگسار رو نمیدونم ولی چیزای بدتری دارن مثل این صندلی الکتریکیه چیه!
Zetsubou Shinji
Zetsubou Shinji
غیر از بلاروس، هیچ یک از اعضای اتحادیه اروپا اعدام ندارن. صندلی الکتریکی هم فقط برای امریکا و دوره محدودی در فیلیپینه، که البته خیلی از فعالان هم خواهان لغوش هستن
mohad_z
mohad_z
چ جالب! منبعت رو بده لطفا ی نگاه بندازم، من سرچ کردم چیزای دیگه آورد
sadlove
sadlove
فقط تو نخوندی خب کسایی ک اعتقادی بحث جدی میکنن چندین سال مطالعه کردن (:
بالا