• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تاثیر اسم روی شخصیت آدمها

jh.hamideh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
B!N@b
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : تاثیر اسم روی شخصیت آدمها

منم تقریبا قبول دارم که اسم بر شخصیت تاثیر داره
یکی از اشناهامون اسم بچش خلیل بوده میزده همه چیزو میشکونده.میبرن دکتر.دکتره اسمشو میپرسه.میگن "خلیل".دکتر میگه بچتون سالمِ فقط تا 6-7 سالگی اینطوری همه چیزو میشکونه!
حتی داداش من اسمش احمد هس.همیشه میخواد بره بالا!رو در و دیوارِ همیشه!!

NaRgEs_77

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
ترکیان فر فرزانگان
شهر
کاشان

به نقل از BERMODA :
من که عاشق اسمم.اسم به این قشنگی! x: x:
الان موضوع تاپیک انه که حسمون نسبت به اسمون چیه؟؟؟؟؟؟عایا؟؟؟ :-? :D

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از NaRgEs_77 :
الان موضوع تاپیک انه که حسمون نسبت به اسمون چیه؟؟؟؟؟؟عایا؟؟؟ :-? :D

به نقل از { midnight } :

نخیرم ...
موضوع تاپیک اینه که بررسی کنیم اسم یه شخص چه تاثیری روی شخصیتش داره ... این دیگه از عنوان تاپیک معلومه ... قرار نیست حسمونو نسبت به اسممون بگیم که ...

تا الان هم یه سری بحث ها شد که هر اسمی یه ویژگی هایی رو در خودش داره ... که این ویژگی ها میتونن در اخلاقیت فرد گنجانده بشن و ... ( الی آخر )

tezar

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان6 سابق
شهر
تهران
دانشگاه
امـیـرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی بـرق

به نقل از #..!!!...f@himeh...!!!..# :
نخیرم ...
موضوع تاپیک اینه که بررسی کنیم اسم یه شخص چه تاثیری روی شخصیتش داره ... این دیگه از عنوان تاپیک معلومه ... قرار نیست حسمونو نسبت به اسممون بگیم که ...

تا الان هم یه سری بحث ها شد که هر اسمی یه ویژگی هایی رو در خودش داره ... که این ویژگی ها میتونن در اخلاقیت فرد گنجانده بشن و ... ( الی آخر )

×برای فرزندانتان اسامی نیکو انتخاب کنید.×قرآن کریم
---->تاثیر داره!

خب تا جایی ک تجربه ب من ثابت کرده 60%تاثیر داره
ینی افرادی ک باهاشون ملاقات کردمو تونستم با اسمشون تطبیق بدم
اینم احساس میکنم بیشتر ب جو خونواده برمیگرده...مثلا اسم یه عده از افراد اسامی ائمه ـس یا اسم های مذهبی..ب خونواده مذهبی طرف برمیگرده...و تا ی حدی میشه ی خصوصیاتی رو توش حدس زد...یا حالا مدل های دیگش!
گاهی هم ما ی فردی رو با ی اسمی دیدیم..بد وقتی یکی دیگه با اون اسم بهمون معرفی میشه تصویری رو ک از فرد قبلی داریم برای اون فرد جدید در نظر میگیریم در حالی ک شاید اصلن اون طوری نباشه...{مثلا هر کس اسم معصومه رو میشنوه سنم رو حدود 9-28 تخمین میزنه :)) }
ی وقتایی هم افراد اصلا اسمشون بهشون نمیاد...یجورایی تفاوت عقیدشون با خونوادس...حالا ن در همه مواردا

Forooz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شیراز
مدال المپیاد
الآن دارم سعی می کنم واسه المپ pc بخونم!!!!
دانشگاه
تا ببینیم خدا چی میخواد...

اسم من تو شناسنامه زهرا هس و خانواده ی ما اصلا مذهبی نیستن!
اما منو فروز صدا میکنن...این چه تاثیری رو شخصیت من میذاره به نظرتون؟ :D

پ.ن:زهرا و فروز جفتشون یه معنی میدن یعنی درخشنده با این تفاوت که یکی عربیه و اون یکی ایرانی... :D

Horrible Ghost

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلی1
شهر
همدان
مدال المپیاد
فیزیک

به نقل از Forooz :
اسم من تو شناسنامه زهرا هس و خانواده ی ما اصلا مذهبی نیستن!
اما منو فروز صدا میکنن...این چه تاثیری رو شخصیت من میذاره به نظرتون؟ :D

پ.ن:زهرا و فروز جفتشون یه معنی میدن یعنی درخشنده با این تفاوت که یکی عربیه و اون یکی ایرانی... :D

خب روت تاثیر گذاشته دیگه اگه زهرا بودی از اینترنت استفاده نمیکردی...
بنظرم نه تنها روی رفتار تاثیر میذاره رو قیافه هم تاثیر میذاره. :D.. اسم من علی هست اسم داداشم آرین. من موهام مشکیه چشمام مشکیه بقلای موهامو کوتاه میکنم ولی داداشم موهاشو چتری میزنه بوذه و ... :D

khashayarfn

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر - علوم تصمیم و دانش

به نقل از Horrible Ghost :
خب روت تاثیر گذاشته دیگه اگه زهرا بودی از اینترنت استفاده نمیکردی...
بنظرم نه تنها روی رفتار تاثیر میذاره رو قیافه هم تاثیر میذاره. :D.. اسم من علی هست اسم داداشم آرین. من موهام مشکیه چشمام مشکیه بقلای موهامو کوتاه میکنم ولی داداشم موهاشو چتری میزنه بوذه و ... :D
ربطی نداره! من اسمم خشایاره یکی از بچه های مدرسه هم خشایاره! من همیشه ماشین می کنم سرمو اون موهاش بالاس!

سیزیف

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان
شهر
مشهد

خوب بستگی به اسم دآره!
مثلا اسمای قدیمی که اطرافیان یه ذهنیتایی دارن درموردشون باعث میشه ازهمون کودکی یه رفتارایی روبافردبکنن که شخصیت فرد خواسته یاناخواسته تحت تاثیرمیگیره مثلا درمورداسمی مثل اشلی که یکم پسرونس اینطورافرادچون ازبچکی باهاشون (معمولا) اینطوری رفتارمیشه
اغلب رشته ی مهندسی روانتخاب میکنن (اینُ آمارشو گرفتن روانشناسا)

Horrible Ghost

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلی1
شهر
همدان
مدال المپیاد
فیزیک

به نقل از khashayarfn :
ربطی نداره! من اسمم خشایاره یکی از بچه های مدرسه هم خشایاره! من همیشه ماشین می کنم سرمو اون موهاش بالاس!
خب این نظر من بود... حداقل تو بیشتر مورد ها جواب میده...
یه خشایار هم ما تو مدرسمون داریم اونم میتراشه...

سیزیف

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان
شهر
مشهد

علمی حرف بزنید برای رضای خدا حتی :)!
شخصیت ماآدم ها نتیجه ی وراثت وتاثیرمحیطه !
که این اسم میتونه روی تاثیرمحیط تاثیربزاره وبالتبع روی فرد
الات تراشیدن به نظرم به اسم ربطی نداره اصن .خیلی آهستن اسمشون خشایارنیست ولی همینکاروانجام میدن

uranuscelona

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرز2
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک-طراحی کاربردی

به نظر من تاثیر داره مثلا من اسمم فائزه است معلما هر وقت اولین جلسه اسمم رو می گم بهم می گن توجه کردید چقدر بعضیا اسمشون به چهرشون میاد تازه اطرافیانم ازم توقع دارن که رفتار خاصی داشته باشم و تا به حال که نا خواسته موفق بودم.

Horrible Ghost

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلی1
شهر
همدان
مدال المپیاد
فیزیک

به نقل از uranuscelona :
به نظر من تاثیر داره مثلا من اسمم فائزه است معلما هر وقت اولین جلسه اسمم رو می گم بهم می گن توجه کردید چقدر بعظیا اسمشون به چهرشون میاد تازه اطافیانم ازم توقع دارن که رفتار خاصی داشته باشم و تا به حال که نا خواسته موفق بودم.

بفرما حالا من هی میگم تاثیر داره شما بگید !نه:| :|

سیزیف

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان
شهر
مشهد

گفتم که بستگی به اسم داره که بتونه روی تاثیردیگران تاثیربزاره یا نه مثلا شما یه اسم بدون پیشینه ونه خیلی معروفُ درنظربگیر. مطمئنا روی اون جنبه ی اکتسابی شخصیت تاثیر نداره
بعدشم به خودفردهم بستگی داره نسبت به اون واکنش های ناخودآگاه که بااستفاده ازپیشفرض اطرافیان نسبت به اسم انجام میشه چه برخوردی بکنند وچه شخصیتی روانتخاب کنن

Sahdis

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
:)مركز راهنمايي فرزانگان رشت
شهر
:)رشت

بيشتر طرز فكر مادر پدراس كه باعث ميشه شخصيت بچه ها به اسمشون مربوط بشه!

مثلا من كه اسمم ساراس چون كه مادر پدرم همش منو به چشم كسي خالصه تو دلش هيچي نيست ديدن منم همينطوري شدم!

(معني سارا هست خالص)

Darya1995

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان4 کرج
شهر
کرج
پاسخ : تاثیر اسم روی شخصیت آدم ها

به نظرم تاثیرش تو برخوردای اوله.
1مقدارش به خاطر اینه که هر خانواده ای با توجه به عقایدی که داره رو بچش اسم میذاره و بچه تو اون خانواده بزرگ میشه و شخصیتش شکل می گیره و چون 1باور مشترک تو اون خانواده ها وجود داره بچه ها هم نقاط مشترکی با هم پیدا میکنن که تو دید عمومی هم شکل می گیره.

علی فرشباف

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی تبریز
شهر
تبریز
مدال المپیاد
نقره زیست شناسی

به نقل از Darya1995 :
به نظرم تاثیرش تو برخوردای اوله.
1مقدارش به خاطر اینه که هر خانواده ای با توجه به عقایدی که داره رو بچش اسم میذاره و بچه تو اون خانواده بزرگ میشه و شخصیتش شکل می گیره و چون 1باور مشترک تو اون خانواده ها وجود داره بچه ها هم نقاط مشترکی با هم پیدا میکنن که تو دید عمومی هم شکل می گیره.
با حرفاتون موافقم اما این که باور و عقاید صاحب اسم رو نشون بده خیلی وقت ها صادق نیست.

Darya1995

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان4 کرج
شهر
کرج

درسته اما تو خیلی موارد اینطوریه.
تو اسمای دیگه هم آدم معمولا کسی رو که با1اسم واسه اولین بار می بینه اون تو ذهنش میمونه.

رهاـbehemoth

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
زیست

به نظرم اسم روی تصور ابتدایی که ما از یک نفر خیلی تاثیر می ذاره اما با نزدیک شدن به اون شخص شاید اسم اونقدر که چیز هایی مثل رفتار روی آدم تاثیر می گذاره اثر گذار نباشه.
به نظرم تصور ما ازاسم ها دقیقا به پیشینه مون برمی گرده. یعنی مثلا اسن مرضیه ممکنه ما رو یاد یه آدم سنگین و محجب و خانواده دار(!) باندازه نه اینکه اسم مرضیه این طوره یا تصور ما از مرضیه صرفا به معنای مرضیه اینطور باشه. بلکه به خاطر اینه که اسم مرضیه متعلق به دنیایی که آدم هاش به صورت استریوتیپ سنگین و خانواده دارن. در واقع ما با این کار یه جورایی به شخصی که اون اسم رو داره برچسب می زنیم.(نه خوب و نه بد صرفا یه برچسب)
گاهی هم آهنگ یک اسم به ما یک تصور رو می ده.
اما آزمون وقتی سخت می شه که اسامی کمی بی طرف ترن. مثلا با اسم خودم بازی می کنم. رها. که معنای آزاد رو می ده. رها دقیقا به هیچ طبقه ی خاصی مرتبط نمی شه. تاریخ خاصی رو بیان نمی کنه. نه به ایران باستان تعلق داره, نه به کتاب آشپزی و نه به یک فیلم معروف. من اسم خودم رو همیشه به صورت یه صفحه ی آبی تجسم می کنم که دختری با حالتی خواب آلود وسط صفحه معلقه.
اما باز هم اسامی این طوری در طول زمان می تونن حالت استریوتیپی بگیرن. ولی اسم هایی که هم آهنگشون نا آشناست هم مفهومشون چی؟
مثلا تصورتون از کسی که اسم فدلمید(فونتیک لاتین: fedelmid) رو داره چیه؟ دختره یا پسر؟

mstar77

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان شهریار
شهر
کرج
مدال المپیاد
یه بار المپیاد فیزیک شرکت کردیم گفتیم کیک و ساندیس میدن اونو ندادن هیچ تازه مخمم پوکید:D
دانشگاه
دوقوزآباد به امیدخدا(ولی ما
رشته دانشگاه
آبیاری گیاهان دریایی;)

خوب من که میگم تاثیر داره مثلا من خودم سعی میکنم ئمطابق اسمم خانومانه رفتار کنم ولی خب نمیشه چه کرد؟؟!! :D :D :D :D :D B-) B-)
در ضمن خیلی از این زاویه بهش نگاه نمیکردم من معمولا کسایی رو که میشناسم بر اساس قیافه یا رفتارشون میگم که چه اسمی میاد بهش یا مثلا اگه کسی رو که میبینم یهو یه اسمی به ذهنم میاد که میگم این بهش میاد ولی خب گاهی میمونم برای بعضی آدما که چه اسمی بهشون میاد شما تاحالا همچین حسی نداشتین؟؟ :-/ :-/ :-/ :-/ :-/ :-/ :-/ :-? :-? :-?

M a н d i s

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
اراك
رشته دانشگاه
پزشكی

نه جدا اسم خیـــــــــلی رو شخصیت فرد تاثیر داره . . .
اگه نداشت پس چرا ما خیلی ادمارو میبینیم که یه اسم تو شناسنامه دارن و یه اسم که همه اون هارو بااون نام صدا میزنن؟؟
اما جدا از این ها من وقتی مثلا یه نفرو 10 سال با یه اسم ـه خاصی صدا میزنم دیگه هیچ وقت نمیتونم اون قیافه رو با اسم دیگه ای تصور کنم
اما برای من اسم یک شخص هیچ تصور ابتدایی در من ایجاد نمیکنه .... اگر هم بکنه صد در صد اون تصور من اشتباهه ...
به نظر من شگل گرفتن شخصیت بچه وابسته به اسم اون بچه ـس شدیدآ

بالا