• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

آهنگ سمپادیا

mahsa_77

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Rafsanjan
پاسخ : آهنگ سمپادیا

خب بچه ها بیان مثه آهنگ "سمنو ای سمنو " درست کنیم
یعد هرکسی یه قسمتو بخونه و بفرسته ولی اصلش یه گروه با تجربه باید همون آهنگ رو درست کنه
حالا بگین موضوع شعرش چی میخواد باشه , تو چه فازی باشه , درد دل باشه و.....
تا یه متن آهنگ براش با همکاری هم اینجا درس کنیم B-)

Heyrat

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HeLLi
شهر
Tehran

به نقل از مُحسن :
اون یکی دوستمون، خانم بی احساس که از همه جالب تره! کسی که تا دیروز نمیدونست موسیقی کلاسیک چیه و برای شناختش سوال میپرسید مدعی حفظ موسیقی ملی و شان و مقام موسیقی هست..

ببین ، هر کسی باور ها و اعتقادات خودشو داره !
اون حرفایی که زدم ، از رو باد هوا نبوده که !!

مشکل شما ها اینه که حتی " اصلا " تا نوک دماغتون هم نمیبینید !
دیگه چه برسه به یه متر جلو تر !!!

این اسیبی که گفتم ، الان که وارد نمیشه ! با یه گروه کوچیک به اسم سمپادیا که اسیبی درست نمیشه !!
ولی بعد ها شاید اگه زیاد و زیاد تر بشن این جور گروه ها ، مشکل شاید درست بشه !!

میگی نه ؟؟
بزار 4 سال دیگه نگاه کن !!
ببین کِی گفتم بهت !!!

جواب موسیقی کلاسیک رو هم توی همون تاپیک " رشته موسیقی " بهت دادم !!
اگه یک ذره به خودت زحمت میدادی بری بخونیش ، الان اینو نمیگفتی ؟؟؟

واسه تو ، توی عمرت ، تا حالا دوگانگی پیش نیومده ؟؟
دیگه چه برسه به من که میخوام کنکور بدم و باید کاملا درستی یا غلط بودنِ مسئله ها رو بسنجم !!!

منی که 5 ترابایت اهنگ کلاسیک دارم ، نمیدونم کلاسیک چیه ؟؟؟
بالاخره تو سنی هستم که ممکنه با اطلاعات غلطِ چند نفر ، واقعا شک کنم که این همه سال چی گوش میدادم !!!
:| :| :| :| :| :| :| :|

اتفاقا بیشتر که فکر میکنم ، میبینم این کار میتونه موثر هم واقع بشه
حالا به دلایلی ...

ولی شماها که میخواید این کارو کنید ، یه کارِ خوب و قشنگ بدید بیرون

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

محسن

برادر من :D چرا حالا میخوای تک تک کسایی که پست دادن تو اینجارو گردن بزنی؟؟؟

من خودم که این تاپیک رو ایجاد کردم ایدش ازون جایی اومد تو ذهنم که دیدم خیلی جاها با سواتد موسیقی کمتر اومدن یه آهنگ داغون دادن بیرون گفتم سمپادیا هم نوازنده داره تو خودش هم تو این جامعه مجازی چند هزار نفری بلاخره یکی پیدا میشه صداش خوب باشه + کسایی هستن که حرفه ای میتونن با نرم افزار های میکس و اینا کار کنن فقط میمونه آهنگسازیش که اون برام سوال شد و اگه کمی دقت به خرج بدی تو پست اول هم تاکید کردم که آیا به نظرتون میشه یا نمیشه؟؟؟ نظر شخصیمم به یک قطعه پاپ یا سنتی بود چون سبک آشناتریه ...

اون تاپیک شعر هم من یادمه شما زدی و فک میکنم استثنا بنده اون موقع عضو بودم (البته شرمنده ) اون صرفا برای شعر زدی دیگه اصلا به آهنگ کشیده نشد ...

در مورد شعر و اجراش من فکر میکنم مشکل کمتر از آهنگسازی و سازبندی باشه اگه کسی بتونه اینکارو بکنه (آهنگ رو بنویسه چند ساز رو هم که نواخته میشن جدا ترکیب کنه) و هارمونی رو حفظ کنه تو آهنگ بزرگترین مشکل این طرح حل شده.......

البته باز هم تاکید میکنم این زاییده تفکرات منه.....

Heyrat

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HeLLi
شهر
Tehran

به نقل از مُحسن :
باور ؟ اعتقاد؟ مگه ما بحث مذهبی میکنیم؟ :rolleyes:

شما اصلا متوجهی چی داری میگی؟ یا تو رویا سیر میکنی؟ یه چیزای بی ربطی رو به هم وصل میکنی، اینجا گروه شه، موقعیت موسیقی در جهان شبهه دار میشه، تزلزل فرهنگی اتفاق میفته و از اون حرفایی که توتلویزیون خودمونم زیاد میشنویم..

شما وقتی فهمیدی موسیقی چیه، میفهمی که موسیقی ضرری به هیچ کس و هیچ چیزی نمیرسونه.. تو دنیا هزاران گروه مختلف با سبکای متفاوت هست، هرکدوم هم کار خودشون رو میکنن و هیچ کسی هم آسیبی ندیده! مشکل ما اینکه آدمای بدون علم توی موضوعات تخصصی دخالت میکنن، چیزی که زیاد اینجا دیده میشه!

طرف دو تا عکس ننداخته، عکس نقد میکنه، تا حالا کنسرت جلو 400 500 نداده، میاد توی تاپیک ساز زدن جلو جمع پست میده، نقد سینمایی که نوبرشه! برید ببینید تاپیکاشو.. بزارید تو این مملکت هرکسی کار خودشو بکنه.

شما هم وقتی به سنش رسیدید، یک چیزهایی رو فهمیدید، ثبات شخصیتی و روانی پیدا کردید و از هیجان خارج شدید، علمش رو داشتید، بیاید نقد های تخصصیتون رو به نمایش بگذارید!

ببین دوست نسبتا محترم !
شما کلا خود درگیری داری
یه جور مشکل روانی

خودت هم نمیفهمی چی میگی !!
مگه باور و اعتقاد فقط مربوط به مذهب میشه ؟؟
اصن معنی شونو میدونی ؟؟

وقتی میگم " باور " من اینه ینی نظرم اینه ! ینی اونطور معتقدم !!!

اصن تو هنوز معنی کلمات رو هم نمیدونی ، چه برسه بخوای بیای اینجا ...

حالا دو تا ساز گرفتی دستت ، فک کردی خبریه ؟؟؟

اگه تو دو تا ساز داری ، من 6 تا دارم !!
اونارو هم تخصصی میزنم !!

اگه موسیقی واسه تو تفریحه ، واسه من همه زندگیمه !

پیشنهاد میکنم به یه روان پزشک مراجعه کنید لطفا !!

شاید اطلاعات تخصصی نداشته باشم ولی اطلاعات عمومیم ، بیشتر از اطلاعات تخصصی شماست !!
اگه یه ذره بیشتر نگاه میکردی ، اخرِ پستم نوشته بودم که این کارِ دوستان میتونه یه جورایی مفید هم باشه !!

من مثل شما بی کار نیستم که بیام اینجا کل کل کنم !!!
اومدم استفاده کنم و تبادل نظر !!!

پزشک یادتون نره

SHAMIM.J

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
ع پ گلستان
رشته دانشگاه
نرسینگ

بچه هاجون شدنی نی! بی خودی زحمت نکشین هماهنگیش سخته

Heyrat

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HeLLi
شهر
Tehran

محسن

همچین که فک میکنی ، بابا بزرگِ سایت هم نیستی ها !!
فقط یه سال بزرگتری که ادعای اینو داری که میتونی بری کارای مایکل جکسون رو هم نقد کنی !!

این اعتماد به نفسِ کاذب از کجا اومده ...
الله اعلم

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

به نقل از Mohammadreza128 :
سلام :D

خب میخواسم ببینم به نظرتون امکانش هست بچه های سمپادیا به تنهایی کاری آماده کنن....

یعنی شعر از خود کاربرا......خواننده از خود کاربرا.....آهنگسازی و تنظیم و نواختن از خود کاربرا....

حالا لازم نیس با دستگاه های پیچیده تنظیم یا استدیو ضبط باشه یکار ساده ....

به نظرتون شدنیه؟ چه شرطایی لازمه براش؟ چجوری میشه عملیش کرد و...
پیشنهاد خوبیه... ولی عملی کردنش کار سختیه... در واقع غیر ممکنه... :D
مخصوصا اینکه تمام کاراشو بچه ها خودشون انجام بدن... نه اینکه نتونن... نه... مسئله اختلاف نظر و هماهنگ کردن بچه هاس... اونم به شکل غیر حضوری و از راه دور...
حتی اگه کیفیت کار رو هم در نظر نگیریم به هر حال باید یه حداقل هماهنگی بین بچه ها وجود داشته... فضای کلی کار باید یک دست و متناسب باشه...
به این راحتی نیس که بگیم خب مثلا گام لا پنتاتونیک مینور و تمپو هم 120... برو بریم...
خب هرکسی توی فضای ذهنی خودش یه قسمتی رو اجرا میکنه و وقتی اینا کنار هم هم گذاشته بشن هیچ تناسبی با هم ندارن و یه چیزه خنده داری میشه اصن...
اینطور فک کنین که ما باید تمام کارهایی رو که یه گروه درجه 3 تو استودیو و در کنار هم در مدت چند روز یا چند هفته انجام میدن رو به این شکل انجام بدیم... و این غیر ممکنه... حتی اگه کار یه کاره آماتور باشه... اگه نیازی بود بیشتر توضیح میدم...

و یه پیشنهاد بهتر...
یه آهنگ مشخص بشه و نت و تبش در اختیار همه قرار بگیره و هر نفر کل پارت یه ساز رو اجرا میکنه و در نهایت یه عده این قطعات رو میکس میکنن...
واسه لیریکس کار هم یه نفر بر وزن لیریکس اصلی چیزی متناسب با موضوع سمپادیا بنویسه...
میشه گفت مثال این کار، کاری بود که واسه فیلم ورود آقایان ممنوع انجام شد... که با آهنگ another brick in the wall ـه pink floyd این کار صورت گرفت...
و شخصا فک میکنم مناسب ترین گزینه واسه این کار همین آهنگ another brick in the wall باشه... :-?
عملی کردن این پیشنهادی که من گفتم هم کار آسونی نیست... ولی حداقل امکان پذیره...

Crixalis

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

محسن و میکاییل : ببین من نمیگم کار حرفه ای میشه و اینا داریم یه چیزی میسازیم صرفا برای آشنایی بیشتر بچه ها و تجربه کسب کردنشون
نمیدونم چرا انقد بحث میشه به این صورت
محسن من هم مثل تو بودم تو سایت و دیدم که کلا کارای گروهی بچه ها زیاد خوب نیس پس فک نکن ما ندیدیم اینا رو و تو باید بگی تا بفهمیم ... منم دیدم تو این دوسال که پادکستای موسیقی چجوری بوده ... با پارسا هم بحث کردیم و سعی میکنیم که مشکلاتی که هست رو از بین ببریم نه اینکه به قول تو بشینیم سر جامون و مشکلانو نگا کنیم فقط :|
ما تلاشمونو میکنیم از بچه ها هم خواهش میکنم کسی که پایه س بیاد و اعلام آمادگی کنه فقط
شد که خیلی خوبه نشد هم ما تلاشمونو کردیم و همین مهمه

بی احساس :
ما یه جو دوستانه داریم اینجا
کلکل کردن تهش هیچی نیس واقعا

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

ببخشيد نبودم يه مدت .
ديشب تا ساعت ٤ داشتم فك ميكردم راجع به اين مساله
به نظر ميكاييل رسيدم . اول فك كردم يه جيزي تو مايه هاي مرغ سحر اجرا كنيم . ولي ظاهراً سنتي كسي همكاري نميكنه .

اكر كه بيشنهاد براي اهنك خاصي داريدارايه كنيد تا بعداً نظر سنجي بذاريم و بحث كنيم .

Heyrat

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HeLLi
شهر
Tehran

به نقل از PanterA :
بی احساس :
ما یه جو دوستانه داریم اینجا
کلکل کردن تهش هیچی نیس واقعا

اگه پستای قبل اوشون رو بخونی ، میبنی تو تک تک پستاش گیر داده به من و هی میگه تو بلد نیستی و بچه ای و نمیفهمی و ...
در حالی که فقط یه سال از من بزرگتره ، به من میگه بچه :rolleyes:

یه تاپیک زده بودم ، اومده بود کلی اطلاعات غلط داده بود ، بعد پ . خ کرد و گفت منبع بیار ! بعدم خودش رفت تحقیق کرد دید راس میگم !!

بعدش من جلوی دوستام آهنگ کلاسیک میزاشتم و اونام مسخره میکردن میگفتن اینایی که تو گوش میدی کلاسیک نیس !
منم شک کردم و رفتم تو تاپیک " کلاسیک " گفتم که عاقا یکی یه اهنگ کلاسیک بده گوش کنیم ببینیم قضیه چیه :-?

حالا اون عاقا سوژه پیدا کرده ، هر جا میره میگه تو که نمیدونی کلاسیک چیه چرا دهنت رو وا میکنی !!

خجالت هم خوب چیزیه به قران

میگه " باور " و " اعتقاد " فقط مخصوص مذهبه :))
آدم خندش میگیره خو

shamim1378

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
Frz2
شهر
Isf

اقا منم هستم
دو ره می فا سو لا سی :D
اینارو بلدم
شدنیه بیام؟
امیدی بم هست؟ :D

shahid

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
13
دانشگاه
علوم تحقیقات تهران
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی

چرا اهنگ سنتی که خیلیی بهترههههههههه
چرا سنتی نه؟

poorya.kh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهیـد بهشتی
شهر
نیشابـور
دانشگاه
علم‌وصنعت‌ ایران
رشته دانشگاه
مهندسی‌کامپیوتر

خب اول با یه آهنگ تو مایه های رپ شروع کنید که آهنگسازی حرفه ای هم نمیخواد، یه بیتِ ساده لازم داره البته در سطح ابتداییش، ولی خب واسه شروعِ کار خوبه : دی

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

فرشته : اكه شما سنتي ميزني بسم الله !

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از ΟPΣΤΗ :
ببخشيد نبودم يه مدت .
ديشب تا ساعت ٤ داشتم فك ميكردم راجع به اين مساله
به نظر ميكاييل رسيدم . اول فك كردم يه جيزي تو مايه هاي مرغ سحر اجرا كنيم . ولي ظاهراً سنتي كسي همكاري نميكنه .

اكر كه بيشنهاد براي اهنك خاصي داريدارايه كنيد تا بعداً نظر سنجي بذاريم و بحث كنيم .
من خودم اگه سنتی باشه میتونم کمک کنم (اجرای آوازشو) تا حدودی با ردیف های آوازی آشنایی دارم

DaRtH S1DiOuS

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلي ٢
شهر
طهرون
مدال المپیاد
همه رو امتحان كردم...
دانشگاه
شهيد بهشتي
رشته دانشگاه
پزشكي

اگه گروه نوازنده ميخواين من باس ميزنم

h.f

جــــــــــــلاد لـــــاغر :>
نام مرکز سمپاد
F1 TEH
شهر
چه فرقی میکنه کجای دنیام
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید بهشتی

منم حاضرم برای خوندن :D
به نظرم پاپ باشه بهتره ...

Behrad

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب یک
دانشگاه
دانشگاه تهران

من نفهمیدم منظورتونُ! "آهنگ سازی"؟! یعنی "آهنگ" بسازیم؟!
نکته ای که هست نوازنده ی حرفه ای بودن اصلاً به معنای آهنگ ساز بودن نیست. فکر کنم کسایی که میگن ما هم هستیم و اینا، منظورشون اینه که نت رو بذارن جلوشون و بعد 6ماه قطعه رو تمیز بزنن :د
آهنگ سازی چیزیه که خلاقیت شدید و سواد خیلی زیاد میخواد. طرف عمرشُ میذاره بعد 10تا آهنگ میسازه که واقعاً میشه بهش گفت آهنگ.
حالا یکی هم پیدا بشه مثلاً دانشجوی آهنگ سازی و بیاد کمکمون کنه. مثال عرض میکنم! بعد آهنگ ساخته بشه، یه چیزی هست به نام تنظیم! تنظیم هم اصن یه دنیای دیگست.
حالا تنظیم هم شد و عالی و اصن شاهکار! بعد یه چیزی میاد وسط به نام هر کسی بیاد و ساز خودش رو حرفه ای و تمیز بزنه. جدا از مسئله ی پیدا کردن نوازنده ی حرفه ای و اینکه بیاد همکاری کنه، هماهنگ کردنه اینا که اصن هیچی دیگه! بعد حالا فرض کنیم اینا هم شد! لایریکس و خواننده و غیره و زاری چی؟!

+در کل ایده ی خوبیه! ولی نشدنی!

nimche

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
مدال طلای بیست و ششمین دوره‌ی المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معماری و زبان و ادبی

به نقل از ΟPΣΤΗ :
1. اشتباه تایپی ! معذرت میخوام !

پادکست عید وویس ندادم چون فرستادنم سفر ! پادکست قبلی هم درگیری های وحشتناکی داشتم که کلاً ذهنمو تعطیل کرده بود !
باز میگم . برای پادکست نشد وویس بدم وگرنه سه تا قطعه آماده کرده بودم فـیلت‍‌‍ر کرده بودم از بینشون میخواستم ضبط کنم که گفتن جمع کن بریم سفر :| سر قبلی هم که گفتم چی بود جریان .
◘صــــحــــیـــــح
◘◘ محض یادآوری، پادکست موسیقی شماره ی دو، اول پادکست تابستانی بود که به دلیل نبود مشارکت افتاد برای عید و بعد هم مالید و رفت پی کارش. شما یک سال آزگار وقت داشتی. والسلام.

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

به نقل از مُحسن :
همین هم نمیشه، خیلی واضحه، به چهار نفر بگو که اینجا سه تا قطعه با سازاشون ضبط کنن بفرستن، قطعه خیلی آسون ، مثلا یک گیتار، یک پیانو، گیتار نتای خیلی ساده فا لا دو رو با تمپو 120 بزنه، پیانو عکس همین رو، ساز سوم که حالا هرچی میخواد باشه، بیاد تو لا مینور بداهه بزنه، میکس کنید اینکار رو ببینید چه افتضاحی میشه، علتش هم واضحه، کیفیت کار یکسان نیست. کلا نمیشه از این فاصله کار پلی فونیک ارائه داد، مگر اینکه توی شرایط یا با وسیله یکسان ضبط بشن.

پ.ن: ولی جدا، اگر میتونید و فکر میکنید چیز خوبی میشه، بزنید، ما هم گوش میدیم!
پ.ن 2: ضمنا غالبا اول لیریک مربوطه رو میسازند بعد روش ملودی قرار داده میشه، نه برعکس.
از اونجایی که میگن کیفیت کار براشون مهم نیس این پیشنهاد رو دادم...
حرفی از بداهه نوازی نیس اصن... صرفا اجرای مو به مو و دقیق آهنگ اصلی... نه کمتر و نه بیشتر...
اگه نوازنده ها تمیز اجرا کنن و از ضرب نندازن میشه این کارو انجام داد... نرم افزاری مثه Guitar pro میتونه کمک زیادی به نوازنده ها بکنه...
ضمنا در این حالت ملودی کاملا مشخص و از پیش تعیین شدس... لیریکس متناسب با موضوع و بر وزن لیریکس اصلی آهنگ و به صورت موازی با کار نوازنده ها آماده میشه و بعد توسط خواننده به آهنگ سمپادیا اضافه میشه.
به نقل از پـوریــا خ. :
خب اول با یه آهنگ تو مایه های رپ شروع کنید که آهنگسازی حرفه ای هم نمیخواد، یه بیتِ ساده لازم داره البته در سطح ابتداییش، ولی خب واسه شروعِ کار خوبه : دی
رپ اصن موزیک نیس پوریا جان... :D

. . .

بارها همچین پیشنهاد هایی داده شده و هر بار با شکست مواجه شده...
خواهشا این بار هر طور شده یه صوتی چیزی تولید کنید که حداقل تا مدت ها یه همچین پیشنهاد هایی مطرح نشه... :)

بالا