• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

محفل متال بازها+راکرا

moon face

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 2
شهر
تهران
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
کامپیوتر نرم افزار
پاسخ : محفل متال بازها+راکرا

اقايون نظرتون در باره ي گروه متاليكا چيه؟ /m\

Crixalis

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از moon face :
خیلی خوب
اما با سبک قدیمی
+ جذابیتش شاید نسببت به گرروهای دیگه کمتر باشه ب خاطر اینکه آهنگسازیشون الکترونیک نیس

Majids

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از PanterA :
خیلی خوب
اما با سبک قدیمی
+ جذابیتش شاید نسببت به گرروهای دیگه کمتر باشه ب خاطر اینکه آهنگسازیشون الکترونیک نیس
واقعا آمار نشون میده که جذابیت متالیکا کمه؟ :-"
سبک قدیمی هیچ نظری ندارم (یعنی اصا نمیدونم منظورت چیه دقیقا) ولی درکل موزیک قدیمی بهتره اغلب! گروهای قدیمی که خیلی افت میکنن، گروه های جدید هم ضعیف زیاد هست تا حدودی...
یه سوال هم کلا، آهنگسازی الکترونیک منظورت چیه؟ کدوم گروه مثلا؟
+
متالیکا برای شروع متال گوش دادن که خیلی خوبه!
در حال فعلی که جیمز داره توش حیف میشه (البته خود صدای جیمز هم رفته! چیز زیادی نمونده از متالیکا، حد اقل توی لایو) ولی قدیم کلیف و جیسون و کرک خوب بودن لارسم بهتر بود مسلما
لیریکای قوی، ریفای قوی و به خصوص در زمینه احساسی گاهی منفجر میکن...! (نمونش وان، فید تو بلک)
خیلی تغییر سبک دادن! ولی تو هر سبکی چند تا شاهکار گذاشتن واقعا...!
سولوها پر واه واه که گاهی دیگه واقعا زیادی... اما گاها هم خیـلـــــی خوب، ووکال هم در کل خوبه، به خصوص دوران دهه 90

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

به نقل از آژیـــــراکـــــــــ... :
واقعا آمار نشون میده که جذابیت متالیکا کمه؟ :-"
سبک قدیمی هیچ نظری ندارم (یعنی اصا نمیدونم منظورت چیه دقیقا) ولی درکل موزیک قدیمی بهتره اغلب! گروهای قدیمی که خیلی افت میکنن، گروه های جدید هم ضعیف زیاد هست تا حدودی...
یه سوال هم کلا، آهنگسازی الکترونیک منظورت چیه؟ کدوم گروه مثلا؟
+
متالیکا برای شروع متال گوش دادن که خیلی خوبه!
در حال فعلی که جیمز داره توش حیف میشه (البته خود صدای جیمز هم رفته! چیز زیادی نمونده از متالیکا، حد اقل توی لایو) ولی قدیم کلیف و جیسون و کرک خوب بودن لارسم بهتر بود مسلما
لیریکای قوی، ریفای قوی و به خصوص در زمینه احساسی گاهی منفجر میکن...! (نمونش وان، فید تو بلک)
خیلی تغییر سبک دادن! ولی تو هر سبکی چند تا شاهکار گذاشتن واقعا...!
سولوها پر واه واه که گاهی دیگه واقعا زیادی... اما گاها هم خیـلـــــی خوب، ووکال هم در کل خوبه، به خصوص دوران دهه 90
خودتو ناراحت نکن ! این ممرضای ما کلاً تو فاز گروهای قرن 21 ایه !
بعد اینکه میگه الکترونیک این گروهای جدید درامشون رو کامپیوتری میزنن مثلاً . یا اینکه ترنس متال میزنن ! یه دی جی دارن با بقیه ی اعضای یه گروه واقعی ! :D سخت نگیر

به نقل از moon face :
گروهیست کاملاً متوسط که صرفاً با ووکال و لیریک قوی ملت رو جذب میکنه !
ولی از حق نگذریم آهنگ قوی کم ندارن ! ولی به نظر من نباید درگیرشون شد . متالیکا مثل یه پل میمونه برای ورود به متال . اگه روی پل بمونی یعنی این کاره نیستی !

Crixalis

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

مجید : نظر خودمو گفتم + خب ببین الان 30 seconds to mars بین ملت خودمون بیشتر طرفدار داره یا متالیکا؟؟
متالیکا عالی بود . هنوزم هست البته ولی زمان خودش تو اوج بود نه الان
لیریکاش که واقعا حرف نداره ولی آهنگسازیش جذاب نیس نسبت به جدیدا
تو درام لارس با جویی و کریس ادلر قابل مقایسه نیست اصلا
جیمز صداش خوبه ولی الان پیر شده دیگه
کرک خیلی خوبه ... هنوز هم عالیه
+
موزیک الکترونیک همونجور ک پارسا گف ینی با نرم افزار و اینا درام و میزنن
بعد تازه به نظرم یکی از عوامل زیبا کردن آهنگ کیبورده!

James Hetfield

کاربر حرفه‌ای

متالیکا کلا دوره های مختلفی داره. من شخصا همه ی بازه های زمانیشون رو به جز بازه ی زمانی St anger دوست دارم. کلا اینکه جیسون رفت بیرون و تو آهنگاشون سولو نذاشتن و 2 سال اجرای زنده نداشتن و کش دادن آهنگاشون تو آلبوم St anger همه شون عذاب آور بود. بعدش متالیکا گروهیه که توی اجراهای زنده قدرتش معلوم میشه، مخصوصا اجراهای اواخر دهه 80 و دهه ی 90 کلا اونا رو از بقیه گروهای متال چند لایه بالاتر برد. از نظر آلبومی هم اگه بگیم، بدبختی متالیکا از وقتی شروع شد که The black album رو دادن بیرون. چون این آلبومشون فک کنم تنهایی اندازه ی بقیه آلبوماشون فروش داشته و به اصطلاح خیلی عامیانه ست. الآن هر کس Nothing else matters و Unforgiven 2‎ و Mama said رو میشنوه میگه متالیکا عالیه و فلان و بر میداره Nothing رو کاور میکنه فک میکنه همینه دیگه ! در صورتی که واقعا اون آهنگایی که گفتم پیش آهنگای Kill'em all وand justice for all‏ و حتی آهنگای Death magnetic‏ واقعا آبگوشتین.‎ اما اول و آخر متال رو دور بزنی آخرش به متالیکا میرسی.

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

به نقل از SPARK :
متالیکا کلا دوره های مختلفی داره. من شخصا همه ی بازه های زمانیشون رو به جز بازه ی زمانی St anger دوست دارم. کلا اینکه جیسون رفت بیرون و تو آهنگاشون سولو نذاشتن و 2 سال اجرای زنده نداشتن و کش دادن آهنگاشون تو آلبوم St anger همه شون عذاب آور بود. بعدش متالیکا گروهیه که توی اجراهای زنده قدرتش معلوم میشه، مخصوصا اجراهای اواخر دهه 80 و دهه ی 90 کلا اونا رو از بقیه گروهای متال چند لایه بالاتر برد. از نظر آلبومی هم اگه بگیم، بدبختی متالیکا از وقتی شروع شد که The black album رو دادن بیرون. چون این آلبومشون فک کنم تنهایی اندازه ی بقیه آلبوماشون فروش داشته و به اصطلاح خیلی عامیانه ست. الآن هر کس Nothing else matters و Unforgiven 2‎ و Mama said رو میشنوه میگه متالیکا عالیه و فلان و بر میداره Nothing رو کاور میکنه فک میکنه همینه دیگه ! در صورتی که واقعا اون آهنگایی که گفتم پیش آهنگای Kill'em all وand justice for all‏ و حتی آهنگای Death magnetic‏ واقعا آبگوشتین.‎ اما اول و آخر متال رو دور بزنی آخرش به متالیکا میرسی.
همه ی حرفات رو قبول دارم . به جز این آخری ! از چه لحاظ منظورته ؟!

James Hetfield

کاربر حرفه‌ای

کلا اگه نگاه کنی اونایی که متال رو شروع میکنن با fade to black و Sad but true ‎ و اینا کیف میکنن، بعد میگن ما متالیکا گوش میدیم و متال هدیم و اینا. بعدش یه مدت اون وسطا جذابیت گروه های دیگه بیشتر میشه. مثلا یه مدت من میگفتم Slayer از همه گروها بهتره و اینا اما آخرش میبینی متالیکا چون هیچ وقت از تغییر نترسیده (واقعا slither کجا، for whom the bell tolls کجا!) همیشه برای آدم زنده ست و بدین ترتیب به آغوش گرم متالیکا بر میگردی !

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

به نقل از SPARK :
کلا اگه نگاه کنی اونایی که متال رو شروع میکنن با fade to black و Sad but true ‎ و اینا کیف میکنن، بعد میگن ما متالیکا گوش میدیم و متال هدیم و اینا. بعدش یه مدت اون وسطا جذابیت گروه های دیگه بیشتر میشه. مثلا یه مدت من میگفتم Slayer از همه گروها بهتره و اینا اما آخرش میبینی متالیکا چون هیچ وقت از تغییر نترسیده (واقعا slither کجا، for whom the bell tolls کجا!) همیشه برای آدم زنده ست و بدین ترتیب به آغوش گرم متالیکا بر میگردی !
خب من کلاً به این مسئله برنخوردم . اگر میگی گروه تغییرای زیادی کرده ، میتونی opeth رو هم در نظر بگیری که اول کارشون دث بود . بعد رفتن سمت بلک و الان هم آهنگاشون تقریباً راکه . و در عین حال سبک پروگرسیوشون و به جورایی یه امضایی روی آهنگاشون نگه داشتن .

بعد فک کنم که خیلی گروه محور به متال نگاه میکنی .

James Hetfield

کاربر حرفه‌ای

خب بله، منم نگفتم گروهای دیگه به پای متالیکا نمیرسن. مثلا خود Opeth که گفتی تو زمینه خودش جزو بهترینهاست. ولی یه بحث سلیقه هست یه بحث هنر و نوآوری و اینا. مثلا شاید یکی از آهنگای موتزارت بیشتر خوشش بیاد، اما خب اصلا از چارچوب عقلی خارجه که بیاد بگه بتهوون بره پی کارش و فلان. کاری که متالیکا با متال کرد، این بود که قشنگ اون رو از اول ساخت (البته گروهای دیگه هم بودن اما متالیکا بیشتر). واقعا Black sabbath و Led zepplin و اینا متال نبودن که، هارد راک بودن. منم نسبت به گروهای همزمان خودش گفتم وگرنه دیگه گروه متال (؟!) عامه تر از Linkin park نداریم. آلبوم اولش همه رو جذب کرد و میشد بهش گفت متال، الآن اومدن آهنگ Adele رو کاور کردن، خب تغییره اما تغییرشون فقط تجاری بود و همه طرفدارای قدیمیشون رو عصبانی کرد. توی متالیکا Load و Reload تغییر محسوب میشن و واقعا هم نوآوری داشتن.
منظورت از گروه محور رو کامل نفهمیدم، اما خب من هر گروهی که کارشون خوب باشه گوش میدم به شرط اینکه آهنگ سازیشون با ساز باشه نه با کامپیوتر.

Majids

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

یه بحثی هست، سادگی یک آهنگ از نظر توان نواختن + عامه پسندی + لایت بودن کار، اینا هیچ کدوم ربطی به حرفه ای بودن آهنگ نداره! کیل ام آل عالیه! مستر آوپاپتس عالیه! فور هوم از اول متالیکا برای من شاهکار بوده و هنوز هم ریف اولش رو که کرک تو لایو میزنه نمیتونم خودمو کنترل کنم! اما از اونور آهنگی مثه ناثینگ هم واقعا عالی بود! اینتروش، سولوش، همه خیلی خوب حس رو منتقل میکرد! [nb]البته من خودم هم اصا با بلک آلبوم در سطح بقیه حال نمیکنم! لود و ریلود هم هنوز حتی کامل گوش ندادم! ولی برعکس بعضی ترکای این 3تا آلبوم رو خیلی دوست دارم[/nb]
+
محمدرضا: همه اینایی که گفتی قبول دارم و تو پست اولم گفتم، ولی کرک... آر یا کیدین می؟ :-" یا شاید لایو ندیدی ازشون؟ :-"
50% سولوهارو همونجا تف میده! تو فیلمور اومدن تو لیو از تو دای رو لایو بزنن، من هی میگفتم وای تو لیو لایو بیاد چی بشه!
از آخر زدن کرک سر سولوش آفتابه ورداشت رو ترک...! خداییش کسی اندازه این تو لایو گاف نمیده!
خلاقیتشم سر سولوها کم شده، یعنی گاها واقعا کاملا بی ربط نسبت به آهنگ داره برا خودش واه واه میکنه (البته این جدید نیست، از همون اول هم این طوری داشت)
و کلا ضعیف شده دیگه، تو سیاتل میاد وسط برا ملت سولو میزنه خداییش خیلـــی سریع میزنه، ولی الان بخواد اونو بزنه...
+
در مورد موزیک الکترونیک، افتضاحه! یعنی مثلا لینکین پارک تو میتیورا/مینتس تو میدنایت واقعا کارش بهتره یا لیوینگ ثینگز؟ کاری ندارم که الان دوبل قدیم طرفدار داره [nb]و همه جدید، سر آلبوم 2010ش من از سایت دلرا داشتم میگرفتم همه طرفدارای قبلیش تو کامنتا گفته بودن این چیه؟؟ اصا تا 3سال قبل من لینکین پارک گوش میدادم بهم میگفتن متال بازی و چه قد خشن گوش میدی و ... الان کیه که لینکین گوش نده![/nb] ولی کاراش واقعا داغون شده...
+
پارسا: اوپث مگه کلا پروگ دث نیست کاراش؟
+
بعدا نوشت: پارسا خوب پدال واه واهه دیگه، چی بگم :-" :))

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

مجید هر دفه میگی واه واه من تا یه رب پخش زمینم !
وسط کنسرت نشسته داره واه واه میکنه ! :))

اوپث آلبوم دمنیشن میشه گکفت پاپه ! حالا پاپ نه ولی پروگ راکه

Majids

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

خوب تاپیک خوابیده... یه سوال کلی
کسی از اینجا متال ایرانی مثلا آژیراک گوش داده؟ (یا حتی اینسترومنتال مثل فرزاد گلپایگانی)
یا مرداب و تارانتیست، اینا گروهایین که حتی در سطح جهانی هم تونستن تا حدودی معروف بشن!
و نظرتون راجبش؟من به شخصه از بعضی کاراشون خیلی خوشم اومد، ولی مشکلی که اغلب دارن ووکاله!
مثلا اینتو د مرداب از مرداب رو گوش بدین یه چند تا پارتش (پارت کلین و سولوش) خیلی خوبه!

Decadence

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران

بهتر نبود متال هد ها رو از راکرا جدا می کردین؟؟

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

به نقل از Decadence :
بهتر نبود متال هد ها رو از راکرا جدا می کردین؟؟
همینجوریش که قاطیه هیچی استقبال نمیشه ازش ! جدا کنیم که دیگه هیچی !

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

به نقل از lab0o :
یه سوال احمقانه: اینا که مسلما فارسی نمی خونند نه؟ در این صورت فقط ایرانی هستند که متال می خونند!
یکی از این گروه ها بود منوتو نشون داده بود زیاد حال نکردم!

این جا کسی scorpions گوش نمیده؟ البته متال نیست راکِ
فعالیتشون مال همون دهه 70 این طورا تو اوج بوده البته هنوزم فعالیت دارند.
اگر کسی می خواد گوش بده این آهنگا هستند
still loving you
Humanity
wind of change
send me an angel
always somewhere

در مورد اولی : متال فارسی فقط به زبونش نیست . مهم اینه که صداییه که از ایران بلند میشه . مفاهیم ایرانی تر رو میرسونه . متال سوئدی هم شاید انگلیسی بخونن و فرقی از نظر ظاهر با متال آمریکایی نداشته باشه ، ولی صدای متال سوئدی صداییه که یه سوئدی تمام و کمال درکش میکنه و براش فرق داره با متال عادی .

گروهی که متال فارسی بخونه هم داریم ولی معمولآً ضعیفن . کلاً هر کی فارسی میخونه موسیقیش ضعیف میشه و بیشتر به شعراش اهمیت میده . همین کیوسک دقت کنی کل آهنگ درامش فقط یه های هت داره میزنه .

Majids

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از lab0o :
یه سوال احمقانه: اینا که مسلما فارسی نمی خونند نه؟ در این صورت فقط ایرانی هستند که متال می خونند!
یکی از این گروه ها بود منوتو نشون داده بود زیاد حال نکردم!
پارسا هم گفت گروه هایی هستن که فارسی میخونن
این 3تا که گفتم (مرداب تارانتیست آژیراک) تکست انگلیسی دارن (فرزاد هم که اصا اینسترومنتاله، هیچی) ، این وسط مرداب خیلی معروفه که یه کار جالبی کرده، وسط تکستاش شما چند خط فارسی میبینین، مثلا تو اینتو د مرداب:
when see people's homage to that deev
.
.
help me god
az in eblise darun faryad ta ch had

یا تو دارکر دن گریو

har ch khub kardam bad didam man
from the infected sperms of human

خیلی باحاله :D تو سایتای خارجی هم که تکستشو گذاشته برین ببینین مثلا به همین صورت نوشته

حالا به هرحال، در کل منظورم هر سبک متال بود مثلا فرشید اعرابی و ماینس وان هم هستن تو سبکای لایت تر (فرشید چون مجاز میخونه تکستاش ..شره، بدیش همینه) ولی خوب مشکل اینه که کلا همه گروهای جدید زدن به فاز دث :D
کسی کهتمیان شنیده مثلا؟

Crixalis

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

Mantism هم تو ایرانیا خوبه
شنیدم مشهدین ... خیلی خوبه کاراشون
ستورا هم که خودم شدیدا علاقه دارم بهش

متال فارسی هم داریم با مزس! مثلا آلیاژ !

mehrad :|

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی ۲ / سلام ایران‌زمین / انرژی
شهر
تِران

یه گروه هست به نام Ballgard. خیلی بامزس :D ، Funk Ruck میخونن ، پیشنهاد میکنم آهنگ Farvardin رو گوش کنید (لینک نداشتم بزارم براتون)

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

به نقل از lab0o :
کدوم کارشون هوی متاله؟ من فقط هارد راکاش رو شنیدم.
:-/
تفاوت هارد راک و هوی متال خیلی جزئیه .
بهتره زیاد درگیر سبک نشی و از خود آهنگ لذت ببری !

بالا