• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تقلید از جنس مخالف

کدوم گزینه ؟!!

• پسرم و دوست دارم پسر بمونم

رای‌ها: 83 33.1%
  • پسرم ولی کاش دختر بودم!

رای‌ها: 4 1.6%
  • دخترم و دوست دارم دختر بمونم

رای‌ها: 84 33.5%
  • دخترم ولی کاش پسر بودم!

رای‌ها: 24 9.6%
  • جنسیت خودمو قبول دارم ولی کارای شبیه به جنس مخالفم زیاد انجام می دم

رای‌ها: 56 22.3%

• رای‌دهندگان
    251

پژواک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
95
پاسخ : پسر ها و دختر های امروزی جابجا میشوند !

به نقل از 11phantom :
خیلی جالبه!
اگه سیبیل برداریم این سلیقمونه ولی اگه آرایش کنیم نه! :))
خب انسان تا یه جایی حق انتخاب و استقلال داره.ازون ب بعد باید به جامعش هم نگاه کنه.من نمیگم عرف و جامعه ما همش درسته ولی هر جای دنیا هم بری بالاخره بین پوشش و ظاهر دختر و پسر یه تفاوتایی قایلن.
با هر دین و فرهنگی هم ک باشه.
این ک یه پسر یا دختر بیان خودشونو شکل جنس مخالفشون دربیارن هیچ جا قابل پسند نیست.
ینی یه جورایی کلا با انسانیت جور درنمیاد!

mashad_0

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سنندج
شهر
سنندج

به نقل از 11phantom :
من از آزادی برا پوشش عقیدم استفاده نمیکنم!
چون اصن نمیخام عقیدمو بپوشونم!
...
بعد میشه بگی کی گفته دخترا از آدمای نامنظم خوششون میاد؟
و کی گفته همه دخترا منظمن؟
نکنه اینا رو هم از تفاوت های ذاتی و بیولوژیکی فهمیدی؟
...

باو من کی گفتم نامنظمی خوبه نه دختر نه پسر از ادم نامنظم خوشش نمیاد عرض کردم یه فرق بیولوژیکی بین لطافت زنا و ضمختی مردا هست .. و چون اگه دوستان خودشونو دستکاری نکنن این تفاوت بین همه ی ادما وجود داره این تفاوت بیولوژیکیه :D

سیزیف

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان
شهر
مشهد

هه بیولوژیکی دخترابایدابروبردارن؟ :))
ازنظربیولوژی شون دخترابایدرژبزنن؟

mashad_0

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سنندج
شهر
سنندج

نمیدونم ولی تو جاییکه ما زندگی میکنیم دخترا ابروهم ور ندارن قطعا از پسرا نازک تره ... شاید بقیه جاها تفاوت بینشون مشخص نباشه ولی شهر ما مرداشون مثه مرد و زناشونم مثه زنن... در کل این نظر من بود شما دوس داری بخند قرار نیست شما رو قانع کنم مثه من فک کنی :D

shahid

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
13
دانشگاه
علوم تحقیقات تهران
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی

تنها اگه ترنس باشه نیست که میتونه تغیر جنسیت بده جدیدا با چیزای دیگه هم میشه تغیر جنسیت داد

در جواب دوستمون ازادی تا وقتی معنا داره که انسانیت و موازین انسان بودن زیر پا گذاشته نشه

درضمن خیلی از ماها هنوز ازادی رو نمیدونیم دقیقا به چی میگن :|

Iman.Mage

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
نقره‌ی کشوری المپیاد شیمی دوره ۲۴
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی (با ماینور شیمی)
اینستاگرام
پاسخ : پسرهای امروزی در قالب دخترها

به نقل از ُSaman2 :
حالا ک قراره اعتقادی بحرفیم باید بگم که اینکار پسرا اصلا درست نیست چون خدا خودش مصلحت دونسته و زن و مرد رو به اینگونه ای ک هست افریده پس ماها حق تغییر اون رو نداریم.تغیر به این معنا ک پسرا قیافشونو طوری کنن ک قیافشون دخترونه بشه
ولی نمیدونم گناه هست یا نه!هرکی اطلاعات داره بینصیبمون نزاره (;

:))

خدا که دخترا رو از روز اول با تل و موی رنگی و ابروی برداشته شده و لاک ناخن نساخته!
حالا یه مدت (طولانی) فقط دخترا علاقه داشتن خودشون رو این شکلی کنن، حالا یه سری از پسرا هم دلشون خواسته از اینا استفاده کنن. البته من خودم وقتی پسرای اینجوری رو میبینم حس واقعا بدی بهم دست میده ولی خب سلیقشونه دیگه ... به من چه.

Elena.MR

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
FARZANEGAN
شهر
YAZD
مدال المپیاد
:-"

این طرز لباس پوشیدن نشون از پایین بودن سطح فکری اینجور افراده
به نظر من پسر باید مردونگی و غرورشو داشته باشه دخترم لطافتشو ...
من که اصلا ازین جور دختر پسرا خوشم نمیاد
آخه که چی ؟!
همه ی اینا نشون میده این جور افراد دنبال جلب توجه به سمت خودشون واسه جبران کمبودهاشونن ...

سیزیف

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان
شهر
مشهد

به نقل از Badpakopuz :
همه ی حرف هایی که گفته میشه مبنی بر آزاد بودن هر شخص برای ظاهرش رو کاملا قبول دارم ، چون به نحوه های مختلف این رو دیدیم ! مثلا من خودم همیشه سر مسئله ی مدل مو با مسئولین محترم مدرسه مشکل داشتم ! ولی اینجا باید از نظر اجتماع و جامعه شناسی بحث کرد ، ولی متاسفانه بعضی از دوستان با نظرات افراطیشون سعی در رد همه ی هنجارهای اجتماعی دارند ! انگار هنجار شکنی ، کم کم داره هنجار میشه توی جامعه ی ما !
ببینید خانم عزیز ؛ ما اینجا با دوتا کلمه سر و کار داریم که همیشه مترادف نیستند ، مرد و نر ! نر بودن خیلی کار ساده ای هست و انتخابی هم نیست ، تنها احتیاج به چند عضو و غده ی اضافه داره ، در حالی که مرد بودن رو جامعه و اجتماع تعریف میکنه ؛ مثلا زمان قدیم به قول تهرونیای قدیم "داش مشتی" بودن ، یا "لوتی" بودن ، باعث مرد بودن یک نر از نظر اجتماع میشد ، و حالا هم معیار های خودش رو داره ؛ اما مطمئنم که زدن رژ لب ، حداقل به این زودی ها توسط جامعه قبول نمیشه . ما توی جامعه شناسی یه "آرمان" داریم ، و یه "حقیقت" ؛ چیزی که شما دارید میگید آرمانی از نظر خودتونه ، ولی حقیقت چیز دیگه ای هست ! و هیچ وقت هم فراموش نکنید که شما اجتماع نیستید ، شما تنها بخش کوچکی از اون هستید . این بخش هم بخش "گفت و شنود اجتماعی" هست . بعدشم خانم عزیز من خدا رو شکر ۳ ، ۴ تا کشور پیشرفته رو رفتم ! اکثریت "نر" های همه جای دنیا ، "مرد" هستند (باتوجه به تعریف کنونی جامعه ایران) ، پس نتیجه میگیریم اونجا هم کم و بیش همین معیار ها رو دارند ! البته من بازهم میگم ؛ هرکس ازاد هست هرطور دوست داره زندگی کنه و رفتارهای بدون خطر برای اطرافیان رو انجام بده ، اینجا هم در مورد فلسفه ی این کار بحث نمیکنم ! چون شما بحث رو به جامعه شناسی کشوندید خواستم پاسختون رو بدم ! بهتره بدونید این چیزا بیشتر به دلایل فیزیولوژیکی برمیگرده ، نه به درجه بندی کشور (البته تاثیر داره) و این که توی پست بعدتون گفتید اسلام هم همینطور بود ؛ کاملا به نظرم اشتباهه ! اسلام یه سری قوانین اجتماعی نیست ، بلکه یک سری قوانین فلسفی هست که قوانینی دیگه که گروهیش قوانین اجتماعی هست رو به دنبال داره ! و تغییر دادن سخت ترین چیز برای بشر ، فلسفش هست !

اگر واقعا حرف های این ۲ پست ، حرف دلتون باشه و صرفا برای نشون دادن پرنوری مهتابی مغزتون نباشه ( :D ) ، شما تمایلات همجنسگرایانه یا دوجنس گرایانه ی مایل به همجنس دارید ! ببینید این توهین نیست ، اتفاقا من خودم شدیدا به حقوق همجنسگرا ها معتقدم . یه دختر دگرجنسگرا بر اساس علم زیست شناسی و روانشناسی ، باید از ترکیب های صورت پسرونه بیشتر خوشش بیاد ، تا دخترونه ، و برای شما برعکسه ! شما میگید از ترکیب های دخترونه (مثل ابروی کمانی) خوشتون میاد و از ترکیب های پسرونه (مثل ریش) انزجار دارید ! احساسی به حمایت عاطفی شدن توسط یک مرد ندارید و عقایدتون مثل فمنیست های تندرو هست ! اگر واقعا شما بهداشت روانی 100% داشته باشید و حرف و دلتون یکی باشه به قول معروف ، شما کشش قوی (حداقل نسبت به دخترهای دیگه) نسبت به همجنس دارید ! البته هیچ وقت نمیشه از روی چند خط نوشته قضاوت کرد در این موارد مهم ، ولی بهتره شما به پزشک متخصص مراجعه کنید ، تا اگر واقعیت زندگیتون اینه زودتر باهاش کنار بیایید .

%
یعنی ازنظرعلم زیست شناسی یک دخترباید یک پسروتکیه گاه خودش بدونه؟
بیشترتوضیح بدید :-?
بعد هم اینکه صورتی دارای ریش و... رادخترازابتدای بدنیا آمدنش هیچ نظری به آن ندارد پس درنتیجه این رفتارآموختنی است ویکی ازهنجار های جامعه:|
مثالم هم درمورداسلام منظورم فقط یک مثال بود که جامعه کشش قوی ای نسبت به عقاید قبلی خودش داره حتی اگه غلط باشه

• لایک
امتیازات: gjit

سیزیف

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان
شهر
مشهد

چرا بحث دقیقا درهمین راستا هست اینکه چراموافقیم یا مخالف واینکه نظرات هم رو نقدکنیم
واینکه مادقیقا داریم خوب بودن یابدبودنش (به عقیده ما)روبررسی میکنیم
+گفت وشنوداجتماعی ترکیبی ازمباحث مختلف هست پس تاحدتعادل میشه جنبه های مختلف روبررسی کرد
کجاتناقض داشتم؟

Daimon

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
helli 4.تا چشه یکیم دراد اینومیذارم:x
شهر
اونجایی ک مردمش نمیخوابنو همیشه زندگی درجریانه
مدال المپیاد
شیمیو زیست بود.بد شد زیست...برای ادبی اسم نوشتم آخرم سر جل3 نرفتم...یهو دیدم قبول شدم!!
دانشگاه
فقط HarVard
رشته دانشگاه
شناختوساخت سس مایونز(داریم)

یه زمانی ملاک ازدواج خانه داری زنو سیبیلو لوتی گری مرد بود...اون موقع بچها بالای لبشون با ذغال سیاه میکردن که بگن مرد شدیم(خاطره ای که از خیلیا شنیدم مثه بابابزرگامو مادربزرگام).ولی الآن همه چی فرق کرده...ملاک ازدواج شده قیافه...شده پول...اول قیافه دختر مهم بود...در نتیجه دخترا پناه بردن به آرایش کردن...الآن قیافه پسرم مهم شده...از نوجوونی مامانه به شوخی میگه کی بااین قیافه به تو زن میده؟...همیناس که باعث میشه پسرا هم به خودشون اهمیت بدن...به نظر من مدل موو ادکلن زدنو...نشونه پاکیزگیه...نه عوض شدن جاها باهم...ولی خب زیر ابرو برداشتنو آرایش کردنو اینا دیگه افراطه...به قول دوستمون مرد بودن با نر بودن فرق میکنه...

Dawn

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
تهران

خوب خیلی وقتا به خاطر اینه که طرف دختره دوس داره پسر باشه یا برعکس و میخواد عقدشو اینطوری خالی کنه ولی خوب خودشم بکشه همون جنسیتی که داره هست
من خودم با ابرو برداشتن پسرو و پسرونه لباس پوشیدن دخترا مث پسرا و خیلی چیزای دیگه کاری ندارم ولی اینکه طرف سعی میکنه مث جنس مخالفش رفتار کنه خیلی یه جوریه. از یه پسر انتظار ابهت داشتن و یه مقدار نمیدونم مرد بودن میره نه چیز دیگه وقتی طرف سعی میکنه خودشو مث دخترا جلوه بده هیچ وقت دختر نمیشه و تنها اتفاقی که میفته دید مردم بهش یه جوری میشه.

Elena.MR

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
FARZANEGAN
شهر
YAZD
مدال المپیاد
:-"

شایدم به خاطر ناعدالتی که فکر میکنه در حق دخترا شده و این محدودیت ها واسه پسرا وجود نداره چون دیدم و شنیدم دارم میگم که ممکنه به خاطر طرز دید اطرافیان باشه ... نوع نگرش ها ...

cristiano

thisisajjad
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94

این چیزا فک میکنم برا افرادیه ک کمبود توجه دارن ،،همین :)
ولی ابرو برداشتن صرفا کار خوبیه چون کریستینو هم برمیداره :-"
اصن خوشگلش کرده!! :))
CR 7

Parkoury

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلامه حلی 5
شهر
تهران

به نظر ن کار خیلی بیخود و زشتیه.چه معنی داره که پسر خودشو شبیه دختر و دختر خودشو شبیه پسر کنه؟
من تاحالا به چند نفرشون گفتم گفتن ما روشنفکریم تو قدیمی فکر میکنی.واقعا باید گند زد به روشنفکری که این باشه

maria16

Unknown
نام مرکز سمپاد
1
شهر
طهران
سال فارغ التحصیلی
1398

خب یه سری پسرا وجود دارن ابرو هاشون انقد زیاده با موهاشون قاطی شده؛ خب اینا باید یه ذره پاکیزه بشن؛ اونقد که ابرو هاشون رو چشاشون نریزه
و ابرو برداشتن چه ربطی به ظریف بودن داره؟
بنظرم هر چی متعادلش خوبه

behrad1

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی بناب
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
1393

خلاصه اش اینکه سالها برای برابری حقوق زنان ومردان تلاش کردیم وآخرش حق مردها رو از زنهاگرفتیم تا مردا مثل زنا بشن :-?
به نظر من بعضی از پسرا که این کارا رو میکنن کمبود دارن و میخوان خودشون رو اینطوری نشون بدن :-??

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

به نقل از ! M@R+Y@M ! :
خب یه سری پسرا وجود دارن ابرو هاشون انقد زیاده با موهاشون قاطی شده؛ خب اینا باید یه ذره پاکیزه بشن؛ اونقد که ابرو هاشون رو چشاشون نریزه
و ابرو برداشتن چه ربطی به ظریف بودن داره؟
بنظرم هر چی متعادلش خوبه
و حتما میدونین که یک چیزی هم وجود داره به نام قیچی!

بالا