• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دبیرستان (متوسطه)

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد
پاسخ : ریاضی یا تجربی

به نقل از حجتــ :
من خودمم اینجوری فکر می کردم که باید دیپلم رو داشته باشی تا کنکورش رو بتونی بدی
ولی یکی از رفیقام گفت نه هر رشته ای بخوای می تونی بدی. که دیدم آره یکی از هم کلاسیاش رشته ریاضی بوده و کنکور انسانی داده و الان داره علوم سیاسی تهران می خونه (ریاضی رو 100 زده، بقیه درساش هم بالاترینش 17% یا 27% معارف بوده درسته یادم نیست درصد دقیقش رو ولی فکر کنم 17 بود! رتبه 210 منطقه )

بله اونی که شما میگین مال سال های پیشه این چیزی که من گفتم مال امساله قانون جدیده بازم باید برم بریم ببینم:)ممنونم

IIلالاII

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيدبهشتی
شهر
سنندج
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
برق

تهههشم کسی نبود راهنمایی کنه....

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

بچه ها طبق اون چیزی که من تو دفترچه دیدم (دفترچه ثبت نام و شرکت در آزمون سراسری سال 1392 ===> قسمت (د) ===> تبصره 3 و تذکر مهمی که زیرش نوشته این مطلب که تنها در یک از گروه های اختصاصی می توانند شرکت کنند و در تبصره 5 هم توضیحات خوبی داده
و
در یک قسمتی (الان نمیتونم پیدا کنم) گفته: گروه ریاضی ===> دیپلم ریاضی و گروه تجربی ===> دیپلم طبیعی و گروه علوم انسانی ===> دیپلم انسانی

میتونید از این سایت فایلش رو دانلود کنین===> http://sanjesh.org/group.aspx?gid=1

psp

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5
شهر
تهران
مدال المپیاد
ایشاا.. بعدا

یک نکته مهم:
ریاضی-فیزیک

نه ریاضی خالی

hamid 2012

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
دارالفنون نمیدونم چرا حلی نیست
شهر
sharuar

برو ریاضی

!sadaf

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اراک
مدال المپیاد
:-<
رشته دانشگاه
داروسازی

احتمالا این تاپیک قفل میشه از طرف مدیر چون جای دیگه هست.... ;;)
اما خوب! پرسیدی دیگه (; منم سخرانیمو! ارائه بدم قبلش!
امکان نداره نه به ریاضی علاقه داشته باشی نه زیست! :rolleyes: (راستی انسانی هم رشتست :D بهش فکر کن...)
هیچی یعنی؟!؟! :-/
حداقل با خودت فکر کن چی می خوای از زندگی؟ چند سال حال درس خوندن داری؟ چقدر پول می خوای؟ با تحقیق تو چه زمینه ای حال می کنی؟ این اصــــــــلا چیزی نیست که بقیه بهت بگن!! :-?? یه چند بار برو محیط کار رشته های مختلف ببین کدومو بیشتر دوست داری؟؟؟!
به بازار کار و این چیزا هم دقت کن!
رشته های تجربی مخصوصا پزشکی اینا علاقه می خوان ( البته من خودم پزشکی دوست ندارم اصلا و به این خاطر نیومدم تجربی) ولی کسی که میره این رشته علاقه نداشته باشه خل میشه! ^-^
رشته های ریاضیم اگه علاقه نداشته باشی ادامه نمی دی با لیسانسشم سرنوشت خوبی نداری! :-" ( در این مورد وضع بعضی رشته های لیسانس تجربی بهتره...)
پس سعی کن یه چیزیو دوست داشته باشی! :D و خودت تصمیم بگیری :|

mehraz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین2
شهر
اصفهان

بیا ریاضی دادا
بیا تا با هم کل عمرمونو دنبال x بگردیییییییییییییییییییییییییییییییییییم :D ^-^

roya kharkhon

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گرگان
مدال المپیاد
شيمي_ادبيات

میشه یکی کمک کنه....من 2 تارشته و خیلی دوست دارم پزشکی و عمران ...اما همه بم میگن الان دانشگاه های بدون کنکورم عمران میدن...ولی پزشکی که هر دانشگاهی نمیده بعد می شی یک مهندس عمران بی کار :-??
یکی ج این سوال منو می ده؟......برم عمران موفق میشم یا نه؟...

Iman.Mage

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
نقره‌ی کشوری المپیاد شیمی دوره ۲۴
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی (با ماینور شیمی)
اینستاگرام

رویا خانم، آیا از هزاران پزشک بی کار خبر داری؟ بعد هم پزشکی هم دانشگاه آزاد داره.
دیگه گذشت اون زمان ها که بعضی رشته ها واسه همه کار داشت.

الآن باید اون رشته ای رو انتخاب کنی که استعداد و علاقه بیشتری توش داری. چون برای اینکه بتونی کار درست حسابی داشته باشی، تو هر رشته ای که باشی، باید جزو بهترین ها باشی؟

75_Tania

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شیروان
مدال المپیاد
المپیاد؟؟؟چی هس؟؟
دانشگاه
univer safacity_e azade kamelan eslamie shirvan:|
رشته دانشگاه
کاردانی پشت و رو کردن کتلت :|

خخخخخخخ نیدونم ولی بزرگان میگن واسه یه دختر ایرانی تجربی خوفه ;))

Iman.Mage

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
نقره‌ی کشوری المپیاد شیمی دوره ۲۴
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی (با ماینور شیمی)
اینستاگرام

به نقل از 75_Tania :
خخخخخخخ نیدونم ولی بزرگان میگن واسه یه دختر ایرانی تجربی خوفه ;))

بیخیال... زندگی خودته... بزرگان که قرار نیست جای تو زندگی کنن و آخر سر هم این که موفق بشی یا بیکار باشی سود و ضررش رو باید به تنهایی بردوش بکشی.
البته مشورت خوبه ها، ولی مشورت اونیه که توش دیگران با دلیل برات خوبی و بدی هر راه رو بهت نشون بدن و در آخر تو تصمیم نهایی رو بگیری.
پس اینقدر حرف های رایج رو جدی نگیرید و با خودتون فکر کنید. چرا تجربی برای دختر ایرانی بهتره؟ دلیلش چیه این حرف؟

75_Tania

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شیروان
مدال المپیاد
المپیاد؟؟؟چی هس؟؟
دانشگاه
univer safacity_e azade kamelan eslamie shirvan:|
رشته دانشگاه
کاردانی پشت و رو کردن کتلت :|

به نقل از Iman.Mage :
بیخیال... زندگی خودته... بزرگان که قرار نیست جای تو زندگی کنن و آخر سر هم این که موفق بشی یا بیکار باشی سود و ضررش رو باید به تنهایی بردوش بکشی.
البته مشورت خوبه ها، ولی مشورت اونیه که توش دیگران با دلیل برات خوبی و بدی هر راه رو بهت نشون بدن و در آخر تو تصمیم نهایی رو بگیری.
پس اینقدر حرف های رایج رو جدی نگیرید و با خودتون فکر کنید. چرا تجربی برای دختر ایرانی بهتره؟ دلیلش چیه این حرف؟

خو ی جورایی راس میگن!!!مثلا شما خودت بخوای خونه بسازی نقششو ب یه خانوم میدی بکشه یا آقا؟؟؟؟؟!!!!!!حالا شاید شما الان بگی به خانومه میدم!!!! :-"اما خو این کارو نمیکنی!!!!حالا شوما هیچی!!از پدر مادرای ما اینو بپرسیم قطعا میگن اون آقاهه ب کارش وارد تره!!!!واسه استخدامی ها هم ظرفیت واسه پسرا خیلی بیشتره!!!!تازه محیط کار،رشته های مهندسی مردونه اس!!!الان واسه پسرا هم حتی کار نیس از بس مهندس زیاد شده...چ برسه ب دخترا 8-> :-"ولی خو تجربی یکم وضعیتش بهتره هنوز اونقد خراب نشده :-"البته خو تو تجربی نابود میشی اگه بخوای آرامش داشته باشی باید ریاضی بخونی.......

prof.m.d

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
فیزیک

به نظر من آدم باید بره پی علاقه اش x:فقط این علاقه باید اونقدر زیاد باشه که دربرابر تمام سختی های اون رشته مقاومت کنه!دوستان باید در نظر داشته باشید که تمامی دروس در دوران دانشگاه است که معنا پیدا می کنند و دروس دبیرستان اساسا ملاک مناسبی نخواهند بود ^-^به نظر بنده حقیر شما برای انتخاب رشته ابتدا باید تحقیقات مفصلی در رابطه با دانشگاه مورد نظر خود،شرایط تحصیل و بازار کارو....انجام داده که البته بهترین مشاوران فارغ التحصیلان( B-)) رشته مورد نظر شما می باشند.در ضمن قبل از انتخاب هدف بهای هدف خود را در نظر گرفته و با خودتان کنار بیایید که برای رسیدن به هدفتان باید چنین بهایی را بپردازید!
البته پیشنهادی هم برای دوستان سال اولی دارم و حتی دوم که هنوز در جستوجوی علاقه خویشند :-?گمانم فعالیت های علمی-پژوهشی راهنمای خوبی برای تعیین علاقه شما خواهند بود (;
موفق و سر بلند باشید <D=

MaHsHaD_77

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کاشان

من عمرا برم ریاضی چون هیـــــــــــــــــــــــــچ استعدادی تو ریاضی نداشته بیدم :D
تجربی _ دندون پزشکی x:

mahsa_77

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Rafsanjan

من از اونام که همچیشون خوب تو یه سطحه نه میشه گفت برو ریاضی نه تجربی گیج شدم {-8

IIلالاII

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيدبهشتی
شهر
سنندج
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
برق

کسایی که میگید تجربی یا الان تجربی رشته تون هست
میشه خواهش کنم توضیحاتی و حداقل کلیاتی درمورد رشته تجربی بدید؟؟؟؟

negin111

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
دانشگاه
X
رشته دانشگاه
y

من بین ریاضی و تجربی موندم
از یه طرف فرصت های شغلی واسه تجربی خیلی بیشتره(البته تو ایران)
ولی از یه طرف دیگه به ریاضی علاقه دارم و رقابت تو ریاضی خیلی اسونتره
با این وضعیت هم که پیش میریم در اینده 50% مردم پزشکن
تو خانواده هم بودن افرادی که ریاضی رفتن و الانم دارن دکترا شونو میگیرن ولی پشیمونن

m.h.amini

مهندس
نام مرکز سمپاد
علامه حلی1!
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
92
مدال المپیاد
.
دانشگاه
.
رشته دانشگاه
.

منم هردوشونو دوست دارم ولی ریاضی

IIلالاII

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيدبهشتی
شهر
سنندج
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
برق

به نقل از AlIsh Ii :
کسایی که میگید تجربی یا الان تجربی رشته تون هست
میشه خواهش کنم توضیحاتی و حداقل کلیاتی درمورد رشته تجربی بدید؟؟؟؟
اگه باز هم سوال رو بپرسم بازم کسی نیست جواب بده ؟؟!! #-o

-محض رضایت خدا :rolleyes: :-"!

Ghazaleh96

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Tehran
شهر
tehran

سلام ، دوست خوبم من الان تجربيم،،، تجربي يه زيست خيلي خيلي خفن داره كه بيشتر جاهاش حفظيه ولي يه جاهايي مثل ژنتيك بسيار مفهومي و مشكله و بايد توانايي زيادي داشته باشي كه بتوني مسائلو به هم ارتباط بدي جون بيشتر سوالاي زيست تو كنكور تركيبي كتاباي دوم ، سوم و بيش هست...در واقع شما بايد اونقدر علاقت به زيست زياد باشه كه جا نزني... من خودم اين رشته رو انتخاب كردم جون رشته قشنگيه به نظرم و توي زندگي ادم ميتونه خيلي كاربردهاشو ببينه و تنوع دروسش هم نسبت به بقيه رشته ها بالاتره. ولي خب براي انتخاب رشته تو دانشگاه خيلي دستت باز نيست چون سه تا رشته خوب تجربي دارو و بزشكي و دندونه كه متقاضي خيلي زيادي دارن و بايد رتبه خيلي خوبي بياري توي كنكور ،،، يه چيز ديگه اينكه توي رشته تجربي جو به شدت جو درس و خرخوني هست و مخصوصا سال دوم و بيش خيلي تحت فشارن بجه ها . و پيش هاي مدرسه ما رو كه مي بيني دائم افسرده وبه يه گوشه خيره و اينا ... :D و .كلا ببين ميتوني ٢ سال بكوب درس بخوني يا نه !!!!

بالا