• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

آسیب شناسی نجوم زدگی در سمپاد

• شروع کننده موضوع mira
  • تاریخ شروع

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم
پاسخ : آسیب شناسی نجوم زدگی در سمپاد

به نقل از pariya :
ما بیشتر داریم کار تبلیغاتی میکنیم ، مثلا ماهواره ، پول زیادی دادیم ، رفتیم موتورشو از یه جا خریدیم ، فلان چیزشو از یه جا دیگه .سر هم کردیم ماهواره فرستادیم فضا !! ما خودمون نتونستیم وسائل اولیشو بسازیم ، صنعت داره میخوابه ما داریم این کارا میکنیم !

×بحث داره از موضوع تاپیک خارج میشه !
راسته خب :rolleyes: ولی باید از یه جایی شروع شه خب

zirkhaki

کاربر فوق‌حرفه‌ای

به نقل از pariya :
ما بیشتر داریم کار تبلیغاتی میکنیم ، مثلا ماهواره ، پول زیادی دادیم ، رفتیم موتورشو از یه جا خریدیم ، فلان چیزشو از یه جا دیگه .سر هم کردیم ماهواره فرستادیم فضا !! ما خودمون نتونستیم وسائل اولیشو بسازیم ، صنعت داره میخوابه ما داریم این کارا میکنیم !

×بحث داره از موضوع تاپیک خارج میشه !
ببین بحث در مورد هوافضا یعنی بحث سیاسی ! منم که این کاره نیستم کلا :D این طور که بوش میاد چیزایی که اون بنده خدا بت گفته شاید درست باشه . ولی کل قضیه نیست !

سمپادی_ss

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.

شاید هنوز همه درک عمیقی از نجوم ندارن!
یعنی من از بعضیا شنیدم که فکر می کنن نجوم کسل کننده است،در حالی که شاید نجوم شگفت انگیز ترین علم،بین سایر علوم باشه x:

Urania

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان آبادان و خرمشهر
شهر
آبادان

من یه بار معلممون ازم خواست درباره ی نجوم به بچه ها توضیح بدم منم از مباحثی مثل سیاهچاله و کرمراه و ماده ی تاریک حرف زدم بعدش فهمیدم با حرفای من کلی از بچها به نجوم علاقمند شدند..... این روش خوبی نیست؟

ali_93

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
سبزوار
مدال المپیاد
دوبار عدم موفقیت در المپیاد نجوم :دی
دانشگاه
صنعتی شاهرود
رشته دانشگاه
معماری

سلام
منم با این نظر که نجوم رو خیلی ها نمیشناسن موافقم.پارسال تو المپیاد نجوم از کل شهر ما 2نفر شرکت کرده بودن!!!فکر میکنم حتی خیلی ها هنوز نمیدونن همچین المپیادی هست.اما راجع به کتاب و این که یه کتابی به اسم نجوم وارد چارت درسی مدارس بشه،راستش من 2سال پیش تو کتاب خونه مدرسمون یه همچین کتابی پیدا کردم.مثل این که درس اختیاری یا همچین چیزی بوده واسه پیشا،کتاب ماله سال 75 بود.یادمه همون موقع که نگاه کردم چیز جالبی نداشت فقط چنتا قانون کپلر و نیوتون.کلا محسابه ای بود هیچ جنبه جالبی نداشت که بچه ها علاقه مند بشن.
به نظرم اگه قرار باشه همچین کتابی بیاد مدرسه ها و مثل درس پرورشی یا آمادگی دفاعی با هاش برخورد بشه همون بهتر که نیاد!همون بهتر که هر کی واقعا علاقه داره بره دنبال.
تو کشور ما که وزیرش صبح از خواب پامیشه و نظام درسی و کتاب ها رو به یکباره عوض میکنه،نباید توقع داشت حالا حالا ها همچین کتاب هایی وارد درس های مدرسه بشه...
به نظر من المپیاد راه جالبی واسه علاقه مند کردن بچه ها به نجوم نیست.بهترین کار تشکیل انجمن ها و گروه های نجومی تو مدرسه ها و تور رصدیه.اگه تو هر مدرسه یه تلسکوپ باشه و چند بار برن بچه ها رصد کم کم علاقه مند میشن.
اما راجع به این که رشته نجوم رو تو دانشگاه ادامه بدیم...راستش تو ایران ما که مهندساش همه بیکارن چه آینده ی شغلی میتونه واسه کسی که دنبال نجوم رفته باشه؟البته منکر این نیستم که آدم باید دنبال علایقش بره اما باید عاقلانه به آینده این رشته نگاه کرد.من خودم نجوم رو به عنوان یه سرگرمی که کناره درسم باشه ترجیح میدم تا این که بخوام وارد رشته ای بشم که آیندش مشخص نیست...
موفق باشید.

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

به نقل از ali_93 :
البته منکر این نیستم که آدم باید دنبال علایقش بره اما باید عاقلانه به آینده این رشته نگاه کرد.من خودم نجوم رو به عنوان یه سرگرمی که کناره درسم باشه ترجیح میدم تا این که بخوام وارد رشته ای بشم که آیندش مشخص نیست...
موفق باشید.
سرگرمی؟ ینی واقعا میشه به عنوان یه رشته جانبی بهش پرداخ؟ به نظرم خیلی سخت میشه ها :-?

el nino

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
هوافضا

به نقل از آیدا-ق :
سرگرمی؟ ینی واقعا میشه به عنوان یه رشته جانبی بهش پرداخ؟ به نظرم خیلی سخت میشه ها :-?
اتفاقا نجوم یکی از رشته هاییه که هنوز هم اماتور ها نقش خیلی مهمی توش دارن! 8->
مثلا با کشفیات ــِــشون ! :D
گاهی اوقات تواناییشون از یه منجم حرفه ای هم بیشتره !

ali_93

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
سبزوار
مدال المپیاد
دوبار عدم موفقیت در المپیاد نجوم :دی
دانشگاه
صنعتی شاهرود
رشته دانشگاه
معماری

به نقل از آیدا-ق :
من قبل این که کتابی واسه المپیاد بخونم مجله نجوم و سایت های نجومی رو دنبال میکردم.چند باریم تو مدرسه برنامه رصدی گذاشتیم.منظورم اینه که میشه یه رشته دیگه خوند و همزمان این فعالیت ها رو هم دنبال کرد.

pariya

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
شیراز
مدال المپیاد
یه حماقتی کردیم یه زمانی :|

به نقل از آیدا-ق :
بعله ما اینجا میخوایم به عنوان سرگرمی به نجوم نگاه کنیم :-" اونوقت توی خارج از ایران یه رشته جدا به نام astronomy توی انتخاب رشته دانشگاهشون هست :-"

Behnood1375

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی تهران
شهر
Tehran
دانشگاه
MIT
رشته دانشگاه
اختر فیزیک

به نقل از آیدا-ق :
100% میشه
اتفاقا جذاب ترم هست ، هم یه سرگرمیه هم یه عشق هم این که در کناره کارهاتون قرار می میگیره

tinaradvand

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
تهران
مدال المپیاد
نقره دوره 11 المپیاد نجوم و اخترفیزیک
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
عمران

من زیاد با روند کار اینجا آشنایی ندارم اما اگه هر چند وقت یه برنامه نجومی از طرف سمپادیا بر گزار بشه شاید این نجوم زدگی هم کم کم از بین بره و تعداد بیشتری جذب نجوم بشن

zirkhaki

کاربر فوق‌حرفه‌ای

ملت پایه نیستن خب ...

PEYMAN_ HELLI

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
HelliE
شهر
تهران
دانشگاه
...
رشته دانشگاه
omran

این مشکل فقط تو سمپاده و مدارس دیگه خیلی بیشتر از ریاضی و فیزیک رو نجوم سرمایه گذاری میکنن.

بالا