• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

دومین کارگاه علوم فرزانگان 6 تهران

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز
پاسخ : دومین کارگاه علوم فرزانگان 6 تهران

خب بالاخره کارگاه ما هم تموم شد

دوستایی که اومدن لطفا نظراتشونو بگن (;

tezar

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان6 سابق
شهر
تهران
دانشگاه
امـیـرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی بـرق

;;)
سلام!
عاغا من سر ی چیزی خیلی سوختم... یادم باشه از این ب بعد ب لیدر ها بگم همه نماد هامونو بگن...یکم کارگاه نا مفهوم بود انگار..
دقت کردین ک بازدید کننده ها اصلا متوجه تعداد زنجیرا نشدن!؟ L-:
بچه ها کلی زحمت کشیدن تا تعدادش برابر با 91 بشه برا نشون دادن کارگاه 91... :|
یا مثلا تعداد آجرای رنگ شده!ب تعداد بچه های مدرسه بود.....283 تا :|
یا تعداد ماهی های توی حوض ک البته امروز همشون رفتن پیش خدا.... :-" ب تعداد معلما بود!... L-:
ای بابا :rolleyes:
البته خب دقت میخاست.قبول...

Zed

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو/یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
روان‌شناسی

به نقل از tezar :
;;)
سلام!
عاغا من سر ی چیزی خیلی سوختم... یادم باشه از این ب بعد ب لیدر ها بگم همه نماد هامونو بگن...یکم کارگاه نا مفهوم بود انگار..
دقت کردین ک بازدید کننده ها اصلا متوجه تعداد زنجیرا نشدن!؟ L-:
بچه ها کلی زحمت کشیدن تا تعدادش برابر با 91 بشه برا نشون دادن کارگاه 91... :|
یا مثلا تعداد آجرای رنگ شده!ب تعداد بچه های مدرسه بود.....283 تا :|
یا تعداد ماهی های توی حوض ک البته امروز همشون رفتن پیش خدا.... :-" ب تعداد معلما بود!... L-:
ای بابا :rolleyes:
البته خب دقت میخاست.قبول...
یا خدا :D
چه زحمت عظیمی :O
قرار بود تعدادی عکس و گزارش برای کسایی که نمی تونستند بیاند بذارید! :-"
یا اگر سایت مدرسه این زحمت رو کشیده اطلاع بدید بریم ببینیم!

tezar

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان6 سابق
شهر
تهران
دانشگاه
امـیـرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی بـرق

به نقل از lab0o :
یا خدا :D
چه زحمت عظیمی :O
قرار بود تعدادی عکس و گزارش برای کسایی که نمی تونستند بیاند بذارید! :-"
یا اگر سایت مدرسه این زحمت رو کشیده اطلاع بدید بریم ببینیم!
بهله!
بعد من نفهمیدم این حرفت الان دوستانه بود یا نه :-" :D
چشم عکس میزاریم :)
فقط صبر کنید من عکسا رو از مسئول فیلم و عکس جمع آوری کنم ک ی دفه خوباشو بزاریم

سحرجون

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان شیـــــــــــــــش
شهر
طهـــــــــــرانـــ
مدال المپیاد
در طفولیت یکم کار می کردم
دانشگاه
زرشک
رشته دانشگاه
کمپ.ت سازی

به نقل از SaϔnA.M :
خب ما هم امروز اومدیم. (یعنی آوردنمون) در کل تشکر می‌کنم و خسته نباشید می‌گم به بچه‌ها، امیدوارم روز دوم کارگاهم به خوبی و خوشی بگذره.
در کل از پارسال همه چیز بهتر بود. من پوستر پارسال رو ندیدم اما به نظرم روی پوستر بیشتر می‌شد کار کرد، یه کم خلاقانه‌تر و جذاب‌تر. حتی همین پوستر رو هم می‌شد با رنگای جذاب‌تر درست کرد. پروژه‌ها رو نسبتا کم دیدم. زیست، نجوم، شیمی، یک فنجان کتاب و سوادرسانه‌ای! یک پروژه‌ی زیست بود راجع به ساخت واکسن برای پنومونی[nb]پنومونی غلط می‌باشد، درستش نومونی‌ه[/nb]، اون خیلی خوب بود به نظرم. بقیه پروژه‌ها هم مثل یک کارگاه معقول و متوسط، پروژه‌های ضعیف داشتند، خوب هم داشتند. فقط یه چیزی! این پروژه‌ی ساخت واکسن واقعا خوب بود، اما یک اشکال داشت. این که هنوز وسط آزمایش بود. یعنی نتیجه‌ی آزمایش توی یک هفته باید مشخص می‌شد و هنوز توی همون یک هفته‌ایم! حالا نمی‌دونم پروژه‌ها دیر استارت خورده یا چی. اما اگر نتیجه‌ی آزمایش کامل بود، دیگه «اگه» و «شاید» نداشت، بهتر بود. پروژه‌های نجوم هم خوب بودند، من خیلی سرم نمی‌شه ولی به نظرم زحمت کشیده بودند. شیمی هم همین‌طور، البته از هر کدوم یکی دو تا پروژه دیدم. بعد یک کلاس بود که توش کتاب چیده بودید و بیان‌گر کتاب‌هایی بود که توی کلاس ِ یک فنجان کتاب خوندید. اما این کلاس فقط چندتا کتاب توش بود، همین. من خودم کلّی ذوق کردم، رفتم تو تا شاید بشه راجع به کتابا بحثی بشه، نقدی، چیزی. اما حتی وقتی نظر بچه‌ها رو راجع به کتابا می‌پرسیدم، شک می‌کردم به این‌که واقعا خوندن اون کتابا رو آیا؟ چون اصلا انگار دوست نداشتند جواب بدند. اگر قراره هیچ حرفی زده نشه، اصلا چرا هست این کلاس و این کتاب‌ها؟ و اما سواد رسانه‌ای! سوژه‌ی قشنگی بود که الآن نمی‌گم، ممکنه کسی بخواد فردا ببیندش. اما یک چیزی که من هم پارسال توی پروژه‌های برفراز اندیشه‌تون می‌دیدم، هم امسال باز هم دیدم، این بود که احساس می‌کردم کلا بچه‌ها یک‌سری حرف رو که معلمشون بشون یاد داده، تکرار می‌کنند. شاید احساس من باشه‌ها، اما امروزم که توی کلاس ِ سواد رسانه‌ای بودیم، اون کسی که مسئولش بود، کلا داشت نقل‌قول می‌کرد از معلمشون! آیا سر کلاس فقط معلم حرف می‌زده؟ حتی وقتی من بحثی می‌کردم، سوالی می‌پرسیدم، احساس می‌کردم یک‌سری جمله‌های تکراری داره بم زده می‌شه. نهایتا هم به نظرم سوژه جدید و قشنگی بود که هدر رفته بود! ببخشید این‌طور می‌گم اما نهایتا این پروژه چیزی نبود. من انتظار داشتم بحثی باشه، راهکاری یا چیزی شبیه به این. اما نهایتا این بود که گفتند «هیچی دیگه ما خودمون باید به این قضیه آگاهی داشته باشیم!» همین؟ احساس کردم اون سوژه صرفا یک مچ‌گیری ِ قشنگ بود، نه چیزی که بخواد ازش نتیجه‌ای گرفته بشه!
چندتا چیز کلّی! کاش یه کم تاکید بود روی این که کارها نو و جدید باشه، چندین تا پروژه دیدم که کاری بوده که قبلا شده. مثال می‌زنم! یه پروژه‌ی زیست بود که راجع به پیدا کردن مواد گیاهی برای تسریع انعقاد خون بود. بعد اینجوری بوده که این آزمایش روی دو تا عصاره‌ی گیاهی که دارای ِ فاکتور انعقاد خون هستند، امتحان شده بود و زمان انعقاد خون پایین اومده بود. خب وقتی فاکتور انعقاد خون توی مواد هست، معلومه که باعث تسریع انعقاد خون می‌شه. چیز جدیدش کجا بود؟ یا مثلا اون قضیه‌ی تشریح قلب چی بود؟ این کار جز طرح درس ِ مدرسه‌ست، وسط ِ نمایشگاه چی‌کار می‌کرد؟
همین دیگه، مسائل دیگه‌ای هم هستند قبیل ِ فضاسازی و تدارکات که بشه راجع بشون حرف زد، اما فکر نکنم کسی حوصله‌ی پست طولانی داشته باشه! واقعا ممنونم، امیدوارم همیشه موفق و پرانرژی باشید. در کل به عنوان ِ سال دوم، خیلی خوب بود.
پ.ن: یک پیکسل از پیکسلای کارگاهتون روی زمین افتاده بود، رفتم به یکی از لیدرها دادمش، گفتم یا بگیر صاحبشو پیدا کن، یا من می‌برمش، ایشونم توجهی نکرد و من برداشتمش. با تشکر! :د
با تشکر از دوست خلاق و منتقدمون B-)
B-)یه نکته ی کوچیک...همه ی پروژه ها رو دیدی؟
پارسال تو زیست پروژه ی (پرورش قارچ خودتون بهتر بود(<
نه اصلن اونو بی خیال...سر در آزمایش گاه زیست که تشریح قلب بود رو دیدی؟
نوشته بود"زیست سرا"
رنگ مقنعه ها رو دیدی؟...توسی بود...اول :>بودن...
نقاشی؟فضا سازی؟شیب؟سرمایه ملی؟چی؟...مدرسان شریف...کی؟مدرسان شریف...کجا؟فرزانگان6؟
فضاسازی یه کم شر بود ولی دلیل داشت...امسال هممون احساس شاخی می کردیم و خودمونو مسئول می دونستیم...وا3 همین این جوری شد.
ایشالا بهترش می کنیم #S-:

به نقل از سارينا :
پوسترتون ميتونست خيلي خيلي بهتر باشه...چرا اينجوري شده؟؟؟
ایشالا دفه ی بعد از راهنمایی و پیشنهادات شما دوستان عزیز استفاده می کنیم
با تشکر
مدیریت ((کوفت**))

-- پست متوالی ندین.

سحرجون

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهر
طهـــــــــــرانـــ
مدال المپیاد
دانشگاه
زرشک
رشته دانشگاه
کمپ.ت سازی

به نقل از سـحر :
ما خیلی وقتمون کم بود واسه بازدید.واقن با نیم ساعت دیدن نمیتونم نظر خاصی راجع به کارگاهتون بدم.
فقط اینکه چرا تو پوسترتون فرزنگانُ براش "ـه" گذاشته بودین؟ :-? و اون سخن ِ مقام معظم رهبری چی بود اون وسط؟ :D

+خوشحال شدیم دیدیمتون در دنیای واقعی. (;
اون "ــه" که گذاشنه بودیم صرفن بالاجبار واحد پژوهش پارسال تصمیم گرفتیم____>اسم+ــه=صفت ....بسازیم >:p
اون مقام معظم رهبری هم که دستورش از بالا رسید.با خانم فخر جلسه گذاشتیم...گفتن که "من سر سپرده ی رهبرم...هر کی با این قضیه و مقام معظم رهبری مشکل داره.......جاش اینجا نیست."
دیدی چه بد بختیم؟؟؟؟ :-<

به نقل از ریـحـانـه :
خب آخه کل پوستر همینه. پس خودتون چی رو طراحی کردین؟ :-??
در مورد سواد رسانه‌ای هم علاوه بر تایید حرف ساینا، باید بگم که بچه‌هاتون اصلا نمیخواستن نقد رو پذیرا باشن. ینی در هر صورت همون حرفایی که اول زده بودن رو تکرار میکردن.
خیلی هم سریع قضیه رو بستن. این موضوع خیلی بیشتر از این جای بحث داشت، نداشت؟
و اینکه کلاس سینما داشتید پارسال. امسال کلا نداشتید؟
از بسکه شاخیم.
بچه در نظر داشته باشید این اولین کارگاه رسمیه ماست...به نسبت کارمون عالی بود

-- پست متوالی ندین.

سحرجون

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهر
طهـــــــــــرانـــ
مدال المپیاد
دانشگاه
زرشک
رشته دانشگاه
کمپ.ت سازی

بچه های 1، 1ناراحتی واسم پیش اومده:
احساس کردم دس به 1ای کرده بودین از بوفه خرید نکنین...
درسته؟

Sahar.Z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فـرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شريف
رشته دانشگاه
مهندسی كامپيوتر - IT

به نقل از .......SAHAR......... :
بچه های 1، 1ناراحتی واسم پیش اومده:
احساس کردم دس به 1ای کرده بودین از بوفه خرید نکنین...
درسته؟
ای بابا! :)) چه ربطی داره؟واقعاً به نظرتون فرزانگان 1 بودن چه تغییری در این ایجاد میکنه در این که ما از بوفه‌تون خرید کنیم یا نه؟ :D
یا بوفه‌تون گرون میداده ؛ یا ما پول نداشتیم ؛ یا میل نداشتیم ؛ یا چیز خوبی نداشته!این که دلیل نمیشه. :D دست به یکی هم نکردیم والا! :-"

tezar

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان6 سابق
شهر
تهران
دانشگاه
امـیـرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی بـرق

به نقل از سـحر :
ای بابا! :)) چه ربطی داره؟واقعاً به نظرتون فرزانگان 1 بودن چه تغییری در این ایجاد میکنه در این که ما از بوفه‌تون خرید کنیم یا نه؟ :D
یا بوفه‌تون گرون میداده ؛ یا ما پول نداشتیم ؛ یا میل نداشتیم ؛ یا چیز خوبی نداشته!این که دلیل نمیشه. :D دست به یکی هم نکردیم والا! :-"
منم قبول دارم
ربطی نداره بابا
بیشتر بخاطر اینه زمان حضور کم بوده دیگه کسی حال نداشته بره از بوفه هم خرید کنه که!
گرچه من خودم 33 تومن ناقابل خرید کردم :-"
: بدبخت

Mahshid.M

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی

خب، ما هم روز اول از طرف مدرسه اومدیم. اولین چیزی که وقتی وارد می‌شدیم دیدیم، بوفه بود! و به نظر من اونجا اصلا جای مناسبی برای اون کار نبود. من اطلاع ندارم از فضاهایی که توی مدرستون می‌تونستین به عنوان کافه‌ی کارگاهتون ازش استفاده کنید؛ اما به نظرم بهتر بود جای دیگه ای بود.
من چندبار از لیدرمون پرسیدم تم چیه؟ جوابی نمی‌گرفتم. با توجه به اون زنجیری که از سقف آویزون بود، نتیجه گرفتم لابد زنجیره دیگه. مثل حرف‌هایی که بقیه‌ی بچه‌ها هم گفتند، زنجیر تو ذهن من هم مثل بقیه نماد اسارت ـه، نه اتحاد!
اول که وارد قسمت کامپیوترتون شدیم، من گفتم اگه میشه ما رو ببرید یه بخش دیگه. چون کم بود[nb]نیم ساعت.[/nb] و یکی از دوستانتون با لحن بدی گفت: چرا نمی‌خواید اینجا رو ببینید؟ و جواب دادم : چون ترجیح می‌دیم قسمتی رو ببینیم که سررشته ای ازش داریم. و وقتی داشتیم از اون بخش میومدیم بیرون به وضوح صداها شنیده می‌شد که راجع به ما حرف میزدن. :D در کل یه جوّ بدی رو گاهی حس میکنم بین بعضی از بچه های 6، که انگار ما باهاشون دشمنی داریم و اومدیم کارگاهشون رو مسخره کنیم و بکوبونیم و بریم! شاید هم اشتباه می‌کنم. الان هم که پست‌های یکی از کاربرای اینجا رو می‌خونم که میگن : باهم دست به یکی کرده بودین که ...؟ واقعا حس بدی بهم دست داد که اینقدر بعضیا به همه چیز، حتی این چیزهای کوچیک، اینقدر با بدبینی نگاه می‌کنن.
وقت اونقدر کم بود که نتونستم همه‌ی پروژه‌ها رو ببینم. و مطمئنا نمی‌تونم قضاوت درستی داشته باشم درباره‌ی سطح پروژه‌ها. اما اون چندتا پروژه‌ای که دیدم مال گروه‌های هوافضا، نجوم، زیست، مهدویت و اون بخش یک فنجان کتاب (؟) بود. زیست، یک پروژه رو گوش دادم و به نظرم جالب بود. هوافضا و نجوم هم خوب بودن. تو قسمت مهدویت با یکی از بچه های اول شروع کردم به صحبت راجع به پروژه‌ش، که متاسفانه اینقدر غیرمنطقی بودن ایشون و اینقدر بی دلیل نتیجه گیری می‌کردن که منصرف شدم از هرگونه بحث منطقی. و آخرش قانع هم نشدم. [nb]لطفا نیاید بگید: اونا اول بودن! و ولشون کنید. اول‌ها هم قسمتی از مدرسه‌ی شما و کارگاهتون هستن.[/nb] بخش یک فنجان کتاب هم که ... اول با کلی شور و شوق وارد شدم و یک کتاب رو که خونده بودم انتخاب کردم و از کسی که اونجا بود توضیح خواستم. ( با توجه به اینکه یک دوره از نمایشگاه آفتاب توی راهنمایی همچین چیزی دیده بودم که بچه ها کتابارو نقد کرده بودن و ارائه ی پروژه‌شون به این شکل بود که با گروه‌های 3-4 نفره از بازدیدکننده‌ها، بحث گروهی داشتند راجع به کتاب‌هایی که نقد کرده بودند در طول سال. و واقعا اون سال من لذت بردم از این مدل ارائه‌ی کار. ) متاسفانه اون شخص صحبتی نداشت و صرفا گفت که ما تو طول سال توی این کلاس فقط حرف زدیم. و 2 جمله از کتاب بهمون تحویل داد و تمام. این قسمت به نظرم اصلا خوب نبود. خیلی بهتر می‌شد روش کار کرد.
درباره‌ی فضاسازی کارگاهتون هم من چیز خاصی ندیدم. خیلی خوب می‌شد داخل راهروها رو کار کرد که فضاسازی بخش‌های مختلف (روباتیک، نجوم، ...) باهم فرق داشته باشن.
بعد چندتا سوال داشتم هنوز جواب نگرفتم. اون حوض ِ اون وسط برای چی بود؟ و اون نقاشی‌ها [nb]پناه گرفتن در هنگام خطر؟![/nb] برای چی بودن؟
خسته نباشید میگم به همگی. واقعا کارگاه از آدم انرژی می‌بره. به عنوان دومین کارگاهتون خوب بود. موفق باشید. (;

pershia

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان6
شهر
تهران
مدال المپیاد
نجوم
دانشگاه
UT\AUT
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

من از طرف دوستان عذر میخوام بابت هر رفتار نامعقولانه ای ... متاسفانه بعضی از دوستان یه احساس بدی دارن از پارسال و هنوز موفق نشدن فراموشش کنن... به هر حال پوزش!
بله تم زنجیر بود ...
حوض هم قرار بود یه چیز دیگه باشه ولی خب این شد ...
بوفه رو من هم موافقم در حالت کلی هم بوفه خیلی دوره...
میشه از هوافضا هم بگین ... دقیقا بگین ببینم چه کردیم؟ انتقاد کوبنده هم قبوله (; :D
اینکه بچه ها توضیحاتشون کم و مچنین بحث کردنشون خوب نبود رو من بازتاب دادم ... گفتن که بهشون گفتن که نباید زیاد وقت بگیریم ... منم گفتم که مهم نیست وقت ... مهم اصل داستانه ... تونستم سواد رسانه ای رو ببینم .. کاملا باهاتون موافقم ... یه دور افتاد و دو کلمه و نتیجه میگیریم که ... اصلا نه بحثی و نه چیزی ... من خودم هم بیشتر از این انتظار داشتم ... درسته دوستان اولی (حالا امکان داره دوستان دومی ای هم باشن که خوب نقد نکنن) متاسفانه اونطور که باید و شاید عمل نکردن ... البته ما دومی ها هم یه کم و کاستی داشتیم ... ایشا الله کارگاه های بعدی خیلی بهتر از این میشن...

N.Y.M

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
TEH
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

زنجیر فلزیه بدون رنگ نماد اسارت و شاید هم دیوانگی با توجه به تم رنگی کارگاه سال کارگاه تک تک زنجیرا رنگ شده بودن تازه پلاستیکی هم بودن :D
و اینکه اون حوضه صرفا ی کاردستی از بچه های کارگاه 91 بود ی جور تزئینات فلسفه ی خاصی نداشت مثه ابنمای شما مگه کارخوده بچه ها نیس ؟
در رابطه با توضیح هم ی سری از بچه ها واقن خوب توضیح دادن بی انصافی نکنین دیگه و اینکه ی سریا هم از قصد کم توضیح دادن واسه مراحل بعدی که پروژه لو نره مثه چنتا کار ریاضی که خیلیا هم اخرش نفهمیدن قضیه چیه و فکر میکردن پروژه چرته
بوفه هم میخواستم حیاط اولو درس کنیم واسش که دیدید اب و هوا رو اجبارا رفت تو خوده بوفه مدرسه
نقاشی ها :ما برای مناسبت های خاص پارچه پهن میکنم بچه ها نقاشی میکنن مثن برای روز دانش اموز اول دستامونو رنگی کردیم زدیم روی پارچه بعدش با رنگ افتادیم به جونه هم نقاشی های روی اون پارچه طی ی زنگ عده ایش از زیره نظارت در رفت و ما هم ترجیح دادم بذاریم باشه ولی مرتبط با کارگاه بود بخش زیادیشاااااااا حتی یدونه از این اثباتای تناقض دارهم روش بود
متاسفم که انقدر وقتتون محدود بوده مثه این که خیلی جاهارو ندیدید
و اما جوه بدی که یکی از دوستان گفت پارسال که اولین کارگاه ما بود ی سری از عزیزان لطف کردن چنان بد برخورد کردن که دید بدیو ب وجود اورد در برخی از بچه های ما مثن یکی از بچه هاتون برد پروژه منو از رو میز برداشت برگردوند ببینه که سنسور ای ارش کجاس سنسوری که باید تو گینت نصب شه نه تو مدار خوب این چه معنی داشته عزیز ی واقعیتی هس اونم اینکه ین دیده بدو خود شما ایجاد کردید امسال هم اولاتون کم اذیت نکردن در کل امیدوارم زودتر تموم شه این بچه بازیا که من 6 ام تو یکی برو بابا من سرترم و این حرفا
بازم میگم 6 و 1 زیر ی پرچمن پس باید پشت هم باشن نه رو به روی هم و بزنن تو سرهم

koko azad

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
گیلان
رشته دانشگاه
معماری

من که بعنوان لیدر به همه توضیح دادم نمادهارو!
(در مورد صحت اینکه حوضو خودمون ساختیم یا نه:
شک داشتید بگید لینک فیلم مراحل ساختشو بذاریم!
از خالی کردن آجرا تا درست کردن ملات و ....همه ش با خودمون بود!البته روز اول یه ناظر از ساختمون روبرویی بالا سرمون بود یادمون داد!)
دارم قضیه حوضه رو توضیح میدم....برگشته میگه: اع! این پارسال نبود؟!
چی بگم آخه؟!!!

Mahshid.M

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی

نه من مشکلی با ارائه‌ پروژه ها نداشتم. توضیحات هم خوب و کافی بود. دو مورد وجود داشت. یکی اینکه اون قسمت مربوط به کتاب‌ها، که هیچ توضیحی نداشتند که بدن. و یکی دیگه این که بخش مهدویت رو که دیدم اون فرد برای من توضیح داد؛ ولی بعدش در همین زمینه سوال‌های ذهنیم (!) رو پرسیدم، جوابی نداشتند! ببینید، مثلا توی مدرسه‌ی ما قانونه که ارائه‌ی پروژه حدود 1 دقیقه طول بکشه. و در صورت تمایل ِبازدید کننده، فرد می‌تونه بیشتر توضیح بده. و اون قسمت هم خلوت بود و این‌جوری هم نبود که بگم اصلا ایشون وقت نداشتند که توضیح بدن و بازدید کننده ها عجله داشتند.
و درکل به نظر من موضوع مهمی نیست که بخوایم سرش بحث کنیم.
راجع به نقاشی‌ها هم، اونایی که من میگم روی کاغذ بود و با موضوعاتی مثل پناه گرفتن در هنگام خطر!
فکرکنم دوباره باید یادآوری کنم که دعوا نداریم. :rolleyes:

+ آبنمای مدرسه‌ی ما فکر نمی‌کنم کار دست بچه‌ها باشه! :))

N.Y.M

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
TEH
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

والا به گوشه ما رسیده ابنما کار بچه ها بوده شایدم طرحشو بچه هاتون داده بودن :-??
و اینکه بله دعوا نداریم متاسفم که اولامون انقدر کم کاری کردن ایشالا با سال بعد
خوب اینی که میگیو من ندیدم ولی نقاشی خلاقو دیدم و خیر و شر که به نظرم خیر و شر خیلی جذاب نبود وای نقاشی خلاق خیلی حال کردم باهاش خصوصا اون خرسا اگه دیده باشید

tezar

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان6 سابق
شهر
تهران
دانشگاه
امـیـرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی بـرق

:-?
نقاشی با موضوعاتی مثل پناه گرفتن در هنگام خطر! :-? :-"
من حتما بید برم ببینم جریان چی بوده بعد میام توضیح میدم ببینم اصل موضوع چیه! :-"
مهشید مرسی ک نظر دادی
من ب شخصه خیلی حال کردم
هم با نظرات هم با خودت! :-" (فکر بد نکن مخاطب خاص!)

×هر چیزی ک پارسال بوده گذشته..هر اتفاقی از نوع بد رفتاری ک امسال صورت گرفته هم دیگه تموم شده...چقد خوبه ک به این فک کنیم شاید ی درصد خیلی بیشتری از بچه ها اصلن برخورد بد ندارن و هممونو با هم یجور میبینن....خدا کنه ک اینطوری باشه!ما ک برا کارگاهتون میایم..حتما!!!دلم میخاد اونجا هم ببینمتون...مطمعن باشی اکیپ ما همه باهاتون راه میایم و شما رو دوستای خودمون میدونیم! :) >:D<
×تلاش برا سال آینده!×

آلا ح.

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان شش تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی البرز
رشته دانشگاه
پزشکی

آقا من یه تشکر بکنم تا یادم نرفته( :-")
برخورد بچه های یک امسال خیلی بهتر از ارسال بود.
پارسال رفتار بعضی از بچه ها طوری بود که صرفا می خوان ایرادی از پروژه بگیرن نه اینکه یه انتقاد سازنده بکنن. همین باعث شد یه دید بدی نسبت به بازدید کننده های یک به وجود بیاد.
اما امسال برخلاف پارسال رفتار فوق العاده بهتر بود. حداقل با اراپه دهنده ها بهتر بود. با لیدرا رو نمی دونم. از این جهت ممنون
بعد یه نکته درباره اون حوض رو دوباره میگم. قرار نبود حوض این شکلی دربیاد . اولش کلی ایده های خوب براش داده شد حتی آجر هاشم کشیده شد. اما از اونجا که مدرسه می ترسید طبقه اولو آب ببره :-"و یه سری از بچه ها با طرح مخالفت کردن نصف حوض رو خراب کردن و اون تیکه ای موند که شما دیدین.

pershia

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان6
شهر
تهران
مدال المپیاد
نجوم
دانشگاه
UT\AUT
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

آلا شوخی میکنه...نصف حوض نبود... دقیقا کل حوض بود :D !
واقعا ممکن بود مدرسه رو اب ببره :-"
من فیلمشو ندیدم عاغا ... میگن خیلی باحاله فیلمش ... من میخوام! (ما مسابقه بودیم خب)

سحرجون

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهر
طهـــــــــــرانـــ
مدال المپیاد
دانشگاه
زرشک
رشته دانشگاه
کمپ.ت سازی

به نقل از مه‌شید :
خب، ما هم روز اول از طرف مدرسه اومدیم. اولین چیزی که وقتی وارد می‌شدیم دیدیم، بوفه بود! و به نظر من اونجا اصلا جای مناسبی برای اون کار نبود. من اطلاع ندارم از فضاهایی که توی مدرستون می‌تونستین به عنوان کافه‌ی کارگاهتون ازش استفاده کنید؛ اما به نظرم بهتر بود جای دیگه ای بود.
من چندبار از لیدرمون پرسیدم تم چیه؟ جوابی نمی‌گرفتم. با توجه به اون زنجیری که از سقف آویزون بود، نتیجه گرفتم لابد زنجیره دیگه. با توجه به حرف‌هایی که بقیه‌ی بچه‌ها هم گفتند، زنجیر تو ذهن من هم مثل بقیه نماد اسارت ـه، نه اتحاد!
اول که وارد قسمت کامپیوترتون شدیم، من گفتم اگه میشه ما رو ببرید یه بخش دیگه. با توجه به اینکه وقت کم بود[nb]نیم ساعت.[/nb] و یکی از دوستانتون با لحن بدی گفت: چرا نمی‌خواید اینجا رو ببینید؟ و جواب دادم : چون ترجیح می‌دیم قسمتی رو ببینیم که سررشته ای ازش داریم. و وقتی داشتیم از اون بخش میومدیم بیرون به وضوح صداها شنیده می‌شد که راجع به ما حرف میزدن. :D در کل یه جوّ بدی رو گاهی حس میکنم بین بعضی از بچه های 6، که انگار ما باهاشون دشمنی داریم و اومدیم کارگاهشون رو مسخره کنیم و بکوبونیم و بریم! شاید هم اشتباه می‌کنم. الان هم که پست‌های یکی از کاربرای اینجا رو می‌خونم که میگن : باهم دست به یکی کرده بودین که ...؟ واقعا حس بدی بهم دست داد که اینقدر بعضیا به همه چیز، حتی این چیزهای کوچیک، اینقدر با بدبینی نگاه می‌کنن.
وقت اونقدر کم بود که نتونستم همه‌ی پروژه‌ها رو ببینم. و مطمئنا نمی‌تونم قضاوت درستی داشته باشم درباره‌ی سطح پروژه‌ها. اما اون چندتا پروژه‌ای که دیدم مال گروه‌های هوافضا، نجوم، زیست، مهدویت و اون بخش یک فنجان کتاب (؟) بود. زیست، یک پروژه رو گوش دادم و به نظرم جالب بود. هوافضا و نجوم هم خوب بودن. تو قسمت مهدویت با یکی از بچه های اول شروع کردم به صحبت راجع به پروژه‌ش، که متاسفانه اینقدر غیرمنطقی بودن ایشون و اینقدر بی دلیل نتیجه گیری می‌کردن که منصرف شدم از هرگونه بحث منطقی. و آخرش قانع هم نشدم. [nb]لطفا نیاید بگید: اونا اول بودن! و ولشون کنید. اول‌ها هم قسمتی از مدرسه‌ی شما و کارگاهتون هستن.[/nb] بخش یک فنجان کتاب هم که ... اول با کلی شور و شوق وارد شدم و یک کتاب رو که خونده بودم انتخاب کردم و از کسی که اونجا بود توضیح خواستم. ( با توجه به اینکه یک دوره از نمایشگاه آفتاب توی راهنمایی همچین چیزی دیده بودم که بچه ها کتابارو نقد کرده بودن و ارائه ی پروژه‌شون به این شکل بود که با گروه‌های 3-4 نفره از بازدیدکننده‌ها، بحث گروهی داشتند راجع به کتاب‌هایی که نقد کرده بودند در طول سال. و واقعا اون سال من لذت بردم از این مدل ارائه‌ی کار. ) متاسفانه اون شخص صحبتی نداشت و صرفا گفت که ما تو طول سال توی این کلاس فقط حرف زدیم. و 2 جمله از کتاب بهمون تحویل داد و تمام. این قسمت به نظرم اصلا خوب نبود. خیلی بهتر می‌شد روش کار کرد.
درباره‌ی فضاسازی کارگاهتون هم من چیز خاصی ندیدم. خیلی خوب می‌شد داخل راهروها رو کار کرد که فضاسازی بخش‌های مختلف (روباتیک، نجوم، ...) باهم فرق داشته باشن.
بعد چندتا سوال داشتم هنوز جواب نگرفتم. اون حوض ِ اون وسط برای چی بود؟ و اون نقاشی‌ها [nb]پناه گرفتن در هنگام خطر؟![/nb] برای چی بودن؟
خسته نباشید میگم به همگی. واقعا کارگاه از آدم انرژی می‌بره. به عنوان دومین کارگاهتون خوب بود. موفق باشید. (;
مهشید جان انقد با دلیل و منطق صحبت کردی که من خودم واقعن از خیلی از حرفام پشیمون شدم.
راس میگی من چون خودم مسئول بوفه هم بودم و تا یه مدت عصبی بودم زود قفضاوت کردم.
امید وارم شما این هفته با تلاش و پشتت کارتون یه کارگاه عالی داشته باشین.
منم میام تشویق...
دوستون دارم...بچه های خوبی هستین :-[

tezar

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان6 سابق
شهر
تهران
دانشگاه
امـیـرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی بـرق

اووووووووووووووووووووف!
میگم فاطمه!!!من تو عمرم ندیده بودم تو اینجوری حرف بزنی!!!!!!
اصلن این ب درک....عاغا این اسمایله چیه گذاشتی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟من داره ب شعورم توهین میشه! :D :))
تو خجالت بکشی ک بقیه باید ....(جای خالی بهتره!!بی ادب)
من هنوز تو شُکَم ولیـــــــــــی!!!
((بچه های خوبی هستین! :)) :D ))

بالا