• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

ظاهر یا باطن؟

بیشتر ظاهر آدما براتون مهمه یا باطنشون؟

• رای‌دهندگان
    73
  • شروع کننده موضوع

black spider

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
Anesthesia
به نظر شما بیشتر ظاهر آدما مهمه یا باطنشون؟ بیشتر آدم ظاهربینی هستین یا باطن افراد براتون مهمتره؟ اصلا ظاهر آدما براتون مهم هست؟ تا چه حدی؟ (میدونم باطن خیلی مهم تره ولی من میگم بیاین یه جور دیگه به این قضیه نیگا کنیم) مثلا اگه بین دو نفر با اخلاقیات و خصوصیات کاملا برابر بخواین یکیشو انتخاب کنین، اونی که خوشگل تره رو انتخاب میکنین یا اصلا براتون فرقی نمیکنه؟

یه مثال میزنم.مثلا وختی میخوایم لباس بخریم، اول از رنگ و مدلش خوشمون میاد بعد میریم ببینیم جنسش چطوره...

×اینم بگین ک به نظرتون اخلاقیات جزو ظاهره آدماس یا باطنشون

• شروع کننده موضوع

black spider

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
Anesthesia
پاسخ : ظاهر یا باطن؟

به نظر من اون فردی که خوشگل تره، شانس بیشتری برا پیدا کردن دوست و اینا داره.حالا اگه باطنشم خوب بود،که دیگه عالیه وگرنه اون شانسارو از دست میده. ولی اولین چیزی که ما از یه نفر میبینیم ظاهرشه پس مهمه ;;) من خودم اول سراغ خوشگلا میرم :D ولی اکه شانس هم نشینی با خوش باطنارو داشته باشم دیگه ظاهر هیچ اهمیتی برام نداره ;;) در مورد سوال آخرم صددرصد میرم سراغ خوشگله :D

mehrnoosh kamali

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران
مدال المپیاد
--------------

به نظر من تو نگاه اول هم میشه ادم ها رو براساس ظاهر شناخت.
مثلا کسی که دندون هاش کثیفه یا دهنش بو می ده یا لباسش پاره اس یا...مسلما برا دوستی خوب نیس
از روی چهره می شه ذات ادم ها رو دید باور کنید...

shinymoon

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
tbriiizzzz
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

باطن خودش خیلی مهمه معمولا کسی که اعمال و رفتارش خوب باشه به نظر خوش قیافه هم میاد!!!!! :)!!!!!!!ولی خوب من خودم تمام دوستام هم خوشگلا هم شیک پوش به دومی بیشتر اهمیت میدم یعنی خیلی اهمیت میدم!!!!!!!!! B-) :D

شب بو

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان4|فرزانگان1تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
انسان‌شناسی

تو این دوره زمونه نمیشه ظاهر و باطن آدما رو تشخیص داد ..وگرنه مشخصه که باطن خیلی مهمه

soliloquize

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرج
مدال المپیاد
شیمی ...

این مدت به وضوح دیدم کسی که زیاد ظاهر خوبی نداره باطنش از هر کسی که تا حالا دیدم بهتر بوده 8-> این قابل ستایشه! x:

Parkoury

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلامه حلی 5
شهر
تهران

من به باطن بیشتر دقیق میشم ولی ظاهرم واسم مهمه.

cristiano

thisisajjad
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94

خب قاعدتا باطن طرف یا اون چیز خیلی مهم تر از ظاهرشه
چون امکان داره ظاهر فوق العاده باشه ولی باطن گند باشه و همین ی روزی بهت ضربه بزنه
برا همین همیشه باید همه چیزو امتحان کنی و بعد باهاش باشی یا بخریش و اینا

Zahra1378

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 2
شهر
اصفهان

اگه بخوایم از نظر ادم ها بیان کنیم که صد درصد برام باطن مهمه ولی مدل لباس باید بگم که همیشه اول لباس را نگاه میکنیم و اگه خوشمون اومد میبینیم که جنسش چطوری است ولی با این حال هنوز هم جنس خیلی اهمیت داره و اگه یک لباس قشنگ باشه ولی جنس نداشته باشه ارزشی نداره و زجر اوره حتی با خوشگلیش !!!!!! :)

منتقد

مهمان

تن آدمی شریف است به جان آدمیت
نه!!!!
همین لباس زیباست نشان آدمیت
......
من همیشه این بیتو اینجوری میخونم
یک نگاه به در و برمون بندازیم یا حتی درون خودمون
خیلی کم پیدا میشه بین ما ها کسی که اول به باطن نگاه کنه
البته منکر این نیستیم که اصل وجودی انسان و گوهر تابان وجودش اون باطن و روحشه
اما خب
لباس هم مهمه اما
این اما خیلی مهم تره
بعضی ها لباسشون شخصیتشونه...این اصلا خوب نیست....درسته که شخصیت میتونه توی نوع لباس پوشیدن تجلی کنه ولی لباس شخصیت نمیاره
اینا هیچ کدوم شعار نیست
خودم به شخصه تو لباس پوشیدن بدجور سخت گیرم...به نظرم جوری که درسته و موقعیت ایجاد میکنه باید لباس پوشید ولو اینکه عده ای مسخرت هم بکنن

• شروع کننده موضوع

black spider

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
Anesthesia

به نقل از mhk :
به نظر من تو نگاه اول هم میشه ادم ها رو براساس ظاهر شناخت.
مثلا کسی که دندون هاش کثیفه یا دهنش بو می ده یا لباسش پاره اس یا...مسلما برا دوستی خوب نیس
از روی چهره می شه ذات ادم ها رو دید باور کنید...
بالاخره از قدیم گفتن کبوتر با کبوتر باز با باز. شاید شرایط مالیش ایجاب میکنه ک ظاهر خوبی نداشته باشه ;;) خیلین فقیرایی ک به صدتا پولدار می ارزن ;;)

James Hetfield

کاربر حرفه‌ای
پاسخ

در حالت کلی ظاهر افراد. باطن برام فرقی نداره، میتونه هر اخلاقی میخواد داشته باشه.

Elena.MR

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
FARZANEGAN
شهر
YAZD
مدال المپیاد
:-"

باطن در درجه ی اول و ظاهر در درجه ی دوم ...
به نظرم آدم در خیلی مواقع میتونه از ظاهر طرف پی به ویژگی های درونیش ببره ...
بین دو شخص با وجود شرایط یکسان مطمئنا اون شخصی انتخاب میشه که از چهره ی زیباتری برخورداره ...
این طبیعت انسان که زیبایی رو دوس داره و گاهی بدون توجه به باطن از روی ظاهر همراهشو انتخاب میکنه ...

MaHsHaD_77

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کاشان

صد در صد باطن مهمترهههه
اما گفتین اگه خصوصیات و اخلاقیات عین هم باشه ... اونی که خوشگل ترههه :-"

MaHsHaD_77

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کاشان

به نقل از Badpakopuz :
والا من نه خودم نه هيچ كس ديگه اي رو ديدم كه اشعه ي راديويي "باطن بين" داشته باشه ! نميدونم چطور بعضي از دوستان ميان ميگن ما اول به باطن نگاه ميكنيم ، بعد به ظاهر ؟! يعني قبل از اين كه طرف رو با چشم ببينيد ، مثل يه vampire ذهنش رو بررسي و تحليل ميكنيد ؟! :D
همین دو خط از پستتون رو خوندم
خوب ینی منظورمون اینه که گول تیپ و قیافه اش رو از اول نمیخوریم اخلاقش رو که دیدیم بعدا تصمیم میگیریم :-"

aliabedini

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
ریاضی کامپیوتر
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
برق

باطن مهمتراز ظاهره چون باطن ادما به این راحتی عوض نمیشه اما ظاهرشون خیلس سریع تر از اونی که فکرشو بکنی عوض میشه

اما نبادی ظاهررو هم از یادبرد...ولی بازم میگم باطن مهمتره ولی هردو قابل تغییره

s.sh.14

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان

باطن خوب مسلما مهم تره اما خوب به نظرم تو برخورد اول که خیلی هم رو نمیشناسیم باید یه ظاهر قابل قبول داشته باشه.نه اینکه خیلی خوشگل یا خوش تیپ باشه،نه،یه تیپ قابل قبول.
اما برای ادامه پیدا کردن یه رابطه باطن از هر چیزی مهم تره.

Elena.MR

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
FARZANEGAN
شهر
YAZD
مدال المپیاد

به نقل از Badpakopuz :
والا من نه خودم نه هيچ كس ديگه اي رو ديدم كه اشعه ي راديويي "باطن بين" داشته باشه ! نميدونم چطور بعضي از دوستان ميان ميگن ما اول به باطن نگاه ميكنيم ، بعد به ظاهر ؟! يعني قبل از اين كه طرف رو با چشم ببينيد ، مثل يه vampire ذهنش رو بررسي و تحليل ميكنيد ؟! :D

بياييد خودمون رو گول نزنيم ، ظاهر افراد براي همه مهم هست ! حداقل اولين چيزي كه افراد از ما ميبينن ظاهرمون هست ، و بعد با باطنمون اشنا ميشن ! به همين دليل من خودم به شخصه خيلي به ظاهرم ميرسم و سعي ميكنم ظاهر خوبي داشته باشم ، دقيقا به همون اندازه اي كه تلاش ميكنم باطن خوبي داشته باشم و عقايدم رو سامان بدم . شما اقا پسرهاي گل اگر بخواهيد همسر ايندتون رو انتخاب كنيد ، يه دختر خوشگل و تميز رو انتخاب ميكنيد يا يك دختر كثيف و سيبيلو و زشت رو ؟! البته من به هيچ وجه طرفدار ظاهربيني نيستم و برعكس ، به نظرم باطن مهم تر از ظاهره . براي مثال براي ازدواج من فكر ميكنم ازدواج با يه دختر با ظاهر معمولي ولي اخلاق ، هوش و بينش خوب خيلي بهتر باشه تا يه مدل زيبايي ! چون زيبايي رفته رفته تحليل ميره ، ولي هوش و اخلاقيات خوب ، به اين آسوني نه ! يعني از نظر علم اقتصاد اولي يك سرمايه ي روبه زوال هست و دومي يك سرمايه ي رو به رشد ! ما ميدونيم كه هر تجارتي موقعيتي داره ، و اگر ارزش تجاري پايين بياد عاقلانه هست كه اون رو واگذار كنيم ! پس بهتره بيشتر به "سرمايه هاي رو به رشد" فكر كنيم ، تا "سرمايه هاي رو به زوال" ! سه طوري بين اين دوتا موازنه كنيد ؛ مثل علم شيمي !

% Badpakopuz
دوست عزیزما اشعه ی باطن بین نداریم ولی از عقل برخورداریم ...
ینی شما پس از اینکه مدتی با یه شخص معاشرت داشتید نمیتونید به اخلاقیات و ویژگی های درونیش پی ببرید ؟!
اگر واقعا اینجوری باشه تشخیص ویژگی های درونی افراد توانایی محسوب میشه ...
منظور از باطن دراولویته هم اینه که باطن در انتخاب حرف اولو میزنه درسته زیبایی به مرور زمان از بین میره اما هر کسی چه من چه دیگری بین دو نفر که اخلاقیات مشابه دارند اونی رو انتخاب میکنن که صیرت زیباتری داره آیا واقعا غیرازینه و من در اشتباهم ؟!

• شروع کننده موضوع

black spider

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
Anesthesia

به نقل از Elena.MR :
دوست عزیزما اشعه ی باطن بین نداریم ولی از عقل برخورداریم ...
ینی شما پس از اینکه مدتی با یه شخص معاشرت داشتید نمیتونید به اخلاقیات و ویژگی های درونیش پی ببرید ؟!
اگر واقعا اینجوری باشه تشخیص ویژگی های درونی افراد توانایی محسوب میشه ...
منظور از باطن دراولویته هم اینه که باطن در انتخاب حرف اولو میزنه درسته زیبایی به مرور زمان از بین میره اما هر کسی چه من چه دیگری بین دو نفر که اخلاقیات مشابه دارند اونی رو انتخاب میکنن که صیرت زیباتری داره آیا واقعا غیرازینه و من در اشتباهم ؟!
فک کنم منظور ایشون این بود ک چون ما تو نگاه اول ظاهر افرادو میبینیم ظاهر مهمتره :-"

Elena.MR

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
FARZANEGAN
شهر
YAZD
مدال المپیاد

شاید به هرحال این چیزی که من گفتم دور از واقعیت نیست ...
بعدم گاهی اوقات باطن طرف با یه ذره اشنایی خودشو نشون میده اما در نگاه اول خب درسته ...

بالا