• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

دومین کارگاه علوم فرزانگان 6 تهران

N.Y.M

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
TEH
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق
پاسخ : دومین کارگاه علوم فرزانگان 6 تهران

به نقل از سارينا :
پوسترتون ميتونست خيلي خيلي بهتر باشه...چرا اينجوري شده؟؟؟

الان هم فکر کنم اگه بتونید بخونیدش واستون جذاب شه بعدم اینکه اسکن شده رنگاش ی کم کدره این جا به نظرم

sahar123

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan6
شهر
tehran
دانشگاه
ایشااله تهران
رشته دانشگاه
داروسازی
پاسخ

آره خدایی ب نظرمن پوسترمون جذابه من اینو ازپوستر پارسال بیشتردوس دارم
خوندنش سخته:)))

pershia

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان6
شهر
تهران
مدال المپیاد
نجوم
دانشگاه
UT\AUT
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

خب اینم از اولین روز ... چطور بود؟
امیدوارم به هتون خوش گذشته باشه و همچنین لذت برده باشه اید! (;

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

امروز رو من خودم از پروژه های خودمون ( نانو :-" ) راضی بودم ولی بقیه هم نظر بدن خواهشا :D

پروزه های دیگه رو درست حسابی ندیدم...

sahar123

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan6
شهر
tehran
دانشگاه
ایشااله تهران
رشته دانشگاه
داروسازی
پاسخ

منم ازخودمون وپروژه مون (شیمی)راضی بودم
خوب بودوخوش گذشت
راستی فردافقط وفقط وفقط بازدیداولیاس؟؟؟

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

ما هم اومدیم با مدرسه. :D
راستش سطح علمی پروژه‌ها نسبت به پارسال بهتر بود، تبریک میگم! مخصوصا اینکه سواد رسانه‌ای هم داشتین.
ولی برای فضاسازی کار خاصی کرده بودین؟ #-o
اون فاز نقاشی‌ها رو هم من نفهمیدم راستش.
در کل، خسته نباشید.

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

خب ما هم امروز اومدیم. (یعنی آوردنمون) در کل تشکر می‌کنم و خسته نباشید می‌گم به بچه‌ها، امیدوارم روز دوم کارگاهم به خوبی و خوشی بگذره.
در کل از پارسال همه چیز بهتر بود. من پوستر پارسال رو ندیدم اما به نظرم روی پوستر بیشتر می‌شد کار کرد، یه کم خلاقانه‌تر و جذاب‌تر. حتی همین پوستر رو هم می‌شد با رنگای جذاب‌تر درست کرد. پروژه‌ها رو نسبتا کم دیدم. زیست، نجوم، شیمی، یک فنجان کتاب و سوادرسانه‌ای! یک پروژه‌ی زیست بود راجع به ساخت واکسن برای پنومونی[nb]پنومونی غلط می‌باشد، درستش نومونی‌ه[/nb]، اون خیلی خوب بود به نظرم. بقیه پروژه‌ها هم مثل یک کارگاه معقول و متوسط، پروژه‌های ضعیف داشتند، خوب هم داشتند. فقط یه چیزی! این پروژه‌ی ساخت واکسن واقعا خوب بود، اما یک اشکال داشت. این که هنوز وسط آزمایش بود. یعنی نتیجه‌ی آزمایش توی یک هفته باید مشخص می‌شد و هنوز توی همون یک هفته‌ایم! حالا نمی‌دونم پروژه‌ها دیر استارت خورده یا چی. اما اگر نتیجه‌ی آزمایش کامل بود، دیگه «اگه» و «شاید» نداشت، بهتر بود. پروژه‌های نجوم هم خوب بودند، من خیلی سرم نمی‌شه ولی به نظرم زحمت کشیده بودند. شیمی هم همین‌طور، البته از هر کدوم یکی دو تا پروژه دیدم. بعد یک کلاس بود که توش کتاب چیده بودید و بیان‌گر کتاب‌هایی بود که توی کلاس ِ یک فنجان کتاب خوندید. اما این کلاس فقط چندتا کتاب توش بود، همین. من خودم کلّی ذوق کردم، رفتم تو تا شاید بشه راجع به کتابا بحثی بشه، نقدی، چیزی. اما حتی وقتی نظر بچه‌ها رو راجع به کتابا می‌پرسیدم، شک می‌کردم به این‌که واقعا خوندن اون کتابا رو آیا؟ چون اصلا انگار دوست نداشتند جواب بدند. اگر قراره هیچ حرفی زده نشه، اصلا چرا هست این کلاس و این کتاب‌ها؟ و اما سواد رسانه‌ای! سوژه‌ی قشنگی بود که الآن نمی‌گم، ممکنه کسی بخواد فردا ببیندش. اما یک چیزی که من هم پارسال توی پروژه‌های برفراز اندیشه‌تون می‌دیدم، هم امسال باز هم دیدم، این بود که احساس می‌کردم کلا بچه‌ها یک‌سری حرف رو که معلمشون بشون یاد داده، تکرار می‌کنند. شاید احساس من باشه‌ها، اما امروزم که توی کلاس ِ سواد رسانه‌ای بودیم، اون کسی که مسئولش بود، کلا داشت نقل‌قول می‌کرد از معلمشون! آیا سر کلاس فقط معلم حرف می‌زده؟ حتی وقتی من بحثی می‌کردم، سوالی می‌پرسیدم، احساس می‌کردم یک‌سری جمله‌های تکراری داره بم زده می‌شه. نهایتا هم به نظرم سوژه جدید و قشنگی بود که هدر رفته بود! ببخشید این‌طور می‌گم اما نهایتا این پروژه چیزی نبود. من انتظار داشتم بحثی باشه، راهکاری یا چیزی شبیه به این. اما نهایتا این بود که گفتند «هیچی دیگه ما خودمون باید به این قضیه آگاهی داشته باشیم!» همین؟ احساس کردم اون سوژه صرفا یک مچ‌گیری ِ قشنگ بود، نه چیزی که بخواد ازش نتیجه‌ای گرفته بشه!
چندتا چیز کلّی! کاش یه کم تاکید بود روی این که کارها نو و جدید باشه، چندین تا پروژه دیدم که کاری بوده که قبلا شده. مثال می‌زنم! یه پروژه‌ی زیست بود که راجع به پیدا کردن مواد گیاهی برای تسریع انعقاد خون بود. بعد اینجوری بوده که این آزمایش روی دو تا عصاره‌ی گیاهی که دارای ِ فاکتور انعقاد خون هستند، امتحان شده بود و زمان انعقاد خون پایین اومده بود. خب وقتی فاکتور انعقاد خون توی مواد هست، معلومه که باعث تسریع انعقاد خون می‌شه. چیز جدیدش کجا بود؟ یا مثلا اون قضیه‌ی تشریح قلب چی بود؟ این کار جز طرح درس ِ مدرسه‌ست، وسط ِ نمایشگاه چی‌کار می‌کرد؟
همین دیگه، مسائل دیگه‌ای هم هستند قبیل ِ فضاسازی و تدارکات که بشه راجع بشون حرف زد، اما فکر نکنم کسی حوصله‌ی پست طولانی داشته باشه! واقعا ممنونم، امیدوارم همیشه موفق و پرانرژی باشید. در کل به عنوان ِ سال دوم، خیلی خوب بود.
پ.ن: یک پیکسل از پیکسلای کارگاهتون روی زمین افتاده بود، رفتم به یکی از لیدرها دادمش، گفتم یا بگیر صاحبشو پیدا کن، یا من می‌برمش، ایشونم توجهی نکرد و من برداشتمش. با تشکر! :د

Sahar.Z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فـرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شريف
رشته دانشگاه
مهندسی كامپيوتر - IT

ما خیلی وقتمون کم بود واسه بازدید.واقن با نیم ساعت دیدن نمیتونم نظر خاصی راجع به کارگاهتون بدم.
فقط اینکه چرا تو پوسترتون فرزنگانُ براش "ـه" گذاشته بودین؟ :-? و اون سخن ِ مقام معظم رهبری چی بود اون وسط؟ :D

+خوشحال شدیم دیدیمتون در دنیای واقعی. (;

sarina-k

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 7
شهر
تهران
پاسخ : پاسخ

به نقل از sahar123 :
آره خدایی ب نظرمن پوسترمون جذابه من اینو ازپوستر پارسال بیشتردوس دارم
خوندنش سخته:)))
حالا چي نوشته؟؟!!!
رنگش يه جوريه!!

pershia

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان6
شهر
تهران
مدال المپیاد
نجوم
دانشگاه
UT\AUT
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از سـحر :
ما خیلی وقتمون کم بود واسه بازدید.واقن با نیم ساعت دیدن نمیتونم نظر خاصی راجع به کارگاهتون بدم.
فقط اینکه چرا تو پوسترتون فرزنگانُ براش "ـه" گذاشته بودین؟ :-? و اون سخن ِ مقام معظم رهبری چی بود اون وسط؟ :D

+خوشحال شدیم دیدیمتون در دنیای واقعی. (;
میدونی ما چقدر گلومون رو پاره کردیم واسه همین 2 تایی که گفتی؟!
اصن یه وعضی...
ما هم چنین!

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از Titarisa :
میدونی ما چقدر گلومون رو پاره کردیم واسه همین 2 تایی که گفتی؟!
اصن یه وعضی...

خب آخه کل پوستر همینه. پس خودتون چی رو طراحی کردین؟ :-??
در مورد سواد رسانه‌ای هم علاوه بر تایید حرف ساینا، باید بگم که بچه‌هاتون اصلا نمیخواستن نقد رو پذیرا باشن. ینی در هر صورت همون حرفایی که اول زده بودن رو تکرار میکردن.
خیلی هم سریع قضیه رو بستن. این موضوع خیلی بیشتر از این جای بحث داشت، نداشت؟
و اینکه کلاس سینما داشتید پارسال. امسال کلا نداشتید؟

Zed

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو/یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
روان‌شناسی

یه خواهش کوچک واسه ما که اومدن به مدرستون مقدور نیست میشه یک آلبوم عکس یا یک گزارش رو توی تاپیک قرار بدید؟
خیلی دوست داشتم که بیام ولی خوب هم زمان بودن کارگاه ها مشکل اساسیه!

pershia

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان6
شهر
تهران
مدال المپیاد
نجوم
دانشگاه
UT\AUT
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

ممنون از انتقاداتون (خصوصا ساینا. در مورد فضاسازی و تدارکات هم بنویس! البته اگه حوصله داری بنویسی، من خودم میخونم و منتقل میکنم به بچه ها و اینا)
در مورد تازگی پروژه ها ... خب من خودم نتونستم برم همشونو ببینم. تبعا امروز نظری ندارم، حالا شاید فردا بیشتر بشه گشت زد :D
ولی اون پروژه ی زیست که گفتی من هم اونو گوش دادم و اره کاش نتیجه معلوم بود (میپرسم ازش اگه بخواین ... فردا میام میگم دلیلش رو!)
در مورد سوادرسانه ای هم ... (بازم میگم من حداکثر 4 تا پروژه دیدم!) ولی ندیده میگم که بچه های ما باید بیشتر روی بحث و انتقاد و تبادل نظر کار کنن!
ما خودمون پوستر رو طراحی کردیم ولی بدون اطلاع دادن به ما اون نوشته رو گذاشتن رو پوستر و فرستادن برای چاپ!
نه متاسفانه! گویا امثال کلاسش برگزار نشده بوده (گویا البته!)
+ اگه تونستم برم بگردم حتما عکس میگیرم و میذارم! :)

N.Y.M

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
TEH
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

درمورد پوستر میخواستیم ی کم سنگین و شکیل باشه متاسفانه بنرش که چاپ شد ترکیب رنگش تغییر کرد ی کم انگار کدر شده مثه لینک این جا براق و واقعی اش همون کوچولوها بودن که به دیوارای راه پله ها بود

به نقل از سارينا :
حالا چي نوشته؟؟!!!
توش نوشته کارگاه علم و اندیشه فرزانگانه 6

فاز نقاشی هم کلن ماله بچه های سال اول بود چه اون بخش نقاشی خلاق چه اون پارچه بزرگه
مرسی از نظراتتون ما هم خوشحال شدیم تو دنیای واقعی دیدیم بچه های سایتو خصوصا ریحانه (;

واسه فضا سازی هم کارای زیادی انجام داده بودیم گویا به چشه دوستان نیومده خوب میگم یه سریاشو ;d
حوض ساختیم خدایی من یکی ی روز تمام تا ارنج تو گچ بودم :-"
دیوارای مدرسه رو رنگ کردیم حیاط اول لوگو دیوارحیاط دوم ورودی ساختمون و ...
زنجیراااا
نقاشی طبقه سوم کناره در کارگاه رباتیک
روز شمارامون
.
.
.

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

اون پوستر سبز و مشکی‌تون بهتر بوده. :-?
و خب من هنوزم نفهمیدم «فرزانگانه» ینی چی.
در مورد فضاسازی هم من شنیدم میگفتن زنجیر نماد اتحاده. ولی خب اولین چیزی که به ذهن آدم میرسه در بند بودن و اسارت نیست؟ X_X

× ما نیز خوشحال شدیم دوستان. (;

tezar

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان6 سابق
شهر
تهران
دانشگاه
امـیـرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی بـرق

خب خب خب...سلام همگی
امروز خوب بود.بدم بود..ینی نمیدونم چجوری بود راستش
کارایی ک ما برا کارگاه کرده بودیم ی جورایی بیشتر از کارایی بود ک دیده شدن!حالا اینا رو بیخیال میرم سر ج دادن ب نظراتون ک خیلی مهم تره! :)
=============================================================================
خب.در مورد پوستر والا باید بگم اگه مشکلی داشت من معذرت میخام!طرحشو من زدم.اما خب بد بختی وقت خیلی کممون بود ک مجبور شدیم طرح رو اسکن کنیم.ینی طرحی ک من روی یکی از برگه های دفترم کشیدم!
%DB%8C%D8%B4%D8%B3%D8%AB%D8%B5%DB%8C%D8%B7%D8%B1%D8%AD.jpg

حالا چند روزم بیشتر تا کارگاه نمونده.طرحای قبلی ک دوستامون زده بودن از گردونه رقابت(اوووهووو)حذف شدن.
متن کار شده توی پوستر((کارگاه علم و اندیشه ی فرزانگان 6))هستش
ینی این جمله توی اون طرح وسط هستش!
خب حالا همونطور ک میدونید من و دوستان از جمله N.Y.M و koko azad تو لیگ A رباتیک هم هستیم!ینی همه برنامه ها الان پیچیده به هم.فرزکاپ.حلی ربوکاپ...(خدارو شکر ب نتیجه رسید حالا)
ی نکته بگم تو دلم نمونه..خواهش...تو رو خدا. [-o<.
میگم! :|
:)
از نظر من طرح پوستر مشکلی نداشت.البته خب هر کس اید ای داره.یکی از طرح هایی ک توش انسان هست خوشش میاد.یکی طرح هایی ک توش حیواناته.یکی طبیعت.یکی هم مثه گروه طراحی پوستر ما عقیدش بر اینه ک طرح ها کار انسان ها هستند اما لزوما نباید پای انسان ها توی طرح ها باز بشه.این ینی میشه فکرت رو از این ک توی این دنیا بگردی یکم ماورایی تر کنی.تلاش ما بر این بوده..امیدواردیم بهش برسیم و شکی نیست ک میرسیم.همین دیگه...کات کنیم فعلا اینو!

داخل پرانتز(
میگم ک یکم طرح دست ب دست شد.... :-"
یکم رگش عوض شد :-"
حالا بگذریم!!!!!!!!!!!!!
یکمی اون چیزی ک چاپ شد با پوستری ک تایید شده بچه ها بود متفاوت شد!!
ی جمله هایی اومد تو پوستر!!
بعد ی شورشایی انجام شد
بعد ی عده مسئولین(ی مسئول البته) گفتن سرسپرده اون شخصیت هستن و کوتاه نمیان!!!
بعد بچه ها تهدید شدن ب اینکه از مدرسه پرت میشن بیرون ،سَرِّ ِ برداشتنِ ِ اون جمله!..بعد...بگذریممممم

)پرانتز بسته

خب بریم سرپژوهش ها!
اول پژوهش های پای اول! (;
خب ..
اول ی گله بکنم قبوله؟؟
ببینید بچه ها.. فرزانگان یک با 6 یکیه.بله.درست..اما خداییش این معنیش این نیس ک هر کس هر جا خاست بره ...البته ما بچه های یکو تا حد امکان کاملا آزاد گذاشتیم ک هر طور میخان بازدید کنن .میدونم سخته..گروه بندی شدن و رفتن ب غرفه هایی ک شاید بقیه گروه بخان و شما نخاین!اما خب مطمئن باشید اگه گروه بندی میشدین و با لیدرا میرفتین ب این پروژه هایِ ک مثال میزنین اصلن برخورد نمیکردین!اخه شما پروژه های سال دومی ها رو و کردین چسبیدین ب اولی ها...خب بله درسته.اونا هم زحمت کشیدن..اما این کارگاه صرفا برا پرژه های تا حدودی کامل تر دوما بوده...اولامون هم انقدر براشون مهم نبود.خستم ک بودن خیلی شیک ج نمیدادن.اما به هر حال خسته نباشن! :)
البته بگم من ی گروه داشتم ک عالی بودن.ینی همه بچه ها عالی بودن.همین نداشتن لیدر یکم اذیت کرده.
از بر فراز اندیشه و یک فنجان کتاب و سواد رسانه ای و ... ک برا اولا بوده میگذریم!
بریم سراغ پرژه های دوم
:) پروژه های دوم تا حدودی قوی بودن.خیلیا رفتن برا خارزمی.رباتیک و هوافضا هم ک رفتن برا مسابقات.سیمول هم ک با فرز یک یکی یه.رفتن برا جهانی.تاترم ک کارشون خوبه انصافا.اما قبول دارم بعضی پروژه ها تکراری بود
خب حال سر جریان اون واکسنه...(ی مشکلی هست اونم اینه ک یکی داره سنگ میندازه این وسط..خودشم میدونه کیه...بگذریم طبق معمول)اما میگم کلا مشکل اینه ک یکم موشا و اینا دیر میرسه دست بچه ها..بعد چون ماماناشون احتمالا نمیزارن اینا موش بخرن و تو تخت خودشون نگهش دارن خودشونم نمیتونن بگیرن و یکم کارا... (;

بریم سر ریاضی و کامپیوتر
از نظر من ک خیلی خوب بود
مخصوصا کار زهرا ک مطمعنم تو جهان شاخه و الانم ک تو کار ثبت اختراشه..عالی بود
البته خب من خودم لیدن هستم
هر تیمی رو بردم همه ب حالت دو نقطه خط فقط نگا میکردن کارشو.....بیخیال..حالا ثبت بشه.توضیحاتش حتما داده میشه! ;;)
کارای کامپیوتر هم خیلی خوب بودن..یکمی اراعه بعضیا ضعیف بود البته
اما بجاش مریم فوق العاده توضیح داد!

عکاسی هم خوب بود ب نظر من البته
رباتیک هم ک کلا توضیح خاصی نداشت.ینی حب توضیح ک چی؟خوب بود دیگه
فیزیکو زیاد ندیدم.شنیدم کار اولا چندان تعریفی نداشت اما دوما خوب بودن
نانو هم خوب بود مخصوصا خودکاراش!!
در کل بازم منتظریمو اینا!ممنون ک نظر دادید بازم نظر بدین!!!!!!!!!!!
در هر حال اگه کمی و کاستی ای بود ببخشید.
اما قطعا برای دومین کارگاه و میشه گفت اولین کارگاه رسمیمون خوب بود!

×پ.ن :ببخشید هم دیر شد هم طولانی.من تازه 9:30 از مدرسه رسیدم خونه! :-"

tezar

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان6 سابق
شهر
تهران
دانشگاه
امـیـرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی بـرق

اعع
نظر جدید اومده! :D
آره زنجیر برا اتحادمونه
بعد یکم هم میخاستیم از فاز لوس بازی و اینا بیاد بیرونوووخب :-" بیخیال کساییکه منو میشناسن میدونن اگه ب من بود همه کارا رو شبیه تابوت میکرم وکلا همه جا رو با زنجیر تزئین میکردم...اما دیگه نظر بقیه ارجعیت داشت.زنجیراش موند :) خوب بود ولی :Dمن دوسشون دارم خو!

بعد این کلمه ی "فرزانگانه" ابداء کادر مدرسه بوده!!!

بعد
اها این رنگ سبز و سرمه ایش بله بهتر بود..اما ما بار اولی ک بردیمش برا هماهنگی این خانومی کی میگم نقش سنگ انداز رو بازی میکنه گیر داد ک سیاسی و حذفش کرد ک ما دوباره تو لیست پوستر جا دادیمش!! :-"

آلا ح.

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان شش تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی البرز
رشته دانشگاه
پزشکی

در جواب ساینا در مورد اون پروژه زیست.(واکسن پنومونی)، پروژه بچه ها کلا دیر استارت خورده بود و موش ها رو مدرسه خیلی دیر تهیه کرد. تا اونجا که من میدونم شنبه ی همین هفته تزریق انجام شد. تازه سر موش ها هم دعوا شد. ظاهرا بچه های اول یکی از موش ها رو برای تشریح برداشته بودن بدون اینکه به بچه ها بگن و صرفا با اجازه ی استاد راهنما. :-"
در باره ی چند تا پروژه ای که ایده ی نویی نداشتند هم بگم (حداقل درباره ی گروه زیست)بیش تر و یا بگم حدود 99% دلیل این که پروژه ها ایده ی خوبی نداشتند این بود که بچه ها از پزوهش های دیگه اومده بودن زیست.مثلا من خودم از رباتیک و هم گروهیم از هوافضا پژوهشمونو تغییر دادیم و عملا توی دو سه روز مجبور بودیم ایده بدیم، پروپوزال بنویسیم و به مدرسه بدیم. اون هم مایی که هیچی از پژوهش زیست سرمون نمیشد. :-"
اما در مورد پوستر.
بچه های ما بیشتر ایده هاشونو سر لوگو دادن، واسه همین لوگو چیز خوبی از آب درومد.اما واسه ی پوستر بیشتر گروه طراحی ایده داده بودند. اون فرزانگانه هم اسمی بود که از پارسال روی کارگاه مدرسه گذاشتند. کاری به خوب و بد بودنش ندارم صرفا میگم نظر واحد پژوهش بود. برای اون سخن مقام معظم رهبری هم ما خودمونو کشتیم کلی از بچه رفتن دم واحد پژوهش تحصن :-" کردن اما عملا عکس العمل کادر این بود"پاشید برید سر کلاساتون! پوستر به هیچ وجه عوض نمیشه چون رفته برای چاپ!" :|
ما امسال خیلی سعی کردیم مدرسه رو با خودمون همراه کنیم که البته تا حدی هم تونستیم اما خب همیشه که همه چی درست پیش نمیره.

بچه های اولمون هم اگه دیدین که کارشون کار زیادخوبی نبود هم به خاطر این بود که کلا کلاسای برفراز اندیشه شون رو جدی نگرفتن.واسه همین هم نتونستن کار خیلی بهتری رو ارائه بدن. البته فکر می کنم گروه عکاسی کار بهتری رو ارائه دادن. در ضمن پارسال هم سواد رسانه ای داشتیم :-?

در مورد فضا سازی هم سعی کردیم کم نذاریم اما خب یه ذره هماهنگی کم بود. یعنی تا بچه ها باهم هماهنگ میشدن مدرسه ساز مخالف میزد تا مدرسه هماهنگ میشد بچه ها شروع می کردن. مثلا سر اون حوض جلوی در ایده ی اولی اش یه چیز دیگه بود اما آخرش اون جوری در اومد.
یه موضوع دیگه هم این بود که بچه ها بیشتر روی نقاشی های در و دیوار و این چیزا کار کرده بودن بر خلاف پارسال. یعنی یه جورایی می خواستن یه کاری کنن که یاد این کارگاه بمونه واسه همین بیشتر وقتشونو توی رنگ آمیزی در و دیوار گذاشتن تا کارای دیگه. مخصوصا این که مدرسه ی ما چون قبلا یه مدرسه ی پسرونه بوده هیچ تزئیناتی مدرسه نداره و کلا تو چند تا کلا س، راهرو و حیاط میز نیمکت کلش خلاصه میشه. ما می خواستیم مدرسه رو از این خشکی دربیاریم. و یه موضوع دیگه این که چون مدرسه بزرگه و جمعیت هم نسبتا کمه خیلی باید واسه فضاسازی وقت گذاشت تا دیده بشه که ما نه وقتشو داشتیم و نه وقتی گذاشتیم.

به هر حال ممنون که اومدین و ممنون از نقدتون. :)

this is me!

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرز 1
شهر
تــــــ هـــــــ رونـــــــــ!
مدال المپیاد
ندارم و علاقه ای هم بهش ندارم اصلــــا

منم دوس داشتم بیاما،ولی چون ساعتی ک مدر3 داش بچه هامونو میبرد ما زنگ فرهنگی مون بود ُباید کارای گارگای خودمونُ میکردیم دیگه نشد دیگه.در نتیجه الان من بی نظرم :-"

pershia

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان6
شهر
تهران
مدال المپیاد
نجوم
دانشگاه
UT\AUT
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر