• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

وظیفه‌ی مرد در خانه

آقا پسرای گل کدوما حاضرن در آینده به زناشون کمک کنن تو کار خونه ؟

• بله

رای‌ها: 79 61.7%
  • خیر

رای‌ها: 11 8.6%
  • اثن زن نمی گیرم :))

رای‌ها: 38 29.7%

• رای‌دهندگان
    128

شاكسول

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اصفهان - تبريز
دانشگاه
علوم پزشکی شهرکرد
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
پاسخ : وظیفه ی مرد در خانه

يه چن سال پيش معلم دينيمون بهمون ميگف اصن وظيفه ي هر زني در خانه چه خانه دار چ شاغل فقط بزرگ كردن بچه هاش و برآورده كردن وظيفه ي همسريشه!
يعني اينك زنا تو خونه كار كنن وظيفشون نيس و فقط در حد يه كاره ثوابه! حالا ك كار كردن خانوما تو خونه ب عنوان وظيفه ي اونا شناخته ميشه
(در جوامع امروزي) پس مردا هم موظفن تو كارا ب همسرشون كمك كنن البته در حد توانشون! :|

mohammadpasan1373

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بیرجند
مدال المپیاد
آقا ما نخوندیم ولی تو برو!!!!خداییش ضرر نمیکنی!
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
عمران

باید از نظری ک داری دفا کنی دیگه؟نه؟
اثن زن نمیگیرم!
حتمن مدیر میاد بگه نظراتت مربوط ب تاپیک نیس!
چرا باس خودتو بدبخت کنی؟بهزاد طفلی رو نیگا زمانه چیکارش شده!
یکی نیس بگه آخ ازدواج چرا ؟
هر کیو دیدم بدبخه!خوشبختی چیه؟
جون کندن مث سگ و آخرش دست زن و بچه رو بگیری و بری سفر؟
نمیدونم شاید من اشتباه میکنم!
اما نظرمو دوس دارم!
خسته شدم از بس تو انشاهام نوشتم علم بهتره از ثروت!
منم میتونم شعار بدم:
آقا خدا هزار دفه گفته ملاک برتری تقواس!مرد نباید خودشو مدیر بدونه و زنو کلفت....
دیگه گذشت اون زمون!
چرا ک کفه هایِ ترازویِ زندگی باید سنگینی برابری برا زن و شوهر داشته باشه!هیچ وخ ی مرد برتر از ی زن نیس یا بالعکس...
یگم هنوز؟
:
ترجیح میدم ازم متنفر باشی ولی حرفِ دلمو بزنم تا این ک حرف دلتو بزنم ازم خوشت بیاد
لا اکرا فی الدین؟

نظر هر کسی برا خودش قابل احترامه؟

oranus

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
..........................
شهر
........

به نقل از محمد_پ :
باید از نظری ک داری دفا کنی دیگه؟نه؟
اثن زن نمیگیرم!
حتمن مدیر میاد بگه نظراتت مربوط ب تاپیک نیس!
چرا باس خودتو بدبخت کنی؟بهزاد طفلی رو نیگا زمانه چیکارش شده!
یکی نیس بگه آخ ازدواج چرا ؟
هر کیو دیدم بدبخه!خوشبختی چیه؟
جون کندن مث سگ و آخرش دست زن و بچه رو بگیری و بری سفر؟
نمیدونم شاید من اشتباه میکنم!
اما نظرمو دوس دارم!
خسته شدم از بس تو انشاهام نوشتم علم بهتره از ثروت!
منم میتونم شعار بدم:
آقا خدا هزار دفه گفته ملاک برتری تقواس!مرد نباید خودشو مدیر بدونه و زنو کلفت....
دیگه گذشت اون زمون!
چرا ک کفه هایِ ترازویِ زندگی باید سنگینی برابری برا زن و شوهر داشته باشه!هیچ وخ ی مرد برتر از ی زن نیس یا بالعکس...
یگم هنوز؟
:
ترجیح میدم ازم متنفر باشی ولی حرفِ دلمو بزنم تا این ک حرف دلتو بزنم ازم خوشت بیاد
لا اکرا فی الدین؟

نظر هر کسی برا خودش قابل احترامه؟
آقا محمد درباره همه جوانبش فکر کردی؟؟؟خیلی جنبه های دیگه داره که بهش فکر نکردی

Parkoury

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلامه حلی 5
شهر
تهران

به نظر من مرد هم باید تو خونه در یه حد متوسط روبه بالا به زنش کمک کنه

roya khanum

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان6
شهر
تهران

از نظر اسلامی زن ها هیچ وظیفه ای ندارن . به نظرمن مرد و زن باید در هر شرایطی باهم باشن وبه هم کمک کنن چه در کارهای خونه وچه در تربیت بچه و ... :D

shinymoon

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
tbriiizzzz
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

اسم شو نمیشه وظیفه گذاشت باید زنو مرد باهم همکاری کنن و کارارو باهم تقسیم کنن تا هیچکدوم خسته نشن خوب ممکنه مرد یه شغلی داشته باشه که موقع خونه اومدن خیلی خسته باشه اونوقتم حالا ببینیم چیکار میکنه دیگه......!!!! :D

dokhtare tanha

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب

به نظر من مرد کلا باااااید به زنش کمک کنه . خدا زنو واسه جمع کردن ریخت و پاشای این و اون نیافریده که ! والا .......... ! مردا هم باید به اندازه ی زنا توی خونه همکاری داشته باشن ... ( به نظر من البته ! ) :)

cielo.ragazza

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
frz
شهر
tehran

وقتی میشه گفت مرد نباید تو کارهای خونه کمک کنه که زنش هم فقط بشینه تو خونه و بیرون کار نکنه ! :D

البته این روزا کار آنچنانی هم نمیخواد انجام دادا..
اون موقع باید گندم آسیاب میکردن , نون می پختن , آب میاوردن و.. :-"
ولی حالا حتی ظرفهاتم ماشین ظرفشویی میشوره :D
غذاها هم که آماده و کنسرو شده , فقط میریزی تو قابلمه میذاری بپزه :D
والا.. :D

sana Golaby

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1

به نقل از ali 73 :
اصولا کار مرد خارج از خونس ! تو خونه باید استراحت کنه تا اماده بشه واسه کارای بیرون از خونه !
حالا نهایتش اگه خریدی باشه بره انجام بده
نه تو رو خدا خرید هم نرید خسته میشید :-w گناه دارین :-w
...................................
خیلی مهمه که زن هم شاغل باشه یا نه
در مواردی که خانم ها خانه دار هستن خوب طبیعتا وقت بیشتری دارن و در این موارد وظایف مرد در خونه کم میشه اما از بین نمیره
و ما خانم های مشغول به کار در بیرون:
خداییش تو این موارد آقایون باید خیلی کمک کنن چون خانم تو کارای بیرون از خونه بیشتر خسته میشن
کارها هم باید به طور توافقی تقسیم بشه

Crixalis

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

خب مشخصه که وظیفه ش حمایت خانواده به هر نحوی هست
حتی تو خونه و در کنار خانواده ایجاد کردن حس امنیت وظیفه ی اصلیشه ... کارای خونه و اینا هم در کنارش حالا :-"
یه چیز دیگه : آقا وظیفه ی مرد با وظیفه ی پسر فرق داره :|
بعضی خونواده ها از پسر توقع دارن که مث یه مرد برخورد کنه ... این دو تا کاملا متفاوتن با هم به نظرم

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

خب به نظرم همه کارا نباید رو دوش زن باشه باید کمک حال داشته باشه مثلا آقایون شیشه تمیز کنن گاهی اوقات تو درست کردن غذا کمک کنن یا ظرف بشورن ،تو تمیز کردن خونه مثلا جارو بکشن خرید های بیرونم کلا وظیفه آقایون و آقاپسراست
بعد گفتن که کارای خانوما سبکتر شده خب سبکتر شده درست ولی فکرو خیال بیشتر شده همش خانوم باید فک کنه تو این گرونی چجوری زندگی رو بچرخونه دیگه وای بحال خانومایی که کار میکنن از دو طرف باید بکشن

farshad5346

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپااااد
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
91

آقایون فقط باید تو خونه استراحت کنن.و نباید خانمها اعصابشون رو با غر زدناشون خرد کنن وگرنه آقایون سکته میکنن و زنا بیوه و بدبخت میشن..

Fateme.Q

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
مدال المپیاد
سوء سابقه
دانشگاه
نامعلوم
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

آقا فمنیستارو ایول...

زن تن و روحیات لطیفشو حیفه ک مدام با کار خونه خدشه دار کنه...(وای...چه لفظ قلم :O)

و به عنوان سخن پایانی کارد تو شکم اون مردی بخوره ک هی لم میده زن میریزه تو حلقومش... :P

pouya BT

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور

بچه ها من قبول دارم که مردا باید کمک کنن. اما شما هم قبول کنین که وظیفه اصلی زن خانه داری هستش ولی الان شکر خدا توانایی خانم ها رفته بالا . هم به کار خونه شون می رسن و هم کار بیرونشون . مردا تقسیم کارو قبول کردن اما اینکه بیشتر کار خونه رو دوش آقایون باشه یه جوریه خو :D

aliabedini

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
ریاضی کامپیوتر
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
برق

درسته که میگن خانوم ها باید خانه داری کنن اما این نامردیه که یه نفر بشینه و یکی دیگه کار کنه
من که خودم نمیتونم یه جا بشینم و نگا کنم تا خانومم یا مادرم کار کنه

-arash-

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
Shahid Beheshti
شهر
Neishenburg City
رشته دانشگاه
Civil_Eng

خوب مگه چی میشه بعضی وقتا مرد هم تو خونه کمک کنه ؟
البته با این همه تکنولوژی دیگه کارای خونه هم راحت شده !
دیگه ظرف شستن نداریم :D
لباس شستن نداریم :D
کلا زندگی روز به روز داره راحتتر میشه
8->
اما کلا این کمک کردن به دیگران حس خوبی داره چه برسه طرف همسرت باشه !
چی از این بهتر ...

Agent 47

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

گاهی وقتا کار بیرون هم خیلی زیاده خب. شغلی که از صب تا بعد از ظهر وقت آدم رو میگیره، خرید ، کار‌های بانکی و اداری و ...، اداره‌ی دخل و خرج خونه، تعمیر و سر و کله زدن با ملت و ...
البته خب کمک در حد جارو کشیدن و اینا بد نیست :D

یک وقت هایی فکر میکنم مرد بودن چقدر می تواند غمگین باشد. هیچ کس از دنیای مردانه نمی گوید. هیچ کس از حقوق مردان دفاع نمیکند. هیچ انجمنی با پسوند «... مردان» خاص نمیشود. مرد ها نمادی مثل رنگ صورتی ندارند. این روزها ...همه یک بلند گو دست گرفته اند و از حقوق و دردها و دنیای زنان می گویند. در حالی که حق و درد و دنیای هر زنی یکی از همین مردها است. یکی از همین مردهایی که دوستمان دارند. وقتی میخواهند حرف خاصی بزنند هول می شوند. حتی همان مرد هایی که دوستمان داشتند ولی رفتند...

یکی از همین مرد های همیشه خسته. از همین هایی که از ۱۸ سالگی دویدن را شروع میکنند. و مدام باید عقب باشند. مدام باید حرص رسیدن به چیزی را بخورند. سربازی، کار، در آمد، تحصیل... همه از مرد ها همه توقعی دارند. باید تحصیل کرده باشند. پولدار، خوشتیپ، قد بلند، خوش اخلاق، قوی... و خدا نکند یکی از اینها نباشند...

ما هم برای خودمان خوشیم! مثلن از مردی که صبح تا شب دارد برای در آمد بیشتر برای فراهم کردن یک زندگی خوب برای ما که عشقشان باشیم به قولی سگ دو می زند، توقع داریم که شبش بیاید زیر پنجره مان ویالون بزند و از مردی که زیر پنجره مان ویالون می زند توقع داریم که عضو ارشد هیات مدیره ی شرکت واردات رادیاتور باشد. توقع داریم همزمان دوستمان داشته باشند، زندگی مان را تامین کنند، صبور باشند و دلداریمان بدهند، خوب کار کنند و همیشه بوی خوب بدهند و زود به زود سلمانی بروند و غذاهای بد مزه مارا با اشتیاق بخورند و با ما مهمانی هایی که دوست داریم بیایند و هر کسی را که ما دوست داریم دوست داشته باشند و دوست های دوران مجردیشان را فراموش کنند و نان استاپ توی جمع قربان صدقه مان بروند و هیچ زن زیباتری را اصلن نبینند و حتی یک نخ هم سیگار نکشند!

مرد ها دنیای غمگین صبورانه ای دارند. بیایید قبول کنیم. مرد ها صبرشان از ما بیشتر است. وقت هایی که داد میزنند وقت هایی هم که توی خیابان دست به یقه می شوند وقت هایی که چکشان پاس نمیشود وقت هایی که جواب اس ام اس شب به خیر را نمیدهند وقت هایی که عرق کرده اند وقت هایی که کفششان کثیف است تمام این وقت ها خسته اند و کمی غمگین. و ما موجودات کوچک شگفت انگیز غرغروی بی طاقت را دوست دارند. دوستمان دارند و ما همیشه فکر میکنیم که نکند من را برای خودم نمیخواهد برای زیبایی ام میخواهد، نکند من را برای شب هایش میخواهد؟ نکند من را برای چال روی لپم میخواهد؟ در حالی که دوستمان دارند؛ ساده و منطقی... مرد ها همه دنیایشان همین طوری است. ساده و منطقی... درست بر عکس دنیای ما.

بیایید بس کنیم. بیایید میکرفون ها و تابلو های اعتراضیمان را کنار بگذاریم. من فکر میکنم مرد ها، واقعن مرد ها، انقدر ها که داریم نشان میدهیم بد نیستند. مردها احتمالن دلشان زنی میخواهد که کنارش آرامش داشته باشند. فقط همین. کمی آرامش در ازای همه فشار ها و استرس هایی که برای خوشبخت کردن ما تحمل میکنند. کمی آرامش در ازای قصر رویایی که ما طلب میکنیم... بر خلاف زندگی پر دغدغه ای که دارند، تعریف مردها از خوشبختی خیلی ساده است

الدرادو

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه2
شهر
کرمان
رشته دانشگاه
IT

وظیفه ی1مرداین نیس ک فقط نون بیاره!توخونه اون خانوم احتیاج داره ب محبتو توجه همسرش.بچه هااحتیاج دارن ک باباشون باهاشون بازی کنه باهاشون فیلم ببینه و.....اونارو بشناسه!کارای توخونم مصلمه1بخشیش وظیفه اوناس

fitmal

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan 2
شهر
کرمان (1 ر) - تهران (بقیه)
مدال المپیاد
یه سری مرحله 1 :-" 1 مرحله 2 :-"

بستگی ب شغل 2 طرف داره دوستان در زمان حال اکثر دخترا میخوان شاغل باشن نمونش خود من ک حتی اگه بمیرمم خونه دار نمیشم خوب در این مورد تقسیم کار خونه باید تقریبا نصف نصف باشه اما اگه مثلا یکی باشه ک کار خونه دوست داره و کلا فقط خونه داره اونوقت خوب حق اینه ک بیشتر کارای خونه رو اون انجام بده البته نه همش
پ.ن من از کار خونه متنفرمکنظر شخصیم اینه ک دختر کلا نباید کار خونه کنه بنده با تعمیر ماشین موافق ترم :D

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نظر من وقتی دو نفر که ازدواج می کنن واقعا اهمیت بدن به هم دیگه اگر هرکدوم نیاز به کمک داشته باشه دیگری باید بهش کمک کنه پس آقایون هم وقتی میبینن
کار همسرشون توی خونه سنگینه باید یه اون کمک کنن بخصوص الان که تعداد زیادی از دختر ها و خانم ها شاغل هستن
من خودم نمی تونم تصور کنم که بخوام توی خونه بشینم کار خونه انجام بدم باید بین دو نفر تقسیم بشه به نظرم :D

بالا