• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

92 ای ها کمک کنن

• شروع کننده موضوع

negin faqih

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانـگانــِ امـیـنــِ یکـــ
شهر
جَهــانـــ / ٢
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی
سلام : )
اینبار نوبت 92 ای هاست که تجربیاتشونو در اختیار 93 ای ها بذارن ...
اگه 1 سال برگردین عقب چه میکنین ؟ چه نمیکنین؟

Barium

فـ . بـ .
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قــُم
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
U of T
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی
پاسخ : 92 ای ها کمک کنن : )

اگه برمیگشتم پارسال:
1.سر کلاس خوب گوش میدادم
2.زنگارو کمتر دودر میکردم!
3.روی زیست و شیمی و ریاضی بیشتر وقت میذاشتم.

ghezi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرمانشاه
شهر
کرمانشاه
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی کرمانشا
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
پاسخ : 92 ای ها کمک کنن : )

اگه برمیگشتم سال سوم بعضی درسای پیش دانشگاهی رو کلاس میرفتم(یا اگه میدونستم خودم میتونم،میخوندمشون) :-<
خوشبختانه پارسال کلاس عربیمو با پیش دانشگاهیا رفتم.خیلی خوشحالم :)

koka

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
farz
شهر
mashhad
پاسخ : 92 ای ها کمک کنن

من از سال سوم خودم واقعا راضیم
چند نصیحت خواهرانه:
اول اینکه برید بشینید درست عربی رو بخونید اصلا نذاریدش که تابستون یاد بگیرید که دیوونه میشید از دستش( راه عربی یاد گرفتن: تجزیه و ترکیب کردن تمام کلمات و جملات کتاب باور کنید خیلی خوب جواب میده نمیخواد تست بزنید برید همه درساتون همه تمارینش رو تجزیه ترکیب کنید مثلا بدونید نقش کلمات چیه اعرابشون اصلبه یا فرعیه تقدیریه یا.... مثلااسم کان خبر کان و اعرابشون باور کنید هر درسی 2 ساعت طول میکشید واسه من>>> خیلی جواب میده از من به شما نصیحت این تجزیه و ترکیب رو پشت گوش نندازید تابستون یه عالمه وقت واسه تست زدن دارید اما واسه یاد گرفتن عربی با حجم زیاد درسای دیگه ندارید)
دوم اینکه جو گیر نشید این وقت ارزشمند و زیادتونو فقط واسه امتحان نهایی هدر بدید الان به نظر من تا میتونید تست بزنید من پارسال آخرین آزمون قلم چی رو که دادم شروع کردم تمرین تشریحی نوشتن معدل نهاییم شد 19.92 واسه ریاضی و فیزیک و شیمی تست زیاد بزنید ژنتیک رو همین عید کامل بخونید
سوم اینکه زیاد درس بخونید واسه ما هم دعا کنید کنکور رو خوب بدیم

rasfan

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گنبد

در مورد امتحان نهایی که همون شب امتحان کافیه :D
در مورد کنکور :-[ :-[ زودتر اگاه می شدم نه الان!! البته بازم وقت زیاده :D

sohaaaa

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرج

ﺑﯿﺸﺘﺮ ﻫﻤﺎﯾﺶ ﻭ ﻣﺴﺎﺑﻘﻪ ﻫﺎﯼ ﺟﺎﻧﺒﯽ ﺷﺮﮐﺖ ﻣﯿﮑﺮﺩﻡ. ﭼﻪ ﻣﺎﻝ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻫﺎ ﭼﻪ ﻣﺪﺭﺳﻪ ﻫﺎﯼ ﺩﯾﮕﻪ
ﺍﺯ ﺑﻘﯿﻪ ﭼﯿﺰﺍﺵ ﺭﺍﺿﯿﻢ ﻭ ﻧﺒﺎﺷﻤﻢ ﺑﻪ ﻫﺮ ﺣﺎﻝ ﺑﺎﺯﻡ ﺑﺮﮔﺮﺩﻡ ﻫﻤﻮﻥ ﮐﺎﺭﺍ ﺭﻭ ﻣﯽ ﮐﻨﻢ/ ﻧﻤﯽ ﮐﻨﻢ
ﺗﻮﺻﯿﻪ ﻡ ﻫﻢ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﺣﺘﻤﺎ ﺳﻌﯽ ﮐﻨﯿﺪ ﺩﺭﺱ ﺭﻭ ﻫﻤﻮﻥ ﺳﺮ ﮐﻼﺱ ﯾﺎﺩ بگیرید

Zr74

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی

اگه یه سال برگردم عقب احتمالا تقریبا همون کارایی رو می کنم که سال سومم کردم. راضیم در واقع!
کلا درس رو که سرکلاس خوب گوش می دادم و معمولا هم تو خونه خیلی برای درس وقت اضافی نمی ذاشتم :-" یعنی خیلی زحمت می کشیدم همون تکالیفمو انجام می دادم و برا امتحانا می خوندم. (البته درسایی مثل زیست و شیمی که بیشتر دوست داشتمو بیشتر می خوندم) مخصوصا زیست سوم چون حجمش خیلی زیاده، اگه آدم همون سوم یاد بگیره و براش جا بیفته خیلی مهمه. سال کنکور خیلی می تونه کمک کنه.
مهم تر از درس و اینا که همه میگن،به نظرم سال سوم آخرین فرصتیه که آدم می تونه کارایی رو که واقعا دوست داره انجام بده چون بعدش دیگه خیلی وقت نیست. مخصوصا چیزایی که به مدرسه مربوط میشه مثل کارای پژوهشی و این جور کارای غیر درسی. هم تجربه اش بعدا خیلی به درد می خوره تو بقیه کارا (حتی درس)، هم خاطراتش همیشه برا آدم می مونه. :)

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی

اصلا فکرتون رو درگیر کنکور نکنین
بهترین کار ممکن اینه که درس همین سالی رو که الان دارین میخونین به طور کامل و مفهومی یاد بگیرین
کاملا تشریحی
درین صورت میتونم بگم سال کنکور فشاری وارد نمیشه بهتون

dr.gh

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

هر چی تست خازن و مقاومت بود میزدم تا مثل الان =(( =((به خصوص مقااااومتتت. (;

زیست دوم رو هم هر وقت که زیادی بیکار بودم میخوندم... :Dاما یه چیزی برای تابستون شاید زود باشه ها

اما چون الان داره اذیتم میکنه میگم حتما برای عمومی ها یه برنامه داشته باشید و به زرد عمومی کار نداشته باشین به خصوص دین و

زندگی :-w عید هم اگه نشد خوب بخونین مثل من خودتون رو اذیت نکنین..به خدااااا اتفاق خاصی نمیفته..نهایی خیلی آسونه!!

Mamjo

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاش 1 مشهد
شهر
مشهد
مدال المپیاد
حتما !
دانشگاه
معلوم نیست

خب حتما تا قبله عید ، ریاضی و فیزیک سوممو جمع میکردم.تا واسه تابستون فقط اول و دوم بمونه و پیش.

عربی و دینی و ادبیات پیش هم خودم میخوندم ...

=((

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج

اگر برگردم به تابستون امسال که گذشت برنامه ریزیمو بیشتر می کنم

چون ساعت مطالعم زیاد نیست تنها چیزی که کمک می کنه عقب نمونم برنامه ریزی و رو حساب خوندنه

یه کاری هم که می کردم اینه که اختصاصی های پایه رو تو تابستون خیلی خوب می خوندم

بعد آزمون های دو هفته ای هم حتما می رفتم گردش یکی دو ساعته چون روز بعد آزمون بازده درس خوندن به طرز غریبی میاد پایین ولی روز خوبی واسه تفریحه

-----------------------------------------------------------------

93 ای ها الان نهایی دارن دیگه؟

فکرشونو از اینکه سال بعد چجور سالی قراره باشه دربیارن بشینن مث یه دانش آموز معمولی که یه معدل خوب می خواد بخونن

همین خودش کلیه

LOLLIPOP

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان یک
شهر
تبـریـز
دانشگاه
پلی‌تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی پلیمر/رنگ

راجع به نهایی بگم که اصلا چیز خاصی نیس؛
فقط ممکنه مصححاتون خوب نباشن که اونم اگه مدل نهایی بنویسین و توضیح و اینا کافی باشه مشکلی نیس.
اینُ میگم چون تو مدرسه ی ما نهایی رُ خیلی گنده کرده بودن واسمون؛
در حالی که آسون تر از سوالای مدرسس؛ کافیه شما نمونه سوالایِ نهاییِ سالایِ قبلُ ببینین؛ می ببینین اکثراً یه روندُ دارن؛ خصوصا بعضی درسا مثل جبر که سوالاش کاملا همون مدلی و به همون ترتیبه. البته گفتم اکثراً.
===
بعد ــم من اگه برگردم به تابستون این کارارُ حتما انجام میدم:
یه هفته یا دو هفته کلا استراحت می کنم؛ تو این مدت میشینم ببینم تو اختصاصیایِ پایه تو کودوم بخشا ضعف دارم اونا رُ کامل می خونم و به تسلط می رسم؛ تازه چون وقت زیاده می تونم بدونِ استرس روشون وقت بذارم. بعد که تموم شد؛ بقیه ی اختصاصیایِ پایه.
×کاش واقعاً می شد برگشت؛ من کلی پشیمونم... : (

+بازم یادم افتاد می گم. : )

Marjan.N

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران

من اگه برمیگشتم تیرماه 91 اول اینکه سر کلاسا خیلی با دقت تر گوش میدادم
دوم اینکه اشکالامو همون موقع که برام پیش اومد میپرسیدم نمیذاشتم یه کوه اشکال رو هم جمع بشه
سوم و مهم تر از همه اینکه قبل شروع کلاسای پیش ساعت خوابمو تنظیم میکردم این خیلی مهمه ها اگه مثل من به خواب دو سه ساعته ی بعد از ظهر عادت دارین یا شبا تا دیروقت بیدارین از اونور تا لنگ ظهر میخوابین حتما حتما حتما ساعت خوابتونو تنظیم کنین هم ساعت مطالعه رو میاره پایین هم همیشه خسته و خواب آلودین بازده ندارین

poorya.kh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهیـد بهشتی
شهر
نیشابـور
دانشگاه
علم‌وصنعت‌ ایران
رشته دانشگاه
مهندسی‌کامپیوتر

به شخصه اگه برمیگشتم به یک سال قبل، کاری میکردم که عادت کنم روزی چندین ساعت پشت میز بشینمُ بتونم تمرکزِ خودمو حفظ کنم. مثلا میشستم پشتِ میزُ فقط به کتابا نگاه میکردم حالا درس هم نخوندم مشکلی نداشت. خیلی رو اعصابم بود اولای سال. کلی طول کشید که عادت کردم. نمیتونستم بشینم پشت میز بیشتر از یه ساعت. حتما باید پا میشدم یه دُوری تو خونه میزدم.
+ همون اول سال هم باید گوشیُ نتُ کلا هر وسیله‌ای که مزاحم درس خوندنم میشد رو هم جمع میکردم.
+ به برنامه ریزی هم اهمیت بیشتری میدادم.

aliabedini

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
ریاضی کامپیوتر
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
برق

اول از همه سمپادیا رو ترک میکردم چون از کار و زندگی انداختم

Hamid.s

‌Bug
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد1
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

shahid

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
13
دانشگاه
علوم تحقیقات تهران
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی

من اگه برمیگشتمممممم :D
نمیدونم واقعا چی کار میکردم چون پارسال من خیلی یچه ی خوبی بودم درس میخوندم البیته اینی که میگم واسه سال سوم هست ینی
اما تابستونو حتما یه دور سطحیم که شده بود همه درسای کنکورو میخوندم
بعد یه مشاور مثه ادم میگرفتم :D
دیگهههه درس میخوندم از اول راه :D
دیگههه نت و موبایل و اینا تعطیل
بیرونم نمیرفتم تابستونش :D
دیگهههه همینا یادم هست اگه چیزی یادم اومد میگم :D

inspiration

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین2
شهر
اصفهان

یه سری بچه ها از یه طرف بوم میفتن: تمام درساشونو می خوان برن کلاس و کلا بی خیال مدرسه و همه چی.
یه سری دیگه ازون طرف میفتن: تیریپ مخالفت با آزمون و کلاس و مشاور و ... بر میدارن از هر کمک بیرونی دوری می کنن.می خوان رو پای خودشون وایسن.

ببینید نیازتون چیه... اینکه بقیه چیکار میکنن(حتی اونایی که موفقن) الزاما واسه شما جواب نمیده.

خود من اگه بر می گشتم (که احتمالا بر می گردم :D ) مشاور می گرفتم و یکی دو تا از درسا رو که لازم بود کلاس میرفتم.

چیزای دیگرو یادم اومد می نویسم.

parnian.d

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزنگان1 بندرعبّاس
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

1. حتماً از همین الان تحمّل مطالعاتی خودتون رو بالا ببرید. من قبل از عید میگفتم بعد از عید زیاد میخونم. بعد از عید میگفتم یه ماه مونده به کنکور زیاد میخونم. یه ماه مونده به کنکور گفتم هفته ی آخر میترکونم. و آخر هم ساعت مطالعه م در حدّ ناسزا شنیدن از پشتیبانم موند. اینه که به هیچ وقت سر ساعت مطالعه با خودتون شوخی نداشته باشید و از الان به خودتون ثابت کنید بلدید زیاد بخونید.
2. بزرگ ترین مشکل من برای بالا بردن ساعتم این بود که توی همین یه سرم هزار سودا بود. سوداهای اضافی رو موقتاً بریزید دور. اگه به نت وابستگی دارید از همین الان کم و حتی قطعش کنید. منتظر مهر و عید نباشید. شاید من اگه برمیگشتم از یه دوست میخواستم پسورد همه ی خانه های مجازی منو عوض کنه!
3. ساعت خوابتون رو منظم کنید :rolleyes: من این مورد رو انقدر عقب انداختم که شب کنکور هم ساعت دوازده و خوردی خوابیدم. صبح زود بیدار شدن خیلی بهتون انرژی میده! برای سلامتی تونم بهتره :D
4. نگاه کردم؛ تکراری بود :D
5. به هیچ وجه سوالی که سر کلاس براتون پیش میاد رو نبرید خونه. من این مورد رو خیلی رعایت میکردم و حتی اگه سوالم خارج از بحث کنکور بود، رو گرفتن جوابش اصرار داشتم و تا وقتی درس برام شفّاف نمیشد ول کن نبودم. رفع اشکال آزمونایی که میدین هم خیلی جدّی بگیرید. این اواخر خیلی حسرت سوالایی که رفع اشکال نکردم رو خوردم.
6. اگه برمیگشتم حتماً یه نفر رو در جریان کارام میذاشتم. وسطای کار خیلی احساس کردم به راهنمایی یکی که راه و چاه رو بلده نیاز دارم. یکی که با خصوصیات روحی من آشنا باشه حتی :D
فعلاً همینا.

negginnium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بندرعباس
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
-
رشته دانشگاه
sth

سر کلاسای عمومی آهنگ گوش ندین. نخوابین. نامه بازی نکنین با بغل دستیتون. شوخی نگیریدش . ( به جز تاریخ جغرافیا اجتماعی البته :| اینا تو کنکور نمیان پس راحت باشین :)) ) عمومیام مهمن !!

اینکه با انواع کتاب تست و جمع بندی و نکته و فلان خودمو خفه نمیکردم. انقد زیاد بودن ک همیشه میموندم چیکار کنم از کجا شروع کنم!
وقتی کسی از یه کتاب تعریف میکنه جوگیر نشید برید بدو بدو از زیر سنگم شده پیداش کنین. ب نظرم از همون اول با یه سری کتاب مشخص پیش برید و تستاشو کامل بزنید. شلوغ نشه دورتون.

بقیه نکاتو دوستان گفتن :د

بالا