• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

خدا و بنده ي باهوشش لوسيفر يا شيطان

• شروع کننده موضوع

mohamad sh

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
انبيا
شهر
سقز
ببينيد شيطان باهوشترين بنده ي خدا بود اما چرا از خدا فرار كرد و اونو ترك كرد مگه نميدونست شكنجه ي دردناكي در پيش داره ؟
جوابش رو الكي نديد اين موضوع خيلي بزرگه و با اكثر علوم اثبات ميشه كه شيطان احمق نبوده و خيلي باهوشتر از چيزيه كه فكرش رو ميكنيد

delaram1995

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گرگان
رشته دانشگاه
فيزيك يا فلسفه ؟
پاسخ : خدا و بنده ي باهوشش لوسيفر يا شيطان

فك كنم بهتر باشه منظورتو بيشتر باز كني

hich

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
اراک
رشته دانشگاه
الهیات

از کجا میگید باهوش ترین بنده خدا شیطان بوده؟ چه دلیلی برای این مدعا دارید؟

khoshi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی3
شهر
تهران
مدال المپیاد
تلاش!

به نقل از mohamad sh :
ببينيد شيطان باهوشترين بنده ي خدا بود اما چرا از خدا فرار كرد و اونو ترك كرد مگه نميدونست شكنجه ي دردناكي در پيش داره ؟
جوابش رو الكي نديد اين موضوع خيلي بزرگه و با اكثر علوم اثبات ميشه كه شيطان احمق نبوده و خيلي باهوشتر از چيزيه كه فكرش رو ميكنيد
اول تو باید منظور دقیقت رو از هوش بگی...(مدل آدمای فرهیخته :D )
ولی خب شیطان باهوشه ولی تنها دلیل اون طغیان غرور بوده،خودتو جای اون تصور کن،تو هم مغرور میشدی100%

mohamadsh76

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
انبيا
شهر
سقز

ببينيد اگه اومديد تو اين تاپيك بايد به اعتقاداي كلي و پايه اي كه داريد و هيچ دليلي هم براش نداريد شك كنيد فقط يه ديد يك طرفه نداشته باشيد
اولا كه تمام فرشته هاي خدا باهوش بودن دومن لوسيفر فرشته ي برتر بود و ميدونيد كه فرشتگان برتر قدرت بيشتري داشتند و باهوش بودن از ويژگي هاي قدرت بيشتره
شما وقتي قران ميخونيد قران يا هر كتاب اسماني ديگر رو خدا نوشته و مطمانا هيچوقت خدا در مورد اينكه لوسيفر چرا اينكار را كرده چيزي نگفته
منظورم دليل باطنيش بوده
شما فكر ميكنيد لوسيفر فقط براي يك غرور اضافي خودش از پيش خدا رفت و درست تر بگم كاري كرد كه از پيش خدا بره

delaram1995

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گرگان
رشته دانشگاه
فيزيك يا فلسفه ؟

حرفاي شما واسه ي راه انداختن يه بحث زيادي كلي هستن :-?
يا بايد بيشتر توضيح بدي و از هدفت بگي يا اينكه خودت سر بحثو باز كني تا ما بدونيم بايد پا تو كدوم مسير بزاريم ...
من كه هنوز نمي دونم بايد از كجا شروع كنم . :-??

mohamadsh76

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
انبيا
شهر
سقز

راستش بحث خيلي عميق تر از اسمشه از اول شايد فكر كنيد من يه مذهبي تند روم يا ........
اولا بايد بدونيد مفهومي كه ما الان از علم داريم بخش كوچيكي و ديد بسته اي از خود علمه
اگه بخوايد ميتونيم با يه مفهوم شروع كنيم
خداوند در كتاب هاي اسماني ( انجيل . تورات . .....) چه ويژگي هايي از نظر ساختار داره ويژگي هايي مثل : هميشه بوده . هميشه هست . هميشه ميمونه و خواهد بود و همچنين ما هم از جنس خودش هستيم
حالا يه تعريف از انرژي :قانون پايستگي انرژي : انرژي هميشه هست ميمونه خواهد بود فقط از صورتي به صورتي ديگر تبديل ميشه
شباهت هاي بالا رو حس كرديد.
ما از چي درست شديم هر چي باشه از جنس خداييم پس منظور چيه
ما از مولكول ها . كوچكتر اتم ها ساخته شده ايم و حتي از اتم ها هم كوچكتر وجود داره ساختار درون اتمي چيه :
وقتي در راكتور ها اتم ها را شكاف ميديم هيچ چيز جز انرژي بيرون نمياد پس همه چي از انرژي ساخته شده چون همه چيز از اتم ساخته شده
ميتونيد از يه استاد فيزيك بپرسيد كه پروتون و نوترون فقط درون هسته اتم داراي خاصيت پروتوني و نوتروني هستند و بيرون اون تنها انرژيند
جالبه نه؟
مساله اصلي سر يه تقسيم قدرته .
مثلا:
پادشاه ها هر چقدر زمين بيشتري داشته باشن قدرتمند ترند يعني چي؟
يعني هر چقدر رعيت بيشتري داشته باشن قدرتمند ترن و گرنه زمين خالي بدرد نميخوره ۀ
شايد اين مثل يه سياست بزرگه منظورم سياست زميني نيست و نه بين انسان ها ن بين افراد ديگه .

delaram1995

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گرگان
رشته دانشگاه
فيزيك يا فلسفه ؟

اگه ميشه منظورتو از "تقسيم قدرت " و "سياست بزرگ" بيشتر توضیح بده .

mohamadsh76

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
انبيا
شهر
سقز

اينكه من موضوع رو يكدفعه بيان نميكنم دليلش اينه كه پي بردن به اين واقعيت ها فقط با تفكر دربارشون بدست مياد و بيان يكدفعه اين موضوع تاثيرش خيلي كمتر از اين روشه.
ممنون از بابت اينكه موضوع رو پيگيري ميكنيد
تقسيم قدر ت:
همه چيز از انرژي ساخته شده همه چيز حتي خدا و فرشته هاش
اين رو ميدونيم كه ما هم جزو اين قاعده ايم يعني ما هم از انرژي ساخته شديم
خدا ما رو تو يه چهار چوب ساخته بود و مثل موش ازمايشگاهي در بهش زندگي ميكرديم اما كي بود كه ما رو از اونجا بيرون اورد اصلا چرا خدا ما رو اونجا حبس كرده بود
شيطان ما رو از اونجا بيرون اورد براي بدست اوردن قدرت
بايد اين رو بدونيد هر كس (لوسيفر يا خدا)كه مقدار بيشتري انرژي داشته باشه قددرتمند تره (يعني مقدار بيشتري از ما)
بايد به اين نكته توجه كنيم كه خدا تعداد محدودي فرشته افريده بود و دو عدد هم انسان
شيطان يه خيانت كاره ولي خيلي باهوش
خدا نميتونه هيچوقت ما رو به معناي واقعي نيست و نابود كنه ميدونيد چرا؟
چون انرژي هميشه بوده هميشه هست و هميشه ميمونه(قانون پايستگي انرژي )
اون فقط ما رو ميتونه حبس كنه
:-<بايد اين رو بهتون بگم كه شايد در مورد حرفام تعبير هاي نادرست زيادي بشه اما براي رسيدن به حقيقت واقعي بايد ذهن ازادي داشت
مطمانا ميدونم اكثر شما ها به دلايل بعضي از چيز هايي كه به روشني در كنارتونه فكر نميكنيد
ما فقط يه مهره تو دست هاي اين دو جبهه هستيم هر كدوم تلاش ميكنن بيشتر ما رو به سمت خودشون بكشن اين يه سياسته بد وخوب درش معني نداره
شايد با خودتون فكر كنيد كه مطمانا خدا پيروزه اما بايد بهتون بگم كه اينقدر ها هم مطما نباشيد

hich

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
اراک
رشته دانشگاه
الهیات

به نقل از طهورا :
از کجا میگید باهوش ترین بنده خدا شیطان بوده؟ چه دلیلی برای این مدعا دارید؟
چرا جواب سوالو نمیدید؟

mohamadsh76

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
انبيا
شهر
سقز

به نقل از mohamadsh76 :
اولا كه تمام فرشته هاي خدا باهوش بودن دومن لوسيفر فرشته ي برتر بود و ميدونيد كه فرشتگان برتر قدرت بيشتري داشتند و باهوش بودن از ويژگي هاي قدرت بيشتره

شما فكر ميكنيد لوسيفر فقط براي يك غرور اضافي خودش از پيش خدا رفت و درست تر بگم كاري كرد كه از پيش خدا بره
اين ثابت ميكنه كه لوسيفر خيلي باهوش بوده اما چرا باهوش ترين؟
اگه تاپيك رو كامل بخونيد ميفهميد چرا باهوش ترين بوده

hich

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
اراک
رشته دانشگاه
الهیات

به نقل از mohamadsh76 :
اين ثابت ميكنه كه لوسيفر خيلي باهوش بوده اما چرا باهوش ترين؟
اگه تاپيك رو كامل بخونيد ميفهميد چرا باهوش ترين بوده
هر اسمی که برای شیطان بذارید فرقی نمی کنه. شیطان فرشته نیست بلکه جن است:
فسجدوا الا ابلیس کان من الجن. ( کهف/ 50 )

mohamadsh76

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
انبيا
شهر
سقز

واقعا اينطور فكر ميكني
شيطان فرشته بوده اما به قول شما ها سقوط كرده
وگرنه جن نيست در ضمن بحث ما اين نبود
شيطان از جنس خدا بوده و حتي تو هم از جنس خدايي انگار يادت نيست
بهت توصيه ميكنم متن هاي بالا رو كامل بخوني چون همه ي اين سوال ها رو بالا پاسخ داده بودم

hich

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
اراک
رشته دانشگاه
الهیات

به نقل از mohamadsh76 :
اينكه من موضوع رو يكدفعه بيان نميكنم دليلش اينه كه پي بردن به اين واقعيت ها فقط با تفكر دربارشون بدست مياد و بيان يكدفعه اين موضوع تاثيرش خيلي كمتر از اين روشه.
ممنون از بابت اينكه موضوع رو پيگيري ميكنيد
تقسيم قدر ت:
همه چيز از انرژي ساخته شده همه چيز حتي خدا و فرشته هاش
اين رو ميدونيم كه ما هم جزو اين قاعده ايم يعني ما هم از انرژي ساخته شديم
خدا ما رو تو يه چهار چوب ساخته بود و مثل موش ازمايشگاهي در بهش زندگي ميكرديم اما كي بود كه ما رو از اونجا بيرون اورد اصلا چرا خدا ما رو اونجا حبس كرده بود
شيطان ما رو از اونجا بيرون اورد براي بدست اوردن قدرت
بايد اين رو بدونيد هر كس (لوسيفر يا خدا)كه مقدار بيشتري انرژي داشته باشه قددرتمند تره (يعني مقدار بيشتري از ما)
بايد به اين نكته توجه كنيم كه خدا تعداد محدودي فرشته افريده بود و دو عدد هم انسان
شيطان يه خيانت كاره ولي خيلي باهوش
خدا نميتونه هيچوقت ما رو به معناي واقعي نيست و نابود كنه ميدونيد چرا؟
چون انرژي هميشه بوده هميشه هست و هميشه ميمونه(قانون پايستگي انرژي )
اون فقط ما رو ميتونه حبس كنه
:-<بايد اين رو بهتون بگم كه شايد در مورد حرفام تعبير هاي نادرست زيادي بشه اما براي رسيدن به حقيقت واقعي بايد ذهن ازادي داشت
مطمانا ميدونم اكثر شما ها به دلايل بعضي از چيز هايي كه به روشني در كنارتونه فكر نميكنيد
ما فقط يه مهره تو دست هاي اين دو جبهه هستيم هر كدوم تلاش ميكنن بيشتر ما رو به سمت خودشون بكشن اين يه سياسته بد وخوب درش معني نداره
شايد با خودتون فكر كنيد كه مطمانا خدا پيروزه اما بايد بهتون بگم كه اينقدر ها هم مطما نباشيد
جملاتی که قرمز شده مورد بحث ماست فعلا
توضیح بدید چه دلیلی دارید که خدا از انرژی ساخته شده؟
مگر خدا آفریده کس دیگریست؟ اگر این باشه که خدا نیست.
انرژی را چه کسی خلق کرده؟ کسی که خودش از انرژی ساخته شده؟ (دور که باطل است)
اصلا شما از برهان علت و معلول چیزی می دانید؟ آیا صفات خدا مطلق اند یا مقید؟ اگر مقید اند که خدا نیست چنین موجودی، اگر مطلق است که کسی نمی تونه از اون قوی تر باشه.
از کجا می فرمایید خدا نمی تونه ما رو نابود کنه؟ مگر در قرآن نفرمود اگر آدم نباشید شما رو از بین می برم و خلق دیگری می آورم؟
اصلا قرآن می خونید؟ یا فقط به دانش طبیعیات می پردازید؟

نص قرآن می فرماید شیطان جن بوده، شما می گی نه فرشته بوده!

چرا هر کسی به خودش اجازه میده با خوندن یک کتاب، نظریه پردازی کنه؟ و هر کس هم با دلیل حرفشو رد کرد، متهم به امل بودن و متحجر بودن و متعصب بودن و ضد روشنفکری بشه؟
روشنفکری ای که مخالف قرآن و سنت باشه، تاریک فکری است.

black fire

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
رشت-تبریز

1-شیطان جنه البته در آیین مسیح می گن فرشته بود ولی به من چه من مسلمانم پس وقتی تو قرآن می گه جنه من می گم چشم جنه! نه اینکه بشینم supernatural نگاه کنم بگم فرشتس
2- اتم شکافتند و به پروتون اینا رسیدن که یه زیر ذره دیگه پیدا کردن که اونا رو می سازه در همین سال اخیر هم بود که اسمشو یادم نیست
3- شیطان یک مهره ی لازمه و شاید بشه گفت یکی از نقشه های قبلی خدا، بهش فکر کنید خدا به انسان اختیار داد که تو بهشت ولش کنه؟ اصلا چرا میوه ممنوعه؟
4- شیطان با خدا برابر نیست که شما می گی هر کی قوی تره و اینا
5- همی مملکت گفته اند و می گویند بار ها بدون مطالعه نروید دنبال این مدل کار ها (ر*دم به شعر :D )

mohamadsh76

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
انبيا
شهر
سقز

مشكل شما اينه كه مطلب رو درست درك نكرديد [-(
به نقل از Black Fire :
1-شیطان جنه البته در آیین مسیح می گن فرشته بود ولی به من چه من مسلمانم پس وقتی تو قرآن می گه جنه من می گم چشم جنه! نه اینکه بشینم supernatural نگاه کنم بگم فرشتس
5- همی مملکت گفته اند و می گویند بار ها بدون مطالعه نروید دنبال این مدل کار ها (ر*دم به شعر :D )
من هيچ وقت بدون دلايل حرفي رو نميزنم مطما باش :-w
ولي فكر كنم اوني كه نياز به مطالعه داره شماييد نه من اميدوارم كمي بيشتر به مطالب توجه كنيد [-o<
من در باره ي حرف هايي كه ميزنم كاملا مطما هستم و اگه بيشتر به حرف توجه كنيد ميتونيد درك كنيد كه چه معني هايي داره
شما فلسفه رو خوب درك نكرديد شما روي باور ها وعقايدي كه هيچ دليلي براشون نداري محكم ايستادي
در ضمن اوني كه سريال هاي مزخرفي مثلSUPER NATURAL نگاه ميكنه شماييد نه من

به نقل از Black Fire :
2- اتم شکافتند و به پروتون اینا رسیدن که یه زیر ذره دیگه پیدا کردن که اونا رو می سازه در همین سال اخیر هم بود که اسمشو یادم نیست
3- شیطان یک مهره ی لازمه و شاید بشه گفت یکی از نقشه های قبلی خدا، بهش فکر کنید خدا به انسان اختیار داد که تو بهشت ولش کنه؟ اصلا چرا میوه ممنوعه؟
4- شیطان با خدا برابر نیست که شما می گی هر کی قوی تره و اینا
اولا به نظر شما اتم زماني توي راكتور شكافته ميشه چه اتفاقي ميفته ؟
انرژي بسيار زيادي ازاد ميشه و از اون انرژي براي توليد برق استفاده ميكنن و ديگه هيچ اثري از اتم نميمونه
در خورشيد با شكافت اتم و همجوشي اتم انرژي بسيار زيادي ازاد ميشه و انرژي خورشيد از اين راه بدست مياد و بعد اين واكنش ها جرم خورشيد كم ميشه يعني ذرات سازندش كلا به انرژي تبديل ميشهد و هيچ اثري از اتم نميمونه
و از اين بابت متاسفم كه توي اطلاعات و دانستني هاي اوليه هنوز گير كرديم و داريم بدون اطلاعات حرف ميزنيم و ديگران رو متهم قرار ميديم
انگار يادت نيست كه اطلاعات تو درباره ي ميوه ممنوعه از چه راهي بدست اومده
من قبلا گفتم و ميگم كه همه چيز از انرژي ساخته شده حتي خدا و فرشته هاش و دلايل كافي هم براي اين امر دارم
براي يه لحظه فكر كنيد خدا ي واقعي مانند خدا هاي يونان
واقعا شيطان يه مهره ي لازمه نكنه فكر ميكني خدا ميخواد بنده هاش گمراه بشن
من نگفتم شيطان با خدا برابره ولي گفتم كه شيطان ميتونه به درجه اي برسه كه با خدا برابر باشه

mohamadsh76

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
انبيا
شهر
سقز

به نقل از طهورا :
توضیح بدید چه دلیلی دارید که خدا از انرژی ساخته شده؟
مگر خدا آفریده کس دیگریست؟ اگر این باشه که خدا نیست.
انرژی را چه کسی خلق کرده؟ کسی که خودش از انرژی ساخته شده؟ (دور که باطل است)
اصلا شما از برهان علت و معلول چیزی می دانید؟ آیا صفات خدا مطلق اند یا مقید؟ اگر مقید اند که خدا نیست چنین موجودی، اگر مطلق است که کسی نمی تونه از اون قوی تر باشه.
از کجا می فرمایید خدا نمی تونه ما رو نابود کنه؟ مگر در قرآن نفرمود اگر آدم نباشید شما رو از بین می برم و خلق دیگری می آورم؟
اصلا قرآن می خونید؟ یا فقط به دانش طبیعیات می پردازید؟

نص قرآن می فرماید شیطان جن بوده، شما می گی نه فرشته بوده!

چرا هر کسی به خودش اجازه میده با خوندن یک کتاب، نظریه پردازی کنه؟ و هر کس هم با دلیل حرفشو رد کرد، متهم به امل بودن و متحجر بودن و متعصب بودن و ضد روشنفکری بشه؟
روشنفکری ای که مخالف قرآن و سنت باشه، تاریک فکری است.
در درجه ي اول از اينكه نظرتون رو بيان كرديد ممنونم
اما بعضي وقت ها با خودم ميگم مگه بيكارم كه اينهمه درد سر براي خودم درست ميكنم كه اخرش لقب هاي كفر و شيطان پرستي و ... از اينجور مزخرفات واسه خودم ميخرم و صد جور توهين بهم ميشه اما اين بحث رو تا اخر ادامه ميدم. X-(
و اما جواب سوال ها:
خدا در قران طبق فرمايش خود خدا چجوري توصيف شده؟
خدا موجودي است كه هميشه وجود داشته است
خدا موجودي است كه هميشه ميماند
خدا موجودي است كه افريده ي كسي نيست
خدا در تك تك ذره هاي كنار شما وجود دارد
وجود و روح ما از جنس خداس .
اما انرژي:
قانون پايستگي انرژي:
انرژي هميشه بوده است
انرژي هميشه ميماند
همه چيز از انرژي ساخته شده (همانطور كه همه چيز از اتم ساخته شده و اتم خود نيز از انرژي است)
ما هم از جنس اتم هستيم پس ما هم از انرژي ساخته شديم
ما گفتيم خدا از انرژي ساخته شده نگفتم كسي اون رو از انرژي ساخته
خدا گفته كه شما را از وجود خويش ساخته ام
خدا يك توده اي انرژي است يك توده ي بزرگ
شيطان و فرشتگان الهي هم از جنس خدا هستند حالا شما بهشون بگو جن چه فرقي ميكنه
خدا انرژي خودش رو در قالب هاي مختلف ريخته در اتم و در هسته ي اتم
ما هم از انرژي هستيم ما هم از جنس خدا همانطور كه ميدانيد انرژي از بين نميره و فقط از صورتي به صورت ديگر تبديل ميشن
حيوانات و كوه ها و جنگل ها و ... ديگر اجسام نيز از انرژي هستند ولي انان قدرت تفكر ندارند و ناچار به اطاعت هستند
در قران گفته شده كه انسانها ي خوب به ما ميپيوندند و انسانها ي كافر به جهنم ميپيوندند

و در باره ي برهان علت و معلول بايد بگم كه اين بهران از پايه مشكل داره و ترجيح ميدم در موردش بحث نكنم و خود اين برهان خودش رو رد ميكنه
فكر كنم بهتر باشه در مورد حرفهاتون تجديد نظر كنيد

منتقد

مهمان

به نقل از mohamadsh76 :
اما بعضي وقت ها با خودم ميگم مگه بيكارم كه اينهمه درد سر براي خودم درست ميكنم كه اخرش لقب هاي كفر و شيطان پرستي و ... از اينجور مزخرفات واسه خودم ميخرم و صد جور توهين بهم ميشه اما اين بحث رو تا اخر ادامه ميدم. X-(
و اما جواب سوال ها:
اما انرژي:
قانون پايستگي انرژي:
انرژي هميشه بوده است
انرژي هميشه ميماند
همه چيز از انرژي ساخته شده (همانطور كه همه چيز از اتم ساخته شده و اتم خود نيز از انرژي است)
ما هم از انرژي هستيم ما هم از جنس خدا همانطور كه ميدانيد انرژي از بين نميره و فقط از صورتي به صورت ديگر تبديل ميشن
حيوانات و كوه ها و جنگل ها و ... ديگر اجسام نيز از انرژي هستند ولي انان قدرت تفكر ندارند و ناچار به اطاعت هستند
در قران گفته شده كه انسانها ي خوب به ما ميپيوندند و انسانها ي كافر به جهنم ميپيوندند

و در باره ي برهان علت و معلول بايد بگم كه اين بهران از پايه مشكل داره و ترجيح ميدم در موردش بحث نكنم و خود اين برهان خودش رو رد ميكنه
مشکل شما میدونی کجاست؟
این که تا پیزی رو تجربه حس نکنی باورش نمیکنی
برای همه چیز داری دلیل طبیعی میاری که اصلا بررسی خیلی چیزا اینجوری ممکن نیست
یک نگاه افراطی و محدود و بسته بخاطر اینکه عقل یک راه واسه درک مبانی و وحی هم یک راه دیگه یا همون معنویات بگم
شما خودت توی حرفات خودت رو کاملا محکوم کردی
واسه تک تک صفات خدا صفات انرژی رو چیدی
1- خدا اگر میگه من شما را از وجود خویش ساخته ام یعنی خدا درون ما تجلی کرده نه تجافی
خدا شی نیست که بخئایم براش درون و بیرون تصور کنیم یا مثلا بگیم خدا درون چیزیه
نه اصلا اینجور نیست خدا داتیه که درون و بیرون نداره و اگر انسان از روح خداوندی برخورداره یعنی خدا درش روح رو متجلی کرده
برید فرق تجافی و تجلی رو حتما مطالعه کنید
پس نتیجه میگیریم شما هنوز حتی درک درستی از خدا هم ندارید
2-زیر بنای تمام مسائل فلسفی و بهتره بگم یکی از روش های اصلی در فلسفه اسفاده از علیته که برای قبول مبانی فلسفی باید قبولش کرد و اگر رد کردید حق استفاده از دلایل و نتایج فلسفی رو ندارید این یکی از قوانین بحثه
3-انرژی جزئی از عالم طبیعت هست...اگر انرژی از طبیعت نباشه پس طبیعت وجود نداره چون گفتید که همه چیز حتی درختان و وو و از انرژی هستن و اگر طبیعت نباشه پس ما هم نیستیم و اگر ما نباشیم همه چیز هایی که الان داریم حس میکنیم سراب محضه...این دقیقا نتیجه برهان شماست که بهش میگن مغالطه عزیزم
پس نتیجه میشه انرژی از عالم طبیعته...اگر خدا انرژی باشه جزئی از طبیعته و خب مخلوق نمیتونه خالق باشه پس طبیعتا خدا خالق نیست و اگر خالق نباشه قابل پرستش نیست و خدا نیست پس خدایی وجود نداره و بحث درمورد خدا بی فایدس...این مغالطه دوم شما بود که اگر قبولش کنی حکم میشه که خدا رو قبول نداری و حق بحث راجع به خدا رو نداری
4- یاد بگیریم وقتی بحث میکنیم توهین نکنیم این اصل اول مباحثه است اگر توانشو داریم با منطق و اگر نداریم یا ظرفیتشو نداریم اصلا بحث نکنیم

hich

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
اراک
رشته دانشگاه
الهیات

به نقل از mohamadsh76 :
و اما جواب سوال ها:
اما انرژي:
قانون پايستگي انرژي:
انرژي هميشه بوده است
انرژي هميشه ميماند

سلامت باشی
ابتدا عرض کنم که در حوزه مباحث اعتقادی حرفی رو قبول نمیکنم مگر شاهدی از قرآن و سنت (قول و فعل و تقریر پیامبر و اهل بیت) بیاورید.

دستور صریح روایات این است که در مورد ذات خدا بحث نکنیم (شما راحت صحبت می کنید). می فرمایید خدا از یک توده انرژی بزرگ ساخته شده! تعریف شما از انرژی چیست؟ آیا فعل "ساخته شده" همون فعل مجهول عربی نیست؟( یعنی چیزی بوده که معلوم نیست چی بوده و خدا را خلق کرده).
کجا خداوند مهربان فرموده شما را از وجود خودم خلق کرده ام؟ اگر منظورتان " من روحی" است که تفسیرش اینه طبق فرمایش اهلش: یا در روحی، یای نسبت است. مثل این که من میگم ناطق جان من. یعنی ناطق (دوست عزیزمون) جان من است. یای نسبت یعنی ناطق منسوب به من است. اینجا شدت محبت را میرساند. نه اینکه واقعا ناطق جان من باشد.
اگر خداوند جزء داشت که مرکب میشد و نیازمند به اجزاء و ممکن نه واجب. باز هم به حرف ما کفایت نکنید رجوع کنید به تفاسیر معتبر (المیزان،برهان،...)
حالا بفرمایید شیطان و فرشتگان دیگه چرا از جنس خدا هستند؟

hich

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
اراک
رشته دانشگاه
الهیات

به نقل از ناطق :
1- خدا اگر میگه من شما را از وجود خویش ساخته ام یعنی خدا درون ما تجلی کرده نه تجافی
ناطق جان لطف کنید تجلی و تجافی را توضیح بدید. شکرا جزیلا

بالا