• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تظاهر به فقر

alireza007

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلے 10 (پاسداران)
شهر
طهران
مدال المپیاد
خدا عالمه!
دانشگاه
؟
رشته دانشگاه
؟
پاسخ : تظاهر به فقر

فقر در وجود هر انسانی به هر نحوی (مالی ، جانی و ...) وجود دارد که شاید توانایی از بین بردن اش در انسان نباشد ... از بین بردن فقر مالی آسان تر است ولی برای کسی کار کردن در این شرایط برای هر کسی علامت تعجب به وجود می آورد که در تهران بچه ها و حتی بزرگ تر ها که در سطح پایین جامعه هستند به این صورت تظاهر به فقر می کنند.

zeynab75

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
قوچان
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

تظاهر به فقر در این جور موارد، اگه یکم واقع بینانه نگاه کنیم با عقل جور در نمیاد و یه جور حقارته...آخه طرف فروشنده بیکار نیس که یه جنسیو مثلا هزار بخره با تخفیف هزارم بفروشه...این وسط چیزی که نمیمونه واسش هیچ، ضررم میکنه (اینکه یه سری فروشنده ها خیلی میکشن روش بحثش جداست)

افرادی که اینکارو انجام میدن یا احتمالن به جنبه ی عقلانیش توجه نمیکنن و یا اینکه فک میکنن فروشنده ها سود زیادی میبرن(همون پرانتز بالا)
بهرحال ما نمیتونیم قضاوت کنیم و چون نمیتونیم قضاوت کنیم باید به همون قیمت خریداری کنیم...دیگه اونطرف حسابش با خودشه

درضمن تو پرانتز بگم که تظاهرِ به فقر، فقر میاره

• شروع کننده موضوع

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

البته "تظاهر به فقر" رو که به کار بردم خیلی غلیظه، و توی موقعیت های مختلف هم فرق می کنه
یه سری موقعیت هایی هست که پول به اندازه کافی همراهمون هست، اما دروغ میگیم که نیست
یه موقع هم مثلا میخوایم خودمون رو به یک فرد جدید بشناسونیم، شخصیت خودمون رو (بازم، فقیر نه) اما حالتی که از لحاظ مالی دستمون باز نیست تعریف می کنیم به دلایل مختلف

و خب درکل موقعیت های زیادی هست که میشه این وجهه از خودمون رو قوی یا ضعیف ارائه کنیم برای یه دست آوردن امتیازات مختلف

چه موقعیت هایی به ذهنتون میرسه که اگه متغیر "دارایی مالی" رو دستکاری کنیم ممکنه امتیازی به دست بیاریم؟

raminn

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
farz
شهر
اصف

ﭼﻪ ﻣﻮﻗﻌﯿﺖ ﻫﺎﯾﯽ ﺑﻪ ﺫﻫﻨﺘﻮﻥ ﻣﯿﺮﺳﻪ ﮐﻪ ﺍﮔﻪ ﻣﺘﻐﯿﺮ "ﺩﺍﺭﺍﯾﯽ ﻣﺎﻟﯽ" ﺭﻭ ﺩﺳﺘﮑﺎﺭﯼ ﮐﻨﯿﻢ ﻣﻤﮑﻨﻪ ﺍﻣﺘﯿﺎﺯﯼ ﺑﻪ ﺩﺳﺖ ﺑﯿﺎﺭﯾﻢ؟

گرفتن یارانه :D چقدرم هست که فایده داشته باشه والا
این مربوط به تظاهر کردن به کمتر ازون چیزی هست که داریم

+یه موقه ها ایم تظاهر به بیشتر داشتن میکنن
با این وضع مملکت این کار جز برای لاف زدنو مطلوب نشون دادن وضعیت اقتصادی نیس

*سوالت یکم کلی هستش.آخه میشه با تظاهر به فقر خیلی کارا کرد
همینکه یه مغازه دار باشی و بین مردم جا بندازی که نداری و فلان و بهمان تلاششونو میکنن بیان از تو جنس بخرن اکثر اوقات
این یه مثال

deniz_nabege

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب

من حتی اگه روزی خدایی نکرده فقیر هم بودم هیچوقت غرور خودمو پیش کسی نمیشکستم چه برسه که موضوع یه خرید کوچیک باشه البته اگه خودم تنهایی برم خرید سعی میکنم تخفیف بگیرم این خیلی عادیه
این که این کار درسته یا نه بستگی به منطق ادما داره من به شخصا اگه فکر کنم تو خرید کردن یا هر چیز دیگه دور از جونم طرف اسکول حسابم کرده هر چقدرم از اون چیزی که میخواستم بگیرم خوشم اومده باشه اونو دیگه نمیگیرم با بی تفاوتی میزارمش همونجا و برمیگردم
یکی از اشناهامون با اینکه اصلا از لحاظ مالی مشکلی نداشتن هر وقت میرفت خرید حتی میتونست یه چیزی رو نصف قیمتش بگیره به نظر من اینو یه نوع زرنگی یا رند بودن به حساب میورد شاید هم این یه چیز ذاتی باشه

بالا