• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

هماهنگی های انجمن

• شروع کننده موضوع

bl0ker

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب شیراز
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
91
مدال المپیاد
برنز المپیاد زیست سال 90
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
زیست شناسی
پاسخ : اندکی در باب انجمن نوروساینس

هوش مصنوعی و بیومکانیک چطوره؟

هوش مصنوعی اونجا که به شبیه سازی ماشین های هوشمند با استفاده از الگوهای هوش توی انسان و حیواناته آره و بخش هایی مثه شبکه های عصبی مصنوعی که اگه این آخری رو بتونی روش تحقیق کنی واقعا عالیه

در مورد بیومکانیک نمی دونم دقیقا. منظورت چه مباحثیشه؟

• شروع کننده موضوع

bl0ker

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب شیراز
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
91
مدال المپیاد
برنز المپیاد زیست سال 90
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
زیست شناسی
پاسخ : اندکی در باب انجمن نوروساینس

# توجه! از این به بعد مسیر کلی بحث هر تاپیک رو در قسمت توضیحات همون تاپیک (که اون بالا قرار می گیره) عنوان می کنیم.

• شروع کننده موضوع

bl0ker

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب شیراز
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
91
مدال المپیاد
برنز المپیاد زیست سال 90
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
زیست شناسی
پاسخ : هماهنگی های انجمن

ظاهرا "نوروساینس" رو که توی گوگل سرچ می کنین، آخرین لینک صفحه دوم وصل میشه به این انجمن :"

CaptureJPG_8703416_5945051.jpg

• شروع کننده موضوع

bl0ker

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب شیراز
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
91
مدال المپیاد
برنز المپیاد زیست سال 90
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
زیست شناسی

# یه توضیح : یه نفر پرسید چرا تاپیک هایی با مضمون چپ دست راست دست و افزایش هوش و عینکیا باهوش ترن و این قصه ها نمی یاد توی نوروساینس؟ اینجا جواب میدم که بقیه هم مطلع بشن.

این دست تاپیک ها که بیشتر جنبه خبری داره و یا جنبه نظرخواهی ( و نه بحث و تحلیل ) معمولا منتقل نمی شن. ممکنه تاپیک های متعددی رو گوشه و کنار سایت - مخصوصا توی انجمن علمی یا روانشناسی - ببینین که مرتبط با نوروساینسه. اما تمام تاپیک هایی که به اینجا منتقل شده و میشه، انتخاب شدن و میشن! و برای انتخابشون باید یه سری معیارای مشخص داشته باشن. تاپیک هایی که بار علمی چندانی ندارن یا جایی برای بحث نداره. و یا سوژه عمومیه یا قدیمیه (مثل راست دست چپ دست و نیم کره های مغز - که هم عمومیه و هم قدیمی) به نوروساینس منتقل نمی شه.

البته اکتشاف هایی جالب و آزمایش های جدید حتی اگر در قالب یه خبر علمی هم باشن مسلما انتقال می دیم. اما اینکه مثلا بیایم تاپیکی که تقسیم بندی عملکردهای نیم کره های مغز رو گفته (کشفی که ماله شصت هفتاد سال پیشه!) با همون شکلی که توی انجمن علمی و اون تاپیک ها مطرح شده رو بیاریم اینجا درست نیست. حتی اگرم بخواد بیاد باید با یه تاپیک جدید و بحثی که قالب این انجمن رو داشته باشه دوباره زده بشه.

• شروع کننده موضوع

bl0ker

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب شیراز
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
91
مدال المپیاد
برنز المپیاد زیست سال 90
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
زیست شناسی

# از این به بعد هر چند وقت یه بار یه تعداد از تاپیک های انجمن به عنوان دوره ای انتخاب می شن و مهم می شن. وقتی یه تاپیک اینطوری میشه یعنی بیشترین توجه و بحث فعلا روی اونه.

• شروع کننده موضوع

bl0ker

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب شیراز
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
91
مدال المپیاد
برنز المپیاد زیست سال 90
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
زیست شناسی
  • شروع کننده موضوع

bl0ker

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب شیراز
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
91
مدال المپیاد
برنز المپیاد زیست سال 90
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
زیست شناسی

تاپیک هایی که مهم شده -

در واقع یا تاپیک هایی هستن که فعلا تو بورسن / یا اونایی که یه خرده قدیمی اما جالبه و واسه خرید سهام از طرف ما به شما پیشنهاد میشه !

• شروع کننده موضوع

bl0ker

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب شیراز
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
91
مدال المپیاد
برنز المپیاد زیست سال 90
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
زیست شناسی

سلام

خب من هر از گاهی افراد فعال اینجا رو لیست می کنم - تیم فعال این روزای ما شماها هستین :

SaϔnA.M

گـَـنـدُم

سپیده.

Ehem_Ehem

جواد ب.

#..!!!...f@himeh...!!!..#

نسترنّگار

alex delpiero
Lily Delicated
dreamy girl
shine
كياناز
نيكـــــ . ز

.. که البته نسبت پسرای شرکت کننده به دخترا تقریبا به صفر میل میکنه ! و این جالب نیست.

اینکه جدیدا بچه ها بیشتر به مطالعه تشویق شدن و فعالیت ها علمی تر شده خیلی خوبه. هرچن من همیشه واسه « تحلیل » بیشتر ارزش قائلم اما به هر حال اینم مهمه.

لینک پروفایل ها رو هم گذاشتم که اگه خواستین هم دیگه رو به تاپیک جدیدی که زدین یا بحثی که ایجاد کردین دعوت کنین، کار راحت تر باشه.

چه عب داره، مثه یه تیم با هم در ارتباط باشین .. هدف این انجمن از همون ابتدا این بود که با یه جو سازنده و صمیمی جلو بره.

توی همین تاپیک هماهنگی می تونین در مورد تاپیک هایی که زدین صحبت کنین، راهنمایی بخواین، این که چطور جلو ببرینش و چیکار کنین بهتره.

خلاصه راحت باشین. مخصوصا تو این تاپیک .. خیلی وقته کسی توی این تاپیک جز من پست نمی زاره. اینجا حتی می تونیم روی مسیر کلی انجمن یا برنامه های خاصی که شاید کسی به ذهنش برسه بحث کنیم. شاید چندتاتون پیشنهادای خوبی هم تو کله تون داشته باشین. استقبال میشه. یعنی کل انجمن استقبال می کنه ; )

موفق باشین و ممنان !

رهاـbehemoth

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
زیست

در مورد مطالعات انسان شناسی چطور؟
آخه این مغز ماست که ظاهرا مسئول یه چیزایی به اسم فرهنگ و تمدنه. من خودم بررسی روی مغز و تاثیر اون روی عوامل فرهنگی و فاکتور های تمدن دوست دارم.

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

رها جان! از همون بحثاییه که به نظرم اول باید از دیدگاه تکامل روش بحث کرد بعد رسید به نوروساینس. تاپیکش توی ژنتیک هست. اما اگر نظر بقیه هم اینه که به درد اینجا بیشتر می‌خوره، می‌تونیم بیاریمش اینجا.
دوستان! سیستم‌های پیچیده! :د واقعا موضوع جذابیه. مخصوصا برای کسایی که به رشته‌های ریاضی و کامپیوتر علاقه دارند اما توی نوروساینس هم فعالیت می‌کنند. (اشاره‌ی غ مستقیم به جواد. :د )

رهاـbehemoth

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
مدال المپیاد
زیست

با سیستم های پیچیده به شدت موافقم!
دید کاملی به آدم می ده. چون از اونجایی که از اسمش پیداست مربوط به سیستم های پیچیده است آدم رو مجبور می کنه مثل یه کارآگاه عمل کنه. یعنی از جزئیات و ارتباطات منطقی برای رسیدن به مفهوم استفاده کنه. در مورد مبحثی مثل نوروساینس که جدید و خیلی گسترده است نوع رویکرد سیستم های پیچیده جالبه و به نظرم برای ایجاد یه نظم کری خوب در مورد نوروساینس کمک می کنه.

August McJoseph

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاش II
شهر
مشهد

به نقل از SaϔnA.M :
1.سلام بچه‌ها! باز انجمن داره رو به خلوتی می‌ره ها.2. یکی دو نفر از اعضای فعال ِ انجمن با زبون خوش بیاید به من پ.خ بدید،3. می‌خوایم یه سری مطالعات (و شاید پژوهشات!) در مورد نوروساینس و سیستم‌های پیچیده داشته باشیم. 4.خودم به شخصه از بلاکر، گندم، سپیده، نسترنگار و بقیه دوستان فعال دعوت می‌کنم. :د
1. من خلوتیش رو دوست دارم ها! :د میتونی بدون هیچ ترس از شلوغ شدن نخوانده ها که اتفاقا خیلی برام اعصاب خورد کنه همیشه، توی تاپیکی پست بدی و دغدغه ای هم نداشته باشی که مثلا بعد این پست دوروز نیستی یا هرچی :-"
2. با زبون خوش اینکارو نکنیم چه اتفاقی ممکنه برامون بیفته؟ :-/
3. براساس آمار اگه بخوایم حساب کنیم این طرح ها معمولا بین یسری دانش آموز با شکست مواجه میشن ولی خوبه به هرحال ولی باید فشارش خیلی کم باشه.
4. من تا حدیشو میتونم باشم و تا حدیشو نه ینی اگه خیلی کار سخت بخای نه نیستم، سرم شلوغه دوتا کتاب همزمان، یک سریال طولانی، درس و آزمون ها ی هفتگی و مشکلات و مشغولیت های شخصی اجازه نمیدن از اینکارو بتونم انجام بدم. اما برای کار معمولی بدون اینکه مسئولیت زیادی برام ایجاد کنه منم هستم.
به نقل از رهاـbehemoth :
در مورد مطالعات انسان شناسی چطور؟
آخه این مغز ماست که ظاهرا مسئول یه چیزایی به اسم فرهنگ و تمدنه. من خودم بررسی روی مغز و تاثیر اون روی عوامل فرهنگی و فاکتور های تمدن دوست دارم.
چه موقع خوبی گفتی چون همین الان در حال مطالعه ی کتاب تکامل و رفتار انسان [nb]تکامل و رفتار انسان نوشته ی جان کارترایت ترجمه بهزاد سروری ویراست وهاب زاده انتشارات جهاد دانشگاهی مشهد[/nb]اءم :د که تقریبا در این ضمینه عالیه.[nb]ضمن اظهار شدید تعجب که چطوری این کتاب از ممیزی رد شده، ژن خودخواه و کلا غیر ساعت ساز نابینا که اونم بعد چاپ مشخص شد بقیه ی کتابای داوکینز رسما تو ایران حق چاپ ندارن و من PDFiاشون رو میگیرم ولی این یکی مثلا فصل سومش کلا خلاصه ژن خودخواه هست و کتابای داوکینز جزو منابع اصلیش هستن[/nb] یک کتاب خیلی جالب دیگم که شنیدم عالیه توی این ضمینه البته فک نکنم حالا حالاها وقت کنم بخونم یکی دیگه بشینه بخونه Jared Diamond هست ازGuns Germs and Steel [nb]اگه بازم برعکس اومد عذر میخوام نتونستم درستش کنم[/nb] که ازش تعریف شنیدم.
به نقل از SaϔnA.M :
رها جان! از همون بحثاییه که به نظرم اول باید از دیدگاه تکامل روش بحث کرد بعد رسید به نوروساینس. تاپیکش توی ژنتیک هست. اما اگر نظر بقیه هم اینه که به درد اینجا بیشتر می‌خوره، می‌تونیم بیاریمش اینجا.
دوستان! سیستم‌های پیچیده! :د واقعا موضوع جذابیه. مخصوصا برای کسایی که به رشته‌های ریاضی و کامپیوتر علاقه دارند اما توی نوروساینس هم فعالیت می‌کنند. (اشاره‌ی غ مستقیم به جواد. :د )
من تا حالا نرفتم تو ژنتیک اینجا ببینم چطوریه ولی اگه داریمش فک میکنم برای همونجا بیشتر مناسبه، برای اینجا بهتره روی روند تکامل مغز یا توجیهات رفتار انسانی با استفاده از مغز[nb]مثل اون سخنرانی Sarah Jayne Blakemore توی تد که در مورد نوجوانان و علل اینکه با خانواده بعضا مشکل میخورن یا هرچی رو توش توضیح میده. فکر میکنم ایـــن باشه.[/nb] همراه با دید به پیشینه ی تکاملیش داشته باشیم
اوم جالب هستش تقریبا آره ، توی تاپیکی که بلاکر برای شروع اولیه ساخته اولین ویدئویی که گذاشته از Jeff Hawkins راجب همین قضیس. ولی من نظر خاصی راجبش ندارم.

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

من معذرت می‌خوام که انقدر فعالیتمون کم شده این‌جا، تولید محتوا تو نوروساینس واقعاً کار سختیه و آدم یه پست می‌خواد بده باید دو، سه تا مقاله‌، اکثراً هم انگلیسی بخونه. این هفته هم بگذره ما دوباره فعالیتمونُ زیاد می‌کنیم. برای این سیستم‌های پیچیده هم، بیاین کمک کنین، تِد چن تا ویدئوی خوب داره، بعداً لینکاشون رو می‌ذارم. به جاهای خوبی می‌رسیم. 8->

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

به نقل از گـَـنـدُم :
1. من خلوتیش رو دوست دارم ها! :د میتونی بدون هیچ ترس از شلوغ شدن نخوانده ها که اتفاقا خیلی برام اعصاب خورد کنه همیشه، توی تاپیکی پست بدی و دغدغه ای هم نداشته باشی که مثلا بعد این پست دوروز نیستی یا هرچی :-"
2. با زبون خوش اینکارو نکنیم چه اتفاقی ممکنه برامون بیفته؟ :-/
3. براساس آمار اگه بخوایم حساب کنیم این طرح ها معمولا بین یسری دانش آموز با شکست مواجه میشن ولی خوبه به هرحال ولی باید فشارش خیلی کم باشه.
4. من تا حدیشو میتونم باشم و تا حدیشو نه ینی اگه خیلی کار سخت بخای نه نیستم، سرم شلوغه دوتا کتاب همزمان، یک سریال طولانی، درس و آزمون ها ی هفتگی و مشکلات و مشغولیت های شخصی اجازه نمیدن از اینکارو بتونم انجام بدم. اما برای کار معمولی بدون اینکه مسئولیت زیادی برام ایجاد کنه منم هستم.چه موقع خوبی گفتی چون همین الان در حال مطالعه ی کتاب تکامل و رفتار انسان [nb]تکامل و رفتار انسان نوشته ی جان کارترایت ترجمه بهزاد سروری ویراست وهاب زاده انتشارات جهاد دانشگاهی مشهد[/nb]اءم :د که تقریبا در این ضمینه عالیه.[nb]ضمن اظهار شدید تعجب که چطوری این کتاب از ممیزی رد شده، ژن خودخواه و کلا غیر ساعت ساز نابینا که اونم بعد چاپ مشخص شد بقیه ی کتابای داوکینز رسما تو ایران حق چاپ ندارن و من PDFiاشون رو میگیرم ولی این یکی مثلا فصل سومش کلا خلاصه ژن خودخواه هست و کتابای داوکینز جزو منابع اصلیش هستن[/nb] یک کتاب خیلی جالب دیگم که شنیدم عالیه توی این ضمینه البته فک نکنم حالا حالاها وقت کنم بخونم یکی دیگه بشینه بخونه Jared Diamond هست ازGuns Germs and Steel [nb]اگه بازم برعکس اومد عذر میخوام نتونستم درستش کنم[/nb] که ازش تعریف شنیدم.من تا حالا نرفتم تو ژنتیک اینجا ببینم چطوریه ولی اگه داریمش فک میکنم برای همونجا بیشتر مناسبه، برای اینجا بهتره روی روند تکامل مغز یا توجیهات رفتار انسانی با استفاده از مغز[nb]مثل اون سخنرانی Sarah Jayne Blakemore توی تد که در مورد نوجوانان و علل اینکه با خانواده بعضا مشکل میخورن یا هرچی رو توش توضیح میده. فکر میکنم ایـــن باشه.[/nb] همراه با دید به پیشینه ی تکاملیش داشته باشیم
اوم جالب هستش تقریبا آره ، توی تاپیکی که بلاکر برای شروع اولیه ساخته اولین ویدئویی که گذاشته از Jeff Hawkins راجب همین قضیس. ولی من نظر خاصی راجبش ندارم.
1. بحث اینه که اگر انجمن خلوت شه، کاربرا کمتر ازش بازدید می‌کنن، انجمن و مباحثش دیده نمی‌شن و کمتر کسی بشون علاقه پیدا می‌کنه، نهایتا هم نظری تبادل نمی‌شه و کسی چیزی یاد نمی‌گیره.
2. شوخی بود؛ قطعا هیچ اتفاقی نمیفته.
3.قرار نیست کار خاصی بکنیم، صرفا به نظرم نوروساینس بدون .Complex Sys یه چیزی کم داشت، خواستم بحثش اینجا هم بشه. همین! قرار نیست کار خیلی خاصی بشه. گفتم اگر قرار بر تحقیقی؛ مقاله‌خونی‌ای چیزیه؛ تیمی باشه.
4. گفتم که قرار نیست خیلی کار سختی باشه، مثل فعالیت‌های قبلی توی انجمن؛ به هر حال هر کسی یه گرفتاری‌هایی داره.
انجمن ژنتیک هم برید؛ گناه داره!
پ.ن: زمینه، نه ضمینه!
پ.ن 2: منم خیلی تعجب کردم که ساعت‌ساز نابینا و کلا اثرات داوکینز توی ایران منتشر شده! اگر الآن واقعا دیگه گیر نمیاد، PDFش رو اینجا هم بذار که بقیه هم بتونند استفاده کنند. اگر هنوز چاپ می‌شه ولی کار درستی نیست. :]
به نقل از نسترنّگار :
من معذرت می‌خوام که انقدر فعالیتمون کم شده این‌جا، تولید محتوا تو نوروساینس واقعاً کار سختیه و آدم یه پست می‌خواد بده باید دو، سه تا مقاله‌، اکثراً هم انگلیسی بخونه. این هفته هم بگذره ما دوباره فعالیتمونُ زیاد می‌کنیم. برای این سیستم‌های پیچیده هم، بیاین کمک کنین، تِد چن تا ویدئوی خوب داره، بعداً لینکاشون رو می‌ذارم. به جاهای خوبی می‌رسیم. 8->
نگو اینجوری من ُ نگاه کن! مقاله English هم نمی‌خونم ولی فعالیت می‌کنم. :-"

خب پس اگر کسی خواست همکاری کنه، اول بیاید به هم سورس معرفی کنیم، بعدش تاپیک بزنیم، به بقیه هم معرفی کنیم و بحث و بازی [nb]انقدر در زمینه‌ی تفهیم ِ سیستم‌های پیچیده بازی‌های فکری می‌شه کرد، یا برعکس! انقدر بازی‌های فکری‌ای که ما می‌کنیم مربوط به سیستم‌های پیچیده‌ست! :د [/nb] کنیم. :د

رهاـbehemoth

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
مدال المپیاد
زیست

واقعا باید به انجمن بابت داشتن بیشترین تاپیک تازه و نیمه کاره جایزه داد!
به نظرتون دلیلش چی می تونه باشه؟ فکر کنم به خاطر اینه که مبحث جدیده و ما ذوق کردیم چون می تونیم یه سری سوالایی که داشتیم رو الان جواب بدیم ولی خب اونقدر دانش نداریم که بتونیم جمعش کنیم. فکر کنم ما یکم به یه نظم فکری نیاز داشته باشیم. و نمی دونم چه طوری باید ایجادش کرد. نظرتون چیه؟

• شروع کننده موضوع

bl0ker

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب شیراز
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
91
مدال المپیاد
برنز المپیاد زیست سال 90
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
زیست شناسی

سلام، بلاکر صحبت می کنه !

من از همینجا از تمام کسانی که فعالن و هنوز فک می کنن که به نوروساینس علاقه مندن دعوت می کنم که بیان تا یک بار دیگه یه فعالیت قوی رو اینجا شروع کنیم. هر کس این پیغام منو دیده و علاقه منده همینجا توی این تاپیک حضور خودشو اعلام کنه.

ممنان

کسانی که جدیدترن حتما به تاپیک معرفی رشته نوروساینس سر بزنن. لینک پست معرفی رو براتون می زارم : کلیک کنید

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

باور کنید حتی به این فکر می‌کنم که محتویات این انجمن رو بکشم بیرون ببرم یه وبسایت بزنم بریزم توش، علاقه‌مند های غیر سمپادی رو هم جذب کنم.

نهمین لینک صفحه اول گوگل‌ایم.

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

من قصد دارم یک عده ای رو جمع کنم و یک چیزی مثل niloufar neuroscience circle راه بندازم.
نظرتون چیه؟
( در مورد حلقه نوروساینس نیلوفر تو گوگل سرچ کنید. )

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام
فعالیت در انجمن نوروساینس

سلام.
یه مسئله‌ای هست که بد نیست در موردش حرف بزنیم.
انجمن نوروساینس، یه چیز فضایی نیست که از فعالیت توش بترسید. حالا چون - به قول نسترنّگار - ما کتاب خارجکی می‌خونیم اینجا، دلیل نمی‌شه که بقیه بترسن از فعالیت تو اینجا. منتها یک مسئله‌ای هست. اونم اینه که عموم پست‌های انجمن نوروساینس، بر دو محور می‌چرخه. یا شما می‌خواید یک ایده جدید برای درک یک پدیده مرتبط با مغز مطرح کنید [nb]اعم از حدس نحوه عملکرد مغز در مواجهه با اون پدیده یا حدس برای انجام آزمایشی که منجر به درک اون پدیده می‌شه.[/nb]، یا سوال یا مسئله‌ای که مطرح شده رو بر اساس حقایق علمی پاسخ بدید. خب، برای مورد اول، نیاز به هیچ ‌گونه مطالعه‌ای نیست و من و بقیه فعال‌های انجمن نوروساینس هم از همین طریق فعالیت می‌کنیم.
اما یک وقتی واقعا پست‌هایی که ارسال می‌شه، رسماً نظر شخصی فرد مورد نظر رو منعکس می‌کنه. خب، اینجا انجمن روانشناسی یا گفت و شنود نیست و نباید پست حاوی نظرات شخصی باشه. مثلا،
- چه چیز باعث می‌شه ما بتونیم دو تا کار رو همزمان انجام بدیم؟
- من خودم دوست ندارم دو تا کار رو همزمان انجام بدم. بنظرم خیلی بده که آدم دو تا کار رو همزمان انجام بده.
خب این واقعا در حد این انجمن نیست. من نمی‌گم این پست بدیه. دارم می‌گم جاش تو این انجمن نیست. جاش تو گفت و شنوده مثلا. و به همون میزانی هم که پست‌های انجمن نوروساینس برای این انجمن اهمیت دارند، پست‌های گفت و شنود برای اون انجمن اهمیت دارند.
متشکرم.

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395

سلام ،اول اينكه جاي خاصي براي پيشنهاد پيدا نكردم به جز اينجا،به نظرم بايد سوالاتي كه مطرح مي شه بحث برانگيز و در عين حال درست باشه، اكثر سوالات قابل پاسخ گويي توسط بچه هاي سايت نيست و نياز به تحقيق و آزمايش داره(منظورم از لحاظ توليد محتواي علميه و درسته)،از طرفي خيلي از سوالات رو ميشه به سرعت با توجه به اطلاعات توي يه مقاله پاسخ داد و موضوع بسته بشه !براي مثال چرا موسيقي لذت بخشه ؟ يا چرا گريه مي كنيم؟ رو واقعا اطلاعاتي نيست كه بچه هاي اين سايت بتونن بدون خوندن يه سري مقاله پاسخ بدن و خوب وقتيم كه پاسخ داده بشه اين سوالات بحث تمومه !!!!
به نظرم اين جور سوالات رو همه به يه تاپيك منتقل بشه به اين صورت كه سوال پرسيده بشه و جواب هاي بچه ها يا منابع يا مقالاتي در اين رابطه توسط بچه ها براش نوشته بشه كه يه منبع مناسب براي پاسخ به سوالات داشته باشيم تو پست اول تاپيكم آدرس هر سوال داده بشه كه سردر گمي به وجود نياد ...
براي تاپيك هاي بحث برانگيز بهتره سوالات تجربه محور وجود داشته باشه ، مثلا تجربيات بچه ها در مورد تله پاتي كه تونست يه بحث هرچند مختصر ( به خاطر فراگير نبودنش) به وجود بياره !

بالا