• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

پليس امنيت اخلاقي و گشت ارشاد

یغما

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ارومیه
پاسخ : پليس امنيت اخلاقي و گشت ارشاد

به نقل از Mysterious Quéèn :
این مورد باید به دو بخش تقسیم بشه:
١-کسی که واقعا از سر دشمنی و برای اخلال در فضای جامعه خلاف قوانین رفتار می کنه.
٢-کسی که اطلاع کافی نداره و نمی دونه داره خلاف عرف و قوانین رفتار می کنه.
دومی نیاز به کار فرهنگی درست داره، اون وقت اگه کار فرهنگی طبق تمام اصول انجام شد و نتیجه نداد پلیس باید واردگود بشه. اگه از همون اول ارگان ها کار خودشونو درست انجام بدن نیاز نیست که اعمال زور اولین و آخرین گزینه باشه. این طوری نتیجه برعکس می شه.

پلیس مسئول این نیست که بیاد ببینه مدرسه فرهنگ سازی کرده یا نه،کار خودش رو میکنه،جلوی مدرسه رو هم کسی نگرفته.

اطلاعات کافی نداشتن با فرهنگ سازی فرق داره،دیگه همه بای بدونن که این روابط خلاف عرف هست.هیچوقت کسی نمیاد بگه ببخشید من

نمیدونستم.

ما عادت کردیم همیشه بگیم فرهنگ سازی...اینجا فرهنگ سازی که نه،شخصیت هر فرد مهمه.اگه شخصیت شما در این حد باشه که این کار رو نکنید نمیکنید.

mysterious queen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٣
شهر
مش‍‌هد

به نقل از یغما :
پلیس مسئول این نیست که بیاد ببینه مدرسه فرهنگ سازی کرده یا نه،کار خودش رو میکنه،جلوی مدارسه رو هم کسی نگرفته.

اطلاعات کافی نداشتن با فرهنگ سازی فرق داره،دیگه همه بای بدونن که این روابط خلاف عرف هست.هیچوقت کسی نمیاد بگه ببخشید من

نمیدونستم.

ما عادت کردیم همیشه بگیم فرهنگ سازی...اینجا فرهنگ سازی که نه،شخصیت هر فرد مهمه.اگه شخصیت شما در این حد باشه که این کار رو نکنید نمیکنید.
در مورد روابطی که گفتید بله، اما در مورد مسئله ای مانند حجاب قضیه فرق می کنه یه ذره. حتی به نظر من در مورد روابط هم گاهی به مشکلاتی که فرد در خانواده داره بر می گرده و باید توجیه بشه، چرا فکر می کنیم همه چیز رو همه می دونن؟ شاید چیزی از نظر من شما بد باشه و مخرب و از نظر یه فرد دیگه نه.
من نمی گم پلیس نباید با رفتار های خلاف قانون برخورد کنه، بلکه حرف من اینه که ما چرا باید راهی رو بریم که هزاران بار رفتیم و درست به نتیجه نرسیدیم. در مورد رفتار های اراذل و اوباش باید ضربتی عمل بشه اما در مورد قضیه ی حجاب هیچ وقت زور نتیجه بخش نخواهد بود بلکه اگر در یک کار فرهنگی بچه ها قانع بشن، یا حداقل اگه به حجاب اعتقاد ندارن به قوانین و عرف جامعه احترام بذارن، کار پلیس کم تر می شه، و می تونه روی مسائل دیگه ای فوکوس کنه.
این حرف که "پلیس داره جور ارگان های دیگه رو می کشه" من از زبان خود رئیس پلیس کشور هم شنیدم.
منظور من این بود، اصلا قصدم این نبود که بگم پلیس نباید کار خودش رو انجام بده.

یغما

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ارومیه

اصا ربطی به فرهنگ سازی نداره.

تو تمام جوامع غربی هم که سنگشون رو به سینه میزنیم اصل اینه که کسی که میخواد یه جایی زندگی کنه باید قوانین اونجا رو رعایت کنه

اینجا قانونش حجابه،چه اعتقاد داشته باشیم چه نه باید رعایت کنیم.چون قانون اینجا حکم میکنه

حالا یکی بخاطر اعتقادش رعایت میکنه اما اون یکی باید بخاطر قانون و اینکه نشون بده شخصیت اجتماعی داره باید رعایت کنه.

والا ما فقط از روشنفکری حرف میزنیم یه شهروند باید قانون رو رعایت کنه و فک کنم ایران بیشترین تخطی از قانون رو داره

erfan_ashorian

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
2
شهر
تهران
دانشگاه
_ان شا الله قوزاباد
رشته دانشگاه
_علوم کامپیوتر(البته در این

یغما» ازین تز غربیا!!!اون غربی که داری ازش دم میزنی مردم سالاری داره!!اولا دوما تو جریان پست مدرنیسمه و مجبوره همچین کاری کنه م3 ایران نیستن که تخم مرغ بزارن جلو ماشین چشم نخورن!!تازه همین جریان پست مدرنیسم از کجا شکل گرفته؟؟از خوده مردم دیگه..و دائما هم در حال تغییر و تحوله!!و این تحولم توسط مردم و روشن فکرای جامعه رخ میده نه این که روشن فکرای جامعشون تو قلب سیاست باشن مردمم....بیخیالش!!

یغما

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ارومیه

نخیر.خواهشا جو ندید.اصا غربی نه.تو همین شرق،همین کشورهای آسیایی،همین نسل سومی ها،همین خاورمیانه و تمام کشورهایی که حتی

اسمشون جمهوری نیست،رای ملتم توش بی تاثیره باید قانون رعایت شه.ما فقط چهار تا لغت حفظ کردیم که اونا فرهنگ دارن اونا مدرنیسم دارن

اونا فلانن تا از زیر اجرای قانون در بریم

erfan_ashorian

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
2
شهر
تهران
دانشگاه
_ان شا الله قوزاباد
رشته دانشگاه

چی باید قانون حفظ شه؟؟حتی تو حکومت دیکتاتوری؟؟!!پس روس ها میشنستند کمنیست دهنشو اتوبان کنه؟؟

erfan_ashorian

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
2
شهر
تهران
دانشگاه
_ان شا الله قوزاباد
رشته دانشگاه

بعدش هم شما رو نمیدونم اما والا ما تا جایی که غرب شناسی خوندیم کلمه هارو حفظ نمیکنیم!!و خیلی هم بدیهیه که کشوری که مدرنیسم فرق داره با پست مدرنیسم(از زمین تا آسمون)تو مدرنیسم سمت بهشت زمینی میرفتن تو پست مدرن سمت کمال نسبی!!!

چی باید قانون حفظ شه؟؟حتی تو حکومت دیکتاتوری؟؟!!پس روس ها میشنستند کمنیست دهنشو اتوبان کنه؟؟

×پست متوالی و پست بی ربط ندید لطفا_یغما_

Agent 47

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

دیگه همه بای بدونن که این روابط خلاف عرف هست.هیچوقت کسی نمیاد بگه ببخشید من

نمیدونستم.
به نظرم کم کم این مسئله داره بین مردم عادی میشه تا این که خلاف عرف باشه :)

والا ما فقط از روشنفکری حرف میزنیم یه شهروند باید قانون رو رعایت کنه و فک کنم ایران بیشترین تخطی از قانون رو داره
خب وقتی قوانینی رو بذاریم که با عقل جور در نیاد شهروندان هم از اون قانون رعایت نمی‌کنن. بنا به حرف شما منم می‌تونم بگم چرا مردم زمان شاه که قانون گذاشته بود جکومت نظامیه و کسی نیاد بیرون ریختن بیرون؟ اصن چرا انقلاب کردن؟ باید قانون رو رعایت می‌کردن تو کشورشون دیگه :D
حالا که رسیدیم به اینجا شده قانون؟ قانون برا اینه که مردم یه زندگی راحت داشته باشن و همه قانون‌مند! زندگی کنن نه این که جامعه رو به دو نیم تقسیم کنه و اونا رو بندازه به جون هم. قانون نباید در جهت منافع شخصی بعضی آقایون باشه. مث جمع کردن ماهواره ها که این روزا واقعا یه چیز عادیه! ولی بعضی آقایون به خاطر به خطر افتادن منافع شخصی و باز نشدن چشم و گوش مردم میخوان جلو اونو بگیرن در حالی که راه اشتباهی رو پیش گرفتن.
جالب اینجاست که ره.بر هم گفته استفاده از ماهواره اگه باعث مفسده و فلان نباشه جایز است! ولی به خاطر منافع نظام! و سلامتی جامعه! طبق قانونی که مجلس تو سال 73 تصویب کرد جلوش گرفته میشه. به زودی و یه روزی این قانون رو بر میدارن ( مطمئن باشید!) پس این چطور قانونیه که خودشون نمیدونن باهاش چیکار کنن؟
همه اینا برا این بود که بگم قانونی که ما داریم جزو مسخره ترین قانون های دنیاست و وقتی قانونی غیر منطقی برا من تصویب می‌کنن من شهروند اون قانون رو رعایت نمی‌کنم و نخواهم کرد.
دم از رعایت کردن قانون تو کشور‌های دیگه میزنید؟ چرا صدا و سیمای ما از عربستان و قانون رانندگی نکردن زن‌ها انتقاد میکنه؟ خب باید قانون رو رعایت کنن دیگه.
یا همین ممالک غربی وقتی یه قانونی تصویب میشه که از اون قانون خوششون نمیاد اعتراض می‌کنن و جالبه که پلیس هم کنار این معترضان امنیت اون ها رو تامین میکنه! ( شما که خودت اورمیه بودی. تونستیم یه اعتراضات درست حسابی به خاطر حفظ دریاچه ارومیه را بندازیم؟)

در رابطه با امنیت اخلاقی هم یه بار باهاشون برخورد داشتم. رفتار و اخلاق که افتضاح! به قیافه طرف نگاه کردم عقده‌ای بودن از چشاشم معلوم بود. قیافه هم که هیچی نگم بهتره (برا همینه عقده‌ای شدن)
اشتباه‌ترین کاریه که یه دولت می‌تونه انجام بده. من نسبت به بعضیا و مرزی که داخلش زندگی می‌کنم دیدگاه بدی نداشتم ولی بعد از برخورد با این افراد از همه‌کس متنفر شدم!

یغما

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ارومیه

بحث تاپیک رو منحرف نکنید.اینجا راجع به پلیس صحبت کنید.اگه لازم باشه یه تاپیک دیگه میزنیم راجع به این مسائل

بله داره تبدیل به عرف میشه بی حجابی و گشتن با دختر و پسر و ... ولی عرف شدنش رو الان نمیفهمیم ضرراش رو

بذارید دو نسل بگذره حالتون رو میپرسم

Agent 47

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

بحث تاپیک رو منحرف نکنید.اینجا راجع به پلیس صحبت کنید.اگه لازم باشه یه تاپیک دیگه میزنیم راجع به این مسائل
اوصلا تاپیک زیاد منحرف نشده و صحبت‌هام مربوط به همین بود و در جواب شما به قانون و قانون مداری. نظرمو هم راجع به پلیس گفتم.
ولی خب شاید شما می‌خواین از عنوان "منحرف نشدن تاپیک" برای طفره رفتن از جواب دادن در برید شاید هم واقعا نمی‌خواید منحرف بشه :D

بله داره تبدیل به عرف میشه بی حجابی و گشتن با دختر و پسر و ... ولی عرف شدنش رو الان نمیفهمیم ضرراش رو

بذارید دو نسل بگذره حالتون رو میپرسم
من موافق بی حجابی نیستم ولی موافق زور و تهدید و اجبار هم نیستم. اگه بعضیا واقعا می‌دونن این معضلات چه ضرر‌هایی داره با فرهنگ سازی جلوش رو بگیرن اگه نمی‌تونن بذارن هر فرد خودش بره جلو و بفهمه که اشتباه کرده.
مثلا الان جوامع غربی و کشور هایی مثل آمریکا و انگلیس و ژاپن و ترکیه و بقیه همشون به مشکل خوردن کشور ما ضربه نخورده فقط. آخه دارم میبینم ما چقدر جلو زدیم بقیه جوامع چقدر عقب مونده هستن :D
جالب اینجاست که بعضی آقایون که بالای سرشون یه کلاه میذارن هم فهمیدن که ای داد بیداد تکنولوژی پیشرفت کرده سن ازدواج زده بالا رسیده به 30 سالگی و فساد و روابط داره جامعه رو میگیره. چیکار کنیم؟ بیایم مثل بانکداری اسلامی یه کلاه شرعی بذاریم رو روابط دختر پسر به اسم صیغه که این مشکل رو هم حل کنیم :) اگه اخبار رو هم پی‌گیر باشید می‌بینید که دارن رو این موضوع تو دانشگاه‌ها تاکید می‌کنن!
واقعا عجیبه. بازم نمیدونم کی به مشکل خورده!
البته بحث تاپیک رو منحرف نمی‌کنم. در کل دارم میگم من دوست ندارم برام تصمیم بگیرن چی برام خوبه چی برام بد. فقط اگه پدر مادرم یا اطرافیان بخوان مشورتی بهم بدن شاید به حرفشون گوش بدم نه به حرف زور.

یغما

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ارومیه

نیازی ندارم طفره برم.اما باید اینجارو هم کنترل کرد.

ببینید یه اشتباه اجتماعی رو نباید تجربه کرد چون برای برگردوندنش انقلاب لازمه و گاهی کلی خون ریخته میشه و یه کشور سالها عقب میفته

این قانون این کشور هست و باید رعایت شه کسی ناراحته میتونه بره اما نه اینکه هرکاری دوست داشت بکنه

mysterious queen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٣
شهر
مش‍‌هد

@یغما:
ما این جا در مورد قانون مداری حرف می زنیم یا پلیس امنیت اخلاقی؟؟ این رو مشخص کنید لطفا!
شما دارید دو مسئله ی جدا رو به هم آمیخته می کنید.
این که همه باید قانون رو رعایت کنن یه مسئله ست؛ این که چگونه امنیت اخلاقی جامعه رو بالا ببریم یه چیزه. البته به هم ربط دارند تا حدی.
مسلمه همه ی افراد باید قانون رو رعایت کنند، اما چگونه می توان افراد رو قانون مدار بار آورد ؟با فرهنگ سازی.
یه مثال ساده ما رانندگان رو ملزم به ایستادن پشت چراغ قرمز می کنیم، می دونیم این کار خیلی درسته اما آیا اون فردی که باید رعایت کنه حتما می دونه؟؟ همین فرد ممکنه اگه پلیسی نباشه از چراغ رد شه و حادثه بیافرینه، چون به این قانون ایمان نداره، حالا اگه من بیام و در مدارس فرزند اون فرد یا راننده های آینده رو در مورد قوانین آگاه کنم و توجیه منطقی کنم، آیا آمار تخلفات کم نخواهد شد؟
در مورد مسائل اخلاقی هم همین صادق ه و البته موثر.
+
شما مدام می گید باید قانوت رعایت شه، اما آیا این قانون برای اجرا شدن نیاز به پیش زمینه نداره؟
این پیش زمینه باید فرهنگی باشه.
کشور هایی که در مورد اون ها گفتید سطح فرهنگ بالایی دارند.
پس ما هم باید از طریق آموزش و توجیه منطقی سطح فرهنگ رو بالا ببریم.

یغما

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ارومیه

به نقل از Mysterious Quéèn :
@یغما:
ما این جا در مورد قانون مداری حرف می زنیم یا پلیس امنیت اخلاقی؟؟ این رو مشخص کنید لطفا!
شما دارید دو مسئله ی جدا رث به هم آمیخته می کنید.
این که همه باید قانون رو رعایت کنن یه مسئله ست؛ این که چگونه امنیت اخلاقی جامعه رو بالا ببریم یه چیزه. البته به هم ربط دارند تا حدی.
مسلمه همه ی افراد باید قانون رو رعایت کنند، اما چگونه می توان افراد رو قانون مدار بار آورد ؟با فرهنگ سازی.
یه مثال ساده ما رانندگان رو ملزم به ایستادن پشت چراغ قرمز می کنیم، می دونیم این کار خیلی درسته اما آیا اون فردی که باید رعایت کنه حتما می دونه؟؟ همین فرد ممکنه اگه پلیسی نباشه از چراغ رد شه و حادثه بیافرینه، چون به این قانون ایمان نداره، حالا اگه من بیام و در مدارس فرزند اون فرد یا راننده های آینده رو در مورد قوانین آگاه کنم و توجیه منطقی کنم، آیا آمار تخلفات کم نخواهد شد؟
در مورد مسائل اخلاقی هم همین صادق ه و البته موثر.
+
شما مدام می گید باید قانوت رعایت شه، اما آیا این قانون برای اجرا شدن نیاز به پیش زمینه نداره؟
این پیش زمینه باید فرهنگی باشه.
کشور هایی که در مورد اون ها گفتید سطح فرهنگ بالایی دارند.
پس ما هم باید از طریق آموزش و توجیه منطقی سطح فرهنگ رو بالا ببریم.

ببین من نمیخوام بین مسایل دیوار بکشیم،در حقیقت هم مرضی بینشون نیست.

شما میگی مدرسه من میگم بله قبول تا وقتی فرد عملا مرتکب خطا نشده فرهنگ سازی راه خوبیه

اما وقتی فرد عمل خطا کرد اینجا اگه برخورد نشه یه ناهنجار اجتماعی به مرور هنجار میشه وقتی پای عمل میاد وسط پلیس هم میاد وسط

ولی راجع به فرهنگسازی چیزی که به نظر میاد و در سال های اخیر بخصوص تو رسانه ها میبینیم،اینه که علیرغم نیاز مبرم و قطعی ما به

فرهنگ سازی این کلمه رنگ شعار به خودش گرفته.

یعنی تا مسئولی جوابی پیدا نمیکنه میگه فرهنگسازی که چون فرهنگسازی هم طول میکشه دوره کار اون مسئول تموم میشه و به همین

ترتیب.

حقیقت اینه که فرهنگ سازی تو کشور ما صرفا یک کلمه خوب ِ و نه بیشتر

فرهنگ با عمل به دست میاد نه با حرف.شما هی تو مدرسه بگو شهر ما خانه ماست. وقتی معلم پدر مادر تو خیابون زباله میندازه بچه هم

یاد میگیره و به شخصه دیدم بچه هایی رو که موقع انداختن زباله از شیشه ماشین با خنده میگن شهر ما خانه ما

این صرفا یه مثال ساده بود میشه تعمیمش داد به تمام چیزها با تقریب خوبی

mysterious queen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٣
شهر
مش‍‌هد

به نقل از یغما :
ببین من نمیخوام بین مسایل دیوار بکشیم،در حقیقت هم مرضی بینشون نیست.

شما میگی مدرسه من میگم بله قبول تا وقتی فرد عملا مرتکب خطا نشده فرهنگ سازی راه خوبیه

اما وقتی فرد عمل خطا کرد اینجا اگه برخورد نشه یه ناهنجار اجتماعی به مرور هنجار میشه وقتی پای عمل میاد وسط پلیس هم میاد وسط

ولی راجع به فرهنگسازی چیزی که به نظر میاد و در سال های اخیر بخصوص تو رسانه ها میبینیم،اینه که علیرغم نیاز مبرم و قطعی ما به

فرهنگ سازی این کلمه رنگ شعار به خودش گرفته.

یعنی تا مسئولی جوابی پیدا نمیکنه میگه فرهنگسازی که چون فرهنگسازی هم طول میکشه دوره کار اون مسئول تموم میشه و به همین

ترتیب.

حقیقت اینه که فرهنگ سازی تو کشور ما صرفا یک کلمه خوب ِ و نه بیشتر

فرهنگ با عمل به دست میاد نه با حرف.شما هی تو مدرسه بگو شهر ما خانه ماست. وقتی معلم پدر مادر تو خیابون زباله میندازه بچه هم

یاد میگیره و به شخصه دیدم بچه هایی رو که موقع انداختن زباله از شیشه ماشین با خنده میگن شهر ما خانه ما

این صرفا یه مثال ساده بود میشه تعمیمش داد به تمام چیزها با تقریب خوبی
همون طور که شما گفتین باید با هرگونه رفتار خلاف قانون برخورد جدی بشه، من هم این رو کاملا قبول دارم.
ضمن این که من این جا در مورد سبک تر شدن کارهای پلیس و البته ثمر بخش تر شدن اون و افزایش امنیت جامعه سخن می گم!
حرف های شما کاملا درست هستند اما من به معنایی از "فرهنگ سازی" که مسئولین کم کاری های خودشوت رو با اون ماست مالی می کنند کاری ندارم و مفهوم واقعی رو می گم.
اگر ما به قول شما پدر و مادر های با وجدان و قانون مداری داشته باشیم قطعا همین طوره که شما می گین.
این که می گن مردم تا زور بالا سرشون نباشه قانون رو رعایت نمی کنن همه نشان از فقر فرهنگی کشور ماست.
+
شما فرهنگ سازی رو قبول ندارین؟؟

یغما

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ارومیه

خب گفتم که اتفاقا خیلی هم قبول دارم.

ولی ببینید مادامی که پدر و مادر یا معلمی خودش رعایت نکنه انتظار از بچه بی فایده ست.ما نیاز به یه نسل خودساخته داریم برا فرهنگسازی

اما نسل ما پتانسیل خودساختگیش رو هر روز بیش از پیش از دست میده چون غرق میشه تو چیزای بیخود و بی ارزش و ضد هنجارها

برگردیم به موضوع اصلی

گشت ارشاد:

خب اینجا دیگه کار از فرهنگ سازی گذشته و به عمل رسیده آیا نباید اقدام شه؟؟

قبول دارم طرز برخوردشون زشت و زننده ست گاهی،یا گاهی بچه های خودشون هم رعایت نمیکنن...اما این هم برمیگرده به همون فرهنگ

و عدم موفقیت والد در تربیت فرزند چون خود والد الگو نبوده و صرفا حرف زده

mysterious queen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٣
شهر
مش‍‌هد

به نقل از یغما :
خب گفتم که اتفاقا خیلی هم قبول دارم.

ولی ببینید مادامی که پدر و مادر یا معلمی خودش رعایت نکنه انتظار از بچه بی فایده ست.ما نیاز به یه نسل خودساخته داریم برا فرهنگسازی

اما نسل ما پتانسیل خودساختگیش رو هر روز بیش از پیش از دست میده چون غرق میشه تو چیزای بیخود و بی ارزش و ضد هنجارها

برگردیم به موضوع اصلی

گشت ارشاد:
?
خب اینجا دیگه کار از فرهنگ سازی گذشته و به عمل رسیده آیا نباید اقدام شه؟؟

قبول دارم طرز برخوردشون زشت و زننده ست گاهی،یا گاهی بچه های خودشون هم رعایت نمیکنن...اما این هم برمیگرده به همون فرهنگ

و عدم موفقیت والد در تربیت فرزند چون خود والد الگو نبوده و صرفا حرف زده
گشت ارشاد باید واقعا ارشادی عمل کنه نه ضربتی به ویژه برای مسئله ی حجاب.
اگه به جای یه سری رفتار زننده که باعث لج بازی بیش تر می شه از رفتار های توام با احترام به شخصیت و عقاید استفاده بشه نتیجه بخش خواهد بود، من با شیوه ی گشت ارشاد واقعا مشکل دارم.
البته به جز مواردی که واقعا امنیت اخلاقی جامعه به خطر افتاده.
اگه مثلا توی پارک های بزرگ شهر ها جلسات هم اندیشی جذاب برگذار بشه و خیلی صمیمی بچه ها قانع بشن خیلی خوبه.
البته، به قول شما ما به یک نسل خودساخته ی فرهنگی نیاز داریم برای اصلاح جامعه. نسلی که فکر نکنه همیشه دیگران هستن که باید براش کار کنن و بدونه او خودش هم مسئول تک تک مشکلات جامعه اش است.
که این هم مستلزم آموزش در خانواده و از کودکی و هم در مدرسه است. نه درسی به طور تئوری بلکه شیوه ای صحیح برای پرورش شخصیت بچه ها.
به نظر من سررشته ی همه ی امور آموزش صحیح است؛ چه در خانواده و چه در مدرسه..

یغما

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ارومیه

خب پس حرف هردومون یکیه

ولی اضافه میکنم که یه عده واقعا از روی عقده دست به بی حجابی های افراطی یا پوشیدن لباس های ناهنجار یا روابط خیلی زننده میکنن

که فک میکنم همون برخورد براش مناسب باشه

sajed

کاربر فوق‌فعال

من فقط یه چیز بگم و برم...
به نظر من گشت ارشاد در یک صورت خوبه...
این که در جامعه حضور داشته باشه و جلوی مسائلی رو که واقعا مصداق فساد فی الارض هستند و تاثیراتی آشکار بر جامعه داره رو بگیره...
به عنوان مثال هیچکدام از ما نمیپسندیم که مثلا با فرزندمون توی پارک قدم بزنیم ببینیم که مثلا یه دختر و پسر بغل هم نشستن و ...
اما اگه قرار باشه ارشاد به هر چیزی گیر بده... به یه ذره موی بیرون از روسری گیر بده... به ابرو برداشتن پسرا و گردنبند انداختنشون گیر بده... به دوس دختر دوس پسری که وجودشون نمود بدی نداره ( منظور اینه که ظواهر رو رعایت میکنن) گیر بده و... خوب اینا میشن مسائل خصوصی که باید ریشه ای حل بشن و با زور گشت ارشاد بدتر میشه بهتر نمیشه...
پس وجودش در زمانی که ارزش های والای انسانی و اسلامی به صورت آشکار در اجتماع زیر سوال بره لازمه تا یه کنترلی باشه...

N.Y.M

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
TEH
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

عععععع زنه رو از کنار شوهرش تو خیابون میگیره میفرسته تو ون ینی چی اخه
این همه ولنگو بازی هم بیشترش سره گیر الکی چون هر چی بیشتر کسیو از چیزی منع کنی بیشتر وا3 داشتنش حریص میشه بعد جالبه به قیافه هایی گیر میدن که مورد انچنانی نداره
من واقعا معیاراشونو نمیدونم اخه مانتو ی رنگی چشه عزای عمومیه مگه ملت همه با هم مشکی بپوشن

میعاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور-اهواز
دانشگاه
صنعت نفت
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

کلن این قدر تاپیک گسترده شده که نمیدونم چه طوری نطر بدم اما با حرفای یغما کاملن موافقم.در مورد پلیس و ظیفش و مدرسه و خانواده.همش درسته.
اما چیزی که هس اینه که اصل این کار خوبه اما حداقل به نظر من میتونه خیلی بهتر انجام بشه تا اینیی که الن هس.
این طوری به نظر من اگه یکی اعتقادش به دین کم رنگ هم باشه با این جور رفتار ها ممکنه کلن از بین بره.پس نحوه انجامش میتونه بهتر ازا ینا باشه.
اما همه اینا دلیل بر بی قانونی نمیشه.
باید همه قبول کنیم که حجاب تو کشور ما قانونه و ما هم داریم تو این کشور زندگی میکنیم و باید به قوانینش احترام بذازیم.اگه هر کسی باب میل خودش رفتار کنه دیگه مملکت میشه جنگل.
پس
1.این شکل اجرای این طرح به نظر من اصلن درس نیس و پیامدای منفیش بیشتره.
2.خودمونم یکم مراعات کنیم.به ارزشایی که تو جامعه وجود داره احترام بذاریم.

بالا