• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوم دبیرستانی های تجربی

anahita_ashg

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
همدان-رشت
پاسخ : سوم دبیرستانی های تجربی

به نقل از Darya1995 :
پس یعنی ما آخر سال سوم دیپلم میگیریم؟یا آخر پیش؟
تا جايي كه من ميدونم آخر ِ سوم مي گيريم ولي وقتي پيش رو تموم كرديم مدركش رو بهمون ميدن. در واقع گذروندن ِ پيش يه جورايي مكملشه!!!

Barium

فـ . بـ .
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قــُم
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
U of T
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی

به نقل از Darya1995 :
پس یعنی ما آخر سال سوم دیپلم میگیریم؟یا آخر پیش؟
آخر سال سوم ميگيريد. يني ما كه الان سال چارم داريم درس ميخونيم بهمون چن وقت پيش دادن. و توي كنكور ـَم اون معدلي كه بيشترين تاثير ُ داره همون معدل نهايي سال سومه.

N!ma

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ساری
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
بابل
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

بله! بالاخره کنکور رو هم نصفه و نیمه حذف کردن!!!
ینی شاهکارن!!
الان این سوابق تحصیلی ینی فقط امتحانات نهایی امسال؟؟ حداقل مثه آدم معلوم کنید چی به چیه!
اونوقت اگه کسی امتحانات نهایی رو بد بده دیگه هیچ فرصت جبرانی نداره؟!! به به!!!

Barium

فـ . بـ .
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قــُم
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
U of T
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی

امتحان نهايي فقط تاثير مثبت داره. خودتونو زياد درگيرش نكنين. :)
انگار پيش دانشگاهي ـَم تاثير داره، ولي منبع موثق ندارم!

anahita_ashg

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
همدان-رشت

به نقل از N!ma :
بله! بالاخره کنکور رو هم نصفه و نیمه حذف کردن!!!
ینی شاهکارن!!
الان این سوابق تحصیلی ینی فقط امتحانات نهایی امسال؟؟ حداقل مثه آدم معلوم کنید چی به چیه!
اونوقت اگه کسی امتحانات نهایی رو بد بده دیگه هیچ فرصت جبرانی نداره؟!! به به!!!
كنكور كه هنوز حذف نشده! واسه نظام جديدا (همون شش سه سه) قراره حذف بشه.
بعد اگه حذف بشه احتمالا مثل ِ ساير ِ كشور ها هر دانشگاه ورودي ِ مخصوص ِ خودش رو مي گيره كه اگه بند ِ پ انجام نشه مي تونه موفق باشه. البته چون كلا به ما مربوط نيست بيخيالش ميشيم.
سوابق تحصيلي هم فقط نمره ي خام ِ امتحان نهايي ِ سال ِ 3 هست. تا وقتي امتحان هاي پيش نهايي نشن هيچ تاثيري ندارن. البته نمرات ِ سال ِ 3 هم فقط سال ِ اولي كه كنكور ميديم تاثير دارن. اگه پشت ِ كنكور بمونيم ديگه با اونا كاري ندارن.

• لایک
امتیازات: N!ma

shahriyar.m

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از الیزابت :
حسابان به تنهایی سخت نیست خیلی سبزمفهومی درس میده اماسطح سوالاش سختن کمی ;)) ;)) ;)) ;)) ;)) ;))
من خیلی سبز کار میکنم اتفاقا سوالاش زیاد سخت نی ولی نسبت به کتابا دیگه از همه بهتره!!!!
نکته مهم اینه که خیلی سبز از کتاب درسی خعلی فاصله نگرفته و بعضی از سوالای کتاب درسی رو به صورت تست دروورده (; (; (; (; (;

mohammad96

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد

سلام بچه ها من میخوام ساعت مطالعه مو زیاد کنم ولی هرکاری میکنم نمیشهههههههه ~X( =((
چیکار باید بکنم؟؟ :-ss :-ss :-ss

m-hadi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
13
مدال المپیاد
نداریم کلن :دی
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق

به نقل از ДNΛH!TΛ :
كنكور كه هنوز حذف نشده! واسه نظام جديدا (همون شش سه سه) قراره حذف بشه.
بعد اگه حذف بشه احتمالا مثل ِ ساير ِ كشور ها هر دانشگاه ورودي ِ مخصوص ِ خودش رو مي گيره كه اگه بند ِ پ انجام نشه مي تونه موفق باشه. البته چون كلا به ما مربوط نيست بيخيالش ميشيم.
سوابق تحصيلي هم فقط نمره ي خام ِ امتحان نهايي ِ سال ِ 3 هست. تا وقتي امتحان هاي پيش نهايي نشن هيچ تاثيري ندارن. البته نمرات ِ سال ِ 3 هم فقط سال ِ اولي كه كنكور ميديم تاثير دارن. اگه پشت ِ كنكور بمونيم ديگه با اونا كاري ندارن.
آخه ایرانیا بمب اعتماد به نفسن !
تو کشور های دیگه تقاضا برای دانشگاه کمه ولی برا ایران وقتی بخوان آزمون ورودی بگیر دانشگاه ها فکر میکنی کسی باشه که آزمون دانشگاه شریف یا تهران رو نده ؟
خوب بد این تفاوتش با کنکور چیه ؟ فقط هر دانشجو باید 3-4 تا کنکور یده !

anahita_ashg

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
همدان-رشت

به نقل از m-hadi :
آخه ایرانیا بمب اعتماد به نفسن !
تو کشور های دیگه تقاضا برای دانشگاه کمه ولی برا ایران وقتی بخوان آزمون ورودی بگیر دانشگاه ها فکر میکنی کسی باشه که آزمون دانشگاه شریف یا تهران رو نده ؟
خوب بد این تفاوتش با کنکور چیه ؟ فقط هر دانشجو باید 3-4 تا کنکور یده !
بعد ِ يه مدت كه ببينن اوضاع چجوريه خودشون پا پس ميكشن. الانم واسه انتخاب رشته همه شريف يا تهران رو انتخاب نمي كنن! بعضيا واقعا بمب ِ اعتماد بنفسن، به خصوص ِ تيزهوشانيا. ولي همه ي بچه هاي مدارس دولتي و عادي كه اينجوري نيستن. تو همين تيزهوشانم بعضيا فقط مي خوان سراسري قبول شن ديگه محلش واسشون مهم نيست.
+
اين ديگه به اتفاق هايي كه بعدش مي افته بستگي داره. اگه قرار بشه مثله ساير كشور ها بشه، رفرنس ِ هر دانشگاه با دانشگاه ِ ديگه فرق مي كنه. اون وقته كه فرق ِ دانشجوي شريف با دانشجوي آزاد ِ پشت يه كوه معلوم ميشه.
+
كنكور واسه ما كه قرار نيست حذف بشه. پس فك كنم بهتره بيشتر به كنكور بپردازيم تا اتفاقات ِ بعد از حذف ِ كنكور!

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

من يه جا خوندم كه رئيس سنجش اعلام كرده 30 درصد رشته ها كه نيازي به كنكور نداره چون تقاضا كمه.50 درصد ديگه هم كارشون با شرط معدل راه ميفته.ميمونه 20 درصد كه رقابت اصلي سر هميناست و واسه اينا هم شرط معدل لازمه هم كنكور سخت.
احتمالا كنكور آزاد و پيام نور حذف شه.

maede74

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج

من میخواستم یه مشورتی باهاتون بکنم
من تاحالا ازمون شرکت نکردم اما خو به نظرم مفیده و میخوام اگه شد ادامه سالو بیام
ولی از خیلی از دوستام(که خودشون قلمچی هستن )در موردش که پرسیدم گفتن بدرد نمی خوره نیا....چه میدونم برنامه اش از درسای مدرسه عقبتره و تعداد سوالای ریاضیش کمه و اگه مثلن شنبه یه امتحانی داشته باشی نمی رسی بخونیش و اینا
نظرتون چیه؟

A.maede

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اهواز
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی ایلام
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از maede74 :
ولی از خیلی از دوستام(که خودشون قلمچی هستن )در موردش که پرسیدم گفتن بدرد نمی خوره نیا....چه میدونم برنامه اش از درسای مدرسه عقبتره و تعداد سوالای ریاضیش کمه و اگه مثلن شنبه یه امتحانی داشته باشی نمی رسی بخونیش و اینا
نظرتون چیه؟
به نظر من شرکت کن,اینجوری حداقل تو شرایط آزمون قرار میگیری,این خودش کمک میکنه,البته اینم درسته که کاراش خیلی وقت آدم رو میگیره!

Seti

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران.
شهر
تهران.
مدال المپیاد
مدال طلای دورۀ بیست و شش المپیاد ادبی.
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی/ادبیات فرانسه

آمم، یه سوال. من واس المپیاد از کل ِ امتاحانای ِ ترم ِ یک معافم. امّا دودلم راجع به دادن ُ ندادنشون چون حس می‌کنم اگه یه کم وقت بذارم ترم یک رو جمع کنم از اونور به دردم می‌خوره.
آیا می‌شه ترمِ یک رو سریع جمع کرد که به المپ هم برسم؟ یا امتاحان ندم کلاً؟

konkoori93

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سبزوار
شهر
sabzevar

به نقل از maede74 :
نظرتون چیه؟
اگر عقب باشی بعضی درسا سوالای بخش عقب ترم داره
دوست عزیز به نظرم فقط فکرت پیش ازمون دادن نباشه خوبیش اینه قدرت برنامه ریزیت بالا میره همینطور سرعت تست دادن استرستم از بین میره سال چهارم خیلی دیره
ضمنا اگر به هر جاییی از مباحث ازمون رسیدین بزنین سوالارو کافیه تمرینه دیگه

AUGUST II_PRINCE OF SAMPA

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ﻫﺎﺷﻤﯽ ﻧﮋﺍﺩ II
شهر
ﻣﺸﻬﺪ

بنظر من اگه بردارن و حتی همه برن شریف امتحان بدن بازم خوب هس،اینطور دانشگاه ملاکش دست خودشه،شما الان دینیت ضعیف باشه(اونم تازه تستی زماندار و نه مصاحبه ای و مباحثه ای) امکان نداره یک دانشگاه خوب قبول بشی مث شریف با ۲۰%; اما واقعا دینی میتونسته چ اهمیتی در اون رشته و آینده تحصیل آکادمیک اونفرد داشته باشه!؟یا عربی؟!
اما اونطور حداقل ملاک ها و میزانها درست میشن

m-hadi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
13
مدال المپیاد
نداریم کلن :دی
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق

خوب به همین دلیله که ضریب هر درسی برای هر رشته ای در طراز متفاوته !
دقیقا این برا دانشگاه ها هست

nasrin.z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قوچان
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی( گرایش جداسازی)

دانشگارو بیخیال هنو وقت داریم فعلن اون چیزی که واسمون مهمه همین امتحانای نهاییه و قبل از اون ترم اول
کسی برنامه ی باحال و جون دار واسه همین 2 هفته ی باقیمونده داره به مام بده ازش بهره ببریم
البته رشتمو در نظر بگیرین

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

به نقل از سـ. :
آمم، یه سوال. من واس المپیاد از کل ِ امتاحانای ِ ترم ِ یک معافم. امّا دودلم راجع به دادن ُ ندادنشون چون حس می‌کنم اگه یه کم وقت بذارم ترم یک رو جمع کنم از اونور به دردم می‌خوره.
آیا می‌شه ترمِ یک رو سریع جمع کرد که به المپ هم برسم؟ یا امتاحان ندم کلاً؟
بستگی به خودت هم داره. پایه ات قوی هست یا نه؟چه المپیادی میخونی؟ رشته ات چیه؟توانایی اینو داری که خودت نصف کتابا رو بخونی و یاد بگیری؟
اما در کل به نظر من اگر امتحانای ترم اول رو بدی به نفعته چون اگه مجبور میشی یه دور ترم اول رو خوب بخونی و آخر سال کمتر برای جبران درس ها بهت فشار میاد

konkoori93

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سبزوار
شهر
sabzevar

بچه ها مبحثارو خوندین؟

AUGUST II_PRINCE OF SAMPA

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ﻫﺎﺷﻤﯽ ﻧﮋﺍﺩ II
شهر
ﻣﺸﻬﺪ

به نقل از m-hadi :
خوب به همین دلیله که ضریب هر درسی برای هر رشته ای در طراز متفاوته !
دقیقا این برا دانشگاه ها هست
ببین اون هست اما باز هم دونفر که اختصاصی هاشون برابر باشه کسی که تست های دینی که به هیچ درد هم حقیقت نمیخورن و هیچ فلسفه ی درستی پشتشون نیست چون هدف از دینی دبیرستان آموزش دینداری به بچه هاس مثلا کم زده باشه نسبت به اونی که بیشتر زده از دست میده در حالی که در آینده ی آکادمیکشون تاثیری نخواهد داشت
جدا از اون اینکه آزمونی تستی هست و زماندار از نظر من اصلا جالب نیست و ملاک درستی نیست چون قدرت تست زنی رو میسنجه نه واقعا آموخته ها،داخل کلاس ما کسی رو داریم که مثلا اطلاعاتش در زمینه ی زیست از معلم بعضا بیشتره و واقعا قدرت فوق العاده ایست اما ضریب زیستی که میگیره کمتر از یکی دیگه میشه که کاملا معمولیه،صرفا قدرت تست زنیست که نمود داره و چیزی که واقعا در آینده ی آکادمیک تاثیر چندانی نمیتونه داشته باشه،
تو آزمون تستی طرف وقت کم میاره و این واقعا چقد مهمه،من سنجش المپیاد رو میپسندم که وقت کافی داره و واقعا آموخته میسنجه نه اینکه طرف چندتا کتاب تست خریده بوده یا با چه سرعتی تست میزده یا آیا شکل های کتابشو حفظ کرده یا نه،واقعا تو آینده ی آکادمیک یک فرد 7 دقیقه وقت کم اوردن سر مثلا 50 تا سوال اینقد اهمیت پیدا میکنه؟نیوتون تحقیقاتش 20 سال طول کشید تا در مورد جاذبه کتاب بنویسه و معتبرترین دانشمند عصر خودش شد و ایوری 16 سال طول کشید تا نتایج تحقیقاتش رو در مورد کشف ماده ی وراثتی ارائه بده و نوبل گرفت ... شاید اگه سنجش دانشگاه تبدیل به چیزی این شکلی با ملاک درست بشه و مثلا مصاحبه باشه پژوهش باشه و غیره واقعا بشه گفت فـیلت‍‌‍راسیون درستیه و باید انتظار نتایج خوبی رو هم از دانشگاهامون داشته باشیم
خیلی برام جالب بود که مثلا یکی که چند وقت پیش رفت آمریکا میگفت درساشون چرته،سال دوم دبیرستان شیمیشون چیزی مث شیمی دوران راهنمایی ماست،ولی این سوال برام پیش میاد چرا بازده ما با این سطح پیشرفته ی مطالب کمتر میشه؟! عوامل متفاوتی هستن اما من این مورد رو هم واقعا موثر میدونم
کسی شاید واقعا جانور شناس خوبی بشه و استعداد خاصی داشته باشه و تا حد معمول هم علاقه داشته باشه در صورتی که رشته ی تاپ بیاره مسلما صرف نظر نمیکنه، و در صورتی که نتونه جانور شناسی رو بیاره(تست زنی ضعیفی داشته نه توانی بدی) مجبور به رشته های سطح پایین تر علوم آزمایشگاهی مثلا اکتفا کنه، در هر دو صورت ما استعدادی رو با سنجش اشتباه بهره برداری اشتباه کردیم.

بالا