• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سمپاد = بی دین بودن!

leila j00j000

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
dabirestan farzanegan4
شهر
طهران
پاسخ : سمپاد = بی دین بودن!

ازنظر دوست پسر داشتن واز این چيزا مدارس سمپاد خيلی کمتره ولی ازنظره حجاب وقبول داشتن خدا حداقل تومدرسه ما زياد راجبش بحث ميشه

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

نه اين حرف كه خيلي غلطه!
سمپادي بودن ربطي به ديندار يا بي. ين بودن نداره بقل دستيه من نزديك ترين دوستم عجيب معتقد بود ولي من خوب بعضي چيز هارو قبول نداشتم.
ربطي به معلم هم نداره بستگي به فرد داره. من يه زمان تصميم گرفتم ادم خوبي باشم و تا جايي كه از توانم بر بياد به ديگران كمك كنم و براي خودم قوانيني دارم كه كاملن شخصي هست ولي خوب يه سري چيز هارم قبول ندارم اهل نماز و روزه نيستم محرم نميرم چون مطمينم امام حسين نرفته به جنگه كه من فقط سينه بزنم و گريه كنم مسلمن هدف والا تري داشته پس ترجيح ميدم به جا خود ازاري فكر كنم(قصد ندارم به اعتفاد كسيتوهين كنم

leila j00j000

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
dabirestan farzanegan4
شهر
طهران

به نقل از maziar :
نه اين حرف كه خيلي غلطه!
سمپادي بودن ربطي به ديندار يا بي. ين بودن نداره بقل دستيه من نزديك ترين دوستم عجيب معتقد بود ولي من خوب بعضي چيز هارو قبول نداشتم.
ربطي به معلم هم نداره بستگي به فرد داره. من يه زمان تصميم گرفتم ادم خوبي باشم و تا جايي كه از توانم بر بياد به ديگران كمك كنم و براي خودم قوانيني دارم كه كاملن شخصي هست ولي خوب يه سري چيز هارم قبول ندارم اهل نماز و روزه نيستم محرم نميرم چون مطمينم امام حسين نرفته به جنگه كه من فقط سينه بزنم و گريه كنم مسلمن هدف والا تري داشته پس ترجيح ميدم به جا خود ازاري فكر كنم(قصد ندارم به اعتفاد كسيتوهين كنم
حق با شماست!

hamidreza96

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
× هاشمی نژاد II
شهر
× مشهد
مدال المپیاد
× نوچ ، جوونیام میخواستم برم شیمی پشیمون شدم
دانشگاه
× هرجا خدا بخواد

اول اینکه باید سوال پرسید و شکیات رو مطرح کرد ، چون کلا دینی که ازش نشه سوال پرسید که دین نیست !!! نوعی تقلید است و فی المثل این نوع تقلید کورکورانه هم کار میمون است !!!!!!!!!!!!! همان طور که حضرت علی (ع) فرمودند خدایی که نبینم نمی پرستم و خوشبختانه اسلام عزیز هیچ ترسی و هراسی از سوال پرسیدن نداره و حتی امیرالمومنین علی (ع) فرمودند بپرسید قبل از اینکه مرا از دست بدهید ، بسیاری از افراد چنین ادعایی کردند مانند عمرو عاص که دانشمندی در زمان خود بود اما غیر از امام علی (ع) هیچ کس موفق به عمل به ادعای خود نشد.
دوم اینکه یکی از مشکلاتی که در مباحث دینی موجود است افراط و تعصب بیش از اندازه هست یعنی هر طرف مغز و عقل خود را متحجر کرده و دلایل و برهان های طرف مقابلو قبول نمیکنه و حرف خودشو تکرار میکنه
سوم اینکه امثال من از آموزه های دینی هیچ بهره ای نبردند یعنی هیچ اطلاعی از اسلام نداریم منظورم معلم های دینی رو هم شامل میشه :D بدترین چیز اینه که تو شک گیر کنیم ... وقتی سوال مطرح شد باید پرسید از هیچ کس هم از قبیل آقا و عاغا و آغا و عاقا و ... نباید ترسید :D
ولی سوالو از کسی بپرسید که بتونه جواب بده ... معلمای دینی بنده خداها میان سره کلاس وقت تموم شه آخر ماه حقوقشونو بگیرن :D

یه دونه

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

خوب به نظر من سمپادیا بادین تر از بقین .چرا؟؟؟
چون محدودیت زیادی واسشون نیست وعقده تو دل ندارن

N.Y.M

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
TEH
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

جدا از مدرسه و تز فکری ریشه تو تربیت هم میتونه داشته باشه اینا ی بخشیش مربوط به مدرسست
بقیش بر میگرده به میزان اگاهی تو و طرز فکرت درباره ی اون مسئله

• لایک
امتیازات: tezar

Sahdis

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
:)مركز راهنمايي فرزانگان رشت
شهر
:)رشت

من اين نتيجه رسيدم كه از دين دار بودنم از وقتي اومدم سمپاد كمتر شده....
وقتي بچه ها تيكه به معلم ديني ميندازن...منم باهاشون ميخندم.... :(

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

هان ؟
شما چرا اينطوري فكر مي كني ؟
ببين دو دسته معلم ديني وجود داره
يه سري ها حرف هايه فلسفي مي زنن و اگه ازشون سوال كني منطقي جواب مي دن
مثلن ازش بپرسي چرا نبايد فلان كارو كرد عقلاني توضيح مي ده
يه سري ديگه مياد مي گه چون در فلان حديث در قلان نقطه فلان ادم فلان حرفو زده
خوب من به شخصه با نوعه اول كاري ندارم و خوب اگه موقعيتش پي بياد كلاس رو مي پيچونم پيش نياد هم كه نيومده
نوعه دوم اصن رو اعصابه منن يا نمي رم سره كلاسشون يا برم تمام تلاشما برايه به گند كشيدنه كلاسش انجام مي دم
ولي تيكه انداختن به معلم ديني فكر كنم در حديث مش قلي توصيه شده و گفته شده كه بهشت اصن ماله تو :)))
ولي سره كلاسه خواب اور ديني بتوني بخندس واقعن خوبه بهترين معلم ديني رو با گند ترين معلم ها هم ١٠٠ كيلومتري راه هست
نظر شخصي من
ولي من با دين مشكلي ندارم
دين باشه منم هستم من راهه خودمو ميرم (كه تفاوت چنداني نداره) دين هم راهه خودش

N.Y.M

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
TEH
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

بودن دوستانی که به خاطر دفاع از ایدئولوژی تو را به مذهبی بودن یا بی دین بودن محکوم کردن ولی جدا از تاثیرات جو اطرافت تا خودت زمینشو نداشته باشی به گند کشیده نمیشی \:D/ \:D/

• لایک
امتیازات: tezar

HGJKUFHFH

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan 2
شهر
kerman
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
شهید باهنر کرمان
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نظر من در مورد دین دار بودن یا نبودن بچه های سمپاد با بقیه مدارس فرقی ندارن همون طور که همه جا دین دار و بی دین هست توی سمپادم همین طوره اصلا ربطی به اینکه سمپادین نداره

James Hetfield

کاربر حرفه‌ای
پاسخ

مشکل اینه که اکثر بچه های سمپاد فکر میکنن قبول داشتن خدا و دین کار آدمای بیسواده ! در حالی که اگه یه نفر بتونه با فکرش خدا رو قبول کنه (به نظر من خدا یعنی شعور مطلق) و طبق دین قدم برداره خیلی هم خوبه. متاسفانه ما تا وسطای کار میریم (یعنی فکر کردن درباره ی وجود یا عدم وجود خدا) ، بعد خسته میشیم و تو حالت شک میمونیم. تنها فرقی که با غیر سمپادیها داریم اینه که اکثر اونا تا وسطای کار هم نمیرن و همون دین ظاهریشون رو نگه میدارن. در آخر هم میگم آدم اگه به شیطان "اعتقاد" داشته باشه بهتر از اینه که به خدا "شک" داشته باشه.

mahsa_1377

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
تهران

دانش اموز سمپاد ی راجع به خدا شک میکنه بحث میکنه و اگر به نظرش دین درست بود از همه بهتر هم دین داره
بهتر از اینه که یه دین اکتسابی داشته باشه که کلا قبولش نداره ولی خب چون مدرسه گفته درسته انجامش بده نماز و حجاب داره
بعضیا که دوست پسرم دارن ولی میگن سمپادی ها دین دار نیستم

sima15

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان
شهر
کاشان

من تو بقیه ی مدرسه ها رو نمی دونم اما میدونم که تو مدرسه ی خودمون بحث سر خدا و پیغمبر زیاد می شه (خودمم سر دستشونم )البته من راهنمایی سمپاد نبودم اما اونجام از این بحپا زیاد می کردیم اما فک نکنم این که یه عده بخوان با دلیل بفهمن خوب دین چی یا خدا کی یا محمد چرا بهترینه گناه یا بی دینی باشه از این به بعد هم هرکی بهت از این حرفا زد بهش بگو تو راس میگی چون وقتی شعورشو نداره این جواب براش بهترینه

cristiano

thisisajjad
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94

منم سال پیش معلممون شیخ بود.
امسالم کسیه که مرجع تقلیده!!!!!!!
ولی با این حال به بعضی سوالای من که برام پیش اومده جواب نمیدن یا تفره میرن!!
یام که میگن ذهن انسان نمیتونه درک کنه این موضوعو.
پس اگه اینجوریه چرا ما حتما باید بالاترین ایمانو داشته باشیم؟

faryad

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
ریاضی - دوم کشوری

اقا اونایی که میفهمن تو سمپادن

سمپادیا هم بی دینن

در نتیجه کسی که دین داره نفهمه

غیر از اینه ؟!

kimia moghadam

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان١
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
داروسازی

جدا از همه نتیجه گیری ها ، هر دینی ارزش خودشو داره نباید به هیچ کودوم بی احترامی بشه...

اما به نظر من نمیشه به کسی که یه کم از بقیه مقنعش عقب تره گفت بی دین
اینا ملاک نیستن
صرفاً نتایجی هستش که فرد تو زندگی به اونا میرسه، چه سمپادی باشه چه نباشه
دین باید درست تعریف بشه...

كياناز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان ۱
شهر
اصفهـان
سال فارغ التحصیلی
96

ما بي دين نيستيم...دين و بي دين هرجايي هست و سمپاديو غير سمپادي نداره...!
به ما ميگن بي دين چون ما نميخوايم دين رو دست و پا بسته و بدون هيچ دليل قانع كننده اي و به اصطلاح چون اقا فرموده بپذيريم،چون ما به خاطر همين فكر كردنو دنباله منطق بودنمون سمپادي شديم.
اما مشكل اينجاس كه بعضيا پرسش و پاسخ در دين رو دليل بي اعتقادي و بي ايماني ميدونن و انتظار دارن كه ماهم مثه اكثره بچه هايه مدارس عادي،همين جور بپذيريم و بهش عمل كنيم...پس اينطور ميشه كه مارو بي دين ميدونن.
اما به نظره من برعكسه.كسي كه واسه‌ي كمترين اعتقادش دلايل قانع كننده داره واسه خودش،صد برابر اون يكي كه به اصطلاح دين داره اما همه چيزو بي دليل قبول مينه،مي ارزه...

imank92

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
مدال المپیاد
کامپیوتر مرحله دوم
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مدیریت مالی

یادش بخیر یه زمانی نماز می خوندیم :)
(سمپاد زمینه ساز انحراف ذهن کسی نمیشه باعث میشه آدم راحت تر به چیزی(عقیده) که میخواد 10 سال دیگه از مدارس عادی برسه برسه :D )

shahbazpay

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی کرمانشاه/ علامه حلی3
شهر
کرمانشاه/تهران
مدال المپیاد
ریاضی

هدف مدارس سمپاد
تربیت دانش آموزانی علم آموز مبتنی بر پژوهش، مقتدر، اخلاق گرا و دین مدار.
خروجی مدرسه یک شهروند خوب، با اخلاق، مومن و منطقی
(چند بعدی بودن فرد را پیگیری کنیم.)

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نظر من هم سمپاد میخواد ما خودمون فکر کنیم و خودمو راه و دینمون رو پیدا و انتخاب کنیم
میخواد خوووب نگاه کنیم ... فکر کنیم ... بدست بیاریم

نمیخواد چیزی رو تحمیل کنه ( البته که فکر کنم جدیدا داره همین کارو میکنه :| )

بالا