• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مفید کار کنیم

• شروع کننده موضوع

elaherobo

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلا ي فيزيك ٩٣
دانشگاه
احتمالا شريف
سلام دوستان !!
من خودم قبلا ها به رباتیک خیلی خیلی علاقه مند بودم ولی جدیدا به این نتیجه رسیدم که رباتیک هر چقدر هم که خوب و سودمند و سرگرم کننده و .. ، با این وضع برگزاري مسابقات و تا حدی بی تاثیر بودنش تو کنکور، فقط تلف کردن مقدار زیادی وقت به حساب میاد! :rolleyes:
حالا این نظر منه! نظر شما چیست؟ :D

تاپیک پاک سازی شد، موضوع تاپیک رو کمی تغییر میدیم تا مفیدتر باشه موضوع جدید اینه که: رباتیک رو چگونه ادامه بدیم بهتره؟با چه اهدافی؟چه نکاتی رو در نظر بگیریم که رباتیک برامون مفید باشه و به آیندمون کمک کنه؟از چه کارهایی پرهیز کنیم که رباتیک واسمون مشکلی ایجاد نکنه؟

m-hadi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
13
مدال المپیاد
نداریم کلن :دی
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
پاسخ : چه قدر از رباتیک سود بردین؟

من مخالفم
یه موقع ای به این نتیجه رسیده بودم 2-3 ماه پیش. ولی با چند نفر که صحبت کردم نظرم عوض شد. اولا چیزی که توش یادمیگیری خیلی زیاده در این حد که بچه های ما وقتی میرن دانشگاه تو همه ی درس های تخصصی TA میشن. دوما یه سری فواید دانشگاهی داره اگه لینکش رو پیدا کردم میزارم.سوما هم همون لذتش در حدی هست که آدم رو جذب کنه !
پ.ن : شما اگه الآن کار میکنی شاید تا 1-2 هفته همین حس رو داشته باشی ( من بعد فرزانگان تا 2-3 هفته نمیتونستم درست کار کنم که باعث مشکلاتی تو ایران اپن هم شد ! ) بعدش درست میشه . آدم بعضی وقتا از یه چیزی اشباع میشه (بخاطر کار زیاد ) ولی بعد از یه مدت کوتاه دوباره دلش میخواد همون کار رو ادامه بده !

Kavoshgar

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
--
شهر
تهران

به نقل از elaherobo :
سلام دوستان !!
من خودم قبلا ها به رباتیک خیلی خیلی علاقه مند بودم ولی جدیدا به این نتیجه رسیدم که رباتیک هر چقدر هم که خوب و سودمند و سرگرم کننده و .. ، با این وضع برگذاری مسابقات و تا حدی بی تاثیر بودنش تو کنکور، فقط تلف کردن مقدار زیادی وقت به حساب میاد! :rolleyes:
اینم حرفی است و قابل احترام است ، وضع برگزاری مسابقات هم تاحدودی خوبه ( البته امسال ایران اپن زیاد جالب نبود ولی جاهای دیگه که شرکت کردیم خوب بوده ) . در مورد کنکور هم زیاد اطلاعی ندارم ( ایران اپنو ) ولی فک کنم شریف کاپ امسال به نفرات اول یه سهمیه ای بدهند !! (;

s!na

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی ۱
شهر
تهران

به نقل از elaherobo :
سلام دوستان !!
من خودم قبلا ها به رباتیک خیلی خیلی علاقه مند بودم ولی جدیدا به این نتیجه رسیدم که رباتیک هر چقدر هم که خوب و سودمند و سرگرم کننده و .. ، با این وضع برگذاری مسابقات و تا حدی بی تاثیر بودنش تو کنکور، فقط تلف کردن مقدار زیادی وقت به حساب میاد! :rolleyes:

یه سری آدم هایی هستن که کلا بیخیاله کنکور هستن(نمی دونم چرا) مثل چند تا از بچه های ما.یا مثله یکی از اعضایه صائب پارسال که تابستونی که کنکور داشت پاشد رفت جهانی.
برایه این آدم ها خیلی هم خوب هست روباتیک ، لذتشون رو هم میبرن اگه سهمیه بدن به نفعه اونا هست.

اونا براشون خوب هم هست

به نقل از m-hadi :
من مخالفم
یه موقع ای به این نتیجه رسیده بودم 2-3 ماه پیش. ولی با چند نفر که صحبت کردم نظرم عوض شد. اولا چیزی که توش یادمیگیری خیلی زیاده در این حد که بچه های ما وقتی میرن دانشگاه تو همه ی درس های تخصصی TA میشن. دوما یه سری فواید دانشگاهی داره اگه لینکش رو پیدا کردم میزارم.سوما هم همون لذتش در حدی هست که آدم رو جذب کنه !
پ.ن : شما اگه الآن کار میکنی شاید تا 1-2 هفته همین حس رو داشته باشی ( من بعد فرزانگان تا 2-3 هفته نمیتونستم درست کار کنم که باعث مشکلاتی تو ایران اپن هم شد ! ) بعدش درست میشه . آدم بعضی وقتا از یه چیزی اشباع میشه (بخاطر کار زیاد ) ولی بعد از یه مدت کوتاه دوباره دلش میخواد همون کار رو ادامه بده !
هادی جان حرفت درسته. ولی بهتر نیست صبر کنی این لذت رو ۱۰ برابر بیشتر در دانشگاه تجربه کنی؟ با کاره علمی و نه تجربی ؟به خصوص برای فردی با توانایی مثل تو که در تیم های دانشگاهی خیلی خوش خواهد درخشید، که لازمه اش اینه که در یک دانشگاه برتر درس بخونی مثلا امیر کبیر یا دانشگاه آزاد(فک کنم واحده قزوین)که میطلبه یا درست به صورت ذاتی خیلی خوب باشه(برایه ادبیات و دینی و اینا میگما) یا این که بیخیاله جونیور شی ساله سومتو درست درس بخونی و از این قضایا؟

P_R

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 اصفهان
شهر
اصفهان ولا غیر
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از elaherobo :
شدیدا موافقم این رباتیک جز جو هیچی نداره هرچی آدم میاد خودشو بکشه بیرون بدتر توش فورو میره مثه من که مثل .... امسال دوباره گول خوردم اومدم و کلی از درسام عقب افتادم اشتباه محضه بخصوص الان که دیگه خوارزمی نیست سهمیش پرید و اینکه من میخوام دورقمی تو تجربی شمو که بیوتک بیارم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
به نقل از s!na :
یه سری آدم هایی هستن که کلا بیخیاله کنکور هستن(نمی دونم چرا) مثل چند تا از بچه های ما.یا مثله یکی از اعضایه صائب پارسال که تابستونی که کنکور داشت پاشد رفت جهانی.
برایه این آدم ها خیلی هم خوب هست روباتیک ، لذتشون رو هم میبرن اگه سهمیه بدن به نفعه اونا هست.
اونو که نگو سراسری انتخاب رشته نکرد به امید سهمیه خوارزمی الانم که فکر کنم پذیرش ندادن به بچه ها ( به بچه ههای بازی و ریاضی ما که دوم شدن هیچی تسهیلات ندادن!!!!)
لذت یه مقام و دوتا مقام به شکست تو کنکور که سرنوشت آدمو تعیین میکنه نمی ارزه.....
منم اگه دیگه این ورا ندیدین حلال کنین دیگه این تابستونه خیلی درگیرم شاید نرسم بیام برای همتون آرزو موفقیت می کنم...

m-hadi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
13
مدال المپیاد
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق

آخه مشکل اینجاس که شما علم رو تو جونیور نمیبینید !
من خودم قد 2-3 ترم دانگاه تو این 7-8 ماه یاد گرفتم. حالا ما تیم میدیم سال دیگه شما کنکور میخونید ببینیم کی موفق تره :D

Crixalis

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نظر من هم این که بگی فایده نداره اشتباهه. :-?
بالاخره کلی سهمیه میشه گرفت (;
اونم با یه کاری که دوست داری انجام بدی...
حالا بستگی به خودت داره ! :-"

s!na

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی ۱
شهر
تهران

به نقل از m-hadi :
آخه مشکل اینجاس که شما علم رو تو جونیور نمیبینید !
من خودم قد 2-3 ترم دانگاه تو این 7-8 ماه یاد گرفتم. حالا ما تیم میدیم سال دیگه شما کنکور میخونید ببینیم کی موفق تره :D
هادی جان،
فبول باشه، ولی تو هم باید قبول کنی اگه کسی اونقدری که شما رو جونیور وقت میذارید رو درس هاش وقت بذاره مطمئن باشه اگه مثله من تجربی باشه پزشکی ئه دانشگاه تهران و اگه مثله خودت ریاضی باشه برق یا کامپیوتره شریف رو راحت قبوله!(اگه دومو سومو درست درس بخونه و فرض بگیریم پیش دانشگاهی رو هم مثله بقیه بخونه)

خودت ببین این سرنوشته آدمه! اومدیمو یه سال سهمیه رو جمع کردن کلا!

m-hadi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
13
مدال المپیاد
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق

ببین هدف من از درس خوندن به هیچوجه شریف رفتن نیست ! ( چه بسا قبول بشم هم نرم ! ) بعد هرکی تو اون بخشی که لذت میبره کار میکنه ! حداقل من از درس خوندن لذت نمیبرم !

Crixalis

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

من با m-hadi موافقم
راست میگه :-" ... هر کی به یه چیز علاقه داره...
راستی به نظر من اگه کسی واقعا به رباتیک علاقه داشته باشه هیچوقت از تصمیمی که گرفته پشیمون نمیشه... (;

• شروع کننده موضوع

elaherobo

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلا ي فيزيك ٩٣
دانشگاه
احتمالا شريف

به نقل از Out Of Control :
من با m-hadi موافقم
راست میگه :-" ... هر کی به یه چیز علاقه داره...
راستی به نظر من اگه کسی واقعا به رباتیک علاقه داشته باشه هیچوقت از تصمیمی که گرفته پشیمون نمیشه... (;
من خودم ٣ سالي كه رباتيك كار كردم با تمام وجود عاشقش بودم ... ولي آدم وقتي ميبينه كاري كه ميكنه با يه پارتي بازي به هدر ميره يا ... و ... ديگه دلسرد ميشه!
علاقه به تنهايي كافي نيس!
بعد يه سوال شما كه ميگي كلي سهميه ميشه گرفت يه نمونش و ميشه بگيد؟!

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار
پاسخ : مفید کار کنیم

به نظر من یکی از چیزهایی که همیشه باید در نظر داشته باشیم اینه که رباتیک خوب هست اما در نهایت کنکوره که تا حد زیادی سرنوشت ما رو تعیین میکنه پس نباید ازش غافل شیم. من با کار کردن بعد از سال سوم دبیرستان واقعا مخالفم.

m.kamali

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی4
شهر
تهران

به نقل از elaherobo :
من خودم ٣ سالي كه رباتيك كار كردم با تمام وجود عاشقش بودم ... ولي آدم وقتي ميبينه كاري كه ميكنه با يه پارتي بازي به هدر ميره يا ... و ... ديگه دلسرد ميشه!
پارتی زیاد نیست بیشتر ناتوانیه داوراس.
به نقل از elaherobo :
همین امسال بچه های ما تو cospace از سه تا سوم شدن سهمیه جهانی گرفتن.

m-hadi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
13
مدال المپیاد
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق

به نقل از elaherobo :
چند دوره نام ببرم ؟
دوره ی 3 سال بالایی ما پذیرش مستقیم تهران گرفتن (آقای شیرازی اینا ) ، دوره ی 4 سال بالایی ما پذیرش شهید بهشتی گرفتن ، دوره ی 5 سال بالایی ما پذیرش امیر کبیر گرفتن ، سال بالایی های ما هم دارن پذیرش تهران گرفتن ! کمه ؟
بعدش روبوتیک حداقل به من انقدر برق یاد داد که دیگه تقریبا به طور کامل تمام بخش برق فیزیک سوم رو بلدم !

amnah

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلی 4
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از m.kamali :
پارتی زیاد نیست بیشتر ناتوانیه داوراس.همین امسال بچه های ما تو cospace از سه تا سوم شدن سهمیه جهانی گرفتن.
البته شایان ذکر است که از 3 تا تیم یکیشون به خاطر اینکه داورا فهمیدن هیچی از ربات نمیدونن از ایران اپن حذف شدن ولی باز رفت جهانی!

robo.poor

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
دهدشت

هدفا مون هدفای جهانی باشه

امید بخشنده

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای
شهر
اصفهان
دانشگاه
آزاد
رشته دانشگاه
نرم افزار

دانشگاه هدف مهمیه ... اما تناقضی نداره با یادگیری چیزایی به غیر درس ... این وقتا رو بذارین چیز یاد بگیرین حله (;

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

درسته،یادگیری علوم متفرقه تو دوران دبیرستان تناقضی با کنکور و دانشگاه نداره اما مشکلی که هس کمبود وقته

• شروع کننده موضوع

elaherobo

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلا ي فيزيك ٩٣
دانشگاه
احتمالا شريف

به نقل از m-hadi :
چند دوره نام ببرم ؟
دوره ی 3 سال بالایی ما پذیرش مستقیم تهران گرفتن (آقای شیرازی اینا ) ، دوره ی 4 سال بالایی ما پذیرش شهید بهشتی گرفتن ، دوره ی 5 سال بالایی ما پذیرش امیر کبیر گرفتن ، سال بالایی های ما هم دارن پذیرش تهران گرفتن ! کمه ؟
بعدش روبوتیک حداقل به من انقدر برق یاد داد که دیگه تقریبا به طور کامل تمام بخش برق فیزیک سوم رو بلدم !

شما خودت تونستی پذیرش بگیری ؟‌

بالا