• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

دوستی به جای ازدواج

؟!؟!؟!؟!؟

کاربر فعال
شهر
.
پاسخ : دوستی به جای ازدواج

دوستی سالم به هیچ کس ضرری نمیرسونه....چرا تا میگم دوستی فکرتون میره جاهای بد؟!؟!بابا دوستی......میخواین دوستیو بیشتر شرح بدم؟!؟!

matin320

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید باهنر
رشته دانشگاه
دامپزشک / سیاست

خب اگه شرح بدین ممنون می شم.

؟!؟!؟!؟!؟

کاربر فعال
شهر
.

ببین بیا من سوال بپرسم شما ج بده تا بحث کنیم.....چرا هروقت از دوستی دختر و پسر صحبت میکنیم فوری زهنتون میره به جاهای بد؟!دوستی معمولی نداریم؟!

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

به نقل از ؟!؟!؟!؟!؟ :
ببین بیا من سوال بپرسم شما ج بده تا بحث کنیم.....چرا هروقت از دوستی دختر و پسر صحبت میکنیم فوری زهنتون میره به جاهای بد؟!دوستی معمولی نداریم؟!
موضوع میگه "دوستی به جای ازدواج"؛ مشخصه که این با دوستی معمولی فرق داره. دوستی معمولی هم بله داریم ولی لطفا قبل از بحث توجه کنین درباره ی چی قراره بحث بشه!

؟!؟!؟!؟!؟

کاربر فعال
شهر
.

خانم عزیز لطعا دو تا پست قبیلم بخون بعد بیا انتقاد کن......گفتم اولش دوستی......آخرشم اگه دیگه هیچی نشد ازدواج....بابا آخه فرقش همش خوندن یه خطبه اس دیگه....اه......بخاطر غلط املایی پوزش میطلبم با گوشی آن شدم پاک نمیشه!!!!!

Toobiii

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
تهران
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از ؟!؟!؟!؟!؟ :
خانم عزیز لطعا دو تا پست قبیلم بخون بعد بیا انتقاد کن......گفتم اولش دوستی......آخرشم اگه دیگه هیچی نشد ازدواج....بابا آخه فرقش همش خوندن یه خطبه اس دیگه....اه......بخاطر غلط املایی پوزش میطلبم با گوشی آن شدم پاک نمیشه!!!!!
مشکلت همینه که فرقشونو فقط تو خوندن یه خطبه میدونی,ولی فرقشون خیلی بیشتر از این حرفاس...

؟!؟!؟!؟!؟

کاربر فعال
شهر
.

طوبی جان حرفتو کاملا قبول دارم....این بزرگترین مشکل منه....

matin320

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید باهنر
رشته دانشگاه
دامپزشک / سیاست

بهترین جواب همینه

جیران

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان خرم آباد
مدال المپیاد
المپیاد شیمی و زبان

کاملا مخالف!
دوستی هیچوقت نمیتونه جای ازدواج باشه
به نقل از طـوبـــــــی :
..
ازدواج خانواده رو به وجود میاره,یه سری چهارچوبا داره,یه سری تعهدا داره,مسیولیت داره,پایه ی کل جامعه س... کلا فرق داره با دوستی...
دقیقا همین :)

؟!؟!؟!؟!؟

کاربر فعال
شهر
.

بابا چرا متوجه نمیشین...یا خیلی خوبین که حاضرین یکیو برا n سال تحمل کنین حالا هرچقدم دوسش داشته باشین همین که بدونین با ازدواج مجبورین با هم باشینا اون یه زره حس تحمیل بوجود میاد که کم کم دردسرساز میشه اگه ام دردسرساز نشه یعنی خیلی فداکارین که طرفو تحمل میکنین....بابا ازدواج یه سری وعده ی الکی بیشتر نیس....خب مگه نمیگین یه سری چه میدونم قوانین و چارچوبو این حرفاس....خب آخه چرا اینقد از محدودیت خوشتون میاد؟ای بابا.....

matin320

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید باهنر
رشته دانشگاه
دامپزشک / سیاست

به نقل از ؟!؟!؟!؟!؟ :
بابا چرا متوجه نمیشین...یا خیلی خوبین که حاضرین یکیو برا n سال تحمل کنین حالا هرچقدم دوسش داشته باشین همین که بدونین با ازدواج مجبورین با هم باشینا اون یه زره حس تحمیل بوجود میاد که کم کم دردسرساز میشه اگه ام دردسرساز نشه یعنی خیلی فداکارین که طرفو تحمل میکنین....بابا ازدواج یه سری وعده ی الکی بیشتر نیس....خب مگه نمیگین یه سری چه میدونم قوانین و چارچوبو این حرفاس....خب آخه چرا اینقد از محدودیت خوشتون میاد؟ای بابا.....

حرفت واقعا ممممممممسخرس >:p

؟!؟!؟!؟!؟

کاربر فعال
شهر
.

باشه بابا....اه....آخرش نتونستی قانع کنی میگی مسخره؟!؟!برا این برخورد متاسفم....من نظرمو دادم و هنوزم پاش واستادم...دوووووووووووووووووووووووووووستی......

matin320

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید باهنر
رشته دانشگاه
دامپزشک / سیاست

چهار چیز را هیچگاه نشکنید:اعتماد ، قول رابطه و قلب زیرا اینها وقتی می شکنند صدایی ندارند ولی درد زیاد دارند.

به نظرت اینا رو کی برات بهتر حفظ میکنه؟
همسرت یا دوست جنس مخالفت.

Toobiii

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
تهران
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از ؟!؟!؟!؟!؟ :
ببین تو الان حرفت رو روی تصورت از زندگیِِ تا الانت میگی,ینی فقط همین خوشی های الان رو داری بهش توجه می کنی.
ولی زندگی فقط هدفش خوش گذشتن نیست,تا آخر عمرت نمیتونی فقط تو رابطه ی دوستی باشی,اونم دوستی سالم,چون بالاخره طرفت یه نیازایی داره که یا با تو می مونه یا میره با یکی دیگه ازدواج میکنه و قطعا هر آدمی به یه سنی که میرسه راه دوم رو انتخاب میکنه...تو تاحالا آدم 40-50 ساله دیدی که دوست دختر/پسر داشته باشه و فقطم بخواد تو رابطه ی دوستی سالم بمونه?!?!
قضیه دوست داشتنِ محدودیت ها نیس,قضیه اینه که اصن دوستی و ازدواج کلا از هم جدان... فکر کن همه بخوان فقط باهم دوست باشن.پس خانواده چی میشه?! بچه هایی که به دنیا میان کجا تربیت و بزرگ شن?! محلی که آدم بخواد بعد از یه روز کار و خستگی توش استراحت کنه و آرامش داشته باشه و بدونه حداقل یکی نگرانشه به چی تبدیل میشه?! یا کلی سوال دیگه...
من میگم بودن یا نبودن دوستی سرِ جاش,ولی دوستی نمیتونه جای ازدواجو بگیره چون هیچی نمیتونه جای خانواده رو بگیره...

؟!؟!؟!؟!؟

کاربر فعال
شهر
.

خب ببین این اصلا تو کت من نمیره که دو نفر که کاملا با هم غریبه ان بعد خوندن دو تا جمله ی عربی نزدیک ترین آدم بهم میشن ... بابا آخه این یعنی چی؟!ازدواج برا آدمایی خوبه که:
1-خیلی رمانتیکن
2-خیلی فداکارن که میتونن یکیو تا آخر عمر تحمل کنن...من که خودم نمیتونم یکیو این همه سال تحمل کنم حتی اگه عاشقش باشم....پس همه جی تو همون دوستی حالا هر جور دوستی بمونه بهتره....من از پایبند شدن بیزارم.....از متعهد شدن بیزارم......

جوجه سمپادی

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
دندان پزشکی

امااینطوری حرفه شماردمیشه که گفته بودین بااینکه دوسش دارین.
وقتی یه نفرمیتونه ادعاکنه یکی دیگرودوست داره که همه وجودش باشه واصن نتونه بدون اون زندگی کنه.
باتعریف شمااز دوست داشتن میشه گفت شمااصن نمیدونین دوست داشتن چی هست واگه اینطوریه حق دارین که نخواین باش بمونین چون کسی که دوسش ندارین نمیتونه شریکه خوبی برازندگیتون باشه وشایدبه تعریفه خودتون تحمل کردنش سخته.
تاعاشق نشدی وحسه مالکیتوتجربه نکردی هیچ وقت اینطوری راجبه یه مسله قضاوت نکن

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

نمي دونم ولي يه كم تعصب در نظر هاتون فكر كنم
ببينيد بايد هر موضوع در جامعه اي كه درش رواج داره بررسي كرد
جامعه ي اروپايي-امريكايي با ازادي هايي كه شايد برايه افرادي از اسيا و با فرهنگ اسلامي معني نداشته باشه
در ضمن دوستي معني خاصي داره كه خب با اون بايد بررسي كرد
بعد وقتي دو نفر به جايه ازدواج دوستن و با هم زندگي مي كنن يعني پيمان ازدواج رو فقط رسمي نكردن بعد اين چه ربطي به نرخ طلاق داره ؟
اخه مثلن وقتي من با يكي ازواج نكردم چطور مي تونم طلاق بگيرم ازش ؟
بعد اگر دو نفر ازدواج نمي كنن خيلي وقتا به خاطر قوانينه
بعد دو نفر كه با هم زندگي مي كنن و كله افراده خانوادشون مي دونن ديگه فرزندشون حاصل رابطه نا مشروع نيست و اين باز ربطي به كم شدن جمعيت و پيري جمعيت نداره
پيري جمعيت حاصل از دو چيزه
١. افزايش ميانگين سن و اميد به زندگي كه در اروبا بيش از ٧٨ هست
٢. فرزنده كمتر زندگي بهتر اقا وقتي با يه فرزند مي توني خوب بزرگ كني چرا بايد دو فرزند داشته باشي و نتوني به اندازه كافي بهشون توجه كني ؟
باز هم دوستي خيلي پايدار تره چون افراد از اول همو در يك بازه زماني طولاني ميشناسن و وقتي رابطه ي جنسي رو شروع مي كنن كه در واقع مطمين شدن مي خوان با هم زندگي كنن.
من هيچ كدوم رو تاييد يا رد نمي كنم
كاملن بستگي به شحص داره و بايد اجازه داده بشه كه هر كس و در واقع هر دو نفري برايه خودشون تصميم بگيرند
ولي در كل يه چيز كه بايد بهش توجه كرد اينه كه دولت ما مسلمن اين جور روابط رو اشتباه مي دونه و بعضي مردمه ما اين روابط رو به شدت تشويق مي كنن و گاهي كور كورانه به علت غرب زدگي كه اكثرن افرادي اين كار رو انجام مي دن كه هيچ شناختي ندارن
ولي من تو اين سن دنباله يه رابطه پايدارم يه دوستي ساده نه چيزي كه به ازدواج يا رابطه ختم بشه.
به هر حال اين فقط نظره منه

mb

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد هاشمي نژاد2
شهر
مشهد
دانشگاه
امام رضا
رشته دانشگاه
حسابداری

من حوصله نداشتم بخونم ببینم بقیه چی نوشتن از اونا عذر خواهی میکنم که نخوندم اما با توجه به سوالی که این موضوع ایجاد شده باید بپرسم افزایش بچه های بی سرپرست مهم تره یا طلاق ؟
خب بچه ای که هیچ کسی بهش هیچ تعهدی نداره خیلی سخت تره براش تا این که یه بچه لااقل با پدر یا مادرش زندگی کنه فک کنم این بحث کلا رد میشه چون هر چقدرم بحث کنیم بازم رد میشه
حالا طلاقم بر فرض کم بشه ام اگه دقت کنی کم نمیشه فقط اسمش میشه بهم زدن و چون هیچ جا ثبت نمیشه فک میکنی کم شده اما در اصل بیشتر هم میشه

S E P I D E H

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5
شهر
تهران

به نظر من تا یه سنی دوستی خیلیم خوب و لازمه . با دوستی میتونی خصوصیات جنس مخالفو بفهمی در نتیجه به وقتش ازدواج موفق تری داشته باشی ...

cristiano

thisisajjad
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94

خب این چیز اگه باشه بیشتر جامعه به سمت بی بند وباری سوق پیدا میکنه و شایدم برا همینا آمار مرگ بالا بره.
ولی تو یه جامعه اسلامی مث ما دوستی وجود داره و تقریبا خوبه.البته در بعضی موارد.
ولی حالا اگه غربی باشیم دیگه ازدواج نیس پس طلاقم نیس.!!در نتیجه میزان طلاق به صفر میرسه.

بالا