• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تعریف شادی در ایران

666_yahud

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سبزوار
دانشگاه
علمو...کدوم علمو کدوم صنعت
رشته دانشگاه
صنایع
پاسخ : تعریف شادی در ایران

باید بگم که اگه شادیو به این چیزا میدونین....خوب این دنیا...پس عقل نداشته باشیم دیگه کلا شادیم

ELiSA

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4
شهر
Teh
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
ميكروبيولوژي

شادی یعنی چندتا چیزو از اول داشته باشی و چن تا چیزو نداشته باشی ولی امیدوار باشی که در آینده بدستشون میاری...
شادی یعنی شرایط محیا باشه و کسی جلودارت نباشه که به چیزایی که نداری بتونی برسی... 8->
بدونی چیزاهایی داری که بخاطرشون بجنگی و از دستشون ندی... مثه نعمت پدرو مادر ... خانواده ی خوب... دوست خوب.. جامعه ی خوب و حتی شاید مدرسه ی خوب :)
شادی یعنی مجبور نباشی برای نگه داشتن داشته هات از خواسته هات بگذری...
این خواسته ها سلیقه ایه... اگه دلت خونه و ماشین میخواد.. ی حساب بانکیه پره پول میخواد... اما نمیتونی بهش برسی و باید به جای پدر نداشتت کار کنی و خرج خونه رو دربیاری ؛ شاید جای شادی رو غم و عقده تو دلت بگیره !!
اگه دلت زندگی راحت میخواد... با ی عالمه رقص و کاباره و عشق و حال ، اگه تو کشوری باشی که گشت ارشاد داره خوب نمیتونی به خواستت برسی!!!
ولی هنر نیست که با محیا نبودن شرایط همه چیزو ول کنیو فقط غر بزنی که من شاد نیستم و همش تقصیره فلانه !!! :rolleyes:
باید تلاش کنی و امیدوار باشی، شاید بتونی تغییر ایجاد کنی :) همین تلاش میتونه شادت کنه و از همه مهمتر ی هدف تو زندگیت پیدا میکنی و برای رسیدن به خواسته هات و در نهایت رسیدن به شادی تلاش میکنی
تلاش کردن = امیدوار بودن

ftnt

کاربر حرفه‌ای
شهر
مشهد

به نظر من تعریفِ شادی در ایران غم است!

وقتی عزاداریِ نوحه میخونن و گریه میکنن؛وقتی تولدِ بازم همین!!!حالمون به هم خورد دیگه!یا دینو نمیشناسن،یا میخوان به مردم بد بشناسونن!

کلا آدم بدبین و غر بزنی نیستم،اما باید قبول کرد شادی تو ایران کمتر از خیلی جاهاست!(نمیگم همه جا!)...

sanazr

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یزد
شهر
یزد
دانشگاه
شهید بهشتی‌
رشته دانشگاه
پزشکی‌

توی ایران شادی یعنی‌ وضع اقتصادی خوبی‌ داشتن،رفاه و آسایش داشتن و این ۸۰% شاد بودن انسان هارو تامین می‌کنه که متاسفانه فکر نکنم این چیزا توی ایران باشه..
:rolleyes:

mischievous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2️⃣
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394

یعنی آروم بری آروم بیای کسی کاری به کارت نداشته باشه ...
کسی حقتو نخوره ... کسی بهت زور نگه ... به آرزوهات برسی(حداقل یه چندتایی)

• لایک
امتیازات: A30

pucy cat

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 4
شهر
تهــران

یه سوال دارم ازتون :D
شرایط جامعه مثل شرایط اجتماعی اقتصادی سیاسی و... چقدر میتونه موثرباشه
درمیزان شادی افراد اون جامعه وچه جوری میتونه تاثیر بزاره؟

sanazr

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یزد
شهر
یزد
دانشگاه
شهید بهشتی‌
رشته دانشگاه
پزشکی‌

به نقل از MALICE :
یه سوال دارم ازتون :D
شرایط جامعه مثل شرایط اجتماعی اقتصادی سیاسی و... چقدر میتونه موثرباشه
درمیزان شادی افراد اون جامعه وچه جوری میتونه تاثیر بزاره؟
به نظر من خیلی‌ میتونه تاثیر گذار باشه ،وقتی‌ من وضع اقتصادی خوبی‌ داشته باشم و بتونم نیاز‌های خانوادم رو تامین کنم و موقعیت اجتماعی خوبی‌ در جامعهِ داشته باشم که همین باعث داشتن وضع اقتصادی بهتره می‌تونم شادتر در جامعهِ زندگی‌ کنم
;;)

• لایک
امتیازات: A30
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

تو این ایرانی که مازندگی میکنیم شادی ینی گوش دادن مولودی تو خونه ی مردم یا رسانه ها!!! البته باید دو انگشتی هم دس بزنی!!! خوشحالم باشی که دس زدن حروم نیس!!!
تازه زمانی حق شادی رو بهت میدن که ولادت یِ امام یا ... باشه نه اعیاد باستانی ایران!!!
در ضمن حرکات موزون و شراب و اهنگ و رقص و مزه پرونی ممنوع :-<

Sevda Gholami

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5
شهر
تهران

بهتره نگیم توی ایران بگیم توی این جامعه چون ایران .....

ولش کن توی این حامعه شادی کردن یعنی حرام.

SAH@R

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
farzanegan5
شهر
تهران
مدال المپیاد
موسس المپیاد ریاضی هستم و خواهم بود ؟

شادی؟؟؟؟؟
بعید میدونم تو ایران اصلا معنی داشته باشه
اگه کسی بخواد تو ایران شاد باشه باید یه وضع اقتصادی خوب یه شغل مناسب که ازش راضی باشه را داشته باشه
وگرنه شادی تا مقدار زیادی تو ایران نداریم L-: :(( :(( :((

*پست فینگلیش شما فارسی شد

naseri

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانـگان يك تهران
شهر
تهران

شادي اينجا معني كمرنگي داره. اگه كسي شاد باشه طوري نگاش ميكنن كه انگار داره جرم ميكنه. وقتي كسي از بدبختياش بگه همه دلسوزي ميكنن و راضي ترن. اثباتش توي تقويم هاي ماس. ببينيد چن تا تولد امام داريم كه تعطيله؟ بجاش چن تا شهادت تعطيل؟ اين نشون مي ده ما معني شاديو درست نفهميديم.

sill

Sill
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
حکیم
رشته دانشگاه
بیوشیمی

من که میگم ایرانیه شاد یا عروسیشه وهنوز داغه یا خله...یا داره از ایران می ره... وگرنه شادی های ایرانی کلا روی هم 8 ساعت در سال نمی شه !
منظورم شادی ایه که از ته دل باشه نه از مغر به ماهیچه های لب منتقل شه و در نطفه خفه شه

zohreh.sh74

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
.....الا ماشاالله
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
هوشبری

به نظر من شادی ربطی به پول و این حرفا نداره ، اینو می گم چون خیلی از دوستان شرایط اقتصادی رو بیان کرده بودن ، آدما یی رو داریم که با وضعیت مالیه خیلی فوث العاده ، هیچ وقت رنگ شادی رو نمی بینن.
به نظر من شادی ربطی به محدودیت های اجتماعی نداره ، بستگی به روحیه ی آدم داره ، آخه خیلیا هستن که اگه همه چی هم بر وفق مرادشون باشه ، بازم یه حس غم همراهشون هست و خیلیا هم هستن اگه هر مشکلی هم داشته باشن ، بازم شاد و سرحال هستن.
من شادی رو تو رقصیدن و دست زدن و اینا نمی بینم ، چون این شادیا لحظه ایه و دودیقه بعد ، همون آش و همون کاسه....
من خودم آدم شادی هستم و به مسائل دین خیلی معتقدم ، این جوری نیست که بگیم دینی که کشور داره ، مانع از شادیه.....
بستگی به روحیات آدم داره.....
من خودمو مثال می زنم که کسی به خودش نگیره:
من واقعا آدم شاد و سرحالی هستم ، تو خونه کلی بامامانم اینا می گیم می خندیم ، تو مدرسه کلی با دوستام می خندیم و واقعا
خوشحالیم ، هر مشکلی هم که برام پیش بیاد ، به اون مشکل اجازه ی نارحت کردنم رو نمی دم ، اگه هم نارحت بشم لحظه ای هست.
خودم از خیلی از مسائل کشور نا راضی هستم ، ولی این موضوع هیچ وقت دلیل نشده که من احساس خوبی که از زندگی دارم رو از دست بدم و شادی از زندگیم بره ، من خودم تا حد ممکن به دستورات دین عمل می کنم ، ولی دین هیچ مانعی برای شاد بودن انسان نیست ،
با بعضی از افراد دورو برم مشکل دارم ، ولی اونارو در حدی نمیبینم که بخوام به خاطرشون ناراحت شم.......
کل حرف من:
شادی به روحیه ی آدم بستگی داره
انسان می تونه در اوج مشکلات ، بازم شاد باشه و به زندگی حس خوبی داشته باشه و هم می تونه در اوج رفاه ، غم داشته باشه و از زندگی بریده باشه.

نيـــــاىْ

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

یه بحث شادیه ، یه بحث تفریحه.
خب شادی تو تفریحم هست ینی درصد عمدش!
تو ایران واقعن نمیشه تفریح کرد. من اگه با دوستام برم بیرون میگیرنم پس نمیرم ، اگه ماشین بردارم میگیرنم پس نمیرم ، اگه برم پارک میگیرنم ، اگه برم کافی شاپ میگیرنم ، اگه برم پاساژ خرید یا هرجاااااااااااای دیگه احتمال اینکه بگیرنم زیاده :|
تفریح من الان چیه؟ کارتینگ که نمیشه رفت (واسه دخترا ) دوچرخه سواری یا اسکیت یا والیبال نمیشه بازی کرد ، هیچی اصن :|

pucy cat

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 4
شهر
تهــران

شما شادی رو تو چی میدونید؟ :-?

• لایک
امتیازات: Dawn

Sevda Gholami

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5
شهر
تهران

به نقل از zohreh.sh74 :
به نظر من شادی ربطی به پول و این حرفا نداره ، اینو می گم چون خیلی از دوستان شرایط اقتصادی رو بیان کرده بودن ، آدما یی رو داریم که با وضعیت مالیه خیلی فوث العاده ، هیچ وقت رنگ شادی رو نمی بینن.
به نظر من شادی ربطی به محدودیت های اجتماعی نداره ، بستگی به روحیه ی آدم داره ، آخه خیلیا هستن که اگه همه چی هم بر وفق مرادشون باشه ، بازم یه حس غم همراهشون هست و خیلیا هم هستن اگه هر مشکلی هم داشته باشن ، بازم شاد و سرحال هستن.
من شادی رو تو رقصیدن و دست زدن و اینا نمی بینم ، چون این شادیا لحظه ایه و دودیقه بعد ، همون آش و همون کاسه....
من خودم آدم شادی هستم و به مسائل دین خیلی معتقدم ، این جوری نیست که بگیم دینی که کشور داره ، مانع از شادیه.....
بستگی به روحیات آدم داره.....
من خودمو مثال می زنم که کسی به خودش نگیره:
من واقعا آدم شاد و سرحالی هستم ، تو خونه کلی بامامانم اینا می گیم می خندیم ، تو مدرسه کلی با دوستام می خندیم و واقعا
خوشحالیم ، هر مشکلی هم که برام پیش بیاد ، به اون مشکل اجازه ی نارحت کردنم رو نمی دم ، اگه هم نارحت بشم لحظه ای هست.
خودم از خیلی از مسائل کشور نا راضی هستم ، ولی این موضوع هیچ وقت دلیل نشده که من احساس خوبی که از زندگی دارم رو از دست بدم و شادی از زندگیم بره ، من خودم تا حد ممکن به دستورات دین عمل می کنم ، ولی دین هیچ مانعی برای شاد بودن انسان نیست ،
با بعضی از افراد دورو برم مشکل دارم ، ولی اونارو در حدی نمیبینم که بخوام به خاطرشون ناراحت شم.......
کل حرف من:
شادی به روحیه ی آدم بستگی داره
انسان می تونه در اوج مشکلات ، بازم شاد باشه و به زندگی حس خوبی داشته باشه و هم می تونه در اوج رفاه ، غم داشته باشه و از زندگی بریده باشه.

یه سوال ازت دارم
وقتی داری ازگرسنگی می میری وهیشکی نیست به دادت برسه.شادی؟؟؟؟؟
اگه توی این شرایط شادی حتما یه مشکلی داری....

نيـــــاىْ

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Sevda Gholami :
یه سوال ازت دارم
وقتی داری ازگرسنگی می میری وهیشکی نیست به دادت برسه.شادی؟؟؟؟؟
اگه توی این شرایط شادی حتما یه مشکلی داری....
منظورش این نیست مسلمن!
منظورش اینه که کسی که پولداره حتمن خوشحال نیست و کسی که شاده حتمن پولدار نیست.

Sisyphus

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
دامپزشکی

نمیخوام سیاسی بگم ولی خب چون تو کشور ما خیلی محدودیت زیاده...رهایی از این محدودیت ها برای مردم مخصوصا جوونا شادی به حساب میاد

نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

وقتی به یِ بچه مث خودم میگی به فلان چیز دست نزن بیشتر رقبت پیدا میکنه و دلش میخواد بدونه چیه که میگن دس نزن...
حکایت شادی تو ایران همینه... :|

raha.pg

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farz4
شهر
tehran

هر چیزی ک بتونه آدمُ حتی برای چند دقیقه از مشکلات و گرفتاریهای روزمره جدا کنه و حس در کنار هم بودنُ ب آدم بده اسمش میشه شادی....
لازم نیست ی کار خارق العاده باشه...... توی ژاپن ی جشن دارن ک مردم میرن ب هم گوجه فرنگی پرت میکنن برای تخلیه هیجانات.... ب همین سادگی میشه شاد بود....
اینجا زندگی کردن واقعا سخته...... :-<

بالا