• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

شیمی پیش دانشگاهی

• شروع کننده موضوع

negin faqih

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانـگانــِ امـیـنــِ یکـــ
شهر
جَهــانـــ / ٢
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی
من بین تاپیکا گشتم شیمی 2 و 3 داریم ولی پیش نه !!!!! سوال شیمی پیش داشتین این جا بپرسین

• شروع کننده موضوع

negin faqih

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
جَهــانـــ / ٢
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : شیمی پیش دانشگاهی

خوب اول همه این که من برا خوندن شیمی پیش درسنامه های مبتکران و خود متن وزارتی رو پیشنهاد میکنم .... بعدش اینکه سه فصل اول(و حتی فصل آخر) پیش رو میشه به روشای دیگه خوند ...پیشنهادم اینه که اگه مبتکران حل میکنید و به نظرتون سوالی هست بیاین این جا بپرسین باتشکر (; (;

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

من دارم شیمی پیشو واسه بچه ها مینویسم ، کتاب شیمی پیش نسبت به سال 91 و 90 عوض شده آیا ؟!؟!

@ محسن : مرسی ، پس میرم کتابشو میخرم :D

s@mba

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
دماوند

برای تهیه سیلیسم خالص 7/2 گرم فلز منیزیم را با 34 گرم سیلیسم تترا کلرید مایع مخلوط می کنیم اگر واکنش در طی مدت 10 ثانیه به پایان برسد و بازده درصدی واکنش 80 درصد باشد سرعت متوسط تولید سیلیسیم در این مدت چند mol /min است؟ اینم واکنشش sicl4+ 2mg===2mgcl2+ si
0/96
1/44
1/92
0/72
جواب گزینه چهارم

• شروع کننده موضوع

negin faqih

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
جَهــانـــ / ٢
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از نــــگــــ◕‿◕ـن :
جرم مولی ها : si=28 mg=24 cl=35.5
اولا که دقت کنید مسئله خیلی آسون ! حالا چرا؟
اولا شما باید ببینید منیزیم محدود کننده است یا سیلیسیم تتراکلرید! 34 گرم سیلیسیم تترا کلرید در واقع میشه 0.2 مول! و 7.2 گریم منیزیم میشه 0.3 مول منیزیم! کدومش محدود کنندس؟ همونطور که پیداس منیزیم ! چون واسه 0.2 مول سیلیسیم تتراکلرید 0.4 منیزیم نیاز داریم !پس الان منیزیم کم داریم و منیزیم محدود کننده است!
این میشه عملیاتش : 0.3 ×0.5×6 ×0.8
سه دهم که مقدار منیزیمیه که استفاده شده ! یک دوم رو ضرب کردم به خاطره اینکه اگه 0.3 منیزیم استفاده شده باشه نصف این مقدار سیلیسیم مصرف شده! !!!! این مقداری که تا این جا حساب کردیم تولیدیمون تو 10 ثانیه است! حالا تو یه دقیقه رو میخوایم! پس در 6 ضرب میشه!!!!!!! و 0.8 هم به خاطر اینکه وقتی بازده 0.8 است به تبع سرعتمون هم 0.8 برابر میشه!!!!! :)

به نقل از s@mba :
همیشه واسه بازده درصدی همینجوریه؟
به نقل از نــــگــــ◕‿◕ـن :
ببین منطقی فک کن! واسه سرعت دو تا پارامتر داریم ! زمان و مقدار ! وقتی زمانمون ثابته با کم شدن مقدار تولیدیمون سرعت مسلما کم میشه :)

بالا