• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

عربی ( زیر مدار صفر درجه )

• شروع کننده موضوع

imank92

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
مدال المپیاد
کامپیوتر مرحله دوم
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مدیریت مالی
سلام دوستان
من عربیم به شدت از پایه ضعیفه (یه چیزی میگم یه چیزی میشنوی) و از 25 تا سوال فقط می تونم سوالای ترجمه و مفهوم و متن (حدودن 10 تا) رو درست بزنم(ترجمم قویه تو سال به جا قواعد ترجمه کار می کردم ) حالا مثل اسب تو گل موندم :( می حواستم ببینم به نظرتون چیکار کنم ؟ چه کتابی رو توصیه می کنین؟معلم خصوصی چی بگیرم یا نه ؟ (راستی سال سوم رو هم قواعدش رو تک و توکی بلدم ولی ضعف اصلیم دوم و قبلشه امتحان نهایی هم 18.25 شدم)

Nooshin_d

نوشین
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
داروسازی
پاسخ : عربی ( زیر مدار صفر درجه )

اول خودت بشین تمام قواعدو خلاصه نویسی کن . به خصوص سومو که هنوز یادته . کلاس هم حتمابرو .

saye3000

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قم
شهر
قم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

شما آزمون میدین؟ببینید شاید به نظرتون ریسکش بالا بیادا ولی من که امتحان کردم خیلی جواب داده.به شرطی که عادتتون نشه بعدش نتونید ترکش کنید!
به نظرم توی آزمونا سعی کنید همه سوالا رو جواب بدید.نهایتا سوالایی مثل قواعد ندا یا عدد و معدود که خیلی تکرار نمیشنو جواب ندید.ولی مثلا اعراب و تحلیل صرفیا رو حتما جواب بدید.حتی اگه شک داشته باشید.حتی اگه اصلا نتونید جوابش بدید چه برسه به اینکه شک داشته باشید!وقتی جواب میدید،خصوصا وقتی شک دارید،دو حالت داره یا درست جواب میدید یا غلط دیگه.اگه درست جواب بدید نکته ش همچین به دلتون میچسبه که دیگه یادتون نمیره :)اگه هم غلط جواب بدید باز بعیده نکته رو فراموش کنید.چند بار که اینکارو بکنید،تعداد زیادی از نکته های مهم و پرتکرارو یاد میگیرین.ولی خب میگم باید حواستون باشه فقط تو عربی که الآن توش مشکل دارین اینکارو بکنین،بعد چند تا آزمون هم دیگه بیخیالش بشین که به این کار عادت نکنین.چند تا آزمون امتحان کنین ببینین تو یادگیریتون تاثیر داره یا نه.

• شروع کننده موضوع

imank92

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
مدال المپیاد
کامپیوتر مرحله دوم
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مدیریت مالی

به نقل از نوشين :
اول خودت بشین تمام قواعدو خلاصه نویسی کن . به خصوص سومو که هنوز یادته . کلاس هم حتمابرو .
ممنون خوب همین کارو با چه کتابی شروع کنم ؟؟؟؟؟ از پایه(از فاعل و مفعولا :D )
به نقل از saye3000 :
شما آزمون میدین؟ببینید شاید به نظرتون ریسکش بالا بیادا ولی من که امتحان کردم خیلی جواب داده.به شرطی که عادتتون نشه بعدش نتونید ترکش کنید!
به نظرم توی آزمونا سعی کنید همه سوالا رو جواب بدید.نهایتا سوالایی مثل قواعد ندا یا عدد و معدود که خیلی تکرار نمیشنو جواب ندید.ولی مثلا اعراب و تحلیل صرفیا رو حتما جواب بدید.حتی اگه شک داشته باشید.حتی اگه اصلا نتونید جوابش بدید چه برسه به اینکه شک داشته باشید!وقتی جواب میدید،خصوصا وقتی شک دارید،دو حالت داره یا درست جواب میدید یا غلط دیگه.اگه درست جواب بدید نکته ش همچین به دلتون میچسبه که دیگه یادتون نمیره :)اگه هم غلط جواب بدید باز بعیده نکته رو فراموش کنید.چند بار که اینکارو بکنید،تعداد زیادی از نکته های مهم و پرتکرارو یاد میگیرین.ولی خب میگم باید حواستون باشه فقط تو عربی که الآن توش مشکل دارین اینکارو بکنین،بعد چند تا آزمون هم دیگه بیخیالش بشین که به این کار عادت نکنین.چند تا آزمون امتحان کنین ببینین تو یادگیریتون تاثیر داره یا نه.
ممنون فک کنم خیلـــی موثر واقع شه حالا یه 2 3 تا آزمون امتحان می کنم ببینم چیمیشه بازم ممنون

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از imank92 :
ممنون خوب همین کارو با چه کتابی شروع کنم ؟؟؟؟؟
نظر شخصی من : گاج و کتاب کوچک عربی

• شروع کننده موضوع

imank92

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
مدال المپیاد
کامپیوتر مرحله دوم
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مدیریت مالی

به نقل از Ehem_Ehem :
نظر شخصی من : گاج و کتاب کوچک عربی
ممنون فعلن که یه چند تا جزوه عربی 3 راهنمایی پیدا کردم اونا رو هم یه نگاه بندارم فک کنم بد نباشه ( یعنی در این حد دیگه خیطه عربیم :D )

بالا