• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

دوستی های اینترنتی

با دوستی های اینترنتی موافقین؟

• موافقم

رای‌ها: 94 18.8%
  • مخالفم

رای‌ها: 92 18.4%
  • بستگی به نوع دوستی داره

رای‌ها: 313 62.7%

• رای‌دهندگان
    499

ariadne

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهار
شهر
تهـــــران .
پاسخ : تجربه دوستی های اینترنتی؟؟؟؟

درکل دوستی ها، اگر قراره که در دنیای مجازی صورت بگیرن ، بهتره در فروم ها و در جایی که افراد تا حدی از هم دیگه شناخت پیدا میکنن صورت بگیره .
دوستی های اینترنتی هم مثل دوستی های واقعی اند ؛ از این حیث که هیچ کدام نباید بی شناخت و کورکورانه صورت بگیرن .
مشکلی که توی دوستی های اینترنتی توی چت روم ها مطرحه ؛ اینه که ما هیچ مدرک و هیچ ســندی نداریم که بفهمیم " آیا این فرد واقـعــن خودشـه ؟ " .
براتون سمپادیا رو مثال میزنم ، یک فروم که اکثر افراد خودشونن ، و اگرم نباشن شخصیت و رفتارشون توی بحث ها معلوم میشه . این دوستی هایی ک توی این فروم ها صورت میگیرن ، بنظرم مشکلی ندارن.

s.pegasus

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تـهـران
دانشگاه
تهران غرب
رشته دانشگاه
معماری
پاسخ : دوستی های اینترنتی

به نقل از Һеѕтег ргчппе :
درکل دوستی ها، اگر قراره که در دنیای مجازی صورت بگیرن ، بهتره در فروم ها و در جایی که افراد تا حدی از هم دیگه شناخت پیدا میکنن صورت بگیره .
دوستی های اینترنتی هم مثل دوستی های واقعی اند ؛ از این حیث که هیچ کدام نباید بی شناخت و کورکورانه صورت بگیرن .
مشکلی که توی دوستی های اینترنتی توی چت روم ها مطرحه ؛ اینه که ما هیچ مدرک و هیچ ســندی نداریم که بفهمیم " آیا این فرد واقـعــن خودشـه ؟ " .
براتون سمپادیا رو مثال میزنم ، یک فروم که اکثر افراد خودشونن ، و اگرم نباشن شخصیت و رفتارشون توی بحث ها معلوم میشه . این دوستی هایی ک توی این فروم ها صورت میگیرن ، بنظرم مشکلی ندارن.
من نظرتون در مورد فروم رو قبول ندارم !
حیلی راحت میشه تو فروم هم تیریپ برداشت و خودت رو اونجوری که نیستی نشون بدی ...
و خیلی پیش اومده که وقتی نظر هارو در مورد یه کاربر میپرسی نظر ها متفاوته
به دلیل اینکه هر کس یه چیزایی رو از اون فرد دیده
و وقتی اینارو کنار هم بزاری شاید تازه بتونی یه برداشته مختصری از اون داشته باشی
حتی اگه اونم قبول کنیم :!
تو چت روم ها هم گاهی در مورد مسائل بحث می کنن و شما و اون طرف اگه حضور مستمر داشته باشید
میتونید بعد چند وقت شخصیت هم رو بشناسید
البته میگم باز هم میشه ادم خودش رو اونجوری که نیست معرفی کنه !

یه مثال هم جا داره بزنم
شما اگه تو اف.بی نگاه کنی همه روشن فکر شدن و همه چند تا زبون بلدن و اینا
و این جمله رو از چندین پیج شاید شنیده باشید
پس خیلی ها هستن که توی اینترنت شخصیتشون با واقعیتشون فرق می کنه

خود من اینجا خیلی راحت تر از دنیای واقعی حرفم رو میزنم
و خیلی از حرفارو اگه بیرون بحثی پیش بیاد نمیتونم بزنم !

ariadne

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهار
شهر
تهـــــران .

حرفتون رو تاحدودی قبول دارم ، من حرفهام رو با دیدی که از اکثر چت روم ها داشتم مطرح کردم ، اکثر چت روم ها بیشتر جنبه ی فان دارن ، به ندرت بحثی توشون شکل میگیره که با عقاید افراد سروکار داشته باشه .
و همینطور اکثر افراد نمیتونن خود غیرواقعی ـیشون رو توی فروم ها نشون بدن ؛ ببینید مثلن من نمیتونم بشینم اینجا و تمام تاپیک ها و بحث هاش رو با عقاید یکی دیگه جواب بدم ، مثلن سنتی رو مدرن کنم . بلأخره دستم رو میشه .
من فکر می کنم تو جامعه ای مثل سمپادیا ،به ندرت چنین افرادی پیدا میشن.

tezar

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان6 سابق
شهر
تهران
دانشگاه
امـیـرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی بـرق

نخواندم نظر هارو با عرض معذرت
اما به نظرم جدی خوب نیستش
من بار رفته بودم همینجوری ببینم چه خبره که هی میگن بچه ها نرن تو چتروم و اینا
قشننننننننگ عمق مطلبو درک کردما
اصلن دهنم واموند
اخه اصلن تو جو نبودم مثلا طرف سلام میکرد بعد میگف یه سوال بپرسم،اسمت چیه؟بچه باحالی هستی؟ منم میگفتم فلانی ام ارههههههه
بعد میگفتم یه سوال بپرسم،این نرم افزار فلانو چجوری وصل میکنی؟یا میپرسیدم این بازیه فلان رو دارب لینکه دانلودشو
بعد طرف میداد مسخره کردی؟
یا. .......
بعد من تازه فهمیدم اوهو من منظورم چی بوده این کجا سیر میکرده
همشونم یه سوال روتینو میپرسیدن،سلام خوبی؟اهل کجایی؟ چند سالته؟ (بماند بققش)مخیلی

آلا ح.

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان شش تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی البرز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Һеѕтег ргчппе :
حرفتون رو تاحدودی قبول دارم ، من حرفهام رو با دیدی که از اکثر چت روم ها داشتم مطرح کردم ، اکثر چت روم ها بیشتر جنبه ی فان دارن ، به ندرت بحثی توشون شکل میگیره که با عقاید افراد سروکار داشته باشه .
و همینطور اکثر افراد نمیتونن خود غیرواقعی ـیشون رو توی فروم ها نشون بدن ؛ ببینید مثلن من نمیتونم بشینم اینجا و تمام تاپیک ها و بحث هاش رو با عقاید یکی دیگه جواب بدم ، مثلن سنتی رو مدرن کنم . بلأخره دستم رو میشه .
من فکر می کنم تو جامعه ای مثل سمپادیا ،به ندرت چنین افرادی پیدا میشن.

فقط این نیست که خود شخص بخواد یه جور دیگه خودشو نشون بده! برداشت دیگران متفاوته! مثلا تو همین تاپیک "تصور ما از کاربران سایت"! خیلی چیزا هست که از پست ها و ارسال های کاربر تو نمیتونی بفهمی!

در ضمن! جامعه ی سمپادیا روز به روز در حال بزرگ شدنه!و هر چی بزرگتر بشه مسلما تعداد این جور آدما هم بیتشر میشه!

twilight

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
دانشگاه
تهران
پاسخ : تجربه دوستی های اینترنتی؟؟؟؟

به نقل از هـامـون :
دوستی مجازی واسه وقتی خوبه که در برابر یه سری توانایی هایی که حاضری در اختیار طرفت بذاری اون هم یه سری قابلیت داشته باشه. نمونش اطلاعات علمیه. نمونه ی دیگه فان بودنه.

موافقم. اگه واسه انتقال و اشتراک اطلاعات علمی باشه خیلی به دردبخوره ولی درغیر این صورت اکثرن فایده ی خاصی نداره و اصن خوبم نیست [-(

• شروع کننده موضوع

.:$_$:.

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

جدا از چت روم ها که دوستان تاییدش هم نمیکنند و البته حق هم دارن :-"
دوستی هایی که تو سایت ها یا فروم ها صورت میگیره میتونه نسبت به دوستی های دنیای حقیقی خوب باشه؟...چون بالاخره اینجا انتظارات کمتره و.......(اینم در نظر بگیرین که از طرف مقابل شناخت کافی دارین و مطمئن هست)

nasrin.z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قوچان
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی( گرایش جداسازی)

به نقل از .:$_$:. :
جدا از چت روم ها که دوستان تاییدش هم نمیکنند و البته حق هم دارن :-"
دوستی هایی که تو سایت ها یا فروم ها صورت میگیره میتونه نسبت به دوستی های دنیای حقیقی خوب باشه؟...چون بالاخره اینجا انتظارات کمتره و.......(اینم در نظر بگیرین که از طرف مقابل شناخت کافی دارین و مطمئن هست)
چه شناختی از طرف مقابل داری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

• شروع کننده موضوع

.:$_$:.

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

به نقل از نسریــــن :
چه شناختی از طرف مقابل داری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
همین دوستایی هایی که اینجا هست...سمپادیا....به جنسش کارندارم اینکه با جنس مخالف دوست باشی یا نه...در کل میگم...شاید یه دوستی مدت زمان بیشتری طول بکشه و به شناخت نسبی برسی...شاید این دوستی از یه تعامل دو نفره که فقط در جهت تبادل اطلاعات هست فراتر بره و به دوستی صمیمی تبدیل بشه که شما رو ترغیب کنه که مثلا با طرف مقابل حتی درباره اتفاقات رویاروی درد و دل هم بکنی.... :-?

nasrin.z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قوچان
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی( گرایش جداسازی)

به نقل از .:$_$:. :
همین دوستایی هایی که اینجا هست...سمپادیا....به جنسش کارندارم اینکه با جنس مخالف دوست باشی یا نه...در کل میگم...شاید یه دوستی مدت زمان بیشتری طول بکشه و به شناخت نسبی برسی...شاید این دوستی از یه تعامل دو نفره که فقط در جهت تبادل اطلاعات هست فراتر بره و به دوستی صمیمی تبدیل بشه که شما رو ترغیب کنه که مثلا با طرف مقابل حتی درباره اتفاقات رویاروی درد و دل هم بکنی.... :-?
اما دوستی های این سایت اگه جنبه درسی داشته باشه خیلی خوبه چون همه از یه قشرن و میدونن تو مدرسه چجوری درس بخونن اما جنبه های دیگش نه
به هیچ وجه

s!na

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی ۱
شهر
تهران

ببنیند ، تو چت روم ها ، چت دو نفره یاهو حتی ، یا بعضا فیس بوک . آدمای زیادی هستن که از سر کار گذاشتن مردم خیلی کیف میکنن (خودمم کلی وقت این کارو میکردم ;;)) مثلا میای ، اسمتو میذاری عسل جون مثلا ، یه عکسم از تو گوگل ور میداری هر کی اومدم یه نمه تریپ ایگنور کردن بعدش آروم آروم دوستی شرو میکنی ، خیلی شده که مثلا مردم کارت شارژ و اینا با این کارا بگیرن (ما که دائمی ایم :-") .
ولی خب ، کلّا نکنید این کارو ، با این ترفند ها هم خنگ نشید :D

speed

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
میاندوآب
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

واسه سرگرمی خوبه ولی اگه دوستی شدید تر شه به نظر من بده L-:
خیلی بده X-(

sanazr

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یزد
شهر
یزد
دانشگاه
شهید بهشتی‌
رشته دانشگاه
پزشکی‌

‌ام به نظر من هر چیزی میتون مفید باشه به شرطی که درست ازش استفاده کرد،و در مورد دوستی‌‌های نتی نمیدونم چرا اما فک کنم وابستگیش میتونه خیلی‌ بیشتر از دوستی‌‌های واقعی‌ باشه :( و اینکه ضربه‌های جبران ناپذیری به شخص بزنه...

Sevda Gholami

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5
شهر
تهران

منم نمیدونم چرا احساس میکنم دوستی های نتی بیشتر ازدوستی های دیگه آدمو وابسته میکنه...

البته درگوشی بگم خودم این تجربه روداشتم که میگم... :D :D :D :D :D

imank92

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
مدال المپیاد
کامپیوتر مرحله دوم
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مدیریت مالی

به نظر من دوستی اینترنتی می تونه مثل هر دوستی دیگه ای (تو واقعیت) مفید یا مضر باشه و فقط به خودت بستگی داره باسد اینو بدونی هیچ وقت نباید وابسته شی (منظورم جنس مخالف نیست به طورکلی میگم) من به شخصه بعضی از دوستای اینترنتیم رو به این دوستای بیرونی ترجیح می دم (فقط بعضیاشونو به بعضیا )

cannibal

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
دانشگاه
UT

به دوستای اینترنتی اعتماد نکنید ! هیچوقت !

یه مشکل دیگه هم داره اینه ک هافراد وابسته میشن به دوستای نتی شون که خدا رو شکر ما اینجور نیستیم :D

saranaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

یه سری دوستی هست که اینجا صورت میگیره چون اینجا بچه های سمپادی هستن غیر سمپادی هایی که عضو میشن- که بگذریم ...-

و ضایع میشه بالاخره طرف الکی اومده میشه بیشتر از بقیه جاها به این دوستا اعتماد کرد

من خودم 99% دوستای نتی که دارم از همین جاست x: 8->

× بابام و فاطی و نیلو وعلیرضا و سارا و اینا 8-> هستن بازم از ذکر نام همه چشم میپوشونیم :-" :D

ولی بقیه نباید به راحتی بهشون اعتماد کرد الان به این تجربه رسیدم که دیگه غیر از اینجا دوست نتی پیدا نکنم

اگه هم دوست شم صمیمی به هیچ وجه

موجودات پستی هستن پستِ پست , پست و دروغگو

بگذریم ارزش بحث ندارن

Neg@r

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
دارو ســازی

مزخرف ،
و بزرگترين نکته اي که خيلى تو چش ميزنه و فکر ادم بهش مشغول ميکنه بحث اعتماده .

• لایک
امتیازات: Dawn

maria16

Unknown
نام مرکز سمپاد
1
شهر
طهران
سال فارغ التحصیلی
1398

کلا تو کشور ما یه مشکل بزرگی وجود داره : ( قبل ازین که جنبه و فرهنگ یک وسیله و ارتباط و ... بیاد خودش میاد...

خوب های چت اینه که روابط اجتماعی آدم بالا میره!

می تونی با تمام آدمای دنیا ارتباط داش!

و میشه ازشون چیزای خوبی یاد گرفت!!!!

و اما معایب: وابستگی و اعتیاد میاره!!!

اصلا تو دنیای حقیقی به درد نمی خوره!

بدون اینکه بدونی کم کم طرز فکرت مث افراد اون سایت یا اون فردی که باهاش می چتی میشه!

توی زندگیت کم کم پسرفت میکنی! ( اگه زیاد پاش باشی)

وقتت کم میشه و به کارات نمیرسی!

ترک کردنش واقن سخته!

و اگه یهو به مخت بزنه که باهاشون قرار بذاری خدا میدونه چه بلایی سرت میاد یا نمیاد...

وقتی وارد چت روم میشی همش پیشنهاد دوستی .... رو میدن!

همش حرفای بوووووووووووووووووووووووووووووووق میزنن!!!! ( چشم و گوش آدمو میبازن)

و اگه حرفاشونو که همش توهمیه باور کنی کم کم از زندگی خودت بدت میاد و اعتماد بنفست کم میشه و احساس بدبختی میکنی!

anana

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4
شهر
تهران

به نظرم چت کردنم مثل هر کار دیگه ای جنبه ی +و - داره و+و- بودنشم بیشتر از هر چیز دیگه ای بستگی به خود فرد داره.تو چت روم هم میشه بحث علمی و جامعه شناسی وروانشناسی و.... کرد فقط بستگی به هدفت از چت داره.

بالا