• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشکلات کنکوری‌های ۹۲

pofila

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
شیمی D:
دانشگاه
سنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
پاسخ : مشکلات کنکوری‌های ۹۲

سلام
خب این هس فراموش پنداری وهمه دارن...همه هااااااااااااا ولی الان نه!!!!! نزدیکای عید 8-> نمیدونم شما چرا از الان داری اما خب هیج جیز عجیب قریبی نیس هتا اگه هم یادت رفته باشه شمامی دونی که یه بار اینارو خوندی و بار دوم خوندنش چه قد آسون تر از بار اول خوندنشه و بار شوم خوندنش (در واقع دوره کردنش) چه قد آسون تر از بار دووم و.....
چند نکته رو یادت باشه
1-دوره کردن واسه همین مشکل شماس اما الان وخت دوره کردن نیس الان فقت بخون و یاد بگیرو سعی کن خلاسه نویسی داشته باشی که موقع دوره یه چیزی دست باشه(خلاسه رو دیرترم شروع کرئی اشکال نداره)
2-سعی کن جوری بخونی که کم تر نیاز به برگشت باشه
3-هل تمرینو تست این مشکلتو تا هدخوبی هل می کنه پس تمرین تمرین
4-شما هتمن آدم موفقی هستی (; :) >:D<

sayyed

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد قدوسي قم
شهر
قم
مدال المپیاد
کمی شیمی
دانشگاه
شريف
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از محمد_پ :
ی مشکلی دارم اونم اینه درسو میخونم و آزمونمم خوب میدم ولی 2 هفته ک آزمون میگذره فک میکنم همه ی چیزایی ک تو آزمون قبلم دادم یادم رفته!
مثلا آزمون آخر تیر سال اول و دوم بود تو گزینه 2 بعد شیمی 2 رو دادیم!
بعد الان ک واسه آزمون بعد شیمی 3 رو میخونم بعد مثلا ب فرمولِ no2 یا N2o4 تو فصلِ 2 شیمی 2 ک میرسم فک میکنم یادم رفته ساختار لوییسشو رسم کنم!
چیکا کنم؟
تو بیشتر درسا جز ریاضی و فیزیک و هندسه اینجوری ام!
نگران نباش (; کاملن طبیعیه، این درس ها رو چون قبلن یاد گرفتی (پایه رو میگم!) . قرار نیست با همین مقدار خوندن بری سر جلسه ی کنکور. توی سال هم دوره میشه. و قبل از کنکور کلی فرصت هست برای دوره ی همه ی دروس! پس الان هر آزمونی رو که شرکت می کنی به همون آزمون فکر کن، نه به مطالب قبلی و نه به مطالب بعدی!
موفق باشی ;;)

**NAVID**

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی(Qom Nodet)
شهر
قم
مدال المپیاد
یه سال شیمی خوندم!
دانشگاه
Tehran PolyTechnic
رشته دانشگاه
هوافضا - کامپیوتر

به نقل از Maaat :
شوالیه!! یکی ازمعلم هامون می گف کنکور بیش از سنجش علمی سنجش شخسیتی ا ونمی دونی چه قد درسه این هرف
جو زده نشی اما این هسی که داری خوبه و شیرینه اما بپا شیرینیش زیر دلت نزنه!! فرق منو دوسام تو ماه آخر دقیقن همین بود که اونا فک می کردن هیچی نمی شن و من متمـــئن بودم که همه چی می شم و نتیجه این شد:مد 2 رقمی و به ترین رتبه ی اون دوسام 400
خب اما یه کم هم فک کن! وختی ان قد اوزات خوبه که می گی تراز هداقل 7000 باس باشه چرا نیس؟؟ کنکورکه فقت یاد گرفتن درسا نیس که میگی همه رو بلدم!! تیکه گنده اش اینه که با همینایی که بلدی بتونی تست بزنی امتهان بدی...پس لتف کن آزموناتو بررسی کن ببین چه تیپ سوالاییو جواب ندادی یه شانسی دادی یا قلت دادی و سریع تر اون ترازو بکش بالا شما وزعیتشو داری
خیلی وقته آرمونامو بررسی میکنم . اما خب الان که فکر میکنم میبینم خیلی گیجم که از هر ده تا سوال میانگین سه تا سوتی دارم! زین پس دقیقتر بررسی میکنم . البته اگه بررسی کردن راه رفع گیجی باشه( هســـــــت؟؟؟؟؟؟) به قول یکی من نرم شریف کی بره؟ :D(روحیه کاذب)

کسی راه های دیگه ای واسه رفع گیجی داره؟ الان نیلوفرمیاد میگه اینجا جاش نیست پسرم ! خب اینجا مال مشکلات کنکوری های 92 ه. منم کنکوری 92ام اینم مشکلمه ! :d

Hamid.s

‌Bug
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد1
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

اینکه من الان یک کلمه هم عمومی نمیخونم عب نداره؟ میترسم گاهی :D

nmejris@zan

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهيد هاشمي نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از BUG :

چرا عیب داره . این رو منی بهت میگم که تابستون نتونستم عمومی بخونم . و دقیقا توی کنکورمم از آخر عمومی هام کشیدم پایین !!! :D
البته ، توی تابستون به خصوص باید بیشتر وقت رو روی اختصاصی گذاشت ... اما عمومی رو ول نکنین کلا به هیچ عنوان ... :D
سعی کن شروع کنی و یه سری مباحثی رو بخونی ! به خصوص چون زیاد وقت نیست فعلا تمرکز رو بزار روی مباحثی که زیاد فرار نیستن ...
زبان فارسی و قرابت و آرایه ادبیات
قواعد عربی و زبان
دینی رو هم مفهومی بخون یه دور توی تابستون ! فعلا آیه ها و اینا رو نمیخواد حفظ کنی ! ولی محتوای کلی درس ها رو حداقل باید بدونی !

pofila

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
شیمی D:
دانشگاه
سنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از BUG :
خیلی عیب داره سد در سد عیب داره اشتباه مهزه نکن این کارو بخووون

به نقل از شواليه سبز :
خیلی وقته آرمونامو بررسی میکنم . اما خب الان که فکر میکنم میبینم خیلی گیجم که از هر ده تا سوال میانگین سه تا سوتی دارم! زین پس دقیقتر بررسی میکنم . البته اگه بررسی کردن راه رفع گیجی باشه( هســـــــت؟؟؟؟؟؟) به قول یکی من نرم شریف کی بره؟ :D(روحیه کاذب)

کسی راه های دیگه ای واسه رفع گیجی داره؟ الان نیلوفرمیاد میگه اینجا جاش نیست پسرم ! خب اینجا مال مشکلات کنکوری های 92 ه. منم کنکوری 92ام اینم مشکلمه ! :d
بله هست...یکی از راهاشه اگه جواب نگرفتی بیا این جاراهای دیگه بت بگم...خب هم چنان همون سه تا سوتیوداری؟ جوری بررسی کن دیگه لااقل توماه بعد این سهتا بشه دو تا!!!نشه که به درد نمی خوره!

*ترکیب شد.

negin faqih

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانـگانــِ امـیـنــِ یکـــ
شهر
جَهــانـــ / ٢
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از محمد_پ :
ی مشکلی دارم اونم اینه درسو میخونم و آزمونمم خوب میدم ولی 2 هفته ک آزمون میگذره فک میکنم همه ی چیزایی ک تو آزمون قبلم دادم یادم رفته!
مثلا آزمون آخر تیر سال اول و دوم بود تو گزینه 2 بعد شیمی 2 رو دادیم!
بعد الان ک واسه آزمون بعد شیمی 3 رو میخونم بعد مثلا ب فرمولِ no2 یا N2o4 تو فصلِ 2 شیمی 2 ک میرسم فک میکنم یادم رفته ساختار لوییسشو رسم کنم!
چیکا کنم؟
تو بیشتر درسا جز ریاضی و فیزیک و هندسه اینجوری ام!

اولا که این صرفا یه احساسه! البته خیلی هم از واقعیت دور نیست.... خیلی کارا میشه کرد.... یکیش مرور مرتب و کوتاهه! البته بهت قول میدم که اگه مرتب درس بخونی این حست خودش از بین میره!واسه همه ما اینطوری بوده! بعد عید کم رنگ میشه!مطمئن باش!تازه اولشه برادر (;

alexandre9009

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 1
شهر
زاهدان
دانشگاه
هرجا خدا بخواد
رشته دانشگاه
چه سوال هایی هم تو میپرسی ها

سلام
امسال پیش دانشگاهی ام
یک مشکل خیلی بزرگ دارم
آزمون های آزمایشی کانون شرکت کنم یا گزینه ؟
این سوال خیلی وقته اعصابم رو خراب کرده
پارسال کانون بودم و سوالاش خیلی آسون بود ولی از هرکی پرسیدم گفت کانون . گزینه چطوره ؟

با تجربه ها تجربه هاشون رو بریزن رو دایره ~X(

pofila

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
شیمی D:
دانشگاه
سنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

یه جای دیگه هم گفتم
به نقل از Maaat :
آزمون من قلم می دادم اما اشتباه کردم اگه مدرسه آزمون می گیره کافیه همون +آزمونای جامع قلم و سنجش و گزینه 2 (فقت جامع هاشون) اگرم نمی گیره آزمونای گزینه 2
+آزمونای جامع قلم و سنجش
واقعن فعلن آزمون زیاد دادن لازم نیس
الان متاسفانه هیچ آزمون آزمایشی ای به کنکور نزدیک نیس چون همشون می خان بگن ما خفنیم و هی سوالارو سخت می کنن و هی از کنکور دور می شن
اما سوالای گزینه 2 نکات به تر و بیش تری از بقیه داره و بقیه آزمون جامع ها رم برای جامعه ی آماری بالاش می گم شرکت کن (تو آزمون قیر جامع نیاز به جامعه ی آماری بالا نیس)

Melica_AriAnA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر (نرم افزار)

به نقل از alexandre9009 :
سلام
امسال پیش دانشگاهی ام
یک مشکل خیلی بزرگ دارم
آزمون های آزمایشی کانون شرکت کنم یا گزینه ؟
این سوال خیلی وقته اعصابم رو خراب کرده
پارسال کانون بودم و سوالاش خیلی آسون بود ولی از هرکی پرسیدم گفت کانون . گزینه چطوره ؟

با تجربه ها تجربه هاشون رو بریزن رو دایره ~X(
به نظر من تا قبل از سال کنکور گزینه دو خوبه. بعدش از مهر به بعد کانون. سوالات پیش دانشگاهی کانون چندان آسون نیست. قبلا بود اما داره بهبود پیدا میکنه. نمیشه از جامعه آماری بزرگش هم گذشت. خیلی به سنجش نزدیک بود جامعه آماری بعضی آزموناش. سیستم تراز بندی و کارنامه و نمودار و ایناش هم خوبه به نظرم. مداوم موقعیت خودت رو می سنجی. اینم در نظر بگیر که فاصله زمانی آزمون های کانون خیلی کمتر از گزینه دو و گاجه. مثلا" کانون هفته اول و وسط هفته دوم عید آزمون گرفت و پایه و پیش 1 رو جمع بندی کرد. در حالی که گزینه 2 یه آزمون آخر اسفند گرفت و بعدیش رفت اول اردیبهشت.
من خودم از فاصله کمش راضی بودم چون اشکالامو توی مباحث مختلف خیلی زود میفهمیدم + مباحث روی هم تل انبار نمیشد که برنامه ریزی و دنبال کردنش سخت باشه. همه اینا به خودت هم بستگی داره. مثلا" بعضیا میگن جمعه روز مهمیه و چون آزمون ها زیادی زود به زودن جمعه های مفیدشون رو از دست میدن. اما نظر من اینه که آزمون دادن هم میتونه به همون اندازه مفید باشه. البته بااااااااااز تاکید میکنم موقعیت خودت رو بسنج ببین با چی حال میکنی (;
این اشتباه بزرگ رو هم نکن که تو هیچ آزمونی شرکت نکنی.

negin faqih

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانـگانــِ امـیـنــِ یکـــ
شهر
جَهــانـــ / ٢
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

بچه هایی که عمومی حذف میکنید!
یعنی الان دیگه انقدر اختصاصی دارین میخونید که وقت ندارین؟ :O :| نخیر عزیز من! عمومی نخوندن بهونه دست آدم میده! یه چیز شنیدین! دوستان گفتن منم میگم! اشتباه محضِ! من عمومیا که تابستون خوندم خیلی هم به دردم خورد!

به نقل از MellicA :
به نظر من تا قبل از سال کنکور گزینه دو خوبه. بعدش از مهر به بعد کانون. سوالات پیش دانشگاهی کانون چندان آسون نیست. قبلا بود اما داره بهبود پیدا میکنه. نمیشه از جامعه آماری بزرگش هم گذشت. خیلی به سنجش نزدیک بود جامعه آماری بعضی آزموناش. سیستم تراز بندی و کارنامه و نمودار و ایناش هم خوبه به نظرم. مداوم موقعیت خودت رو می سنجی. اینم در نظر بگیر که فاصله زمانی آزمون های کانون خیلی کمتر از گزینه دو و گاجه. مثلا" کانون هفته اول و وسط هفته دوم عید آزمون گرفت و پایه و پیش 1 رو جمع بندی کرد. در حالی که گزینه 2 یه آزمون آخر اسفند گرفت و بعدیش رفت اول اردیبهشت.
من خودم از فاصله کمش راضی بودم چون اشکالامو توی مباحث مختلف خیلی زود میفهمیدم + مباحث روی هم تل انبار نمیشد که برنامه ریزی و دنبال کردنش سخت باشه. همه اینا به خودت هم بستگی داره. مثلا" بعضیا میگن جمعه روز مهمیه و چون آزمون ها زیادی زود به زودن جمعه های مفیدشون رو از دست میدن. اما نظر من اینه که آزمون دادن هم میتونه به همون اندازه مفید باشه. البته بااااااااااز تاکید میکنم موقعیت خودت رو بسنج ببین با چی حال میکنی (;
این اشتباه بزرگ رو هم نکن که تو هیچ آزمونی شرکت نکنی.

تقریبا میتونم بگم این سوال شروع گند خوردن تو سال کنکور من بود! من رفتم گزینه 2! نرو! اگه رفتین کانون لطفا کانون رو دست کم نگیرید! اصلا اصلا!سال کنکور کانون خوبه! سال سوم حتما گزینه 2

Hamid.s

‌Bug
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد1
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

من گام اولم! میتونم بگم انگار اصلا آزمون نمیدم! از برنامه بدش که بگذریم آزمونای غیرحضوریش واقعا الکیه. یعنی اصن نمیشه تو خونه آدم 4 ساعت آزمون بده که!!
به آزموناش فقط به عنوان نمونه سوال نگاه میکنم, نه آزمون. پشیمونم که گام اولم. برین کانون همتون :D

haniiii

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

در مورد ازمون
من ازمونای قلم چی رو میدادم و خیلی راضی بودم هم از سطح سوالیش و هم زمان بندی و برنامه ریزی
هم جامعه اماریش
دوستم هم زمان با ما گزینه 2 میرفت و خیلی مینازید به رتبه هاش اما وختی اومد رتبش خورد تو پرش

در مورد عمومی و اختصاصی
درسای عمومی رو اصا حذف نکنید.چون نمیشه عمومیا رو پیچوند کلی رتبه و رو ارتقا میدن
بعدشم که بین درسای اختصاصی عمومیا رو بگنجونید.بازدهی رو بالا میبره

در مورد تایم و اینا
از حالا نمیشه4 ساعت نشست تنها ازمون داد
من اصا فکر نمیکردم 4ساعت یه جا بند شم :D اما بعد ازمونام خیلی رله شده بود برام

newthink

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
فیــزیــک

برای ازمون توصیه میکنم به تاپیکی که قبلا براش ایجادشده سربزنین اونجا کامل روش بحث شده
یادتون باشه چه گزینه باشین چه کانون رتبه برترشدن شماتضمینی نیست این تلاش شماست که مشخص میکنه رتبه اتون چندمیشه پس بخاطر رتبه های برترازمونتونو انتخاب نکنبن شرایطتون رو بسنجین ببین کدوم ازمون واسه شما مناسبه
هرکدوم ازاین ازمون ها خصوصیات خاص خودشونو دارن
ودرهردوشرکت کننده های موفق هست..مثلامن میشناسم کسی روکه دوسال گزینه داد والان دورقمی زیرپنجاه(منطقه)شده
به نقل از BUG :
من گام اولم! میتونم بگم انگار اصلا آزمون نمیدم! از برنامه بدش که بگذریم آزمونای غیرحضوریش واقعا الکیه. یعنی اصن نمیشه تو خونه آدم 4 ساعت آزمون بده که!!
به آزموناش فقط به عنوان نمونه سوال نگاه میکنم, نه آزمون. پشیمونم که گام اولم. برین کانون همتون :D
اتفاقا آزمون های غیرحضوری خیلی مفیدهستن..خب باید تمرین کنین بعد عید شماباید حداقل 5 سال کنکورو درخونه ازخودتون ازمون بگیرین..برای همه بارهای اول4ساعت نشستن و ازمون دادن سخته...به مرور زمان عادت میکنین

alexandre9009

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 1
شهر
زاهدان
دانشگاه
هرجا خدا بخواد
رشته دانشگاه

مرسی از همه دوستان که نظراتشان رو اعلام کردن .
با هماهنگی پشتیبانم و تحقیق کانون رو انتخاب کردم
بازم مرسی که تجربیاتتون رو بهم دادین

alexandre9009

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 1
شهر
زاهدان
دانشگاه
هرجا خدا بخواد
رشته دانشگاه

دوستانی که پارسال کانون بودن میشه این اطلاعات رو بدن :
کانون بعد از اینکه پایه رو تو تابستون تمام میکنه آیا تو مدارس هم بازم پایه رو دور میکنه ؟ اگه دور میکنه چجوریه ؟ مثلا درسی مثل هندسه آیا تا عید 2 دور میکنه یا نه . یا مثلا تا ترم اول پایه رو یه دور کامل میکنه یا نه ¿
بنطرتون پایه رو با برنامه خودش پیش برم ( یعنی اگه تا عید یه دور کرد منم باهاش یه دور کنم )؟ یا نه من جلوتر تمام کنم یعنی تا آذر پایه رو جمع کنم و بعد فقط تست بزنم ؟

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
به قول بچه ها راهو باسه بقیه باز گذاشتیم
دانشگاه
شریف(ارشد)-شیراز(کارشناسی)
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

به نقل از alexandre9009 :
دوستانی که پارسال کانون بودن میشه این اطلاعات رو بدن :
کانون بعد از اینکه پایه رو تو تابستون تمام میکنه آیا تو مدارس هم بازم پایه رو دور میکنه ؟ اگه دور میکنه چجوریه ؟ مثلا درسی مثل هندسه آیا تا عید 2 دور میکنه یا نه . یا مثلا تا ترم اول پایه رو یه دور کامل میکنه یا نه ¿
بنطرتون پایه رو با برنامه خودش پیش برم ( یعنی اگه تا عید یه دور کرد منم باهاش یه دور کنم )؟ یا نه من جلوتر تمام کنم یعنی تا آذر پایه رو جمع کنم و بعد فقط تست بزنم ؟
تو تموم موسسات پایه ها تا قبل عید یه بار مرور میشه حتما ! اصن زود تر تموم نکنین هیچ وقت !

alexandre9009

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 1
شهر
زاهدان
دانشگاه
هرجا خدا بخواد
رشته دانشگاه

خوب اگه قبل دی یه دور کنم و بعد دی هم یه دور جمعا میشه دور2 دور تا عید :-??

stevendeljoo

داماد مسعودی
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1391
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
برق

اگه میتونی خب انجام بده!
مساله اینه که خیلیا بلند پروارزی میکنن بعد میبینن 2 3روزشو نخوندن نمیرسن به برنامه شون بقیه شم ول میکنن
یا زود خسته میشن

به هرحال روالی که من دیدم از کنکوریایی که باهاشون برخورد داشتم تموم کردن پایه تا قبل عیده که البته اگه یه کمشم بمونه عب نداره

MePeR

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به برنامه ی کانون اعتماد کن ! :)
عجله هم نکن ، وقت زیاده برای دوره کردن !

بالا