• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

آشنایی با رشته های مهندسی

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم
پاسخ : آشنایی با رشته های مهندسی

نه خب اول دانشگاه جو گیریم میخونیم :D ایشالا :D

( پیشنهاد میکنم این انتخاب رشته که تموم شد و یکم از شلوغی تاپیک ها کم شد یه تاپیک هم باشه توضیحات و توصیه های این مدلی بکنن دوستان دانشجو :D بدونیم تو چه جور جوی قراره بریم و چجوری باید درس خوند و ... :D )

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از محمّد :
کلا تو دانشگاه نمره خیلی بستگی داره به استادت ! خیلی ها به تو فقط الفبا درس میدن و بعد انتظار دارن انشا بنویسی ! نمیشه یک چیز قطعی گفت. باید از بچه های دانشکده مورد نظرت بپرسی اوضاشون چطوریاست .
دقیقا همینه!
ترم اول یه استاد زبان داشتیم بسیار با سواد.نمرات کلاس ما بالاترین نمرات بود بین همه دانشجوهای دانشکده فنی.امتحان هم یه چیز بسیار سختی بود... بعد وقتی نوبت نمره دادن رسید استادای دیگه بسیار عالی نمره دادن استاد ما از 15 نمره داد :| درس 3 واحدی به شدت معدل بچه های رشته ما رو کشید پایین مثلا!
یا ریاضی 1 رو یکی از استادا کیلویی نمره داد تقریبا بعد یکی دیگه از استادا حتی 9.5 رو 10 نکرد.یه پسره بود از معدن میخواست تغییر رشته بده.کافی بود نیم نمره یکی از استادای ریاضی1 بهش بده تا معدلش بالای 17 بشه.نداد بهش :| بنده خدا ترم2 بالای 17 شد ولی چون ترم1 زیر 17 بود نتونسته تغییر رشته بده هنوز :| (نمره خودش هم خیلی بالا بود.حدود 18 بود.بعد واسه کسی که معدنه رشته ش عالیه که تونسته نمره به این عالیی بیاره!من خودم 14.5 شدم ریاضی1 رو!!! :-[ )

کاملا بستگی به استادا داره!
به نقل از پگاه :
نه خب اول دانشگاه جو گیریم میخونیم :D ایشالا :D

( پیشنهاد میکنم این انتخاب رشته که تموم شد و یکم از شلوغی تاپیک ها کم شد یه تاپیک هم باشه توضیحات و توصیه های این مدلی بکنن دوستان دانشجو :D بدونیم تو چه جور جوی قراره بریم و چجوری باید درس خوند و ... :D )
ببین الان اینجوری فکر میکنی...واقعا اینجوری نیست.آدم میره دانشگاه میبینه حسش نیست!یا اصلا حسش هست!ولی بلد نیست چه جوری بخونه!اولش آدم جوگیره فکر میکنه قراره به سوادش نمره بدن!بعد میفهمه نخیر!!!باید روشهای نمره آوردن رو یاد بگیره!چه جوری خوندن چه جوری امتحان دادن چه جوری برگه نوشتن...
من خودم آدم درسخونی بودم واقعا.حتی سال دوم و سوم که سر کلاس نمیرفتم و اینها باز هم درسخون بودم.سر امتحان که میشد میدونستم چه جوری نمره م 20 بشه!!! اما الان تو دانشگاه واقعا اینجوری نیست.هنوز دستم نیومده چه جوریه روش درس خوندن تو دانشگاه!
یکی از TA هامون میگفت ترم 1 و 2 آدم توهم درس خوندن داره!!فکر میکنه داره خیلی میخونه!!!بعدا میفهمه هیچی نمیخونده... دلیلش هم بلد نبودن راه و چاهه!

MePeR

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

آقا من یه نیگا که به دروس پیشنهادی رشته ها میندازم میبینم تو 2 ترم اول خیلی از رشته ها درسای مشترک میخونن ( حداکثر 2 تا درس با هم تفاوت دارن )
بعد الان اینکه خیلی ستمه اینجوری :D
فکر کنم کنار شرط معدل و ریز نمرات ی ِ سری پیش نیازهای ِ دیگه هم باید داشته باشه ، نه؟! :-?

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از مـهـدی :
آقا من یه نیگا که به دروس پیشنهادی رشته ها میندازم میبینم تو 2 ترم اول خیلی از رشته ها درسای مشترک میخونن ( حداکثر 2 تا درس با هم تفاوت دارن )
بعد الان اینکه خیلی ستمه اینجوری :D
فکر کنم کنار شرط معدل و ریز نمرات ی ِ سری پیش نیازهای ِ دیگه هم باید داشته باشه ، نه؟! :-?
نه دیگه فکر نکنم چیز دیگه ای باشه!به من که چیز دیگه ای نگفتن!البته من میخواستم به رشته پایین تر تغییر رشته بدم نه بالاتر!!
شاید یه وقت درصدای آدم تو کنکور هم مهم باشه مثلا :D

حالا چرا اینقدر گیر تغییر رشته این :D یه جور انتخاب کنین مستقل از اینها...اصلا فکر کنین این حالات وجود نداره.یه جوری انتخاب کنین که بهش مطمئن باشین.از اینها در شرایط ناچاری آدم استفاده میکنه!
یکی از بچه های ما با معدل هر 2ترم نزدیک 18 داشت تغییر رشته میداد به برق.از اول هم قصدش همین بود!اما پشیمون شد!به خاطر اینکه به فضای کلاس و بچه ها و اینا عادت کرده دیگه میگفت خیلی سخته برم با یه سری آدم جدید بخوام کنار بیام!

الان یه جور انتخاب کنین که نیاز به این چیزها تا حد امکان نشه...

MePeR

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

آخه نمیشه به خدا :-<
من الان بین ِ عمران و مکانیک نمیتونم یکیش رو انتخاب کنم واقعا
من عمران رو به شدت میپرستم :D
ولی مکانیک رو هم دوس میدارم
بعد اینکه اگه برم مکانیک و خوشم نیاد طبیعتا راحت تره که تغیر رشته بدم و برم عمران ولی برعکسش سخت تره

ولی باز اینی هم که میگی هست :

به نقل از مهســـــــــــــا :
به خاطر اینکه به فضای کلاس و بچه ها و اینا عادت کرده دیگه میگفت خیلی سخته برم با یه سری آدم جدید بخوام کنار بیام!
:-<

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از مـهـدی :
آخه نمیشه به خدا :-<
من الان بین ِ عمران و مکانیک نمیتونم یکیش رو انتخاب کنم واقعا
من عمران رو به شدت میپرستم :D
ولی مکانیک رو هم دوس میدارم
بعد اینکه اگه برم مکانیک و خوشم نیاد طبیعتا راحت تره که تغیر رشته بدم و برم عمران ولی برعکسش سخت تره

ولی باز اینی هم که میگی هست :
:-<
خب هنوز فرصت هست :) برای فکر و مشورت...
فقط یه سوالی!شما که عمران شریف میارین.مکانیکشم میارین؟!

MePeR

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

مهلت ِ انتخاب رشته هم مثل بقیه مهلت های ِ سازمان سنجش تمدید میشه آیا ؟! :-?
به نقل از مهســـــــــــــا :
فقط یه سوالی!شما که عمران شریف میارین.مکانیکشم میارین؟!
کم نیست احتمالش :D
تا 3 سال پیش رتبه ها و قبولی هارو بررسی کردم !

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از مـهـدی :
مهلت ِ انتخاب رشته هم مثل بقیه مهلت های ِ سازمان سنجش تمدید میشه آیا ؟! :-?کم نیست احتمالش :D
تا 3 سال پیش رتبه ها و قبولی هارو بررسی کردم !
ایول :-" تشویق :-"

پارسال تمدید نشد.

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم

حتی اگه تمدید بشه هم به نظر من بهتره واینسید تا اون موقع وضعیت اینترنت و اینکه سایت بالا بیاد و اینا اصلا قابل پیش بینی نیست :D

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

به نظرم، آدم بعد از وارد شدن به یه رشته و عمیق درک کردنش، میتونه بهش علاقمند بشه

شخصا کنکوری نیستم، اما هم به برق، هم به مکانیک، هم به هوافضا، هم به فیزیک، هم به هر چیزی فکرشو کنید علاقمندم!!!

( کلاً آدم نیستم :D )

کلا خواستم بگم اگر خیلی حساسیت نشون بدید بعدا که یکیشو قبول شدید، میرید، از یه استاد خوشتون نمیاد، از درس زده میشین کلاً ؛ در حالی که اگر اون یکی رشته رو هم میرفتین، بازم زده می شدین، چون مشکلات برای هر کس و هر رشته ای هست. بزنید خدا بزرگه

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
به قول بچه ها راهو باسه بقیه باز گذاشتیم
دانشگاه
شریف(ارشد)-شیراز(کارشناسی)
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

اقا به هوای مکانیک نرین هوا فضا !! به هوای هوا فضا میشه رفت میکانیک ولی بر عکس نه !!
از دانشجوهای ارشد هوا فضا شریف پرسیدم گفتن تو این 5 سال که ما این جا بودیم تا حالا هیچ کی نتونسته از هوا فضا بره مکانیک و نخواهد توانست هم ! :-"

behzad93

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی گنبد کاووس
شهر
گنبدکاووس
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی سال 88، المپیاد شیمی و فیزیک سال 89
دانشگاه
علم و صنعت - شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از ali 73 :
اقا به هوای مکانیک نرین هوا فضا !! به هوای هوا فضا میشه رفت میکانیک ولی بر عکس نه !!
از دانشجوهای ارشد هوا فضا شریف پرسیدم گفتن تو این 5 سال که ما این جا بودیم تا حالا هیچ کی نتونسته از هوا فضا بره مکانیک و نخواهد توانست هم ! :-"
مرسی علی! :)
به هیچ وجه این اشتباهو نکنینا!!!!
من خودم سال قبل بین مکانیک و هوافضا دودل شدم،ولی مکانیک علم و صنعتو به هوافضای شریف ترجیح دادم.
تو این مورد به هیچ وجه به دانشگاه اهمیت ندین!!اینو بدیونین که اگه فکر میکنین که شناخت خوبی از این دورشته ندارین بهتره که مکانیک رو ترجیح بدین.

sampad20

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
semnan
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از ali 73 :
به نقل از بهزاد 93 :
مرسی علی! :)
به هیچ وجه این اشتباهو نکنینا!!!!
من خودم سال قبل بین مکانیک و هوافضا دودل شدم،ولی مکانیک علم و صنعتو به هوافضای شریف ترجیح دادم.
تو این مورد به هیچ وجه به دانشگاه اهمیت ندین!!اینو بدیونین که اگه فکر میکنین که شناخت خوبی از این دورشته ندارین بهتره که مکانیک رو ترجیح بدین.
از راهنمایی هر دوتا تون ممنون :)

saeide

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرج (گویا 3)
شهر
کرج
دانشگاه
تهران-شهید بهشتی
رشته دانشگاه
فیزیک-کارشناسی ارشد گرانش

اگه دوست دارید تو دانشگاه نمره بیارین،برید بشینید ردیف اول خودتونو بکنید تو چشم استاد!جواب میده ها!مخصوصا برای استادایی که آخر ترم ورقه تون وصحیح نمیکنن!
ترم اول ورقه های ریاضی ما صحیح نشداصن،استاد از روی جایی که تو کلاس میشستی نمره میداد!من در حد 20 ورقه م رو پر کرده بودم،ولی خب چون اکیپ ما اراذل و اوباش ورودی هستن :D و همیشه ته کلاس بودیم نمرات درخشانی داد من شدم 14 :( کسی که نصف من بارش نبود 17!از خواهران و برادران ردیف اول نشین 19 و 20 هم داشتیم!!!
ترم دو من فقط درس خوندم،نمرات دروس اصلی م از اون خواهران و برادران مذکور 2 نمره بالاتر شد!به سواد نمره دادن ما تاپ شدیم :D به آدمیت سر کلاس نمره میدادن من تا مرز افتادن میرفتم L-:
بعد زبان!کسی که حتی نمیتونست به انگلیسی بگه چی میخونه!شد 20!من به خاطر سه جلسه غیبتم ازم سه نمره کم شد!
حتی نمره کلاسای حل تمرین!ما یه جماعتی بودیم که از 14 نمره امتحان فیزیک1 شده بودیم 12!TA به من داد 4 از 6 شدم 16!به یکی دیگه از 6 داد 7 شد 19!به یکی دیگه داد 2 شد 14!به یکی که 7 شده بود امتحانشو داد 7 شد شد 14!حالا ملاک های کلاس حل تمرین چی بود؟!کنفرانس علمی(دوستان مطالب ویکی پدیا رو از حفظ لکچر دادن!!!)،حضور سر کلاس!که من کلا اینا رو نداشتم :D ؛TAهای خوب فقط نمره رو به تمرین اختصاص میدن ،که ترم دو این اتفاق افتاد من فول شدم همه حل تمرین هام رو :D(البته حضور هم مهمه)
همه ی استادا به سواد نمره نمیدن!بهتره واقعا در کنار اینکه درس میخونید راه های زیر آبی رفتن رو هم یاد بگیرید :D

Nimamazroob

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی تهران
شهر
تهران
دانشگاه
Karlsruhe Institut für Technologie
رشته دانشگاه
Geodäsie und Geoinformatik

بچه ها درباره ی تفاوت رشته ی نقشه برداری با عمران عمران سوال داشتن ... خوبه یه توضیح کاملی بدم ...
×به طور کلی نقشه برداری علم تهیه و پیاده کردن نقشه است . داوطلبان ورود به این رشته باید در ریاضیات (هندسه، مثلثات) و فیزیک دوره دبیرستان قوی باشند و علاقه‌مندی و آمادگی جسمی لازم برای کارهای صحرایی وعمرانی را داشته باشن

×رشته و آیندش طوریه که هر نوع توقعی رو ارضا می کنه . مثلا بر خلاف رشته ی عمران عمران ، نقشه برداری ریاضیات مهندسی داره.... نمونه های دروسش و کارهایی که میشه کرد در ادامه اومده :

ریاضیات مهندسی
هندسه دیفرانسیل
تئوری خطاها
سرشکنی
دستگاه های الکترونیک فاصله یاب

زمین شناسی مهندسی
استاتیک و مقاومت مصالح
تکنولوژی مصالح ساختمان
راهسازی

کارتوگرافی
نقشه برداری
فتوگرامتری
سنجش از دور
ژئودزی
نجوم ژئودزی
جی پی اس - ژئودزی ماهواره ای
ژئودزی فیزیکی

کاداستر
هیدروگرافی

برنامه نویسی
عکاسی و چاپ
مکانیک خاک
اصول مدیریت
متره و برآورد پروژه
آمایش سرزمین
مبانی برنامه ریزی شهری
اقتصاد مهندسی
اقیانوس شناسی
فیزیک نور

×امکان ادامه تحصیل در این رشته تا حد دکتری در ایران موجود است. رشته های GIS ، سنجش از دور ( که اخیرا با گسترش کارهای فضایی ایران بیشتر کاربردی شده ) ، ژئودزی و فتوگرامتری از رشته های ارشد برای نقشه بردار ها است .

×رشته ی نقشه برداری نظام مهندسی هم داره و فارغ التحصیلا این رشته دارای مهر نظام مهندسی هستند.

× دانش‌آموختگان رشته نقشه‌برداری در هر مقطعی اعم از دیپلم به بالا به سرعت جذب بازار کار می‌شوند. به دلیل اهمیت این رشته در کارهای عمرانی و محاسبات سنگین ریاضی و تئوری خطاها کسب مدرک در این رشته کار آسانی نیست. از این رو دانشجویان این رشته حتی در هنگام تحصیل نیز با پیشنهادات کار فراوانی روبرو می‌شوند.

سازمان نقشه برداری ، شرکت های مهندسی مشاور ، سازمان نظام مهندسی ، شرکت های عمرانی ، قوه ی قضاییه ، سازمان ثبت املاک ، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، وزارت راه و ترابری، وزارت نفت، سازمان آب، سازمان بنادر و کشتیرانی، سازمان جغرافیایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و سپاه و بخش خصوصی از جمله محل‌های جذب فارغ‌التحصیلان این رشته‌است.

×نمونه هایی از کارای روزمره ی این رشته به جز تهیه و یا پیاده کردن نقشه ، مثلا ایناست :
کنترل کارهای اجرایی و تعیین میزان نشست ساختمانهادر عملیات ساختمانی
مونتاژ واحدهای تولیدی و صنعتی
طرحهای مربوط به تسطیح اراضی در شهرسازی و کشاورزی
کنترل دایمی انحراف سدها از نظر فشار آب در تاسیسات آبی
انتقال نقاط و امتدادها در معادن و راههای زیرزمینی
بررسی تغییرات پوسته زمین در زمین شناسی وژئو فیزیک
تعیین میزان عمق آب و تهیه نقشه های دریانوردی در کشتیرانی و بندر سازی
تهیه نقشه ابنیه و آثار تاریخی در باستان شناسی
تهیه نقشه های مسطحاتی
تهیه نقشه های تو پوگرافیکی
نقشه برداری ساختمانی، بحث و بررسی درباره نحوه پیاده کردن محور ساختمانها و تاسیسات وابسته به آنها و نیز کنترل عملیات ساختمان
نقشه برداری دریاها، بررسی وضعیت کف دریاها و اقیانوسها و تعیین عمق آب در قسمتهای مختلف
نقشه برداری ثبت املاکی، تعیین حدود زمین های شهری و تعیین مساحت
نقشه برداری مسیر، طرح و پیاده کردن مسیرهای راه – راه آهن – خطوط انتقال نیرو
نقشه برداری معدنی (زیرزمینی)،نقشه برداری در تونلها –معادن و تاسیسات زیر زمینی
فتوگرامتری،تهیهٔ نقشه با عکس برداری زمینی، هوایی یا ماهواره‌ای
یکی از زیر شاخه های این رشته که طرفدار و پول خوبی هم داره ، رشته ی جی آی اس هست که به نوعی مربوط به برنامه نویسی و کار با دیتابیس ها و دیتا سنترهاست.
× سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS): در این سیستم همه اطلاعات به صورت مکان مرجع دسته بندی می‌شوند و کاربردهای فراوانی دارد از جمله ذخیره، بازیابی، به هنگام سازی و پردازش داده‌های مکانی به منظور اتخاذ یا پشتیبانی یک تصمیم برای حل یک مسئله به بهترین روش و کمترین هزینه را ممکن می‌سازد.
سنجش از دور (RS)، جمع‌آوری اطلاعات از عوارض سطح زمین، بدون تماس فیزیکی بیشترین اتکای آن به تصاویر ماهواره‌ای است

× یه نکته ی دیگه که جا موند اینه که این رشته با اینکه کار عمرانی انجام میده ولی با عمران عمران کاملا تفاوت داره و رشته ای به نام مهندسی علوم زمین یا ژئوماتیک بیشتر برازندشه... کارهای عمرانی این رسته هم معمولا کارهای کلانی مثل سد ، نیروگاه ، خطوط انتقال نیرو و آب و نفت ، راهسازی ، شهرک سازی ، برج سازی و ... است و کارهای ساختمان های کوچیک رو معمولا خود عمران عمران ها یا معماری ها انجام میدن ، اما برای ساختمان های بالای 4 طبقه ناظر نقشه برداری هم لازم است. پس نتیجه میگیریم کارهای نقشه برداری خیلی صحرایی تره نسبت به کارهای شهریه عمران عمران

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

پس نتیجه میگیریم کارهای نقشه برداری خیلی صحرایی تره نسبت به کارهای شهریه عمران عمران
با تشکر از توضیحات خوبتون.یه سوال که برام مطرح شد اینه که از نظر شغلی برای دخترها عمران عمران مناسب تره از نقشه برداری؟با توجه به اینکه گفتین صحرایی تره نقشه برداری...

profali

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
بابل
شهر
تبریز
مدال المپیاد
شیمی :دی
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از سَعیده :
اگه دوست دارید تو دانشگاه نمره بیارین،برید بشینید ردیف اول خودتونو بکنید تو چشم استاد!جواب میده ها!مخصوصا برای استادایی که آخر ترم ورقه تون وصحیح نمیکنن!
ترم اول ورقه های ریاضی ما صحیح نشداصن،استاد از روی جایی که تو کلاس میشستی نمره میداد!من در حد 20 ورقه م رو پر کرده بودم،ولی خب چون اکیپ ما اراذل و اوباش ورودی هستن :D و همیشه ته کلاس بودیم نمرات درخشانی داد من شدم 14 :( کسی که نصف من بارش نبود 17!از خواهران و برادران ردیف اول نشین 19 و 20 هم داشتیم!!!
ترم دو من فقط درس خوندم،نمرات دروس اصلی م از اون خواهران و برادران مذکور 2 نمره بالاتر شد!به سواد نمره دادن ما تاپ شدیم :D به آدمیت سر کلاس نمره میدادن من تا مرز افتادن میرفتم L-:
بعد زبان!کسی که حتی نمیتونست به انگلیسی بگه چی میخونه!شد 20!من به خاطر سه جلسه غیبتم ازم سه نمره کم شد!
حتی نمره کلاسای حل تمرین!ما یه جماعتی بودیم که از 14 نمره امتحان فیزیک1 شده بودیم 12!TA به من داد 4 از 6 شدم 16!به یکی دیگه از 6 داد 7 شد 19!به یکی دیگه داد 2 شد 14!به یکی که 7 شده بود امتحانشو داد 7 شد شد 14!حالا ملاک های کلاس حل تمرین چی بود؟!کنفرانس علمی(دوستان مطالب ویکی پدیا رو از حفظ لکچر دادن!!!)،حضور سر کلاس!که من کلا اینا رو نداشتم :D ؛TAهای خوب فقط نمره رو به تمرین اختصاص میدن ،که ترم دو این اتفاق افتاد من فول شدم همه حل تمرین هام رو :D(البته حضور هم مهمه)
همه ی استادا به سواد نمره نمیدن!بهتره واقعا در کنار اینکه درس میخونید راه های زیر آبی رفتن رو هم یاد بگیرید :D

به یقین تجربه دارم اینا رو . اما کلا اعتراف ها از شیرینی اعمالی که انجام میدیم کم نمیکنه :D

potterist

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان بجنورد
شهر
بجنورد

برای انتخاب نرم افزار اونم تو یه دانشگاه خوب باید رتبه ات چند باشه؟ :-??

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از potterist :
برای انتخاب نرم افزار اونم تو یه دانشگاه خوب باید رتبه ات چند باشه؟ :-??
من از منطقه 1 رو دقیقا اطلاع دارم.ولی منطقه 2 رو طبق یادگار ماندگار کانون میتونم بگم که سال 90 با رتبه 151 بومی و 108 غیر بومی هم موفق شدن نرم افزار شریف قبول شن.
کامپیوتر تهران (که امسال به خاطر جداکردن نرم و سخت رتبه هاش متفاوت میشه احتمالا با پارسال) رو از منطقه 2 بومی با رتبه 390 و غیر بومی با رتبه 420 قبول شدن.(420 رو میدونم آخرین نفر بود)
نرم افزار امیرکبیر هم با رتبه 1025 بومی منطقه2 و رتبه 699 غیر بومی منطقه2 قبول شدن.

ALt3rnA

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کرمانشاه
مدال المپیاد
ریاضی خوندم 2 سال . هیچ کدوم ثبت نام هم نکردم حتی .

کامپیوتر تهران (که امسال به خاطر جداکردن نرم و سخت رتبه هاش متفاوت میشه احتمالا با پارسال) رو از منطقه 2 بومی با رتبه 390 و غیر بومی با رتبه 420 قبول شدن.(420 رو میدونم آخرین نفر بود)
نرم افزار امیرکبیر هم با رتبه 1025 بومی منطقه2 و رتبه 699 غیر بومی منطقه2 قبول شدن.
یعنی چی ؟
برای تهران اگه کسی بومی باشه بومی تهرانه دیگه ! بومی تهران هم یعنی منطقه 1 !
دیگه منطقه 2 همه میشن غیر بومی ! بومی نداره که :-?

بالا