• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مباحثه ی گروهی ؛ ساعت 10 ، آغاز مباحثه ی جدید!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : مباحثه ی گروهی ؛ ساعت 10 ، آغاز مباحثه ی جدید!

خب فکر کنم ساعت 10 رو 40 دقیقه گذشته! بهتر نیست گروه ها شروع کنن! :-"

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

یحتمل بحث هدف بود در ذهن اندیشه وران که روند سوی هدف یا شوند دسته ای از راه وران.
اگر این بحث باشد آغاز کار، نخست آن است دهیم استدلال.
که اگر موضوع شود تبیان و بیان ما توانیم راه بریم بحث را چون راه وران.

سلام.
دوستان عزیز، من اول باید دقیق بدونم مفهوم اصلی مسیر در ذهن شما چی رو تداعی میکنه؟ آیا جز این نیست که هدف مسیر رو میسازه؟ و مسیر راه رسیدن به هدف؟

stevendeljoo

داماد مسعودی
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1391
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
برق

"آقا داخل پرانتز بگم کوروش از دریافت پ.خ منع شده ما چجوری هماهنگ کنیم؟"

no one:اینارو تو پ.خ بدید! اگه میلشو دارید اونجوری برخورد کنین اگه نه بگید ببینم گی کار کنم!

@no one:هیچی صب میکنیم تا بیاد :D

یه مساله ی دیگه:
ناظر داریم که بحثو کنترل کنه یا اگه کسی خلاف قائده رفتار کرد بهش گوشزد کنه؟

به نظرم میاد کاری که گروه دیگه شروع کرده غیر قانونیه چون اومده بحثو از جایی شروع کرده که از ما گاف بگیره درحالی که تو مناظرات مرسومه که ایجاد چالشس و شروع بحث با ناظره

بهتر نبود ایشون نقطه نظر خودشونو بیان میکردن تا اینکه دنبال این باشن که ما چی فک میکنیم؟

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

در مورد قوانین! اینجور که نیرمان شروع کرد هیچ مشکلی نداره و واسه خودش کار جالبیه! من در مورد نقص قوانین خودم دخالت میکنم!

مهسا.ق

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز کامپیوتر ۱۳۹۳
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
نرم افزار

خوب بابت تاخیر معذرت می خوام! نتم مشکل داره!:D
مسیر چیه؟ در واقع مسیر تشکیل شده از یه سری هدف های کوتاه مدته.
خوبی مسیر چیه؟
1- بی نهایته ینی هیچ وقت هدفت تموم نمی شه و هر دفعه هدفی داری که خیلی هم ازت دور نیس و برای رسیدن به اون هدف امکان تلاش کردن رو داری!
2- راه خیلی سخ نیس ینی این که من اگه تو زندگیم هدف خیلی دوری رو انتخاب کنن شاید اولش برا هدفم خیلی تلاش کنم ولی بعد از یه مدت ممکنمه هدف رو از خودم خیلی دور ببینم و به جایی برسم که دیگه نتونم و انگیزه ی این رو نداشته باشم که برا هدفم تلاش کنم خوب حالا چی می شه بی انگیزگی تو زندگی...
حالا خوبی مسیر اینه که کلی هدف های کوچیک و با الویت پیش روت داری هیچ وقت تموم نمی شه و همیشه هدفی که داری رو می تونی بش برسی و خیلی دور نیس...
نه آقای نریمان یک هدف جز خیلی کوچیکی از مسیر هست و حالا اگه به نظرتون ما برای هدف زندگی می کنیم نه مسیر؟
منم مشتاقم که توجیحاتتونو بشنوم :D

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

دقت کنید! شما خودتون چیزی رو که من میخوام بگم فرمودید!

به نقل از مهسا.ق :
حالا خوبی مسیر اینه که کلی هدف های کوچیک و با الویت پیش روت داری هیچ وقت تموم نمی شه و همیشه هدفی که داری رو می تونی بش برسی و خیلی دور نیس...
نه آقای نریمان یک هدف جز خیلی کوچیکی از مسیر هست و حالا اگه به نظرتون ما برای هدف زندگی می کنیم نه مسیر؟

هدف ، چه کوچیک و چه بزرگ باعث میشه از مسیر استفاده بشه! تا هدف مشخص نشه مسیر هم مشخص نمیشه. برای رسیدن به یه هدف خاصه که مسیر خاص هم بوجود میاد.

بر اساس قانون قیاس منطق:

مسیر راه رسیدن به هدف است
هدف سازنده ی راه است
پس هدف سازنده ی مسیر است.

بر این اساس هدف بر مسیر برتری دارد.

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

عالی ! خوب پیش میرید!

فقط یه چیزی رو بگم! سعی کنید از منطق های خودتون استفاده کنید! یعنی نرید سراغ مکاتیب و یا فلسفه ها! خودتونن با منطق فکری خودتون پیش برید

ممنون از شرکت

مهسا.ق

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز کامپیوتر ۱۳۹۳
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نقل از Nirman_historic :
دقت کنید! شما خودتون چیزی رو که من میخوام بگم فرمودید!

هدف ، چه کوچیک و چه بزرگ باعث میشه از مسیر استفاده بشه! تا هدف مشخص نشه مسیر هم مشخص نمیشه. برای رسیدن به یه هدف خاصه که مسیر خاص هم بوجود میاد.

بر اساس قانون قیاس منطق:

مسیر راه رسیدن به هدف است
هدف سازنده ی راه است
پس هدف سازنده ی مسیر است.

خوب من واقعا با این منطقی که ازش استفاده کردی مشکل دارم
مسیر خیلی کلی تر از هدفه
بعدشم شما از دلیل هایی که برای برتری مسیر آوردم هیچ کدوم رو نه قبول کردید نه رد کردید
به مفهوم واقعی پیچوندینش :-"
مهم اینه من تو زندگیم میام یه هدفی انتخاب می کنم یا یه مسیری رو!

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

شما تا وقتی هدفت رو انتخاب نکنی نمیدونی از کدوم مسیر باید بری! مثل اینه که هدف ات میدون آزادی باشه ولی از مسیر تهرانپارس بری! :rolleyes:
هدف مسیر رو میسازه! مسیر که هدف رو نمیسازه! مثلا شما داری میگی من میرم خیابون ولیعصر حالا اگه شد هدفم رو وسط راه میذارم میدون ونک! :))

koorosh.m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
امیر کبیر (پلی تکنیک)

پرتقال درونش هسته دارد
هسته دورش پرتقال دارد
پس پرتقال گنده تر از هسته است.
بر این اساس کیسه های هوا در خودرو های ساخت داخل امنیت خوبی را برقرار نمی کند.

حالا جدا از این مثال عجیب غریب این دوستمون که توش من مشکلی نمی بینم یه سری هم بریم ونک و بعد بریم ولی عصر، به نظرم بحث مناسب نیست. برتری هدف یا مسیر، یه خرده مفهوم برتری اینجا گنگه خوب.
حس می کنم این دو مفهوم اصلا از یک جنس نیستن که بخوایم دربارشون بحث کنیم، اما خوب حرفایی که نیرمان زد کمکمون کرد که بفهمیم مسیر موضوع جالب تریه و من رای به مسیر می دم.

نهایتا اینکه عبارت "برتری" که انتخاب شد به نظرم بیخوده و اینجا به درد ما نمی خوره، اما مثلا اگه بگیم کودوم جالب تر و لذت بخش تره، خوب جواب مسیره. برای هدف خیلی زور بزنیم همینایی رو که نیرمان گفت می تونیم ردیف کنیم. که هدف مسیرو می سازه. ولی هیچ چیزی برای بهتر و باحال تر کردن هدف نداریم. هدف بازنده است.

Mahgol

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مدرسه قرآنی علامه محمد تقی آملی(!)
شهر
آمل
مدال المپیاد
در زمان کودک سالی زیست
دانشگاه
مازومس(مازندران یونیورسیتی
رشته دانشگاه
پزشكى

عفت كلام داشته باشين خو!بچه اينجا نشسته!!! :D
ببينيد شما براي چي اصلا بوجود اومدين؟مگه قرار نيست هر انساني كه مياد روي زمين يه كاريو انجام بده كه براي اون آفريده شده؟ما به اون مي گيم هدف!كه اونقدر مهم و مقدسه كه فلسفه ي آفرينش ما با اون شكل مي گيره!
اينكه از مسير لذت ببريم يا نبريم مهم نيست!مهم اينكه در پايان اين هدفه كه از ما خواسته مي شه و وظيفه ي ماست كه به اونچه براش آفريده شديم برسيم!
مثال قابل لمسش كنكور!الان هركي زنگ مي زنه خونه ي ما مي گه رتبت چند شد!ديگه كسي نمياد بگه مه گل جون با يه سال كنكورت حال كردي؟تراز قلم چيت چند بود؟چرا رتبه ي كنكورت ٢ برابر آخرين سنجش و قلم چيت بود؟و... همه فقط به اون نتيجه ي نهايي نگاه مي كنن!
زندگي هم همينه!اون چيزي كه مهمه هدف ماست و اينكه در نهايت به اون رسيديم يا نه!مسير بايد در جهتي طي بشه كه در نهايت مارو به هدفمون برسونه...

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

تذکر! لطفا دوست باشید! بنده ویرایش می کنم! پست کوروش رو!

stevendeljoo

داماد مسعودی
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1391
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
برق

خب ما میخوایم زندگی کنیم دیگه؟
منطق فعلا میگه آواز دهل شنیدن از دور خوش است
اگه شما میخواستی به جای یه سال مثلا 70سال واسه کنکور بخونی میتونستی مختل کنی کل احساساتی که درطول این 70سال بهت دست میده رو به بهانه ی روز اعلام نتایج
یه کم خودمونی تر:
به نظر شما الان چرا دین تو عقاید مردم کم رنگ شده؟
چون آخرت دوره و اگه بخوایم با خودمون رو راست باشیم کار خاصی هم براش انجام نمیدیم
اگه نماز میخونیم از رو عادته
اگه روزه میگیریم به خاطر ترس از نگرفتنشه
(به غلضت اعتقادات کسی برنخوره دارم نظر خودمو میگم)

خب این همه صغری کبری چیدم که بگم :
هدف وقتی واقعا مسیرو تحت تاثیر میذاره که خیلی تو ذهن آدم جا باز کرده باشه وگرنه آدم با خوشی های مسیر میگذرونه تا یه دفه میبینه که رسیده حالا یا به هدف یا به جای دیگه
که خب الان من تعداد زیادی رو نمیشناسم که اینقد معتقد به هدفشون باشن

فرض کنین دارین میرین شمال....
اگه بدونین دریا توفانیه یا اصن خبر نداشته باشین ک چ وضعی داره بازم پاتونو رو پدال گاز فشار میدین یا میگین بذار ماکه نمیدونیم چه خبره اقلا یه ساعت تو جنگل بشینیم

امام علی یه سخنی به این مضمون داره عین لفظش یادم نیست:
بهترین تفریح کار است
توجه کنین:کار نه حقوق

وقتی دارین یه بازیه کامپیوتری انجام میدین دوس دارین آخرشوببینین یا لذت ببرین؟

یه سوال از جناب هیچکس:اجازه دارم از شعر و حدیث و آیه استفاده کنم واسه مستدل کردن حرفم؟مثلا میتونم به یه سری از منطق های جبرگرایی و اینا وارد شم؟ :D

s`dni

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سمنان

اقای مسعودی ببینید مثلا داریم همون شمالی که گفتین رو به قصد مثلا یه ماموریت کاری یا چ میدونم دانشگاه و....میری (دقت کنید اینجا هدف خوش گذرندن نیست !!!) حالا شما باید تلاش کنید از مسیری برید که بتونین به اون شمال سر موقع برسید ....حالا اصن فرقی نمیکنی که شما چه مسیری رو انتخاب میکنید مهم اینه که شما سر کلاست /همایش /...برسی!
حالا اگه هدفمون یه چیز دیگه باشه مثلا برای تفریح و خوش گذروندن درایم میریم شمال .....حالا مسیری رو انتخاب میکنیم که توش جنگل هم باشه ...کوه هم باشه ...ابشار باشه ....
به هر صورت این هدفمون بود که تعیین کرد باید از کدوم مسیر بریم نه اینکه مسیر هدفمون رو تعیین کنه !

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

حدیث؟ نخیر ما داریم بر اساس قوانین تفکر بحث میکنیم نه بر اساس یک سری گفته های گذشته. من خواستم بر اساس قوانین منطق افلاطون وارد بشم که گفتن نمیشه وگرنه سر پست دوم مباحثه رو باخته بودید.

×داماد مسعودی: اگه قراره بر اساس مباحث دین و حدیث و غیره پیش برید حقیقتا در زمینه منطق هیچ آگاهی ندارید.پس لطفا نگید امام علی فرمودن فلان و اینا.
به نقل از کوروش :
پرتقال درونش هسته دارد
هسته دورش پرتقال دارد
پس پرتقال گنده تر از هسته است.
من واقعا در عجبم که این استدلال رو از کجا آوردید. لطفا حد وسط رو مشخص کنید تو حجت ! (البته اگه بلد نیستید خودم مشخصش میکنم ) ;;)
حالا که دارم بیشتر دقت میکنم میبینم استدلال شما حد وسط نداره پس منسوخ اعلام میشه و دارید سفسطه می کنید. (:|

مهسا.ق

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز کامپیوتر ۱۳۹۳
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نقل از Shek8fe :
× پست پشت سرهم نداشته باشید. یعنی دو تا پست از یه گروه پشت هم نباشه ! وایسید یکیش جواب داده بشه بعد ، بعدی! در اون حد هماهنگ باشید که حرفاتون ُ توی یه پست بگید.
خوب اول یه چیزی فک کنم 2 نفر از یه گروهی نباس پشت هم پست بدن ها!

خوب دوستان یه چیزایی گفتن که برا من هم جالبه ازش استفاده کنم!
کنکور رو مثال زدن که کسی نمی یاد بپرسه این یه سال کنکور چه طور بود خوش گذشت ییا نه همه میان نتیجه اش رو می پرسن
خوب این جرف کاملا درسته و حرف من هم هست.
موضوع اینه که حتی اگه بخوایم برا زندگیمون هدف بذاریم، مطمئنا هدف زندگی شما کنکور نیست. بلکه کنکور یه هدف کوتاه مدت از مسیریه که قراره تو زندگیتون طی کنید. حالا موضوع اینه وقتی برا رسیدن به این هدف کوتاه مدت تلاش می کنی شاید توی راه لذتی نداشته باشه و یا اون قدر اهمیتی نداشته باشه موضوع اینه که تو اگه راهت رو تو کنکور درس بری و تو نکور موفق شی چه لذتی می بری، چه قدر راضی هستی این همون لذت مسیریه که داریم ازش جرف می زنیم
حتی مثالش توی مسیر اینه که ما برای رسیدن به یه سری هدف های کوتاه مدت مثلا رسیدن به یه نقطه ی خاصی که های خیلی خوبی داره یا منظره ی قشنگی داره لذت می برم ممکنه اون هدف کوتاه مدت که رسیدن به جای خوبیه از مسیر ممکنه اون جا توقف هم نکنم ولی همون گذشتن از همون مسیر هم لذتیه که ما دنبالشیم لذتی که مسیر داره
امیدوارم متوجه شده باشید
دوستان آقا جواب جرفی که من اول زدم رو بگید 2 تا از دلایل برتری مسیر به هدف
به خدا این دفه حواب ندید خودمو خفه می کنم ها! :-"
به نقل از مهسا.ق :
خوبی مسیر چیه؟
1- بی نهایته ینی هیچ وقت هدفت تموم نمی شه و هر دفعه هدفی داری که خیلی هم ازت دور نیس و برای رسیدن به اون هدف امکان تلاش کردن رو داری!
2- راه خیلی سخ نیس ینی این که من اگه تو زندگیم هدف خیلی دوری رو انتخاب کنن شاید اولش برا هدفم خیلی تلاش کنم ولی بعد از یه مدت ممکنمه هدف رو از خودم خیلی دور ببینم و به جایی برسم که دیگه نتونم و انگیزه ی این رو نداشته باشم که برا هدفم تلاش کنم خوب حالا چی می شه بی انگیزگی تو زندگی...

s`dni

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سمنان

مهسا به پست اول نگاه کن، پست اول نریمان رو میگم ! به سوالات جواب رو داده !ببین تو داری هدف رو از مسیر میدونی .....ولی ما داریم دقیقا درمورد همین هدف یا مسیر بحث میکنیم !!!
ببین هدف رو تو داری یه چیز خییییلی دور تعریف میکنی ولی ما چنین تعریفی از هدف نداریم ...حتی خودت هم داری میگی برای ادامه ی مسیر هدف لازمه تا هدفی در کار نباشه مسیر که اصلن تعریف نمیشه !
-------------------------------
مهسا جان :سپیده هستم ! (;

مهسا.ق

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز کامپیوتر ۱۳۹۳
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
نرم افزار

دوست عزیزی که من حتی اسمت رو نمی دونم :-"
ببین موضوع اینه که حرف ما سر اینه که ما باس برا زندگیمون هدف تعیین کنیم یا مسیر
زندگی برای هدف یا مسیر
آقای نریمان اومدن گفتن ما می خوایم بدونیم منظورتون از مسیر چیه تو! پست اولشون
و من هم اومدم مسیر رو تعریف کردم و ایشون تعریف من رو تایید کردن و اعتراضی بش نداشتن
پس فک کنم اگه قرار بود تعریف من رد شه باس تو پست اول رد می شد

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

2 توضیح بدم :
  • من مسافرت هستم و برای اینکه زیر قولم نزده باشم در هر فرصتی که پیش میاد میام نت پس اعتراضی بر اینکه من پشت سر ///ده پست دادم وارد نیست.
  • من به هیچ وجه تعریف شما رو تایید نکردم ، برید بخونید چیزی به اسم تایید وجود نداره.اما اعتراض هم نکردم چون تعریف شما از یه نظر درست بود(از هدف های کوتاه مدت تشکیل شده)

و همین باعث شد خود شما بگید هدف برتری داره.

یه سوال!

وقتی هدف مسیر رو میسازه ( خودتون گفتید!) پس تا هدف نباشه مسیر هم وجود نداره دیگه! پس چرا اعتقاد دارید مسیر مهمه؟ در حالی که وابسته به هدفه؟

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

2 پست آخر رو پاک کردم! لطفا از بحث خارج نشید!

نیرمان تخلفی نکرده! در صورت تخلف از قوانین گوش زد خواهم کرد!

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا