• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

گذری بر ژانر وحشت

آیا به فیلمهای ترسناک علاقه دارید؟

• بله

رای‌ها: 84 65.1%
  • خیر

رای‌ها: 45 34.9%

• رای‌دهندگان
    129

AliReza_k

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی "1"
شهر
تهران
مدال المپیاد
-
دانشگاه
علم و صنعت(I.U.S.T)
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی( م شيمي خودمون) :
پاسخ : فیلم ترسناک،خوب یا بد؟

این عبارت کفایت میکنه: " اوج هیجانه" -> البته چرت و پرت نبین ^-^

sara mathers

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
FARZANEHGAN III KARAJ
شهر
کرج

من کلا فیلم ترسناک دوس دارم ببینم ولی اگه قشنگ و سطح بالا باشه نه مثل این فیلم های چندش آور الکی که موضوع هم ندارن. (< B-)

pari delroba

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد
دانشگاه
منگولستان
رشته دانشگاه
بوق شناسی

دیدین بعضی فیلما بزور میخوان با چندش بازی ادمو بترسونن؟یا مثلا داستان روح و جن و اینا

بعضی وقتا دوست دارم کلی بترسم که خوابم نبره فیلم ترسناک میبینم ولی از کمتر فیلم ترسناکی واقعا ترسیدم و خوشم اومده
گفتم که از چندش بازیا نمیترسم هیچی بدم هم میاد مثل اره
ازش متنفرم

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

به نقل از sara mathers :
من کلا فیلم ترسناک دوس دارم ببینم ولی اگه قشنگ و سطح بالا باشه نه مثل این فیلم های چندش آور الکی که موضوع هم ندارن. (< B-)

قشنگ و سطح بالا یعنی چی؟‌

stevendeljoo

داماد مسعودی
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1391
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
برق

فیلم ترسناک با دوستان ببینی خوبه
یکی بیشتر از بقیه میترسه بهش می خندین کمتر می ترسین!

فیلم ترسناک خوبه ولی فیلم کصافط کاری نه!مث فیلم اره....چیه خب فقط نکبت و کصافط میبینی

جنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
تهران

به نقل از sara mathers :
احتمالن منظور ایشون فیلمایی مث rec و.... هستش :D
من اتفاقن ازون چندش آورا بیشتر خوشم میاد!نمیدونم چرا :-??

fdd

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرج
دانشگاه
پلي تكنيك تهران
رشته دانشگاه
مهندسي هوافضا

بچه ها چطوره فیلم های ترسناک درست و حسابی رو اینجا تو همین تاپیک معرفی کنیم؟! (;

ftnt

کاربر حرفه‌ای
شهر
مشهد

به نظر من فیلمِ ترسناک خیلیم باحاله!اما نه از نوع چندش آورش.من فیلمای مرموزو دوس دارم.جن و روح و اینا؛نه اره و ازدها و این چیزا.

ali.mashi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمــــ II
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

خدای فیلمای ترسناک فیلمایین که در عین حال که ژان horror دارن به غلظت بالایی هم mystery داشته باشن.
ینی اسانس ترسناک بودن فیلم ابنه که ناشناختگی داشته باشه توش....
بعضآ فیلمای هستن که فقط ژانر میستری دارن اما بازم آدم میترسه بعد از دیدنشون... اینجور فیلما معمولآ چندش بازیشون کمه و اگر هم داشته باشن همین فضای رمزآلود فیلم جلوی بی میلی مخاطب رو میگیره.
نمونه ی نوع اول the woman in black با بازی دنیل ردکلیف هستش که خیلی فیلم سالاریه و توصیه میکنم حتمآ نگاه کنید
اما نمونه ی اونایی که چندش دارن ولی بازم باحالن دو سه تا فیلم اول سری اره هستن که هنوز هویت قاتل معلوم نشده...
این فاکتور باعث جذب مخاطب به فیلم میشه و معمولآ نقطه ی پیک موفقیت این فیلم ها زمانیه کهقاتل معرفی میشه و بعد از اون محبوبیت فیلم سیر نزولی پیدا میکنه و کارگردان عاقل کار رو همونجا تموم میکنه
اما اره ادامه داد و به حدی کیفیت کار افت کرد که برای فیلم ششم (شایدم 7) مجبور شد چستر بنینگتون خواننده ی لینکین پارک رو بیارن تا محبوبیت کار برگرده که مطمینآ این اتفاق نیافتاد

• لایک
امتیازات: NEO

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

بهترين و اصيل ترين فيلم ترسناكى كه ميشه براى شروع ديد، a nightmare on Elm street ـه، اونى كه سال ١٩٨٤ پخش شد، نسخه بازبينى نشده.

شرط ميبندم هيچ كدومتون جرئت ندارين فيلماى با درجه بندى سنى nc-17 رو تا ته ببينين! ;;)

fdd

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرج
دانشگاه
پلي تكنيك تهران
رشته دانشگاه
مهندسي هوافضا

یه توصیه : هرگز rec3 رو نبینین! مزخرفترین فیلمیه که تا به الان دیدم! :-?

جنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
تهران

به نقل از Black Death :
خدای فیلمای ترسناک فیلمایین که در عین حال که ژان horror دارن به غلظت بالایی هم mystery داشته باشن.
ینی اسانس ترسناک بودن فیلم ابنه که ناشناختگی داشته باشه توش....
بعضآ فیلمای هستن که فقط ژانر میستری دارن اما بازم آدم میترسه بعد از دیدنشون... اینجور فیلما معمولآ چندش بازیشون کمه و اگر هم داشته باشن همین فضای رمزآلود فیلم جلوی بی میلی مخاطب رو میگیره.
نمونه ی نوع اول the woman in black با بازی دنیل ردکلیف هستش که خیلی فیلم سالاریه و توصیه میکنم حتمآ نگاه کنید
اما نمونه ی اونایی که چندش دارن ولی بازم باحالن دو سه تا فیلم اول سری اره هستن که هنوز هویت قاتل معلوم نشده...
این فاکتور باعث جذب مخاطب به فیلم میشه و معمولآ نقطه ی پیک موفقیت این فیلم ها زمانیه کهقاتل معرفی میشه و بعد از اون محبوبیت فیلم سیر نزولی پیدا میکنه و کارگردان عاقل کار رو همونجا تموم میکنه
اما اره ادامه داد و به حدی کیفیت کار افت کرد که برای فیلم ششم (شایدم 7) مجبور شد چستر بنینگتون خواننده ی لینکین پارک رو بیارن تا محبوبیت کار برگرده که مطمینآ این اتفاق نیافتاد
آره بنظرمن هورر و میستری باید کنار هم باشن!
اره تا فیلم 3 یا حتا 4ش خوب بود ولی بعدش خرابش کردن!
هفتش با اینکه تری دی بود ولی از همه مسخره تر بود!
این women in the black رو میخاستم ببینم!یکی بگه چجوریاس شاید با خانواده دیدیم ;))

به نقل از نسترنّگار :
بهترين و اصيل ترين فيلم ترسناكى كه ميشه براى شروع ديد، a nightmare on Elm street ـه، اونى كه سال ١٩٨٤ پخش شد، نسخه بازبينى نشده.

شرط ميبندم هيچ كدومتون جرئت ندارين فيلماى با درجه بندى سنى nc-17 رو تا ته ببينين! ;;)

یکم بیشتر توضیح میدی؟من کلن فیلمی که قدمتش بیشتر از سن خودم باشه نمیبینم :))از فیلمای قدیمی هیچی نمیدونم متاسفانه :D

nc-17 منظورت همونایی که درجه بندی نشدن یا +17 ها؟آخه به +17 میگن R نه NC :D

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

كابوس در خيابان الم اولين بار سال ١٩٨٤ پخش شد، با يك ايده عالى و همچنان يكى از كلاسيك هاى فيلم ترسناك حساب ميشه. ( چندين و چند تا نسخه اش رو بعداً ساختن). درباره يه مرده كه چند تا دختر و پسر نوجوون رو توى خواب ميكشه :D . رده بندى كه بحثش طولانيه :D ولى به طور كلى بالاترين درجه بندى سنى not rated ـه يا X rated (< در حقيقت بود تا زمانى كه به دلايلى :D MPAA رده بندى NC-17 و UR رو جايگزينش كرد. NC-17 يعنى no children under 17 ( به اين معنى كه حتى ١٧ ساله ها هم نميتونن با يك نفر بزرگ تر اين فيلم رو ببينن! UR هم يعنى درجه بندى نشده. بعد از اينا R ـه يعنى زير ١٧ سال با بزرگ تر ;;) )

چيزى به اسم +١٧ نداريم :-?

• لایک
امتیازات: fa.z

جنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
تهران

به نقل از نسترنّگار :
كابوس در خيابان الم اولين بار سال ١٩٨٤ پخش شد، با يك ايده عالى و همچنان يكى از كلاسيك هاى فيلم ترسناك حساب ميشه. ( چندين و چند تا نسخه اش رو بعداً ساختن). درباره يه مرده كه چند تا دختر و پسر نوجوون رو توى خواب ميكشه :D . رده بندى كه بحثش طولانيه :D ولى به طور كلى بالاترين درجه بندى سنى not rated ـه يا X rated (< در حقيقت بود تا زمانى كه به دلايلى :D MPAA رده بندى NC-17 و UR رو جايگزينش كرد. NC-17 يعنى no children under 17 ( به اين معنى كه حتى ١٧ ساله ها هم نميتونن با يك نفر بزرگ تر اين فيلم رو ببينن! UR هم يعنى درجه بندى نشده. بعد از اينا R ـه يعنى زير ١٧ سال با بزرگ تر ;;)

چيزى به اسم +١٧ نداريم :-?
ینی انقد ترسناک بوده که not rated شده بوده؟ :-s

آخه بعضی حاها NC-17 و not rated رو هنوز یکی حساب میکنن!
من فک کردم منظورت از NC-17 همون not rated هستش :D

• لایک
امتیازات: fa.z

nasrin.z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قوچان
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی( گرایش جداسازی)

فیلم ترسناک خوبه اما توصیه میکنم کسیکه مثه من خیلی دیر فراموش می کنه فیلمایی مثه جنگیر( به زبون اصلی نه دوبله ) رو نگاه نکنه

ali.mashi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمــــ II
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از جنا :
این women in the black رو میخاستم ببینم!یکی بگه چجوریاس شاید با خانواده دیدیم ;))
چیزی نیست که نشه با خانواده دید... فقط احتمال این وجود داره که به عقل آدم شک کنن ;;)

جنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
تهران

به نقل از Black Death :
چیزی نیست که نشه با خانواده دید... فقط احتمال این وجود داره که به عقل آدم شک کنن ;;)
نه نه منظورم این بود چقد ترسناکه!
بعضی فیلما (مث مقصد نهایی و اره) اسمشون ترسناکه ورده بندیشونم R هستش ولی در واقع ترسناک نیستن!
میخاستم بدونم این چجوریه :D

ali.mashi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمــــ II
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از جنا :
نه نه منظورم این بود چقد ترسناکه!
بعضی فیلما (مث مقصد نهایی و اره) اسمشون ترسناکه ورده بندیشونم R هستش ولی در واقع ترسناک نیستن!
میخاستم بدونم این چجوریه :D
از لحاظ ترسناک بودن در درجه بندیِ " سالار " قرار میگیره :D :>
بسیار ترسناک. 180 درجه متفاوت با مقصد نهایی B-)

fa.z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
كرمان
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
ژنتیک

من نمیفهمم چطور مقصد نهایی فیلم ترسناک حساب میشه :-? این ۵ـِش که دیگه افتضاح بود! [-(
بعضی فیلما هستن که یه کم ترسناکن ولی خیـــــــــــــــــــــلی قشنگن مثلاً کنستانتین! ینی فقط نمیترسونن٬ ماجرای خیلی جالبی دارن! >:D< من اینجور فیلما رو ترجیح میدم /m\

جنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
تهران

به نقل از فاتمــــــه(س) :
من نمیفهمم چطور مقصد نهایی فیلم ترسناک حساب میشه :-? این ۵ـِش که دیگه افتضاح بود! [-(
بعضی فیلما هستن که یه کم ترسناکن ولی خیـــــــــــــــــــــلی قشنگن مثلاً کنستانتین! ینی فقط نمیترسونن٬ ماجرای خیلی جالبی دارن! >:D< من اینجور فیلما رو ترجیح میدم /m\
5شو چرا میگی؟4 شو بگو اصن مسخره بازی بود :|
آره اون جور ترسناکا خیلی باحالترن!چون داستانش برات جذابیت داره باعث میشه تا آخرش ببینی /m\

بالا