• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تاثیر دوران راهنمایی در سمپاد

This is me

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان٢ :x
شهر
تهرانْ
مدال المپیاد
برنز زیست
پاسخ : تاثیر دوران راهنمایی در سمپاد

به نقل از archer :
دوستان عزیز من با این که هنوز سر حرف خودم هستم به نظر شما هم احترام میزارم و واقعا نتیجه میگیرم که بنا بر نظر saye3000عزیز به سمپاد الان سمپاد نگم
در ضمن درمورد تصحیح کلیدهای امتحان امسال چیزی نگفتن ولی اگه کلید تصحیح کردن پس چرا سری اول درست تره؟؟؟سری دومی که باید درست تر باشه

راستی من یه چیزی رو نفهمیدم اون سوال غلط بودنا رو مال کی رو میگید؟؟؟ورودی راهنمایی؟؟
بله ورودى راهنمايى
سرى اول تو دو مرحله با فاصله زمانى كم اعلام شد..بعد از دو سه هفته والدين همش اعتراض ميكردن مي كردن ميگفتن وقت بچه هامون سر اون سولاى اشتباه تلف شد(انگار وقت بقيه تلف نشده!)بعدمدير سازمان نميدونم چى مياد وساطت(؟!)ميكنه ميگه اينا كه نمره شون نزديكه روهم قبول كنيد..منظورم از سرى هاى بعد اين سرى بودش..
اگه يادتون باشه اعتراض ها رو تو اخبار هم نشون ميداد..

sofia

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
راهنمایی فرزانگان 1
شهر
مشهد
مدال المپیاد
بابا به ما نمیخوری...! نه بابا اصلا به من این خرخونیامیاد؟؟
دانشگاه
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی ژنتیک

بستگی به آدمش داره! مثلا من با این وضع انظباطم فکرمیکنم راهنمایی رو توی سمپاد نمیبودم بهتر بود! :-"
حداقل ازم خاطره ای نداشتن! بهتره از اینکه خاطرش بد باشه! ولی اگه طرف بچه درس خونی باشه و اذیت و آزار هم نداشته باشه راهنمایی تو سمپاد باشه بهتره! :))

pari delroba

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد
دانشگاه
منگولستان
رشته دانشگاه
بوق شناسی

کسایی که دبیرستانشونو میان سمپاد قوی ترن چون واقعا زحمت کشیدن و قبول شدن
ما چی؟تو راهنمایی همه ش خوردیم و خوابیدیم

This is me

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهرانْ
مدال المپیاد
برنز زیست

به نقل از parpar joon :
کسایی که دبیرستانشونو میان سمپاد قوی ترن چون واقعا زحمت کشیدن و قبول شدن
ما چی؟تو راهنمایی همه ش خوردیم و خوابیدیم

شماسمپاد رو فقط توى درس ميبينيد؟؟

HTC

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بوشهر
دانشگاه
رشت
رشته دانشگاه
پزشکی

حتما آدمای قوی تری نیستن!اما قوی هم هست بینشون ولی تجربه نشون داده اکثریت فقط خرخون و بیش از حدخونن. کسایی که راهنمایی قوب نمیشن از همون سال شروع میکنن به کلاس های مختلف رفتن و سعی میکنن که هرطور شده واسه دبیرستان قبول شن.معمولا هم چون امتحان های دبیرستان تکمیل ظرفیت هست هم کیفیت ازمون پایین میاد هم کمیت. خرخون ها تکمیل ظرفیت قبول میشن تا واقعا باهوش ها.مخصوصا بعد از اینکه ازمون اینجوری برگزار میشه!!
اما تاثیر اینکه سه سال راهنمایی سمپاد باشی،خیلی خوبه.چون سه سال تو اون محیطی،خود محیطش خیلی خوبه اما کسایی که نیستن فکر میکنن محیط خرخونیه و سال اولی که از دبیرستان میان انقد خرخونی میکنن که بین بچه های سمپادی و اونا مشکل پیش میاد.
بعد درس هایی که واقعا عمقی توی این سه سال تا حد نیاز یاد میگیریم خیلی واسمون تاثیر داره و هرچی از سن کمتری با این محیط عادت کنیم بهتره واسمون.واسه بلند مدت.
اما تاثیر محیطش واسه راهنمایی ها خیلی بهتر و بیشتره

This is me

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهرانْ
مدال المپیاد
برنز زیست

با نگين موافقم
بچه ايكه از اول توى سمپاد بوده و عقايدش شكل گرفته با وارد شدن يه عالمه خرخون تحت تاثير قرار نميگيره. تكليفش با خودش معلومه واين خيلى خوبه :)

Parpari

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اهواز

خیلی خوبه با روش های مدرسه و سختگیریشون بیشتر آشنان و نسبت به بچه هایی که راهنمایی نبودن خیلی اطلاعاتشون بیشتره
کسایی که راهنمایی مدرسه عادی بودن وقتی میان دبیرستان ضربه ی بدی میخورن و از نظر درسی دچار مشکل میشن اما خیلی تلاششون رو میکنن که با بقیه هم سطح بشن :D
از طرفی اونایی که راهنمایی بودن وقتی میان دبیرستان یه ذره بیخیال میشن واسه همین تلاش کسایی که از مدرسه عادی اومدن نسبت به اونا خیلی بیشتر میشه تا حدودی :-?

مهسا 1376

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمانشاه

من فکر می‌کنم راهنمایی‌ها با مدارس عادی بیش‌تر فرق داشته باشن تا دبیرستان‌ها ... :D از نظر روابط و جو و این جور چیزام بیش‌تر ... خودم فکر می‌کنم درس زیاد تاثیری نداره ! یعنی داره ها اما خب تاثیر روابط و اینا مهم‌تر و بیش‌تره . مثن ما بیش‌تر خوش می‌گذرونیم و استفاده می‌کنیم از دوران راهنمایی ، همین دوارن َم خیلی تاثیر داره .
بعد مثلاً ما یه سری فعالیت‌ها و اینا تو دوران راهنمایی داریم ، که مدرسه‌های عادی ندارن ، اینم هست . :D
+این‌که مدارسی مثل نمونه دولتی بیشترشون جو خرخونی و ایناس واسه دبیرستان قبول شدن ، ولی مثن ما اینجا خیلی آزاد و ایناییم . :D

ایناز محمودی

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان محقق
شهر
اردبیل
دانشگاه
هرجا خدا بخواد
رشته دانشگاه
داروسازی یا شایدم پزشکی

از این لحاظ که معلما به ما با دید آدمای باشخصیت نیگا میکنن خوبه!( البته این دیدگاه معلما جای تاسف داره)

ینی بهمون بیشتر توجه میکنن و باورمون دارن.

ولی زیاد تاثیری نداره براخودم. شاید اگه راهنمایی سمپاد نبودم دبیرستان با انرژی و اراده بیشتری درس میخوندم

واز همه مهمتر قدرشو میدونستم

mahsa7

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

مدرسه ماکه کل درسای دبیرستانم توراهنمایی باهامون کارمیکردن :-&...مخصوصاشیمی...ماکه قراربوداوناروبخونیم نمیدونم دیگه چراهمه معلمامون سعی میکردن درسای دبیرستانوتوراهنمایی بخونیم :-??
این باعث شدکه واقعاخسته بشم (:|

ساررا

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
قم

من دبيرستان وارد سمپادشدم چون من براي ازمون ورودي راهنمايي بچه بودم اصلا نمي دونستم سمپادچيه انهايي كه ازراهنمايي بودن زياد خودشون را تحويل نگيرن

• لایک
امتیازات: Dawn

Ogjfdnhdbkfrgccfvv

Dgbhvfjbjnjgh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
حقوق

من حس میکنم تاثیر خیلی زیاد خوبی رو داره چون ب نظرم اونایی ک سمپادی های راهنمایی راحت ترن از نظر یادگیری :)

آیدا :)

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا(ع)
شهر
لاهیجان

فوق العاده تاثیر مثبت داره!

من و دوستانم تا حد بسیار زیادی درسهای اول و دوم دبیرستان رو با استفاده از چیزهایی که تو راهنمایی خوندیم بلدیم! \:D/

Im Myself

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید ...(دستغیب)
شهر
ناکجا آباد
مدال المپیاد
ی مدال دوره 17
دانشگاه
hard war

خیلی دوره ی قشنگیه
یه تحول عظیم تو جریان زندگیه
یه احساس غرور که تا مرگت همراهته

اگه امسال معدلم19 و خردی شد
نصفش به خاطر راهنماییه :D
نصف دیگشم به خاطر لطف معلما
خودم فک می کردم 18-18.5 بشم

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فــرزانگان ۳
شهر
طــهـران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علوم پزشکی البرز
رشته دانشگاه
پزشکی

تاثیر دوران راهنمایی واقعا ملموسه.
چیزی که باعث شد امسال خیلی از بچه های پایه ی ما با مشکل جدی رو به رو بشند و حتی ساده ترین چیزهارو هم بلد نباشند ، همین دوران راهنمایی بود.
دوران راهنمایی اینطور افراد معمولا دو حالت بود :
1 : اینکه توی دوران راهنمایی حتی خود کتاب وزارتی هم به زور درس و بحث میشد.
2 : اینکه بهشون یه سری فرمول و قاعده گفتند بدون اثبات و بدون دلیل :|
درسته که ما خیلی بابت این بچه ها عقب افتادیم و ضربه خوردیم اما از همه بیشتر خودشون زجر کشیدند.
واقعا نباید راه داد. بهترین کار رو الان علامه حلی 1 میکنه که یه آزمون تعیین سطح از ورودی هاش میگیره.
خوش بحال دانش آموزاش :|

12ss

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا
شهر
لاهیجان

به نقل از AMIR EBLIS :
جوک نگو plz ! سمپادیا هر چی باشن ! باهوشتر از بقیه ان ! این با امتحانشون ثابت شده ! اگه بقیه هم بودن قبول میشدن!

نمیتونی بگی اونایی که سمپادی نیستن باهوشترن اینم نمیتونیم بگیم بعضیا حقشون نبوده در کل تو امتحان که نمیتونستن تقلب کنن سوالاتم جوری نبوده که مثلا بخوان شانسی بزنن درست ازآب دربیاد اونم آزمونی که نمره منفی داشت(البته زمان ما تستی بود ، اوناییم که تشریحی دادن اصلا نمیتونستن شانسی جواب بدن ) هر کی تیزهوشان قبول شد تو یکی از درسای پایه واقعا قویه ولی چون وقتی میان تو جو سمپاد خوب اولا این که دیگه درسا به آسونیه ابتدایی و مدارس عادی نیس ثانیا آدم که وارد جو استعداد های درخشان میشه خودبه خود جو گیر میشه (مغرور میشه) به خاطر همین یکم افت میکنه و بقیه فک میکنن طرف حقش نبوده بین دوستای خودم کسایی هستن که منم فک میکردم مثلا فلانی به جای این قبول میشد خیلی بهتر بود حقش خورده شد ولی واقعا اینجوری نیس طرف اینقد تو ریاضی بعدا خودشو نشون داد که دهن همه باز میموند (بعضیا هم واقعا باهوشن ینی بدون این که اطلاعات کافی از یه مبحث داشته باشن میتونن از راه های من درآوردی مسئله رو حل کنن ) ... در هر صورت من فک نمیکنم حق کسی ضایع شده باشه یا کسی حقش نبوده که قبول بشه و این که تو مدارس عادی باهوش ترن شاید خر خون تر باشن ولی بازم بنظرم به پُر بودن بچه های سمپاد نمیرسن ....

sanaz15

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
راهنمایی فرزانگان
شهر
تهران

ربطی نداره! ممکنه ظرفیت بیشترش اونایی باشن که تو راهنمایی سمپادی بودن ، اما بچه های راهنمایی عادی هم می تونن /m\

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

خداوندا دبیرستان و کنکور ما را اسان و شیرین بگردان...
مثل این که این سختی ها قراره برامون کارساز بشه...........
شایدم فکر می کنم سخته

shernodet

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبيرستان شهيد صدوقي يزد
شهر
يزد

اونايي كه از دبيرستان وارد ميشن هوش و پشتكار بيشتري دارن ( البته بعضي هاشون)
چون شما مباحث دوران دبستان رو نگاه كنيد ما تقريبا چهار عمل اصلي رو بلد بوديم من هركي رو ميشناسم كه توسمپاد از راهنمايي قبول شده به زور هزار تا كلاس قلمچي و گاج و انديشمند و.... بوده خب خيلي ها توانايي ثبت نام بچه هارو تو كلاس هاي تست ندارن (مثل پدر خودم) اما تو دبيرستان امكان شكوفايي خلاقيت به دليل بهره گيري بيشتر از دروس عادي تدريسي در مدارس راهنمايي بيشتره گواهشم اينكه خيلي از بچه هاي نمونه دولتي راهنمايي به ما بچه هاي عادي (تازه سمپادي ) تو آزمون وادادن
ناگفته نماند خيلي از سمپادي ها وقتي شنيدن ممكنه اوناهم تو آزمون بايد شركت كنن از ترس خودشونو خيس كردن =)) =)) =)) =)) =)) :)) :)) :)) :)) :D :D :D :D B-) B-) B-)

milad.a

milad.a
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی پلیمر

خوندن تو راهنمایی سمپاد هیچ تاثیر خاصی نداره چون الان ما امتحان نمی دیم و راحت می خوریم می خوابیم وفقط می خوایم نمره بگیریم ولی افرادیکه تو مدارس دیگن مثل بوق درس می خونن تا قبول شن برای همین وقتی تو دبیرستان میان اینجا بار علمی شون از ما بیشتره :D

آخرین ویرایش:
بالا