• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اگر شما زمان جنگ بودید و اگر جنگ شود ...

اگه ایران جنگ بشه، میجنگید؟

• رای‌دهندگان
    393

soofy

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی و ادبی فعالیت می کردم یه زمانی
دانشگاه
دانشگاه هنر اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی معماری
پاسخ : اگر شما زمان جنگ بودید و اگر جنگ شود ...

جنگ ؟
ما که از وقتی عقلمون رسیده داریم می جنگیم. نه با عراق نه با آمریکا. بلکه با افکار یه عده آدم از همین جا . ایران خودمون

Neg@r

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
دارو ســازی

آقاجان من کشورم رو خیلی دوس دارم ولی من دخترم نه جنگیدن بلدم نه میذارن غلطی بکنم بنابراین از ایران با نهایت تاسف میرم ارمنستان که اقامت هم دارم اونجا ....

_ جان مادتون دیس ندین

ShapoorII

Erfan
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 1
شهر
نصف جهان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
علوم و فناوری نانو: نقره (دومین دوره) و طلا (چهارمن دوره)
دانشگاه
علوم پزشکی شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی

@soofy منظور جنگ سخته ، نه اصلاحات داخلی

@Neg@reh جنگیدن فقط اسلحه دست گرفتن نیست

sofia

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
راهنمایی فرزانگان 1
شهر
مشهد
مدال المپیاد
بابا به ما نمیخوری...! نه بابا اصلا به من این خرخونیامیاد؟؟
دانشگاه
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی ژنتیک

برای چیه کشورت میخوای بری بجنگی؟؟؟ برای................................؟؟؟ نمیشه نوشت بحث سیاسی میشه! اگه هیچکس نره جنگ خب خوبه دیگه بدون جنگ و خون ریزی جنگ تموم میشه. شهدا انقدر تلاش کردن الان نتیجش چی شده؟؟؟ اگه بحث ایران-آمریکا یا ایران -عراق باشه که مساوی یا اونا برنده. وگرنه 2تا کشوربا ایران کلا پودر میشیم میریم!

• لایک
امتیازات: Neg@r
نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از SOGI.K :
برای چیه کشورت میخوای بری بجنگی؟؟؟ برای................................؟؟؟ نمیشه نوشت بحث سیاسی میشه! اگه هیچکس نره جنگ خب خوبه دیگه بدون جنگ و خون ریزی جنگ تموم میشه. شهدا انقدر تلاش کردن الان نتیجش چی شده؟؟؟ اگه بحث ایران-آمریکا یا ایران -عراق باشه که مساوی یا اونا برنده. وگرنه 2تا کشوربا ایران کلا پودر میشیم میریم!
ا
در مورد قسمت دوم حرفتون میشه تحلیلهاتونو بگین؟؟
احتمالا اینجوری گفتید به صراحت..پس تحلیل سیاسی و نظامی و تاریخی دارید...اگه بیان کنید ممنون میشیم چون من با حرفتون مخالفم که چمیدونم یا مساوی میشه یا میبرن و در حالتی پودر میشیم یکم برام نا مفهومه چون فوتبال که نیس مساوی بشه احتمالا منظورتون نتیجه خنثی باشه که قابل بحثه..

sofia

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
راهنمایی فرزانگان 1
شهر
مشهد
مدال المپیاد
بابا به ما نمیخوری...! نه بابا اصلا به من این خرخونیامیاد؟؟
دانشگاه
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی ژنتیک

خودتون میدونین که بقیه کشورا حق استفاده از انرژی هسته ای و صلاح هسته ای دارن. اینکه یه عده ای از مردم جمع میشن میگن انرزی هسته ای حق مسلم ماست میدونن که توی مقررات و به بیان دیگه ای قانون های ما مسلمونا و ایرانی ها برای جنگیدن اینکه نباید از صلاح های هسته ای استفاده کنیم؟؟؟ اگه بحث جنگ با آمریکا باشه نمیدونم ولی مطمئنا پشت امریکا یه سری کشور های دیگه هم هستن... مگه مردم ایران چقدر میتونن مقاومت کنن؟؟ بس نیست 8سال جنگ تحمیلی؟ انقلاب؟ و...؟
نتیجه جنگ فقط تحلیل رفتن کشورا هستش و اگر هم به همین صورت ادامه پیدا کنه تحریم و... مطمئنا ایران...

ShapoorII

Erfan
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 1
شهر
نصف جهان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
علوم و فناوری نانو: نقره (دومین دوره) و طلا (چهارمن دوره)
دانشگاه
علوم پزشکی شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی

@ SOGI.K موضوع تاپیک "اگر شما زمان جنگ بودید و اگر جنگ شود ..." ـه نگفته همین الآن جمع کنید بریم با امریکا دربیفتیم
در ضمن 188 کشور جهان معاهده N.P.T رو امضا کردن و فقط اعضای دائم شورای امنیت از حق داشتن سلاحهای هسته ای برخوردارن که وظیفه اونها ایجاب میکنه زرادخانه های اتمیشونُ رو تعطیل کنن بهرحال موضوع بحث این نیست
فکر کردی امریکا دلش ب حال ملت ایران سوخته نخیر از این خبرا نیست خیلی ببخشین ولی میخوان با این حرفاشون ملت رو خر کنن با تحریم و صحبتای سیاستمدارانش - ما با مردم ایرن دوستیم و این حرفا - میخوان ما رو با حکومت درگیر کنن من کاری ب حکومت و اینکه تا چه اندازه دموکراتیکه و سیاستهاش درست یا غلطه ندارم ولی هرچی باشه حکومت ایرانه اگر مشکلی و مخالفتی با حکومت داریم مربوط ب داخل کشوره در مواجهه با قدرتهای خارجی همه پشتیبان دولتیم.
امیدوارم هیچوقت روزی نرسه که درگیر جنگ با ارتش امریکا بشیم اما حتی مقاومت م هم نکنیم کشور نابوده. میگین 8 سال جنگ تحمیلی ما آغازگر نبودیم که حالا بخوایم تمومش کنیم. از خوارزمشاهی و رضا شاه بد میگیم که دربرابر دشمنان نایستادن در صورتیکه خودمون ازونا ترسوتریم
و بدتر اینکه ترسمونُ توجیه میکنیم و اسمش رفتار منطقی میذاریم

lof

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
پلى تكنيك تهران
رشته دانشگاه
مهندسى معدن

بحث سياسي ممنوعه

از بعد اجتماعي بخوايم به قضيه نگاه كنيم بسياري از افراد در حال حاضر اون غيرت گذشته رو در دفاع از كشورشون ندارن و علاقه اي هم به اين كار ندارن

در واقع نظر اين افراد اينه كه "براي چه هدف و آرماني بجنگيم؟" و به بيان اين مطلب ميپردازن كه "جنگ در دفاع از چه ارزشي؟"

به نظر شما دليل ابن امر چي ميتونه باشه؟ دلسردي افراد جامعه از شركت در جنگ به چه منظور شكل ميگيره؟

آيا تحقق نيافتن خواسته هاي جامعه و افراد دليل اين موضوعه يا دليل ديگه؟

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

بچه ها توجه کنید...
فقط بحث"سست بودن در وطن پرستی"مطرح نیست...بحثی ک برای من و امثالم مطرحه"اینترناسیونالیسم و جهانی بودن وطن"هست...
پس در کنار گفتن"سستی"خلط مبحث نکنید...
با تشکر :-" :D

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از @sogand@ :
خودتون میدونین که بقیه کشورا حق استفاده از انرژی هسته ای و صلاح هسته ای دارن. اینکه یه عده ای از مردم جمع میشن میگن انرزی هسته ای حق مسلم ماست میدونن که توی مقررات و به بیان دیگه ای قانون های ما مسلمونا و ایرانی ها برای جنگیدن اینکه نباید از صلاح های هسته ای استفاده کنیم؟؟؟ اگه بحث جنگ با آمریکا باشه نمیدونم ولی مطمئنا پشت امریکا یه سری کشور های دیگه هم هستن... مگه مردم ایران چقدر میتونن مقاومت کنن؟؟ بس نیست 8سال جنگ تحمیلی؟ انقلاب؟ و...؟
نتیجه جنگ فقط تحلیل رفتن کشورا هستش و اگر هم به همین صورت ادامه پیدا کنه تحریم و... مطمئنا ایران...
ا
حرفتون از پایه غلطه اگه قراره سلاح هسته ای باشه چرابرای ما نباشه؟؟؟
(دیگی که قراره برای من نجوشه میخوام سر سگ توش بجوشه)
و اونم ربطی به جنگ نداره من جاهای دیگه هم گفتم آمریکا با هزاران کلاهک هسته ای از سلاح هسته ای دار شدن ایران نمیترسه...که بخواد به خاطر این جنگ کنه..

به نظر من مشکلات اجتماعی میتونه سبب دلسردی بشه اما به موقع جنگ همه چیز از بین میره و خیلیا میرن و در فضای جنگ قرار میگیرن.

ALt3rnA

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کرمانشاه
مدال المپیاد
ریاضی خوندم 2 سال . هیچ کدوم ثبت نام هم نکردم حتی .

اصلا بحث کشیده شده جای مزخرفی که حوصله اشو ندارم ! :D
اگه جنگ بشه چیکار میکنم ؟ :-?
من جدا از ارتش جنگ چریکی راه میندازم ! مطمئنم کلی موفقیت به دست میارم ! :D

toofanz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
بیرجند
رشته دانشگاه
عمران

اگه به من بود میرفتم جبه دهن این صدام رو سرویس میکردم،برمی گشتم.......
شوخی کردم ولی خیلی دوست داشتم زمان جنگ می بودم تازه اگرم میشد میرفتم میجنگیدم.......

leila j00j000

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
dabirestan farzanegan4
شهر
طهران

من ترجيح ميدم خودم داوطلب برم جبهه‏!البته الان جبهه اي دركارنيست اگه جنگ شه‏!ی بمب هسته ای ی صدای گنده و مرگ هممون:D

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از ... لیLA .... :
من ترجيح ميدم خودم داوطلب برم جبهه‏!البته الان جبهه اي دركارنيست اگه جنگ شه‏!ی بمب هسته ای ی صدای گنده و مرگ هممون:D
ا
و شایدم مرگ همشون. .. :)

یغما

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ارومیه

به نظر من تمام نظرات شما بر پایه تصویریه که از جنگ ایران عراق دارید هرچقدرم که بگید نه!!!

الان دیگه 30سال پیش نیس که پاشیم خانوادگی بریم جنگ!!!اولا جنگای سخت افزاریمون که کلی با سلاح های جدید کنترل از راه دور خواهد بود و حتی میدونید که تا چند سال دیگه ارتش کشورهای پیشرفته بجای سرباز ربات خواهد داشت

در ثانی جای اینکه فکر کنید میرید یا نه شهید میشید یا نه بچسبید به الان
کی گفته الان جنگ نیست؟؟
جنگ نرم افزاری و روانی هم خسارتش بیشتره هم جبرانش سختتر

تو جنگ فوقش یا میمیری یا اسیر میشی ولی الان چی؟؟

وقتی رهبر میگه سونامی فرهنگی در راه است یعنی جنگ اندیشه

و جنگ اندیشه نیاز به مرد داره چون شاید تو جنگ سخت افزاری ایمانت قوی نباشه و اون پشت مشتا قایم شی اما تو این جنگ له میشی!!!

حالا باید بجنگید ما وسط گودیم!!!

amir abbasi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستانِـــ CNIHS یا همون CIHS سابق
شهر
مـــشـ CO
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
UWO

الان دیگه جنگ مث سابق نیست به جوونا یه کلاش بدن بگن برو بجنگ.
الان تحریم کردن یک کشور از جنگ بدتر میمونه.

اگر هم جنگی بشه، جنگ آدم ها نمیشه! جنگ بمب ها و ماشین هاست.
یا شایدم جنگ مغزها که به نظرم از هر نوع جنگی بدتره!

shshsh

sh m
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از یغما :
به نظر من تمام نظرات شما بر پایه تصویریه که از جنگ ایران عراق دارید هرچقدرم که بگید نه!!!
الان دیگه 30سال پیش نیس که پاشیم خانوادگی بریم جنگ!!!اولا جنگای سخت افزاری مون که کلی با سلاح های جدید کنترل از راه دور خواهد بود و حتی میدونید که تا چند سال دیگه ارتش کشورهای پیشرفته بجای سرباز ربات خواهد داشت
کی گفته الان جنگ نیست؟؟
جنگ نرم افزاری و روانی هم خسارتش بیشتره هم جبرانش سختتر
فوق العاده موافق! لایک! /m\
الان کشوری اگه بخواد با ما بجنگه میاد بمب هسته ای میندازه! میره کامپیوتر وزارت نیرو رو هک میکنه که برق نداشته باشیم! میره کامپیوترای وزارت نفت و نیروگاه هسته ای مون رو هک میکنه، نمیاد به مردم تیراندازی بکنه که!
الان دوره و زمونه عوض شده، ما هم عوض شدیم، اما ماهایی که به قدیمیا میگیم امل، هنوز هر تصوری که از جنگ داریم بر پایهء جنگ ایران و عراقه! باید بعضی تصورات رو کاملا عوض کرد!
تازه یه بار من از یه نفر شنیدم که اگه جنگ بشه کسی نمیاد بمب اتم بندازه، چون سازمان ملل بعدا دعواشون میکنه!!!!
=)) =))
مثلا سازمان ملل دعواشون کنه،، خب چی میشه؟؟؟ نمیان بکشنشون که، میگن نباید اینکارو میکردی! تمام!
(گرچه همین الان هم همهء سیاستمدارا رو کول رییس سازمان ملل سوارن :D)

ivg

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 2
شهر
مشهد

من که مطمئنا نمی جنگیدم و خانوادمم نمی گذاشتن برم.آدم می تونه به جز جنگ خدمت های دیگری هم به کشورش بکنه. :-s :-< B-)

بالا