• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

میزگرد روان شناسی: روان شناسی و زندگی امروز بشریت

وضعیت
موضوع بسته شده است.
  • شروع کننده موضوع

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
پس از مدت ها با همکاری مدیران تصمیم بر این شد که میزگردی هم برای روان شناسی گداشته شه!

موضوع بحث:
خب خیلیا می دونن که روان شناسی چیه! ولی برای این که یه بحث کامل و جالب داشته باشیم که همه شرکت کنن اول در مورد علم روان شناسی صحبت میکیم! تا در مورد این علم که هنوز بخش های زیادی ازش ناشناخته هستش رو بشناسیم!
بعد می خوایم در مورد این صحبت کنیم که در جوامع امروزی نیاز به این علم و دانش و کسایی که این علم رو دارن (روان شناس ها) چه قدره!؟! و تفاوت ها رو نسبت به این نیاز ها در زمان حال و گذشته بررسی کنیم!

امیدوارم این بحث برامون جذاب باشه! و توش شرکت کنیم تا با بحث و صحبت پیرامون این موضوع اطلاعات خوبی بدست بیاریم!
خیلی ممنون از حضور گرم شما در آینده!

میزگرد از شنبه شاهد بحث و صحبت های ما خواهد بود! :)

• شروع کننده موضوع

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : میزگرد روان شناسی: روان شناسی و زندگی امروز بشریت

خب الان شنبه هستش! و میز گرد کارش رو شروع میکنه!
به امید اینکه همه توش شرکت کنیم! :)

mohammad.se

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
دامغان

خوب اقا من از شما چند تا سوال دارم.(هدف از این سوالا اینه که بگم علم روانشناسی که الان تو دانشگاه ها میخونن یه چیز مسخرس) لطفا همه رو به ترتیب جواب بدید. در ضمن اینم تو پرانتز( لطفا منطقی باشین و احساسی برخورد نکنین اقا بی تعارف الکی امتیاز منفی بار ما نکنین)
1-ایا به نظر شما سلمان فارسی ادم متدینی بوده؟(بله/خیر)
2-به نظر شما سلمان تا حالا تو زندگیش دچار افسردگی شده؟(بله/خیر)
3-اگه جواب سوال بالا خیر هست پس یعنی که کسی که متدین باشه یعنی متدین واقعی هیچ وقت افسرده نمیشه درسته؟ چون خدا رو داره.(خیر قبول ندارم/ بله قبول دارم)
4- اگه کسی افسرده بشه بره پیش یه روانشناس ممکنه راهکار های مختلفی رو بهش پیشنهاد کنه درسته؟(بله/خیر)
5- قبول دارین که یکی از راهکار های درمان افسردگی دادن یه سری قرص و دارو هست(البته حالا روانپزشک میده ولی در کل)؟(بله/خیر)
6-پس از همین جا معلوم میشه که روانشناس ها دارن اشتباه میکنن چون علمی که خوندن اصلا علم نبوده. میگی چرا چون ادم متدین واقعی هیچ وقت افسرده نمیشه دیگه اما روانشناس به جای این که او رو به سوی دین بفرسته بهش یه سری قرص میده که اکثرا عوارض زیادی داره.
7- این سوال ربطی به بالایی ها نداره ولی مهمه ج بدین. خوب میدونین روانشناسی به لاتین میشه سایکولوزی. ایا واقعا میدونین معنی واقعی تاکید میکنم معنی واقعی سایکو اصلا یعنی چی؟
ج بدین به ترتیب. با دلیل.

babak_eb

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
91
رشته دانشگاه
روانشناسی
اینستاگرام
به نقل از "?" :
خوب اقا من از شما چند تا سوال دارم.(هدف از این سوالا اینه که بگم علم روانشناسی که الان تو دانشگاه ها میخونن یه چیز مسخرس) لطفا همه رو به ترتیب جواب بدید. در ضمن اینم تو پرانتز( لطفا منطقی باشین و احساسی برخورد نکنین اقا بی تعارف الکی امتیاز منفی بار ما نکنین)
1-ایا به نظر شما سلمان فارسی ادم متدینی بوده؟(بله/خیر)
2-به نظر شما سلمان تا حالا تو زندگیش دچار افسردگی شده؟(بله/خیر)
3-اگه جواب سوال بالا خیر هست پس یعنی که کسی که متدین باشه یعنی متدین واقعی هیچ وقت افسرده نمیشه درسته؟ چون خدا رو داره.(خیر قبول ندارم/ بله قبول دارم)
4- اگه کسی افسرده بشه بره پیش یه روانشناس ممکنه راهکار های مختلفی رو بهش پیشنهاد کنه درسته؟(بله/خیر)
5- قبول دارین که یکی از راهکار های درمان افسردگی دادن یه سری قرص و دارو هست(البته حالا روانپزشک میده ولی در کل)؟(بله/خیر)
6-پس از همین جا معلوم میشه که روانشناس ها دارن اشتباه میکنن چون علمی که خوندن اصلا علم نبوده. میگی چرا چون ادم متدین واقعی هیچ وقت افسرده نمیشه دیگه اما روانشناس به جای این که او رو به سوی دین بفرسته بهش یه سری قرص میده که اکثرا عوارض زیادی داره.
7- این سوال ربطی به بالایی ها نداره ولی مهمه ج بدین. خوب میدونین روانشناسی به لاتین میشه سایکولوزی. ایا واقعا میدونین معنی واقعی تاکید میکنم معنی واقعی سایکو اصلا یعنی چی؟
ج بدین به ترتیب. با دلیل.

اولآ سلام :)
دومآ من منفی ندادم چون هنوز نمیدونم منظورت چیه ؟!؟ :-?
سومآ اصلآ روانشناسی چه ربطی به دین داره ؟؟؟
چهارمآ , فرض میکنیم که حرفای شما صحیح (عمرآ) :
"آدم متدین واقعی افسرده نمیشه" ... خوب که چی ؟؟؟ مگه روانشناسی فقط افسردگیه ؟؟؟ :-w
این همه مریضی دیگه ...
بعدشم , شما متدینین واقعی !!! را بذار کنار (که اونم قبول ندارم ولی فعلآ میخوام راجع به همین حرفات صحبت کنم :-w )
بقیه آدم ها , که درصد بسیار بسیار بالایی هم دارن (که متدین واقعی نیستن) در هنگام بیماری های روانی (یا به قول شما , افسردگی !!!)
باید دقیقآ چیکار کنن ؟؟؟

واقعآ میدونی چی گفتی ؟؟؟ :-?? :-?? :-??

ساقي

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
كرمانشاه

یکی از اصلی ترین مسائلی که در ادیان به خصوص اسلام مطرح شده خود شناسیه که اساس روانشناسیه و خیلی راحت میتونم بگم اینقدر که روانشناسی در این زمینه کمک می کنه دین نمی کنه . بعد هم ادم اول باید از نظر روانی سالم باشه بعد دینشو انتخاب کنه و ببینه اصلا اعتقاد داره یا نه . البته اگر قراره اگاهانه دینشون رو انتخاب کنن .
نکته ی بعدی ناخوداگاهه . تاثیر ناخوداگاه روی زندگیه فرد ارادی نیست که با توکل و ایمان درست بشه .
شما پای حرفهای یه روانشناس بشین متوجه میشی که تضادی با دین نداره .
خیلی جا ها روانشناس ها چیزی بهت نمیگن راهنماییت می کنن خودت جواب خودت رو بدی . میشه گفت روانشناس فقط یه کاتالیزگره پس کاری که میکنه مربوط به مرحله ی قبل از مراجعه به اعتقاداته .
ولی از اون جایی که یه علم تجربیه می تونه اشتباهاتی هم داشته باشه .
مواردی هم که روانپزشک ها دارو تجویز می کنن صرفا بیماری جنبه ی روانی نداره خیلی هاشون نتیجه ی اختلال در کارکرد اعضای بدن هستن .

mohammad.se

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
دامغان

به نقل از بـابـکـــ :
اولآ سلام :)
دومآ من منفی ندادم چون هنوز نمیدونم منظورت چیه ؟!؟ :-?
سومآ اصلآ روانشناسی چه ربطی به دین داره ؟؟؟
چهارمآ , فرض میکنیم که حرفای شما صحیح (عمرآ) :
"آدم متدین واقعی افسرده نمیشه" ... خوب که چی ؟؟؟ مگه روانشناسی فقط افسردگیه ؟؟؟ :-w
این همه مریضی دیگه ...
بعدشم , شما متدینین واقعی !!! را بذار کنار (که اونم قبول ندارم ولی فعلآ میخوام راجع به همین حرفات صحبت کنم :-w )
بقیه آدم ها , که درصد بسیار بسیار بالایی هم دارن (که متدین واقعی نیستن) در هنگام بیماری های روانی (یا به قول شما , افسردگی !!!)
باید دقیقآ چیکار کنن ؟؟؟

واقعآ میدونی چی گفتی ؟؟؟ :-?? :-?? :-??
سلام
خوب دین همه ابعاد وجودی انسان رو در بر میگیره چه بعد روحانی و ارامش روانی انسان. چه بعد جسمانی. برای همه ی زندگی انسان برنامه داره. اینه که قبول دارین؟
بعدشم من یه نمونه بیماری که پیش روانشناس ها میرن رو گفتم نگفتم که کل روانشناسی برا درمان افسردگیه!
بعدشم اگه بحث اصلا رو علم روانشناسی باشه ایا میدونین این اقای روانشناس تو دانشگاه کتابای چه کسایی رو میخونه. چه کتابایی میخونه.
درسته اگه کسی واقعا دیندار نباشه اصلا دینو قبول نداشته باشه اون که تکلیفش معلومه باید افسرده و غمگین باشه چون به یه سری گرایش های فطریش مثل میل به بقا و اینا نمیتونه پاسخ بده و زندگی رو فقط تو مادیات میبینه. اما بحث سر اینه که الان 99% روانشناس های ما همه ی افراد چه دیندار و چه بی دین رو به طرف دین و دستورات دین نمیکشن. یه نمونشو تو تاپیک پیشنهادات و انتقادات گفتم برو اونو بخون بعد بیا نظرت رو بگو. اهان راستی الان بعضی از روانشناس ها هستن که تو زندگی خودشون مشکل دارن مثلا مثل فیلم ساختمان پزشکان بود پس یعنی این که اون چیزی که خوندن تو این دانشگاه ها هم به درد خودشون نمیخوره. حتی اگه ما تاریخچه ی این علم هم یه بررسی کنیم به چیزای عجیبی بر میخوریم . گفتم ایا میدونید معنی واقعی سایکو یعنی چی؟

el nino

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
هوافضا

به نقل از "?" :
درسته اگه کسی واقعا دیندار نباشه اصلا دینو قبول نداشته باشه اون که تکلیفش معلومه باید افسرده و غمگین باشه چون به یه سری گرایش های فطریش مثل میل به بقا و اینا نمیتونه پاسخ بده و زندگی رو فقط تو مادیات میبینه.
کی یه همچین حرفی زده؟؟!!!
درسته دین و برنامه هاش به زندگی ادم جهت میده ولی به نظرم اون چیزی که توی دین به ادم ارامش روان میده،ارتباط با خدائه.
اگر کسی به هیچ دینی اعتقاد نداشته باشه اما ارتباطش با خدا خوب باشه و کارای خوب انجام بده دلیل نمیشه که ادم افسرده ایه.
منظورم از ارتباط با خدا و کارای خوب مثل دعا و عبادت،کارهای خیر و این جور چیزاست.نه صرفا کارایی که دین ما رو موظف میکنه انجام بدیم.
به نظرتون اگه همچین ادمی باشه،کار خوبی که انجام میده پیش خدا ارزشی نداره؟؟!
اون مشکلی که دین نداره جداست.اما دلیل نمیشه از زندگیش لذت نبره و ادم بدی باشه.
به نقل از "?" :
اهان راستی الان بعضی از روانشناس ها هستن که تو زندگی خودشون مشکل دارن مثلا مثل فیلم ساختمان پزشکان بود پس یعنی این که اون چیزی که خوندن تو این دانشگاه ها هم به درد خودشون نمیخوره.
اون فیلم طنزه!
قرار نیست حقیقت کل اجتماع رو هم به تصویر بکشه.
خیلیا تو زندگیشون مشکل دارن،یه دستشون هم روانشناسا!
نمیشه از روی یه همچین چیزی زندگی همه ی روانشناسا رو قضاوت کرد و گفت عمرشونُ با روانشناسی خوندن هدر دادن!
مثلن اگه یه پزشکی مریض بشه،باید بگیم درس الکی خونده؟؟!!!

mohammad.se

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
دامغان

به نقل از Leonora :
کی یه همچین حرفی زده؟؟!!!
درسته دین و برنامه هاش به زندگی ادم جهت میده ولی به نظرم اون چیزی که توی دین به ادم ارامش روان میده،ارتباط با خدائه.
اگر کسی به هیچ دینی اعتقاد نداشته باشه اما ارتباطش با خدا خوب باشه و کارای خوب انجام بده دلیل نمیشه که ادم افسرده ایه.
منظورم از ارتباط با خدا و کارای خوب مثل دعا و عبادت،کارهای خیر و این جور چیزاست.نه صرفا کارایی که دین ما رو موظف میکنه انجام بدیم.
به نظرتون اگه همچین ادمی باشه،کار خوبی که انجام میده پیش خدا ارزشی نداره؟؟!
اون مشکلی که دین نداره جداست.اما دلیل نمیشه از زندگیش لذت نبره و ادم بدی باشه.اون فیلم طنزه!
قرار نیست حقیقت کل اجتماع رو هم به تصویر بکشه.
خیلیا تو زندگیشون مشکل دارن،یه دستشون هم روانشناسا!
نمیشه از روی یه همچین چیزی زندگی همه ی روانشناسا رو قضاوت کرد و گفت عمرشونُ با روانشناسی خوندن هدر دادن!
مثلن اگه یه پزشکی مریض بشه،باید بگیم درس الکی خونده؟؟!!!
منظور منم از دین ارتباط با جهان غیب و اعتقاد به اون. یعنی اعتقاد به موجودی که قادر هست و مهربان که این به انسان ارامش میده بعد گفتم روانشناس ها ادمو به طرف غیر دین سوق میدن. تو تاپیک پیشنهاد ها مثال اوردم.
درسته که اون فیلم طنز بود ولی واقعیت هم همینه. پزشکی با روانشناسی فرقداره. کسی که خودش تو زندگی خودش مونده چطور میتونه به دیگران کمک کنه. بعد چرا هیچکی جواب منو نمیده. معنی واقعی سایکو؟؟

el nino

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
هوافضا

به نقل از "?" :
میگم میشه تو اینجا یه تاپیک کلا برای انتقاد از روانشناس ها باشه بالاخره کی گفته که اصلا روانشناسی علمه؟ کی گفته که روانشناس ها صلاحیت مشاوره دادن به مردم رو دارن مثلا یه بنده خدایی رفته بود پیش یه روانشناس گفته بود که اره من خیلی افسرده ام اینا اون روانشناس گفته بود که اره چون تو خیلی نماز اینا میخونی اینجوری شدی دیگه نماز نخون درست میشه خوب این روانشناس احمق ابله که صلاحیت نداره به مردم مشاوره بده یه تاپیک نقد و بررسی کلا علم روانشناسی یا روانشناس ها باشه خیلی خوبه! 8->
این قضاوت نادرسته
اون روانشناس اگه همچین چیزی گفته دلیل نمیشه همه ی روانشناسا همینجوری باشن
به نقل از "?" :
درسته که اون فیلم طنز بود ولی واقعیت هم همینه. پزشکی با روانشناسی فرقداره. کسی که خودش تو زندگی خودش مونده چطور میتونه به دیگران کمک کنه.
واقعیت رو الان از کجا میدونی خب؟؟!
اون مثال نمتیونه واقعیت زندگیه همرو نشون بده یا حتی یه فیلم ...
اصن ادمی هست که توی زندگیش مشکل نداشته باشه ؟؟
مثال پزشکی فرق نداره
گاهی اوقات ادم میتونه به دیگران کمک کنه و مشکلاتشون رو حل کنه اما مشکل خودش رو نه
به نقل از "?" :
معنی واقعی سایکو؟؟
به نظرم معنیش تا حدود زیادی نسبیه اگه بخایم از دید جامعه بررسیش کنیم.بستگی به طرزفکر و شخصیت اون کسی که تعریف میکنه داره وگرنه اگه بخایم علمی بگیم خب تعریف مشخص و ثابتی داره حتما

mohammad.se

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
دامغان

به نقل از Leonora :
به نظرم معنیش تا حدود زیادی نسبیه اگه بخایم از دید جامعه بررسیش کنیم.بستگش به طرزفکر و شخصیت اون کسی که تعریف میکنه داره وگرنه اگه بخایم علمی بگیم خب تعریف مشخص و ثابتی داره حتما
معنی واقعی و مشخصی نداره. سایکو اصلا اسم یه خانومه بوده. هیچکدمتون تا حالا میدونستین.

el nino

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
هوافضا

به نقل از "?" :
معنی واقعی و مشخصی نداره. سایکو اصلا اسم یه خانومه بوده. هیچکدمتون تا حالا میدونستین.
خب شما مگه روانشناسی خوندین که میگین تعریف مشخصی نداره؟!!

نه نمیدونستم.ولی خب چه ربطی داره به قضیه؟؟

HOOMANKH7

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بابل
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از no one :
پس از مدت ها با همکاری مدیران تصمیم بر این شد که میزگردی هم برای روان شناسی گداشته شه!

موضوع بحث:
خب خیلیا می دونن که روان شناسی چیه! ولی برای این که یه بحث کامل و جالب داشته باشیم که همه شرکت کنن اول در مورد علم روان شناسی صحبت میکیم! تا در مورد این علم که هنوز بخش های زیادی ازش ناشناخته هستش رو بشناسیم!
بعد می خوایم در مورد این صحبت کنیم که در جوامع امروزی نیاز به این علم و دانش و کسایی که این علم رو دارن (روان شناس ها) چه قدره!؟! و تفاوت ها رو نسبت به این نیاز ها در زمان حال و گذشته بررسی کنیم!

امیدوارم این بحث برامون جذاب باشه! و توش شرکت کنیم تا با بحث و صحبت پیرامون این موضوع اطلاعات خوبی بدست بیاریم!
خیلی ممنون از حضور گرم شما در آینده!

میزگرد از شنبه شاهد بحث و صحبت های ما خواهد بود! :)

ب نظرم واقعا تاپیک جالبیه و خیلی جای مانور داره

از نظر من روانشناسی تو جامعه ی ما از نون شب هم واجب تره
چون ناهنجاری های روانی و اخلاقی تو جامعه ی ما موج میزنه
و اگه تو هم همراه این موج نشی ی آدم مطرود.سوسول.پاستوریزه و ... خطاب میشی

واللا استقبال مردم از روانشناسی هم ک کاملا مشخصه
اگه بخوایم مقایسه بکنیم تا چن سال پیش اگه یکی میرفت پیش روانشناس بهش انگ دیوانگی میزدن
یا اگه ب یکی پیشنهاد ی مشاوره رو میدادی میگفت مگه من روانی ام؟

اما حالا خداروشکر مردم ب این حد از سواد و فرهنگ رسیدن ک واقعا برای تک تک افراد مشاوره لازمه
چون هممون خیلی با یک انسان ایده آل و آرمانی فاصله داریم و مشاوره با هرکسی ک قدری از شما دانا تره ب سود آدمه
(البته همیشه استثنا هایی هم هست.مثل مورد هایی ک دوستان مثال زدن.خیلی از روانشناسایی ک دارن تو جامعه ی ما کاسبی میکنن شاید از من و شما هم ناتوان تر باشن تو جمع کردن زندگیشون.اما این دلیل بر این نیست ک قشر روانشناسا یا حتی علم روانشناسی رو زیر سوال ببریم.چون دقیقا خلاف یک ضرب المثل سنتی.مشت نشونه ی خروار نیست!!)

ب نظرم یکی از علم هایی هست ک مقدار مجهولاتش خیلی از مقدار معلوماتش بالاتره.ب دلیل اینکه مغز آدمی (ک محور اصلی روانشناسی است) پیچیده ترین و در عین حال ناشناخته ترین سیستم روی زمینه.
اما جای مانور بسیار زیاد داره.همونطوری ک بسیاری از دانشمندان تونستن تا جاهای بسیار زیادی اونو ارتقا بدن.از فروید(ک پدر روانشناسی نوین هست) تا آدلر و پاولف و واتسون و اسکینر و دکتر ویکتور امیل فرانکل ( ک ب نظرم روانشناسی رو ب نقطه ی اوج خودش رسوند)

امیدوارم دوستان در بحث شرکت کنند
اما خواهشا منطقی و بدون اهانت
چون از کسایی ک تو این تاپیک پست میدن بعیده ی همچین کارایی ازشون سر بزنه.
:)

babak_eb

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
91
رشته دانشگاه
روانشناسی
اینستاگرام

به نقل از "?" :

منبع حرفاتون ؟؟؟

:-w :-w :-w

mohammad.se

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
دامغان

به نقل از بـابـکـــ :
منبع حرفاتون ؟؟؟

:-w :-w :-w
جلسه نهم کلبه کرامت دکتر حسن عباسی :D. اصلا کلا اون جلسه در باره ی روانشناسی بحث شده. گوش بدید مفیده. ;;)

-elham-

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
هرمزگان

خوب مسلما اونقدرا روانشناسا تاثیر ندارن رو جامعه یا کسی که به اونا مراجعه میکنه و بیشتر امید میدن به افراد...
مثلا اونا یک زندگی خیییلی خوب رو بدون هیچ مانعی واست به تصویر میکشن و ی جورایی انرژی مثبت و امید به آدما میدن ولی هیچ وقت نمیتونن راه افرادو مشخص کنن...
اونا فوق فوقش یک کاری بکنن اینه که ذهن مراجعه کننده رو باز کنن تا بتونه بهتر تصمیم بگیره...

babak_eb

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
91
رشته دانشگاه
روانشناسی
اینستاگرام

به نقل از "?" :
جلسه نهم کلبه کرامت دکتر حسن عباسی :D. اصلا کلا اون جلسه در باره ی روانشناسی بحث شده. گوش بدید مفیده. ;;)

خواهشآ اینجا را خراب نکنین
آخه این چرت و پرتا چیه که میگین
میخوایم چهار کلمه درست حرف بزنیم که به دردمون بخوره
آخه ...
بگذریم

یه نفر یه بار بهم یه حرف خوبی زد ...
گفت خیلی از ما ایرانیا, وقتی مریضی جسمی هم میگیریم نمیریم پیش دکتر , خودمون سر خود قرص میخوریم یا میگیم خوب میشه ...
اینقدر سماجت میکنیم تا ...
حالا ما که به جسممون , که بیماریش واضحه , توجه نمیکنیم و پشت گوش میندازیم
به بیماری های روحی و کلآ به روان و دنیای درونمون توجه میکنیم ؟؟؟
البته اولشم گفتم : "اکثرمون نه هممون"

:-?

mohammad.se

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
دامغان

به نقل از بـابـکـــ :
خواهشآ اینجا را خراب نکنین
آخه این چرت و پرتا چیه که میگین
چرت و پرت نبود . جواب سوالت بود.

Pedram.fe

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
نیو نیشابور سیتی
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نظرم خیلی از افراد جامعه فک میکنن روانشناس کارش درمان افراد(عذر میخوام)روانی هستش! :-??
یا مثلا اونایی که کمی بیشتر اطلاع دارن از این علم، فک میکنن کار روانشناس دادن مشاوره و درمان یه سری بیماری های کوچیک و بزرگ مربوط به روان و شخصیت و ... هستش.
اما در واقع این تنها بخشی ازین علم گسترده و تنها بخشی از کار روانشناسا هست
روانشناسا مثل تمام دانشمندای دیگه خیلی از وقتشونو به تحقیق هم میگذرونن مسلما (مثل متخصصین بقیه ی رشته ها) :-?
که مسلما جامعه ی ما (و هر جامعه ی دیگه ای) به همشون نیاز داره

+ میشه یه کتاب مفید و معتبر روانشناسی (به نثر روان :-") معرفی کنین
در رابطه با مفهوم روانشناسی؟

HOOMANKH7

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بابل
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از پدرام فــ . :
به نظرم خیلی از افراد جامعه فک میکنن روانشناس کارش درمان افراد(عذر میخوام)روانی هستش! :-??
یا مثلا اونایی که کمی بیشتر اطلاع دارن از این علم، فک میکنن کار روانشناس دادن مشاوره و درمان یه سری بیماری های کوچیک و بزرگ مربوط به روان و شخصیت و ... هستش.
اما در واقع این تنها بخشی ازین علم گسترده و تنها بخشی از کار روانشناسا هست
روانشناسا مثل تمام دانشمندای دیگه خیلی از وقتشونو به تحقیق هم میگذرونن مسلما (مثل متخصصین بقیه ی رشته ها) :-?
که مثلما جامعه ی ما (و هر جامعه ی دیگه ای) به همشون نیاز داره

+ میشه یه کتاب مفید و معتبر روانشناسی (به نثر روان :-") معرفی کنین
در رابطه با مفهوم روانشناسی؟

ب نظر من اگه میخوای راجع ب روانشناسی اطلاعاتت زیاد شه باید کتابای دانشگاهی رو بخونی
وگرنه نویسنده های ایرانی ک راجع ب روانشناسی عمومی مینویسن اصلا مطالبشون در حد مطالعه نیست
البته تو روانشناسی تربیتی یا شاخه های کمی تخصصی تر چرا
میتونی با کتابای فروید یا یونگ شروع کنی
ب نسبت نثر روون تری دارن
من خودم لوگوتراپی یا معنی درمانی رو پیشنهاد میکنم
یکی از جدید ترین مکاتب بزرگ روانشنسیه
بهش میگن مکتب چهارم وین
نظریه پرداز و بنیان گذار این مکتب هم دکتر ویکتور امیل فرانکل هست
از کتاباش هم میشه اینارو معرفی کرد:
انسان در جستجوی معنی
معنی درمانی
فریاد ناشنیده برای معنی
خدا در ناخودآگاه

ب نظر من کارای فروید یا گذشتگان برا کسی ک میخواد مطالعه ی عمومی داشته باشه دیگه ارزش خوندن نداره
جون نظریه هاش خیلی قدیمیه
اکثرشون نقض شدن
فقط بدرد کسایی میخوره ک میخوان راجع ب تاریخ روانشناسی یا سیر روانشناسی در طول تاریخ یا نظریه های گوناگون مطالعه کنن
این زاویه ی دید بندس :)
لمیدوارم بدردت بخوره (;

Pedram.fe

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
نیو نیشابور سیتی
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

اتفاقا از کتابای دانشگاهی کتاب"روانشناسی شخصیت" نوشته ی دکتر کریمی رو خوندم. مال دانشگاه پیام نوره!
حتما ازین کتابایی که معرفی کردی هم استفاده میکنم
به نظرم روانشناسی یه چیزیه که دونستن مطالب مقدماتیش برای هر کسی لازمه.
خیلی لازمه!

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا