• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سهمیه پسر ها برای ورود به دانشگاه

ساقي

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
كرمانشاه
پاسخ : سهمیه پسر ها برای ورود به دانشگاه

خوب نیست به این دلایل :
1- پسر ها توانایی و زمینه ی مناسب تری برای کار های فنی دارن ولی متاسفانه خیلی کم جذب این کار می شن در صورتی که جامعه واقعا به کسانی که در این زمینه ها فعالیت کنن نیاز داره و تا چند سال دیگه با کمبود این نوع نیروی کار مواجه میشه . اگر سهمیه ی پسر ها کمتر بشه بیشتر جذب این کار میشن .
2- اگر سهمیه ی پسرها بیشتر باشه دختر های کمتری وارد دانشگاه میشن که خودش مصرف گرایی رو (که انصافا خانم ها استعداد بیشتری توش دارن ) افزایش میده . ( از قدیم گفتن کسی که خودش مزه ی پول دراوردن رو نچشیده باشه نمی دونه چه طور باید خرجش کنه . )
3- بعد از تحصیل که دختر ها وارد بازار کار میشن چون در اقلیت هستن و برای پیدا کردن کار باید رقابت کنن به حقوق های کمتر رضایت میدن که بعضی جا ها تفاوت ارقام حقوقیشون به خصوص در شرکت های خصوصی خیلی چشمگیره ! این خودش استثمار ه ! بی عدالتی محضی که خود دختر ها بهش رضایت میدن .
4- کار و تحصیلات کمتر برای دختر ها باعث میشه این ذهنیت همچنان براشون باقی بمونه که برای زندگی باید حتما به یه مرد تکیه کنن . چه از نظر مالی و چه از نظر فکری. این استقلالشون رو میگره و برای جامعه هم خوب نیست .

در مورد این هم که بعضی محیط های کاری برای خانم ها مناسب نیست باید این رو به عهده ی خود شخص گذاشت دوست داشت بره دوست نداشت نره .این طوری اگر هم توی یه رشته 99% اقا یا خانم باشن شکایتی نیست .

zahra-E

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی کرمان
رشته دانشگاه
داروسازی
تلگرام

درسته پسرابایدخرج خانواده بدن ولی بشینن درس بخونن دختراچ گناهی کردن ک یه پسرک خیلی کمترازاون درس خونده جاشوبگره این جورک دارن سهمیه پسراروزیادمیکنن فکرکنم آخرش برسن ب 99پسر1دختر

• شروع کننده موضوع

fatima !!!!!

کاربر فوق‌حرفه‌ای

خانم ساقی :

1- مصرف گرایی بیشتر ؟ مطمینید ؟ من کاری به داشتن شغل ندارم ولی در کل وقتی یه خانم شاغله به طور میانگین حقوقش برا خودشه تو جیب خودش هر چیزی دلش خواست بگیره که این مصرف گرایی رو افزایش میده و بعد هم حتما مگه باید برن سر کار که چگونه خرج کردن را یاد بگیرند ؟ تو زندگی به طور خودکار و توفیق اجباری یاد میگیرن :)

2ندگی برای من برای تو نداره برا همین بهش میگن مشترک :)- شما زندگی رو چی فرض کردی ؟ مرد شب میاد زنم میاد پولاشونو میشمرن میگن کی بیشتر داره ؟ ز

جیرجیرک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگــــــــــــــان2
شهر
مشد

به نقل از Limooo torsh :
خانم ساقی :

1- مصرف گرایی بیشتر ؟ مطمینید ؟ من کاری به داشتن شغل ندارم ولی در کل وقتی یه خانم شاغله به طور میانگین حقوقش برا خودشه تو جیب خودش هر چیزی دلش خواست بگیره که این مصرف گرایی رو افزایش میده و بعد هم حتما مگه باید برن سر کار که چگونه خرج کردن را یاد بگیرند ؟ تو زندگی به طور خودکار و توفیق اجباری یاد میگیرن :)

2ندگی برای من برای تو نداره برا همین بهش میگن مشترک :)- شما زندگی رو چی فرض کردی ؟ مرد شب میاد زنم میاد پولاشونو میشمرن میگن کی بیشتر داره ؟ ز
ولی شما مطمئنید که امروزه زندگی فقط با حقوق مرد میچرخه :-\........البته چرخیدن که میچرخه ولی :| :|
اینروزا دخلو خرجا با هم نمیخونه و این وا3 همه هس [-(........
در ضمن من قبلنم گفتم شاید یه خانومی شغل و تحصیلش با ازدواجش هیچ تناقضی نداشته باشع ( این نظره منه :)) و یا اصن یه دختری تو ارزشاش درس درجه بالاتری از ازدواج داشته باشع :)......اونوخت چی میگین :-?
دختران مادران اینده هستن ،وختی تونستیم مطمئن بشیم که روی این جنسیت به خوبی کار شده اونوخت میتونیم یه جامعه خوبو ارمانی داشته باشیم /m\

ساقي

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
كرمانشاه

به نقل از Limooo torsh :
خانم ساقی :

یه خانم شاغل اولا وقت اضافی برای خرید های اضافی رو نداره در ضمن برای پولی که در اورده زحمت کشیده بنابراین دلش نمیاد بیخودی مصرفش کنه .
خانم هایی رو که مدام دارن خیابون و بازار رو پرینت می گیرن واقعا چند درصدشون شاغلن ؟چند درصدشون برای احتیاجاتشون خرید می کنن ؟ :)

به بند دوم حرفاتون اصلا اعتقادی ندارم . ایده ال اینه ولی توی خیلی از زندگی ها واقعیت نداره .

...roze...

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد

متن تایپیک خوبه فقط یه مشکل بزرگ داره:این نظرات مال قرون وسطاست ~X( ~X(
مثلمن الان دیگه اون افکار احمقانه زیاد مورد قبول نیس.به نظر من تساوی ...

fdd

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرج
دانشگاه
پلي تكنيك تهران
رشته دانشگاه
مهندسي هوافضا

الان يكى به من بگه دانشگاه صنعت نفت چرا حتى مديريتاشم فقط پسر ميگيره؟! ميدونى مثل قضيه ى ارث كه ميگن ٢ به ١ ،دانشگاهم ميخوان اينجورى شه! كاملاً و به شدت مخالف سهميه ى پسرام حتى اگه خودمم پسر بودم! [-(

sampadak

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
همه جای ایران سرای من است

دیروز دفترچه انتخاب رشته ریاضی رو دان کردم از سنجش ترو خدا حالم بد شد ظرفیتا همش برا پسرا اون وقت دختر صفر ... همینه دیگه ما درس میخونیم اونا قبول میشن ..!!!!
حالا با این که پسرا باید برن سر کارو تخصص بلد باشن موافقم بالاخره فردا پس فردا تا کار نداشته باشن که ...... {-8
البته به نظرم یه خوبی دیگم داره پسرا حوصله بیکاری و اینارو ندارن تازه اسمشونم که نیاد سربازی و از این حرفا بخاطر همین خدای نکرده فاز مواد و ..... اینا دیگه ..... #-o
اما خوب ماهم تقصیری نداریم بالاخره این دوره زمونه برعکسه همه چی پسرا تو خونه دخترا بیرون از خونه کار می کنن....!!!!! =))
خودمم نفهمیدم چی شد الانمو ب پپپپام یا آیندمو.....!!!!

fdd

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرج
دانشگاه
پلي تكنيك تهران
رشته دانشگاه
مهندسي هوافضا

آره تنها دانشگاهایی که متعادل رفتار میکنن شریف و تهرانن! :D که اونا هم مال رتبه های برترن! تازه اون سهمیه ی 60 به 40 که پا برجاس واسه اینا هم حتی! شانس آوردم رتبم به شریف و تهران میخوره! P:> ولی اون بنده خداهایی که رتبشون نمیخوره الان باید چیکار کنن؟!!! [-(

alireza1975

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
علوم تغذیه

بعضی از شغل ها هسته که فقط به درد پسر ها یا فقط به درد دختر ها میخوره :-w
باید به همه ی رشته ها نگاه کرد [-(
اما کم کم دختر ها دارن همه چی میگیرن :-\

مهسا.ق

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز کامپیوتر ۱۳۹۳
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
نرم افزار

خوب من خودم تا يه مدت مخالف سرسخت اين قضيه بودم ولي الان تا حد خوبي مجاب شدم. الان که يه کمي آتيشا از اين تصميم فروکش کرده فک كنم بتونيم بحث منطقي داشته باشيم. نظرتون چيه؟

fdd

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرج
دانشگاه
پلي تكنيك تهران
رشته دانشگاه
مهندسي هوافضا

آتيشش هنوز داغه داغه مهسا جان! :D

ariadne

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهار
شهر
تهـــــران .

خُب تا حدودی درست هست این طرح .
تا این حد که به رشته هایی سهمیه تعلق بگیره که کارآمدی پسرها در اون بیشتر از دختر هاست .
مثلاً در رشته ای که عموماً برای پسر ها کاربرد داره ، اگه 80% پذیرفتگان ، دختر باشن ، خُب تا حدودی وضع نابسامانی برای آینده پیش میاد .
اما اینکه در سایرِ رشته ها سهمیه بندی برقرار باشه ، تا حدودی ضایع کردن حقوقو دختر ـاست ، چون بالواقع تعدادِ دختر ـای پذیرفته شده بیشتر از پسر ـاس .

• لایک
امتیازات: N.M

پرنیان.ک

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
94

به نظر من كه دوباره دارن حقوق دخترا رو ميبرن زير سوال... [-(
شايد واقعن يه دختري باشه كه بتونه كاراي فني و سختو انجام بده!
همه ي دخترا كه مثه هم نيستن.
و اگه واقعن دختري نتونه يه كاري رو انجام بده اصن اون رشته ي دانشگاهي رو انتخاب نميكنه،همش ميمونه واسه پسرا...

hila

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan2 teh
شهر
tehran

sahmiyeyiye ke barashoon gozashtan va mitoonan estefade konan!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
vali ta oon ja ke amar neshoon mide in sahmiye ha hich tasiri too tasmim vase tashkile khanevade ya tasmimi vase ghaboole masooliat too khanevade nadashte hich amare fesad bishtaram shode !ihala mishe tasire in sahmiaharo bishtar tozihhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh bediiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin he he :-w :-w :-w :-w :-w :-w :-w :-w :-w :-w

Nightiingle

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان 1
شهر
تهران

من اين كار رو قبول ندارم.

وقتي آدم ميخواد فرهنگ يك جامعه رو بسنجه، يكي از مهم ترين فاكتورهاش اينه كه ببنينه اون جامعه با زنهاش چطور برخورد ميكنه.

تو ايران هنوز اين ديدگاه قرون وسطايي هست كه:"مرد بره كار كنه نون دربياره، زن بشينه تو خونه بچه داري كنه"

كار درست اينه كه زنها هم در عرصه كار باشن... نه اين كه صورت مسئله رو پاك كنيم و يك گروه رو از حق خودش محروم كنيم تا راه براي گروه ديگه هموارتر شه.

بالا