• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

دهان و دندان

• شروع کننده موضوع Pegi
  • تاریخ شروع

جنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
تهران
پاسخ : ارتودنسی

به نقل از شوکوهــ :
دقیقا مشکل دندونات کمی فاصله ـست ؟یا ردیفشون می خوای بکنی ؟
میخام ردیفشون کنم!فکم زیادی کوچیک دندونام کج در اومدن ~X(

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

به نقل از جنا :
میخام ردیفشون کنم!فکم زیادی کوچیک دندونام کج در اومدن ~X(
بعد چطور دکتر برای دندون کج در اومده ثابت رو پیشنهاد کرده ؟
کمه مقدار کجیشون ؟
متحرک رو از چه نظر بهتر می دونی ؟
برای مسواک زدن و ایناش ؟

جنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
تهران

به نقل از شوکوهــ :
بعد چطور دکتر برای دندون کج در اومده ثابت رو پیشنهاد کرده ؟
کمه مقدار کجیشون ؟
متحرک رو از چه نظر بهتر می دونی ؟
برای مسواک زدن و ایناش ؟
نمیدونم واقعن!دکتره یه کم خل به نظر میومد ولی تا جایی که میدونم یکی از بهترین دکترای تهران بود 8->
کجیشون خیلی خیلی زیاده!ینی افتضاحِ :| ;))
متحرکُ موقع غذاخوردنُ مهمونی میتونی برداری و... :D
آره مسواک زدنشم هست :-??

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

به نقل از جنا :
کجیشون خیلی خیلی زیاده!ینی افتضاحِ :| ;))

تنها ارتودنسی ثابت کارسازه بنظرم . برای درد کشیدن دندون که در صفحه قبل هم گفته شد می تونی از دکترت قرص مسکن بگیری اما
اینکه وقت و هزینو روی چیزی بذاری که نتیجه ای ندارهکار اشتباهیه صرفا بخاطر اینکه آسونتره تحملش .

HTC

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بوشهر
دانشگاه
رشت
رشته دانشگاه
پزشکی

خب وقتی دندون ها کج در اومدن باید به وسیله همین ارتودنسی ثابت مرتبشون کنی نه متحرک چون ثابت به وسیله همون براکت ها و کش ها به دندن ها فشار میاره و باعث حرکت کردنشون میشه!اما متحرک اون فشاری که میاره فقط برای نگه داشتنش به همون حالت هستش بیشتر تا تغییر حالت!و مطمعنا جواب نمیده. :D
اگر مقدار کجی و نامرتب بودن کم باشه مدت زمانی که ارتودنسی رو دارید کمتره.حداقل هم یک سال و نیم هست.اما اون حداقل زمانو باید داشته باشین تا به اندازه مطلوب درست شه مرتبی و اینهاش.اگرهم بیش از حد کج باشن خب مدت زمانش بیشتر میشه و درد و اینها هم بیشتر! :D

در مورد دردش هم!واقعا درد انچنانی نداره! فقط حدود دو سه روز اول یه مقدار غذا خوردن سخته که طبیعیه چون دندونا فشار زیادی رو دارن تحمل میکنن. و یکم هم ممکنه لثه ها زخم شن اونم به خاطر جدید بودن براکت هاست! که معمولا یه چیزی همون روز اول میدن میگن اگر اذیتتون کرد بزارید تو اب جوش یکم و بعد بزنید قد اون براکت.

×هنوز هم بعد از دوران ارتودنسی ثابت،از متحرک استفاده میکنن؟ یا چیز جدیدی هست؟!
اخه متحرک رو معمولا خیلی ها تنبلی میکنن یا نمیزارن یا انقد میزارن و بر میدارن که باز هم چاره نداره و دندون ها برمیگردن! :D

سومپاد

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی ابتدایی که اول شدم :دی اول مسابقات احکام شهرستان اول مسابقات نمایش در شهرستان
دانشگاه
علوم پزشکی اردبیل
رشته دانشگاه
رادیولوژی

به نقل از مهسا¹ :
يه مورد ديگه هم هست که بعضي وقت​ها باعث ميشه که دندون​ا مثِ قبل شه ؛ درومدن ِ دندون​اي عقل ِ !
معمولا فشار ميارن و باعث ميشه که اثر ارتودنسي از بين بره و مثِ قبل شه .
خوب اونم بستگی به دکترش داره دکتر من به جای یه دندون معمولی دندون عقلمو کشید انصافانم خیلی خیلی دکتر خوبیه و من ختی یه ذره ام از ارتودونسی اذیت نشدم با اینکه خیلی تبلیغات منفی در مورد دردش یه من شد ولی دکترم خیلی منو راهنمایی کرد و الانم که تقریبا دو ساله ارتودونسی دارم خیلی راضیم

sheitoon

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
rafsanjan
دانشگاه
ایران
رشته دانشگاه
ارتوپدی فنی

اینقدر دست دست نکن....خب برو درستشون کن...دردشم مثل بقیه دردا تموم میشه....بجاش یکی دو سال دیگه خوشگل می شی....طاقت داشته باش
مدت ارتو زیاده ها...دیرت میشه
من دندونام عیب و ایراد خاصی نداشتن بطوریکه دختر خالم فریاد میزد که تو دندونات که هیچ طورشون نیس واسه چی داری میری ارتو؟ با این حال یک سال و نیم برام بریدن....شما زود برو که از اون طرف زود تر تموم کنی...هزینه هاش هم داره روز به روز بالا تر میره. :D........

جنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
تهران

به نقل از sheitoon.bala :
اینقدر دست دست نکن....خب برو درستشون کن...دردشم مثل بقیه دردا تموم میشه....بجاش یکی دو سال دیگه خوشگل می شی....طاقت داشته باش
من دندونام عیب و ایراد خاصی نداشتن بطوریکه دختر خالم فریاد میزد که تو دندونات که هیچ طورشون نیس واسه چی داری میری ارتو؟ با این حال یک سال و نیم برام بریدن....شما زود برو که از اون طرف زود تر تموم کنی...هزینه هاش هم داره روز به روز بالا تر میره. :D........
باور کن وقتی میگم زیاد درد میکشم ینی واقعن همینطوره! :|
مامان زیر جراحی دندونش بوده که از درد بیهوش میشه! :Oکلن خانوادگی اینجوری هستیم بخاطر همین دارم این همه دست دست میکنم :D
اگه دردش انقد برام زیاد نبود تا حالا هزار دفه ارتودنسی کرده بودم! :-??

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

یک سال و نیم کلش ؟
اگه مشکل خاصی با دندوناتون ندارین ، ارتودنسی کردن کاملا کار اشتباهیه .

sheitoon

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
rafsanjan
دانشگاه
ایران
رشته دانشگاه
ارتوپدی فنی

مشکل قابل مشاهده ای نداشتم...فاصله ی دندونام هم چیزی نبود که بگن:زشته برو درستشون کن...خوب بود فاصله شون
کمتر از یک میلی متر فکم داشت میومد جلو رفتم درستش کنم

sheitoon

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
rafsanjan
دانشگاه
ایران
رشته دانشگاه
ارتوپدی فنی

به نقل از جنا :
باور کن وقتی میگم زیاد درد میکشم ینی واقعن همینطوره! :|
مامان زیر جراحی دندونش بوده که از درد بیهوش میشه! :Oکلن خانوادگی اینجوری هستیم بخاطر همین دارم این همه دست دست میکنم :D
اگه دردش انقد برام زیاد نبود تا حالا هزار دفه ارتودنسی کرده بودم! :-??
راجع به این قضیه خب باید به دکتر بگی ... یه چاره ای می اندیشه....بقیه میگن بی حسی میزنه... البته بعد ازبی حسی لب هات اویزون میشه :| (;من که بی حسی نداشتم اگه شماداشتی بعدش یه عکس بگبر دقیقا ببینم چه جوری میشه :D

روژین د.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از شوکوهــ :
اگه مشکل خاصی با دندوناتون ندارین ، ارتودنسی کردن کاملا کار اشتباهیه .

نه! :D
من دندونام اصلاً به طوری که معلوم باشه و اینا کج نبود. یه مقدار فک پایین و بالام باهم فاصله داشتن و یه کم دندونام خرگوشی بودن. ولی بابام مجبورم کرد ارتودنسی کنم(بابام دندانپزشکه) یه دلایلی هم داشت من نفهمیدم درست اون موقع، میگفت نمیدونم دندونات چجوری میشن در آینده و اینا. :-<
تو چهره‌ام تاثیر زیادی داره البته. تفاوت‌ها ممکنه میلیمتری باشند، اما قبل و بعدش رو که نگاه کنید تفاوتش رو میفهمید.
ولی خب نمیدونم، بستگی به سن هم داره. من پنجم دبستان بودم، مطمئنا با الان فرق میکنه. شاید الان دیگه ارزشش رو نداشته باشه یا همون تاثیر رو نذاره مثلاً. :-?
کلاً به نظرم بهترین راهش اینه که با چند تا دکتر مشورت کنید. نه فقط یکی.

Saratonin

ـــــــــــــارا
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95

به نقل از ROzhiN :
من دندونام اصلاً به طوری که معلوم باشه و اینا کج نبود. یه مقدار فک پایین و بالام باهم فاصله داشتن و یه کم دندونام خرگوشی بودن. ولی بابام مجبورم کرد ارتودنسی کنم(بابام دندانپزشکه) یه دلایلی هم داشت من نفهمیدم درست اون موقع، میگفت نمیدونم دندونات چجوری میشن در آینده و اینا. :-<
تو چهره‌ام تاثیر زیادی داره البته. تفاوت‌ها ممکنه میلیمتری باشند، اما قبل و بعدش رو که نگاه کنید تفاوتش رو میفهمید.
ولی خب نمیدونم، بستگی به سن هم داره. من پنجم دبستان بودم، مطمئنا با الان فرق میکنه. شاید الان دیگه ارزشش رو نداشته باشه یا همون تاثیر رو نذاره مثلاً. :-?
برای منم دقیقا همین اتفاق افتاد! مامانم گفت در آینده ناجور میشه و من قبل و بعدش رو که نگاه میکنم کاملا فرقش مشخصه

@ جنا: ببین جراحی رو تو با ارتودنسی مقایسه میکنی؟ ینی دردِ اونو با دردِ این؟ X_X اصلا اونقدر که فکر میکنی نیست!
و در ضمن متحرک رو فک نکن تو مهمونی و اینا باید در بیاری! اتفاقا به نظر من ثابت خیلی راحت تر از متحرکه، چون متحرک رو اگه مرتب نذاری کوچکترین تاثیری نداره. و برای همینم معمولا ثابت میذارن و بعد از دو سه سال (احتمالا ) که تموم شد متحرک میذاری "فقط برای اینکه برنگرده سرجاش". ینی منظورم اینه که متحرک اونقد قوی عمل نمیکنه.

par.b

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان

من یک بار ارتو کردم خدا نیاره چه دکتربدی بود پدرمو درآورد L-: لثه هام داشت داغون می شد حاضر نبود ورشون داره ~X( ~X( دیگه اینقدر اینور اونور رفتم و نامه آوردم تا بالاخره ورشون داشت تازه من هرکاری که می گفت انجام می دادم دیگه الان می ترسم که برم و می گم همینجوری هم خوبه اگه فاصله رو با پلاک بشه درست کرد من پلاک می زارم در غیر اینصورت ولش می کنم

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

به نقل از ROzhiN :

تو چهره صد البته فرق داره ، اما واقعا نمی ارزه بنظرم اگه دندوناتون مشکل خاصی ندارن ارتودنسی کنین .
من دندونام کمی فاصله داره در دندون های جلو ، اما بادنگ و فنگ و نیاز به رسیدگی ای که ارتودنسی داره و مسواک زدن و غذاخوردن و ایناش
مطمئنم همین این حالت خیلی بهتر هست و با دو تا دکترم حرف می زدم می گفتن همین حالت بهتره و نهایتا یک مدت کوتاه
متحرک بذار ... منم مشکل فک رو نگفتم . :D

البته کج بودن هم از فاصله خیلی مهمتره .

× ارتودنسی ثابت زیاد بمونه دهن رو گشاد می کنه ؟ :-" اصن تاثیری داره روی فرم دهن ؟ :-"

روژین د.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از شوکوهــ :
× ارتودنسی ثابت زیاد بمونه دهن رو گشاد می کنه ؟ :-" اصن تاثیری داره روی فرم دهن ؟ :-"

نه بابا گشاد که نه :D
تا موقعی که براکت رو دندونات هست، لبات یکم برآمده اند، ولی وقتی برشون داری مثل قبل میشن.

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

به نقل از par.b :
من یک بار ارتو کردم خدا نیاره چه دکتربدی بود پدرمو درآورد L-: لثه هام داشت داغون می شد حاضر نبود ورشون داره ~X( ~X( دیگه اینقدر اینور اونور رفتم و نامه آوردم تا بالاخره ورشون داشت تازه من هرکاری که می گفت انجام می دادم دیگه الان می ترسم که برم و می گم همینجوری هم خوبه اگه فاصله رو با پلاک بشه درست کرد من پلاک می زارم در غیر اینصورت ولش می کنم

برای چی لثه ها اذیت می شده ؟
نامه از کجا؟ :D

sheitoon

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
rafsanjan
دانشگاه
ایران
رشته دانشگاه
ارتوپدی فنی

به نقل از ROzhiN :
نه بابا گشاد که نه :D
تا موقعی که براکت رو دندونات هست، لبات یکم برآمده اند، ولی وقتی برشون داری مثل قبل میشن.
نه دیگه...کتمان نکنیم....اون موقعی که میخواد براکت بذاره به چیز میذاره تو دهنت که دور از جون همه دهنت مثل اسب ابی باز میشه(بهت بر نخوره ها میخواستم شدت رو بگم)
حدود یک ساعت هم این تو دهنته تا کارش تموم شه.......خب مسلما دهن گشاد میشه.......بعدشم اگه بخوای همه ی سوراخ ها رو تمیز کنی باید تا اون تهدهنتو تمیز کنی مجبوری بکشی دهنتو........ولی اصلا نگران نباش......هیچ کس هیچ کس هیچ کس جز خودت نمیفهمه........اگه خودتم دقت نکنی نمی فهمی پس بی خیالش *-:

روژین د.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

نه دیگه...کتمان نکنیم....اون موقعی که میخواد براکت بذاره به چیز میذاره تو دهنت که دور از جون همه دهنت مثل اسب ابی باز میشه(بهت بر نخوره ها میخواستم شدت رو بگم)
حدود یک ساعت هم این تو دهنته تا کارش تموم شه.......خب مسلما دهن گشاد میشه.......بعدشم اگه بخوای همه ی سوراخ ها رو تمیز کنی باید تا اون تهدهنتو تمیز کنی مجبوری بکشی دهنتو........ولی اصلا نگران نباش......هیچ کس هیچ کس هیچ کس جز خودت نمیفهمه........اگه خودتم دقت نکنی نمی فهمی پس بی خیالش *-:

خب درسته که لب‌ها یه مقدار کشیده میشه موقعی که دارن رو دندونا کار میکنن، اما همونطوری که نمیمونه! اگر به طور مداوم هرروز این کار رو میکردن، بله ممکن بود کمی حالت بگیره اما با یه بار که اتفاقی نمیفته.

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

این حرفتون بر پایه تجربه است یا مبنای علمی داره؟

بالا