• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تاثیر دوران راهنمایی در سمپاد

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم
پاسخ : تاثیر دوران راهنمایی در سمپاد

من به نظرم بیشترین تاثیری که راهنمایی ما (سمپاد بودم من ) واسه مون داشت دوستی ها بود! ما ها اینطوری بودیم که هر سه سال کلاسا ثابت بود. 1/6 ، 2/6 ، 3/6 دانش آموزاش ثابت

اینکه سه سال، اونم سالایی که آدم تو اوج تاثیر پذیری از اطرافیانشه با یه افراد ثابتی باشی خیلی چیز خاصی بود
الانم بعد 4 سال دبیرستان اکثر بچه های مدرسه ما با دوستای راهنمایی شون بودن موقع ناهار و اردو ها و ...

از نظر علمی هم، ما راهنمایی مون خیلی بهتر دبیرستان بود! آزمایشگاه رفتن ها، کارگاه ها، لابراتوار زبان، اتاق سمعی بصری جدا واسه فیلم دیدن، مسابقه بازی ریاضی، فکرسوق ها ، ...

راهنمایی مون بیشتر با مدرسه ها ی عادی فرق داشت تا دبیرستان از نظر اینکه فقط درس خوندم محض نباشه ==> خوشحالم که واسه 3 سال تو اون جو غیر خیلی درسی بودم! هر چند ماها خودمون اینقدر جوگیر بودیم که خرخونی میکردیم :D

البته راهنمایی الان دیگه فکر نمیکنم اونطوری باشه

sheitoon

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
rafsanjan
دانشگاه
ایران
رشته دانشگاه
ارتوپدی فنی

دوره ی راهنمایی دوره ای نیست که روز و شب بشینیم تو خونه درس بخونیم یا بریم این کلاس و اون کلاس....این سن سن شیطونی و شری و بازی های بچگونه و خیلی چیزای جذاب دیگست....به نظر من بد ترین سن ورود به سمپاد راهنماییه....ادم رو میکشه و استعدادها رو خاموش میکنه...دبیرستان بهتره...من ازاین که از راهنمایی وارد شدم خیلی پشیمونم اما همین باعث قبولی من در دبیرستان شد ^-^

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم

به نقل از sheitoon.bala :
دوره ی راهنمایی دوره ای نیست که روز و شب بشینیم تو خونه درس بخونیم یا بریم این کلاس و اون کلاس....این سن سن شیطونی و شری و بازی های بچگونه و خیلی چیزای جذاب دیگست....به نظر من بد ترین سن ورود به سمپاد راهنماییه....ادم رو میکشه و استعدادها رو خاموش میکنه...دبیرستان بهتره...من ازاین که از راهنمایی وارد شدم خیلی پشیمونم اما همین باعث قبولی من در دبیرستان شد ^-^

مدرسه های مختلف فرق میکنه :D

راهنمایی های اینجا دخترونه هاش به جز فرزانگان "فقط" درس خوندن بود! یه سریشون غیر اتفاعی هم هستن یعنی کل مدرسه اندازه یه خونه! اصلا جای فعالیت و کارای پژوهشی غیر درسی نداشتن

This is me

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان٢ :x
شهر
تهرانْ
مدال المپیاد
برنز زیست

به نقل از مــُـنـــا :
من خودم از راهنمایی رفتم ولی پشیمونم! :-<
چون واقعا پدر آدم تو راهنمایی بخاطر هیچی در میاد! X-(
مثلا توی راهنمایی یه مسئله رو که مال دبیرستان بود میکردن تو مخمون و ما هم نمیفهمیدیم و فقط حفذش میکردیم!
توی هیچ آزمونی هم نمیومد!
حالا که اومدیم دبیرستان تازه اون مسائل رو میفهمیم!
فقط توی راهنمایی بهترین سال های زندگیمون خراب شد با یه مشت فرمول! :((

اينجا كه اينطورى نبود

توراهنمايى پرورش بود (;

دبيرستان آموزشه!

تو راهنمايى چيزى حفظ نمى كردم.

در كل خوشحالم كه از راهنمايى اينجام >:D<

و در كل به نظرم راهنمايى روى جو بچه ها تاثير زيادى داره :>

Farzaneh.B

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه 2
شهر
کرمان
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر / هندسه محاسب

بین اونایی هم که از دبیرستان میان خیلیاشون خوب و عالین ولی راهنمایی هم تاثیر داره..خود من اگه راهنمایی نبودم حتما یه جاهایی دچار مشکل میشدم..

الهام1375

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان
شهر
بیرجند
مدال المپیاد
شیمی میخوندم.
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نظر من از راهنمایی تو سمپاد بودن خیلی بهتره . آدم از همون اول با جو رمدرسه آشنا میشه . مثلا این بچه هایی که تازه اول دبیرستان امسال به ما ملحق شدن! یه بدی که داشتن این بود بعضی وقتا خیلی غر میزدن یعنی درواقع بعضیاشون حال درس خوندن نداشتن
به نظرم بودن اونها حتی برای ما و خوب های خودشون هم demotivator هستن!
همین
<D=
این چه ربطی داشت!؟

newthink

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
فیــزیــک

راستش این سوال واسه بچه هایی که اول دوم دبیرستانن و اونایی که فارغ التحصیلن یا پیش ان جوابش خیلی متفاوته چون قدیما انقدرپذیرش زیادنبود کسایی که میومدن سمپاد واقعا حرفی برا گفتن داشتن..درنتیجه فرق زیادی بین ورودیهای دبیرستان وراهنمایی نبود حتابعضی وقتا بچه های ورودی دبیرستان بهترعمل میکردن اما الان خیلی اوضاع فرق میکنه وقتی تعدادبیشتری میگیرن کیفیت هم مثل قبل نخواهدبود..خیلی ازورودیهای جدید اصلاعلاقه وانگیزه واسه درس خوندن ندارن

shshsh

sh m
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از newthink :
راستش این سوال واسه بچه هایی که اول دوم دبیرستانن و اونایی که فارغ التحصیلن یا پیش ان جوابش خیلی متفاوته چون قدیما انقدرپذیرش زیادنبود کسایی که میومدن سمپاد واقعا حرفی برا گفتن داشتن..درنتیجه فرق زیادی بین ورودیهای دبیرستان وراهنمایی نبود حتابعضی وقتا بچه های ورودی دبیرستان بهترعمل میکردن اما الان خیلی اوضاع فرق میکنه وقتی تعدادبیشتری میگیرن کیفیت هم مثل قبل نخواهدبود..خیلی ازورودیهای جدید اصلاعلاقه وانگیزه واسه درس خوندن ندارن
میخواستم بگم که ایشون گفتن :D

archer

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بوشهر
دانشگاه
علوم پزشکی بوشهر
رشته دانشگاه
پزشکی

منم قبول دارم که بعضی از ورودی دبیرستان ها نسبت به جو مدرسه تقریبا هیچ هستند. اما من که شخصا ورودی دبیرستانم به این اعتقاد رسیدم و با چشمای خودم دیدم که خیلی از بچه های راهنمایی سمپاد تو درس های وزارتی میموندن(مخصوصا ریاضی)حالا دیگه چه برسه به ریاضی تکمیلی آخه مگه ریاضی1 چی داره؟؟؟؟؟
نظر شخصی من اینه که همیشه تو آزمون های ورودی مدارس سمپاد حق و نا حق زیاد شده و حق خیلیا خورده شده و همیشه هم کسایی که به ناحق وارد شدن یه جایی کم میارن حالا چه از راهنمایی وارد شده باشن چه از دبیرستان

This is me

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهرانْ
مدال المپیاد
برنز زیست

به نقل از archer :
منم قبول دارم که بعضی از ورودی دبیرستان ها نسبت به جو مدرسه تقریبا هیچ هستند. اما من که شخصا ورودی دبیرستانم به این اعتقاد رسیدم و با چشمای خودم دیدم که خیلی از بچه های راهنمایی سمپاد تو درس های وزارتی میموندن(مخصوصا ریاضی)حالا دیگه چه برسه به ریاضی تکمیلی آخه مگه ریاضی1 چی داره؟؟؟؟؟
نظر شخصی من اینه که همیشه تو آزمون های ورودی مدارس سمپاد حق و نا حق زیاد شده و حق خیلیا خورده شده و همیشه هم کسایی که به ناحق وارد شدن یه جایی کم میارن حالا چه از راهنمایی وارد شده باشن چه از دبیرستان
]

؟؟؟؟؟!!!!!!!
باوبيخيال..
مگه ميشه؟؟
مطمئنى زياده روى نكردى؟

موارد خاص رو درنظر نگيريد..زمان اژه اى خدايى حق وناحق نمي شد اگرم ميشد اونقدر كم بود كه ازش ميشه صرفه نظر كرد!

به صورت ميانگين ورودياى راهنمايى متكى به هوش و دبيرستان متكى به خوندن هستن(درهر جامعه اى اثتسنا (؟)هستش در ضمن)

گردآفريد

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
مشهد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از archer :

خيلي حق و ناحق نشده!!!
كسي نمي تونه از 2 مرحله آزمون همين جوري الكي رد شه و وارد سمپاد شه!!
شايد باشن افرادي ولي اندكن كه اوناهم در طول تحصيل ناچار ميشن برن از اين مدارس!!

fa.z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
كرمان
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
ژنتیک

از راهنمایی بودن خیــــــــــــلی خوبه به خاطر جَوِّش! و آشنا شدن با مسابقه ها و نمایشگاه و اینا ولی بچه های راهنمایی که دیگه دبیرستان میان درسُ کلاً ول می‌کنن!(اکثراً ولی خیلیا اینطور نیستن!) و دلشونم به این خوشه که خرخون نیستن!(خودم :D)
ولی بچه هایی که که از دبیرستان میان خیلی تلاش میکنن و میترکونن کلاً! :D واسه همین درسشون از خیلی ورودی راهنماییا بهتر میشه! چون واسه ورود به دبیرستان تلاش کردن و خیلی خوندن دیگه همینطور ادامه میدن و بیشتر قدر میدونن به نظرم و سعی می‌کنن از این موقعیت خوب استفاده کنن!
ولی ورودی راهنماییا معمولاً بیشتر به فکر کارای متفرقه‌ـن!

javdane

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

به نقل از کیــمیا :
به نظر من کسایی که از دبیرستان میان تو سمپاد واقعا باهوش نیستن!
چون اگه باهوش بودن از همون اول قبول میشدن..
این یعنی انقدر درس خوندن تونستن بیان تو سمپاد!
من ازمون ورود به راهنمایی سمپاد رو دادم وقبول شدم اما واسه مرحله دومش بخاطر یک سری مشکلات(خصوصی)نتونستم ازمون بدم خیلی هم افسوس خوردم حالا برای دبیرستان قبول شدم(هیچی هم نخونده بودم) اما با نظر های شما ادم از رفتن به سمپاد ناامید میشه :-s

This is me

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهرانْ
مدال المپیاد
برنز زیست

به نقل از javdane :
من ازمون ورود به راهنمایی سمپاد رو دادم وقبول شدم اما واسه مرحله دومش بخاطر یک سری مشکلات(خصوصی)نتونستم ازمون بدم خیلی هم افسوس خوردم حالا برای دبیرستان قبول شدم(هیچی هم نخونده بودم) اما با نظر های شما ادم از رفتن به سمپاد ناامید میشه :-s
هعى.. :rolleyes:

من نميدونم چند باره ديگه بايد بگم تو هرجامعه اى استثنا(؟)هستش..و موقعت هاى خاص رو در نظر نگيريد؟؟؟؟
واقعا سواله برام...
آخرم نفهميدم اين كلمه لعنتى رو چه طورى مينويس..يكى نميخواد كمك كنه به يه آدم املا ضعيف مثه من؟؟؟؟
فكر كنم بهتره اين جمله رو تو بانگم بنويسم..هى زندگى :-<

archer

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بوشهر
دانشگاه
علوم پزشکی بوشهر
رشته دانشگاه
پزشکی

ببینید من از زمان آقای اژه ای هیچ خبری ندارم فقط الان رو میبینم و زمانی که برای راهنمایی ورودی دادم شاید فکرکنید دارم از خودم تعریف میکنم اما من اون موقع تهران زندگی میکردم هیچ دبیری نبود که به من نگه تو صد در صد قبولی مرحله اول هم قبول شدم اما برای مرحله دوم یک هفته بعد از امتحان ما از حدود 20 نفر دیگه که روی کلیدهای مرحله اول اعتراض گذاشته بودن امتحان مرحله دوم گرفتن مگه با غیر از پارتی بازی میشه از کلید ها با خبر شد این اتفاق دو سال بعدش هم همینطوری تکرار شد و بعدش ریاست اون موقع سمپاد برکنار شدن
برای دبیرستان هم من امسال اول رو تموم کردم.امسال استان ما تو دو مرحله قبولی اعلام کرد تو هر دو سری بچه هایی که واقعا لایق حضور در سمپاد باشن زیادن اما خیلی ها هم هستند که حضورشون به همه خصوصا خودشون ضربه میزنه که اکثرا افرادی هستند که پدرهاشون نظامی اند
حالا this is meهنوز اعتقاد داری که من زیاده روی کردم؟؟؟؟ استثنا مگه چند بار تکرار میشه؟؟؟؟(راستی املای کلمه ی استثنا رو درست نوشتی)

saye3000

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قم
شهر
قم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از archer :
ببینید من از زمان آقای اژه ای هیچ خبری ندارم فقط الان رو میبینم و زمانی که برای راهنمایی ورودی دادم شاید فکرکنید دارم از خودم تعریف میکنم اما من اون موقع تهران زندگی میکردم هیچ دبیری نبود که به من نگه تو صد در صد قبولی مرحله اول هم قبول شدم اما برای مرحله دوم یک هفته بعد از امتحان ما از حدود 20 نفر دیگه که روی کلیدهای مرحله اول اعتراض گذاشته بودن امتحان مرحله دوم گرفتن مگه با غیر از پارتی بازی میشه از کلید ها با خبر شد این اتفاق دو سال بعدش هم همینطوری تکرار شد و بعدش ریاست اون موقع سمپاد برکنار شدن
برای دبیرستان هم من امسال اول رو تموم کردم.امسال استان ما تو دو مرحله قبولی اعلام کرد تو هر دو سری بچه هایی که واقعا لایق حضور در سمپاد باشن زیادن اما خیلی ها هم هستند که حضورشون به همه خصوصا خودشون ضربه میزنه که اکثرا افرادی هستند که پدرهاشون نظامی اند
حالا this is meهنوز اعتقاد داری که من زیاده روی کردم؟؟؟؟ استثنا مگه چند بار تکرار میشه؟؟؟؟(راستی املای کلمه ی استثنا رو درست نوشتی)
دوست عزیز پیشنهاد من اینه که شما سمپاد الانو سمپاد فرض نکنید اصلا.سمپاد یه چیزی بود که تموم شد و الان هیچی ازش باقی نمونده.توی سمپاد خیلی خیلی کم حق و ناحق میشد.اما توی سازمانی که الان وجود داره و اشتباها اسمش هنوز سمپاده،هر چیزی ممکنه.هر چیزی.

amo

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
كاشان
رشته دانشگاه
دندان پزشکی خوراسگان

خیلی
راهنمایی خیلی خوب بود که سمپادی بودیم
واقعا عالی کمک کرد تو دبیرستان و یه کم بار درسا ی دبیرستان رو کم کرد

This is me

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهرانْ
مدال المپیاد
برنز زیست

به نقل از archer :

هنوز سر حرفم هستم..باسايه ٣٠٠٠موافقم...اون دوبار اعلام شدن برا پارتى نبوده..اگه يادتون باشه تعدادى از سوالات غلط بودن و بعد از درست شدن كليد قبولى ها دوباره علام شدن(هرچند تو قبولى هايى كه اول اعلام كردن همه اونايى كه فكرميكرديم بودن..(به نظرم همون اولى درست تر بود)اين جريان دوباره امتحان گرفتن روهم اطلاعى درباره اش ندارم فقط تااونجايى كه ميدونم اعلام شده بوده ولى به اونا كه اعتراض گذاشته بودن (حتى شهر هاى ديگه)زنگ زدن خبر دادن..

+مرسى برا استثنا!

archer

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بوشهر
دانشگاه
علوم پزشکی بوشهر
رشته دانشگاه
پزشکی

دوستان عزیز من با این که هنوز سر حرف خودم هستم به نظر شما هم احترام میزارم و واقعا نتیجه میگیرم که بنا بر نظر saye3000عزیز به سمپاد الان سمپاد نگم
در ضمن درمورد تصحیح کلیدهای امتحان امسال چیزی نگفتن ولی اگه کلید تصحیح کردن پس چرا سری اول درست تره؟؟؟سری دومی که باید درست تر باشه

راستی من یه چیزی رو نفهمیدم اون سوال غلط بودنا رو مال کی رو میگید؟؟؟ورودی راهنمایی؟؟

بالا