• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

انتقادات مسابقات خطاطی

به نظر شما لایک معیار خوبی برای تعیین برنده مسابقه خطاطی سمپادیاست ؟(اگر نظری برای بهبود مسابقه داری

• رای‌دهندگان
    44
وضعیت
موضوع بسته شده است.
  • شروع کننده موضوع

amir abbasi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستانِـــ CNIHS یا همون CIHS سابق
شهر
مـــشـ CO
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
UWO
درود B-)

همون طور که شاهد مسابقات خطاطی هستیم. به نظرم اومد تا برای اینکه در نتیجه مسابقه حق کسی ضایع نشه این تاپیک رو بزنم تا هر کی هر ایده ی سازنده و یا هر مشکلی در مسابقات مشاهده میکنه رو بگه تا مسابقه ای سالم داشته باشیم. :-?

• شروع کننده موضوع

amir abbasi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
مـــشـ CO
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
UWO
معیار های نا صحیح

× یکی از مشکلات مسابقه این بود که ملاک برنده شدن لایک بود؟! :-?
ولی این معیار صحیح و به جایی نیست چون به طور مثال بنده مدیرم و کاربران برای داشتن سمت منو لایک میکنن و نه برای خطم. و یا کاربری به علت دوستی با فرد دیگه اون رو لایک میکنه.( :-")
به نظر من اگر یک نفر بی طرف که خطش هم خوب باشه برنده رو مشخص کنه خیلی بهتره ولی بازم میگم فرد بی طرف و خطاطی بلد باشه.

× مشکل دیگه ای که به نظرم اومد این بود که در قوانین مسابقه ذکر شده -خط تحریری(مداد یا خودکار)- ولی ما در مسابقه شاهد این بودیم که دوستان خط شکسته مینوشتن و یا با ماژیک و روان نویس مینوشتن و مدیران هم هیچ تذکری نمیدادن. :-"

+ خواهشا قوانین مسابقه رو رعایت کنید تا مسابقه ای سالم داشته باشیم. B-)

ساقي

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
كرمانشاه
پاسخ : انتقادات مسابقات خطاطی

با رای یک نفر نمیشه نتیجه ی مسابقه رو مشخص کرد . ممکنه بعدا اعتراض بشه . من پیشنهاد می کنم سه نفر که خوشنویسی رو در سطح بالاتری کار می کنن باهم تصمیم بگیرن .

alemzadeh

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد - تبریز
دانشگاه
دانشگاه هنر تبریز
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

اول باید یه چیزی مشخص بشه که این مسابقه‌ی خوش خطیه یا مسابقه خط تحریری٬ چون مثلا پیش میاد شخص من شاید یه خط فانتزی رو بیشتر دوست داشته باشم و به اون رای بدم (چیزی که الان هم در بعضی از موارد داره پیش میاد) یه چیز دیگه هم هست خیلیا به خود خط امتیاز نمی‌دن به خوشگلی کاغذ و عکس و اینا لایک می‌دن.

zahra96

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 / میدیا
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه هنر تهران
رشته دانشگاه
گرافیک

یه سری مسئله هست.
داور اگه باشه از کجا باید گیر اورد؟ این اولین مسابقه خطاطی تو سایته و تازه کاربرایی که به قولی خطشون خوبه شناسایی میشن تو این مسابقه! اگه بخوایم از بین همین افراد انتخاب کنیم که نمیشه چون خودشون شرکت کردن! این کارو حداقل واسه میشه واسه دوره بعد کرد . مگر اینکه افرادی باشن که تو مسابقه شرکت نکرده باشن ولی آدمای خفنی باشن در این زمینه!

بعد اینکه گفته شده خط تحریری منتها دوستان رعایت نکردن یه سری و من یا مسئول تاپیک خیلی پیگیر نشدیم که عه چرا و اینا که باید این اتفاق میفتاد :د ولی خب حسابو گذاشتیم که خطای دیگه به طور خودکار حساب نیستن!

ولی کاملا با اینکه لایک ملاکه مناسبی نیست موافقم ولی همون پاراگراف اوله نظرم! کلا همینطور که الان ایرادارو در میاریم با هم ،واسه دوره های بعد بهتر و منظم تر میشه عوضش!

marvelous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۳
شهر
مشهد
مدال المپیاد
برنز بيست و هفتمين المپياد ادبی
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

حالا این که به عنوان دوره اول خوب بود نسبتا، ولی اگه قراره دوره های بعدی در کار باشه یه برنامه مشخصی باید داشته باشه... :D
مثلا تاریخ شروع و پایان مشخص باشه، وسیله هایی که واسه نوشتن استفاده میشه، نوع خط و داوری و ...

ساقي

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
كرمانشاه

به نقل از زهرا.ج :
یه سری مسئله هست.
داور اگه باشه از کجا باید گیر اورد؟ این اولین مسابقه خطاطی تو سایته و تازه کاربرایی که به قولی خطشون خوبه شناسایی میشن تو این مسابقه! اگه بخوایم از بین همین افراد انتخاب کنیم که نمیشه چون خودشون شرکت کردن! این کارو حداقل واسه میشه واسه دوره بعد کرد . مگر اینکه افرادی باشن که تو مسابقه شرکت نکرده باشن ولی آدمای خفنی باشن در این زمینه!
حتما توی این سایت سه نفر پیدا میشن که توی خوش نویسی مدرک داشته باشن ! پیدا نمیشه ؟ :-?
اگر پیدا بشه اگر هم توی مسابقه شرکت کرده باشن می تونن از خودگذشتگی کنن :-" از مسابقه انصراف بدن.
ولی کاش قوانین مشخصی براش در نظر بگیرید و ادامه بدید چون ایده ی خیلی خوبیه به نظرم .

• شروع کننده موضوع

amir abbasi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
مـــشـ CO
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
UWO

به نقل از علی ع. :
اول باید یه چیزی مشخص بشه که این مسابقه‌ی خوش خطیه یا مسابقه خط تحریری٬ چون مثلا پیش میاد شخص من شاید یه خط فانتزی رو بیشتر دوست داشته باشم و به اون رای بدم (چیزی که الان هم در بعضی از موارد داره پیش میاد) یه چیز دیگه هم هست خیلیا به خود خط امتیاز نمی‌دن به خوشگلی کاغذ و عکس و اینا لایک می‌دن.

گل گفتی علی جان
من هم میام نستعلیق مینویسم نفر اول میشم ولی من قوانین رو زیر پا نمیزارم
حالا مد شده مینویسن این خطیه که تو جزوه مینویسم این خط تحریریمه و اینم خط من در آوردیمه؟! :O
یا مثلن میان از خودشون کلمه رو کش میدن و خط من درآوردی در بیارن. :-"
خوب گفتیم باید خط تحریری باشه وگرنه معلوم نبود چی میشد؟! :-"

zeynab75

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
قوچان
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

خود منم خیلی رو این قضیه(لایک) زومم اما خب به نظر راه دیگه ای نیس

اگه راهی به ذهنتون رسید حتما بگید خوشحال میشم :)

پ.ن:پستای قبلیو نخوندما :-"

zeynab75

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
قوچان
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
پاسخ : معیار های نا صحیح

به نقل از ۩ امــیــر محــمــد ۩ :
ه نظر من اگر یک نفر بی طرف که خطش هم خوب باشه برنده رو مشخص کنه خیلی بهتره ولی بازم میگم فرد بی طرف و خطاطی بلد باشه.
خب نمیشه دیگه مثلا اونو همه قبولش ندارن!!! :-?

ernst haeckel

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بابــــــل
مدال المپیاد
اوایل نجوم بعدشم زیست شناسی
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از ~Dr.Shariati~ :
خب نمیشه دیگه مثلا اونو همه قبولش ندارن!!! :-?

میشه به جای 1 نفر یه تیم 4-3 نفره از هیئت داورا انتخاب بشه!
اونا جداگانه امتیاز بدن.
بعلاوه برای اینکه لایک ها نادیده گرفته نشه با یه ضریب کمتر برای لایک ها هم ارزش قائل بشین.
مثلا نمرات داوران ضربدر 5 بشه و میزان لایک ها ضربدر 1 (البته خب معیار و مبنا و سایر موارد با نظر هیئت مدیره!!)
مدل سیستم امتیاز دهی next persian star

فکر کنم اینطوری تمام جوانب در نظر گرفته میشه.

-elham-

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
هرمزگان

برای خوشگلی کاغذ و گرافیک اطرافش و اینا چیکار میشه کرد؟
الان خیلیا به خاطر خوشگلی فقط رای دادن...
همون نظر هیئت داوری نظر خوبیه...
میتونیم به بچه هایی که مدرکی یا لوح مسابقه ای یا هر چیز اینطوری ای دارن بگیم بیان...بعد سه نفر که استنادشون مبنی بر اینکه خط تحریریشون خوبه، بهتر و درست تر بود انتخاب بشن برا داوری مسابقات...

---------------------
راستی این مسابقه رو هم برا اینکه الان براساس لایک و خوشگلی خط بوده و خیلیا شکسته گذاشتن میتونین اسمشو بذارین زیباترین خط مثلا تا دفعه های بعد قوانین درست و حسابی داشته باشه و اینا.

zeynab75

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
قوچان
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

من با نظر ernst موافقم دیگه بقیش با مدیر انجمن که این کارو انجام بدیم یا نه

.:$_$:.

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
پاسخ : معیار های نا صحیح

به نقل از ۩ امــیــر محــمــد ۩ :
× یکی از مشکلات مسابقه این بود که ملاک برنده شدن لایک بود؟! :-?
ولی این معیار صحیح و به جایی نیست چون به طور مثال بنده مدیرم و کاربران برای داشتن سمت منو لایک میکنن و نه برای خطم. و یا کاربری به علت دوستی با فرد دیگه اون رو لایک میکنه.( :-")
به نظر من اگر یک نفر بی طرف که خطش هم خوب باشه برنده رو مشخص کنه خیلی بهتره ولی بازم میگم فرد بی طرف و خطاطی بلد باشه.
واسه این که از روی اسم فرد یا به خطر دوستی،فردی رو لایک نکنند بهتره هر کسی که قصد شرکت تو این مسابقه رو داره لینک خطی رو که نوشته به یه نفر بده و اون فرد اون خط رو به همراه دست خط بقیه کاربران (در ضمن بدون ذکر نام فرد) اونم تو یه روز مشخصی رو سایت بذاره...اینطوری کسی نمیفهمه این خط مال کیه و بهش رای میده....البته بهتره که یکی که خط خوبی داره همون متن رو یه بار با خط تحریری و با رعایت تمام نکات و اصولش بنویسه و به عنوان ملاکی برای داوری قرار بده تا بقیه کاربران که قراره نظر بدن بر اساس اون خط به بقیه نظر بدن و لایک کنند... :)

• شروع کننده موضوع

amir abbasi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
مـــشـ CO
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
UWO

برای داوری میتونه یکی به طور داوطلب پس از اتمام، تمام اثر ها رو به یک استاد خط نشون بده و ازشون بخواد برنده رو اعلام کنن. :-?

• شروع کننده موضوع

amir abbasi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
مـــشـ CO
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
UWO

به نقل از .:$_$:. :
واسه این که از روی اسم فرد یا به خطر دوستی،فردی رو لایک نکنند بهتره هر کسی که قصد شرکت تو این مسابقه رو داره لینک خطی رو که نوشته به یه نفر بده و اون فرد اون خط رو به همراه دست خط بقیه کاربران (در ضمن بدون ذکر نام فرد) اونم تو یه روز مشخصی رو سایت بذاره...اینطوری کسی نمیفهمه این خط مال کیه و بهش رای میده....البته بهتره که یکی که خط خوبی داره همون متن رو یه بار با خط تحریری و با رعایت تمام نکات و اصولش بنویسه و به عنوان ملاکی برای داوری قرار بده تا بقیه کاربران که قراره نظر بدن بر اساس اون خط به بقیه نظر بدن و لایک کنند... :)

اصن میتونیم خطمون رو بدیم به مدیر انجمن تا همه رو خودشون بزارن. :-"

zahra96

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 / میدیا
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه هنر تهران
رشته دانشگاه
گرافیک

این چیزایی که میگید, مثل ادیت عکس و اینا؛ میشه از دفعه های بعد کاملا ذکر شه که اینجوری باشه عکسو کاریش نکنید رو کاغذ فلان باشه و ... . این از این جهت قابل حله!
اینی که میگید از رو دوستی لایک میزنن چیزی هست که ظاهرا وجود داره تو سایت که من درکش نمیکنم(!) ولی خب در این صورت تنها راه باقی مونده وجود داوره.
داور انتخاب کردن سخت نیست. مثلا دو یا سه نفر از بهترین های این دوره بهشون پیشنهاد میشه واسه دوره ی بعد! (بهترین ها از لحاظ خط نه لایک، و بین کارای بچه ها به راحتی میشه تشخیص داد)
خلاصه اینکه همه ی این پیشنهادا در هر صورت از دور بعد قابل اجراست و این دفعه با همین لایک سنجیده میشه به ناچار.

به نقل از Ernst :
میشه به جای 1 نفر یه تیم 4-3 نفره از هیئت داورا انتخاب بشه!
اونا جداگانه امتیاز بدن.
بعلاوه برای اینکه لایک ها نادیده گرفته نشه با یه ضریب کمتر برای لایک ها هم ارزش قائل بشین.
مثلا نمرات داوران ضربدر 5 بشه و میزان لایک ها ضربدر 1 (البته خب معیار و مبنا و سایر موارد با نظر هیئت مدیره!!)
اگه بچه ها انقد پا فشاری میکنن که دوستا به هم لایک میدن و خلاصه عادلانه لایک نمیدن و ... بهتره وقتی داور هست کلا لایک بچه ها حساب نشه! چون اگه قراره کاملا عادلانه باشه داوره تشخیص میده دیگه!

این روش هم روش خوبیه! به شرط اینکه بچه ها قول بدن لو ندن کارشونو! در این صورت خیلی هم روش خوبی هست!

F@temeh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـــان
شهر
کاشـــان
مدال المپیاد
مرحله اول ریاضی
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
سخت افزار

(همرو نخوندم :-" ) یه چیزی هست اینه که خیلیا رو من میبینم اصلا از روی ِ اصول ننوشتن ولی خیلی لایک گرفتن، یا یه عده واقعا بعضی از کلمات رو از روی ِ قاعده نوشته بودن و لی خب انقدرا لایک نگرفته بودن. ینی بچه ها برای انتخاب کردن ِ خط ِ برتر کلی نگاه کردن نه جزئی. که دقیقا میشه گفت بر اساس ِ سلیقه ی بچه ها برنده انتخاب میشه نه بر اساس خطشون!

ernst haeckel

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بابــــــل
مدال المپیاد
اوایل نجوم بعدشم زیست شناسی
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از زهرا.ج :
اگه بچه ها انقد پا فشاری میکنن که دوستا به هم لایک میدن و خلاصه عادلانه لایک نمیدن و ... بهتره وقتی داور هست کلا لایک بچه ها حساب نشه! چون اگه قراره کاملا عادلانه باشه داوره تشخیص میده دیگه!

البته احساس میکنم حداقل تو این یه مورد :D قضیه مقام و منصب و اینا زیاد وضوح آشکار نداشته!
خدا وکیلی چند نفر بودن که خوب نوشتن و کاربر نیمه فعال بودن و خطشون لایک زیادی هم خورده!
فکر نمیکنم با توجه به اون قضیه ضریبی که گفتم تفاوت زیادی (جز واسه یکی دو نفر که انصافا" هم خوب نوشتن و حقشون بوده) به دلیل لایک ها ایجاد بشه!
بازم خود دانید!
(در واقع اون امتیاز داور 90% ماجراس و تاثیر مثبت اون لایک ها احترام به نظر مخاطب :D)

خب الان که همه گذاشتن و تقریبا مشخصه که هر خط واسه کیه!
(با توجه مجموع حدود 300 تا لایکی که پستا خورده قاعدتا" خیلیا میدونن!)

**الان یه ایده زدم!! :D
داورا نمرشون رو از 10 بدن و بعد ازشون میانگین بگیریم (یعنی مجموع نمره داورا از 10) این جمع بشه با تعداد لایک های هر پست با یدونه رقم اعشار کنارش!
اینجوری هم به لایک ها توجه میشه! هم تاثیر لایک اغراق آمیز نیست!
هم اینکه اعشار میخوره!! مسابقه باکلاس و جذاب میشه!! :D
مثلا" داور 1 = 7 داور2 = 7.5 داور3 = 6.25 داور4= 8 -----> میانگین:7.1875 + (لایک=46 --->4.6) = 11.7875

zeynab75

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
قوچان
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

مسابقه داوری خواهد شد و لایک ملاک انتخاب آثار نمیباشد

وضعیت
موضوع بسته شده است.