• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

المپیاد؟

• زیست

رای‌ها: 30 56.6%
  • ریاضی

رای‌ها: 30 56.6%

• رای‌دهندگان
    53

میلاد14

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
ساوه
پاسخ : مشاوره انتخاب رشته المپیاد

اینکه تو المپیاد های ریاضی و فیزیک اکثرا پسر ها مقام میارن مربوط به برتری پسرها از لحاظ هوشه =)) =)) =)) =))

شوخی کردم به نظر من تابستون بشین یکم از درسای فیزیک و ریاضی دوم و سوم رو بخون به هر کدوم بیشتر علاقمند شدی تا المپیاد ادامش بده
موفق باشی

meli

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز کشوری کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

اصل انتخاب رشته ی المپیاد از روی علاقست، اگه واقعا عاشق فیزیکی برو فیزیک یا اگه شیمی خوندن رو بیشتر دوست داری برو شیمی، به این فکر نکن که تو کدوم احتمال قبولیت بیشتره!

کلن اگه انگیزت از المپیاد فقط قبولی و مدال باشه و رشتت رو دوست نداشته باشی بعد یه مدت خسته میشی! چون قراره یکی دو سال رو اون رشته متمرکز شی که علاقه نداشته باشی انگیزت رو از دست میدی!

اول از همه برو راجع به مباحث همه المپیادها یکم اطلاعات بدست بیار بعد ببین علاقت به کدوم بیشتره ;;)

هر المپیادی رو اگه با علاقه روش وقت بزاری حتما قبول میشی! :D

skYboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
مدال المپیاد
نجوم و اخترفیزیک
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

اول شما ببینید ب چی واقعا علاقه داری،ینی مثلا اگه فیزیک رفتی بدونی ک می تونی با انرژی تا تهش بری،چون بحث المپ فراتر ا درسا ی مدرسه هستش،این جوری شما هم المپیاد و هم رشته تحصیلی تونو انتخاب کردین.
البته اینو بگم ک شیمی در هر دو رشته می تونی مدال بیاری و ازون و3 کنکور استفاده کنی.
درمورد این ک دخترا کمترن ک هیچی،توانایی شو داری اصلا شک نکن،مثلا خانوم مریم میرزاخانی دیگه،فک کنم طلای جهانی،فک کنم همزمان با مرحوم رضا صادقی شون بودن.

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

برایِ المپیاد صد در صد باید رفت سراغ علاقه .
اینکه لذت ببری وختی داری میخونی
وختی داری به خاطرش سختی میکشی به زمینو زمان گله نکنی
چون راه المپیاد سخته پ تنها چیزی
که باعث میشه جا نزنی علاقه
هس
ربطی به جنسیت هم نداره حتی
آدم چه پسر و چه دختر بخواد کاری کنه حتمن میکنه.
شک نکن.:)

عمو ژپتو

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
قبولی در مرحله دوم المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
شهید باهنر کرمان / شریف
رشته دانشگاه
ریاضی :x

من حرف شما رو کاملا قبول دارم
+++اضافه میکنم
این خیلی بده(به نظر من )که بعضی ها به زور میخوان المپیاد بخونن
که اسمشون المپیادی باشه
که مثلا بخوان دو ماه هر کدوم از المپیاد هارو امتحان کنن بعد از یه سال آخرشم هیچی نخونن
آقایه نگاه بکن ببین چی دوست داری
امیدت به خدا

بشین بخون
بقیش رو اوستا کریم درست میکنه

eyekay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی قم،علامه حلی تهران
شهر
قم،تهران
مدال المپیاد
مدال نقره ی المپیاد ریاضی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

انتخاب رشته فقط و فقط با علاقه!رک بگم احمقی اگه به خاطر شانس قبولی پیچوندن کنکور بیای المپیاد ،چون زحمت و کاری که یه ساعت المپیاد می بره برابر با 3 ساعت کنکوری خوندنه اونم با کیفیت بالا !پس اگر از کنکور می ترسی و می خوای المپیاد بدی کارت غلطه !اما اگه علاقه داری برای شروع از الان خیلی زود هم هست !حتی برای المپیاد ریاضی !اگه خوب بخونی حتما قبول میشی !در ضمن آدم توی یه آزمون بزرگ هیچوقت فکر نمی کنه چند تا رقیب داره و فلان و فلان ،فکر می کنه باید برای قبولی به یه حدود نمره برسه!مثلا تو مرحله 2 ریاضی 4 تا از 6 تا حل کنی معمولا قبولی ،اگرم سالی این عدد جا به جا شده به خاطر این نبوده که مثلا یهو همه با هم خفن شدن ،آزمون آسون از کار در اومده !
اصلا هم نگو من استعداد ندارم !کسی که تو سمپاد پذیرفته شده استعدادشو داره !در کل تعداد آدم های مستعد زیاده !موفق اونه که بتونه خوب استفاده کنه

Inside

کاربر نیمه‌فعال

من به نجوم علاقه دارم اما مي خوام برم رشته تجربي يعني تغيير رشته بدم حالا به نظرتون چيكار ميشه كرد؟

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

اگر میخواهید رشته ای رو انتخاب کنید و برای المپیاد بخونید توی این تاپیک سوالتون رو بپرسید. لطفا قدری هم در مورد شرایط درس و علایقتون و هدفتون توضیح بدید تا دوستانتون بتونن بهتر راهنمایی کنن.

دقت کنید که این تاپیک برای انتخاب رشته است نه برای راهنمایی نحوه المپیاد خوندن. در صورتی که سوالی در مورد نحوه المپیاد خوندن دارید به این تاپیک برید. اگر هم سوالتون اختصاصی در مورد رشته خاصیه لطفا به انجمن خاص اون رشته مراجعه کنید.

asghar shepeshu

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
کرمون
مدال المپیاد
نچ نچ

از ما که گذشت ولی داداش من می خواد بخونه رشته ریاضی هس پس زیست که خیلی علاقه داره نمیتونه بره مونده بین شیمی و ریاضی و کامپیوتر و نجوم
میگه ریاضی مغزش نمیکشه کامپیوترم همین جور شیمی هم علاقه نداره نجومم هیچی بارش نیست می خواد بدونه چیکا کنه؟ به نظرتون بره کامپیوتر بهتر نیس؟ یا خیلی سخته؟هان؟

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر- نرم افزار
اینستاگرام

به نقل از asghar shepeshu :
از ما که گذشت ولی داداش من می خواد بخونه رشته ریاضی هس پس زیست که خیلی علاقه داره نمیتونه بره مونده بین شیمی و ریاضی و کامپیوتر و نجوم
میگه ریاضی مغزش نمیکشه کامپیوترم همین جور شیمی هم علاقه نداره نجومم هیچی بارش نیست می خواد بدونه چیکا کنه؟ به نظرتون بره کامپیوتر بهتر نیس؟ یا خیلی سخته؟هان؟

اول این که هیچ المپیادی آسون نیست ! پس بهتره که نگیم فلان المپیاد سخته اون یکی آسون .
ولی قبول شدن توی بعضی از اونا سخت تره مثلا ریاضی و فیزیک الان از 40 نفر بیش از 30 تا از تهران هستن و دلیلشم معلم ها و کلاسایی هست که تو تهران هست و بقیه شهرستان ها نیست ولی این دلیلی نمیشه که سراغ این 2تا رشته هم نرفت همون طوری که هر سال خیلی از شهرستانیا ( حدودا 20 نفر ) تو این 2 رشته قبول میشن .

بیشتر به علایق و امکانات نگاه کنیم بهتره . ( مهمترینش علاقست )
حالا اگه بین 2 تا رشته مردد هستید ( به هر 2تا شون علاقه دارید ها ) باید به امکانات نگاه کرد
یعنی ببین تو مدرستون سال قبل چه کسی تو کدوم یکی از این 2تا مدال گرفته و امسال کلاس میزاره تا بتونین از تجربه هاش استفاده کنین .
بازم میگم مهمترنیش علاقست چون اون چیزی که میخواید بخونید حد اقل 2 سال میشه زندگیتون و اگه دوسش نداشته باشین به مشکل بر میخورین .

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

من یه چیز بگم؟
من خودم المپیاد شیمی خوندم در صورتی اون موقع فکر میکردم ترتیب علاقه مندی هام اینه فیزیک ریاضی نجوم زیست و شیمی! اون موقع هنوز حتی نمیدونستم واتقعا فیزیک چیه یا زیست و ذیاضی تهش چی میشه..البته ریاضی و فیزیکو هیچ وقت اون قدر یاد نگرفتم که الان بتونم بگم
ولی الان فکر میکنم خود شیمی خیلی جذاب تر از اونیه که بشه تصور کرد..یاد که بگیری اصن یه وضی! من خودم هیشه از 5 سالگی یه سری سوال از ساختار اتم و بعد ها ترمودینامیک و سینتیک تو ذهنم بود که اگه شیمی نمیخوندم همیشه یه چیزی فکر میکردم کمه. و نمیدونستم اینا رو میشه تو شیمی پیداشون کرد..زیاد به علاقه فکر نکنید چون المپیاد خوندن با خوندن عادی فرق داره زمینه هاش هم با درس های عادی فرق داره..

(همین جوری یه چیز گفتما....گیر ندید هی بپرسید! #-oمن امتحان دارم..گناه دارم.. ^#^ ^#^)

Only God Knows

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
دارم می خونم برا المپیاد (شیمی )

من هم به زیست و هم یه ریاضی خیلی علاقه دارم اما مردد هستم. از طرفی تو خانواده 5 نفری ما پدر مادرم پزشکن و برادرام هم دارن پزشکی و دندون پزشکی می خونن حالا من از طرفی هم مردد هستم و هم می گم یکم زایس تو خانواده پزشک یه مهندس هم یاشه ولی بابام میگه هر چی دوست داری برو. ( الان احساس می کنم یه ریاضی بیشتر علاقه دارم. حالا راهی هست تا بتونم هر کدوم که برام بهتررین هست رو انتخاب کنم ؟

Mahgol

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مدرسه قرآنی علامه محمد تقی آملی(!)
شهر
آمل
مدال المپیاد
در زمان کودک سالی زیست
دانشگاه
مازومس(مازندران یونیورسیتی
رشته دانشگاه
پزشكى

بهترين راه اينكه يه جلسه برين سر كلاس اون رشته هايي كه موندين بشينين!اينجوري كاملا دستتون مياد كه اون رشته رو دوست دارين يا نه!هر رشته يه جوره و سختي هاي خاص خودشو داره!پس نمي شه گفت كدوم آسون تره و راحت تر مي شه طلا شد تا آدم بره سراغش!علاقه خيلييييييي خيليييييي مهمه!پس بگرديد لا با لاي علاقه هاتون اون رشته اي كه جوش بيشتر با روحيتون سازگاره رو پيدا كنيد و ازش لذت ببرين! :)

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از Only God Knows :
من هم به زیست و هم یه ریاضی خیلی علاقه دارم اما مردد هستم. از طرفی تو خانواده 5 نفری ما پدر مادرم پزشکن و برادرام هم دارن پزشکی و دندون پزشکی می خونن حالا من از طرفی هم مردد هستم و هم می گم یکم زایس تو خانواده پزشک یه مهندس هم یاشه ولی بابام میگه هر چی دوست داری برو. ( الان احساس می کنم یه ریاضی بیشتر علاقه دارم. حالا راهی هست تا بتونم هر کدوم که برام بهتررین هست رو انتخاب کنم ؟

اولا" که هیچ ضایگی نداره.

دوما" که الزاما" زیست خوندن به معنی پزشکی خوندن نیست. ریاضی خوندن هم به معنای مهندس شدن نیست. ( یکی از طلاهای فیزیک پیارسال الآن داره پزشکی میخونه)

سوما" پدرت درست میگن.

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از H O S E I N :
اولا" که هیچ ضایگی نداره.

دوما" که الزاما" زیست خوندن به معنی پزشکی خوندن نیست. ریاضی خوندن هم به معنای مهندس شدن نیست. ( یکی از طلاهای فیزیک پیارسال الآن داره پزشکی میخونه)

سوما" پدرت درست میگن.
میگن اون طلای فیزیک دوره ی ما یه جوریه البته! زیاد بهش استناد نکنید

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از M A S U M E :

آره به نظر منم یه جوری بود. کلا" زیاد باهاش حال نکردم دقیقا" نمیدونم چرا :-??

ولی جالب اینه که نفر اول تئوری هم شده بود تو اون دوره (;

parsa_spy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
مدال طلای المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نقل از M A S U M E :
نمی خوام از موضوع تاپیک منحرف شم
ولی غیبت خیلی کار درستی نیست!!

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از پارسا :

البته فکر نمیکنم ایشون قصد غیبت میداشته بودن (!!)

ینی غیبت یه خورده کار درستیه ؟ :D

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از H O S E I N :
آره به نظر منم یه جوری بود. کلا" زیاد باهاش حال نکردم دقیقا" نمیدونم چرا :-??

ولی جالب اینه که نفر اول تئوری هم شده بود تو اون دوره (;
من که نمیگم آدم بدی هستند..یا از جهت تئوری یا عملی یا کلا علمی ضعیف هستند..اصلا خیلی هم با هوش! خیلی هم خفن! من میگن کارشون زیاد (حداقل به نظر من) مبنای فکری نداشته..با این کارشون مشکل داشتم..خودشون رو اصلا ندیدم..
به نقل از پارسا :
قضیه غیبت نیست که! کی جز یکی دو نفر میدونن من دارم در مورد کی حرف میزنم..حتی خود من هم واقعا نه ایشونو میشناسم نه از نزدیک باهاشون آشنا هسنم..فقط داشتم میگفتم که طبق کاری که ایشون کردند نمیشه نتیجه گرفت المپیاد فیزیکی ها براشون پزشکی خوندن خیلی کار نرمال و عادی هست! یه نفر رو مبنای نتیجه گیری نذارید..اصلا حق باشماست اون جمله ی من غلط بود! باید فقط میگفتم یک نفر رو مبنای نتیجه گیری نذارید! حالا راه نداره جمله قبلی پاک شه؟(حتی از نقل قول ها؟خوب من الان پشیمون و نادم هستم! 8->)

sh.n1996

شراره
نام مرکز سمپاد
دبیرستـ۱ن‌ فرزانـگان‌ امین
شهر
اصفهـــان
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
خاطره شد دیگه:دی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

منم میخوام راهنمایی بگیرم
من تصمیمم روی نجوم بود اما علاقم به کامپیوتر هم خیلی زیاده ؟؟
الآن آیا دیره برای شروع کامپیوتر؟؟
نجوم هم زیاد نخوندم ولی خب بازم از کامپیوتر بیشتر هستش
نظر شما چیست؟؟

بالا