• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشکلات کنکوری‌های ۹۲

persianboy1373

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
دانشگاه تهران - دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی
رشته دانشگاه
مهندسی نقشه برداری- سیستم های اطلاعات مکانی GIS
پاسخ : مشکلات کنکوری‌های ۹۲

به نقل از M.Sh :
ما برنامه ی مدرسه مون سنگینه ولی فکر میکنم کامل و کافیه....فقط دینی نداره... :-?
همین برنامه قراره تا اخر سال باشه...فقط 5شنبه جمعه تعطیلیم...به نظرتون کافیه؟؟
یعنی من با برنامه مدرسه پیش برم خوبه؟؟
ماه رمضون هم که مدرسه نیس دینی بخونم!!
میگن ایه های دینی حفظ کنی بهتره #-o

سوال دیگه:خیلیا پیشنهاد میدن همه کلاسارو بری....اما باتوصیف من از این معلم بگین چکار کنم؟؟
معلم زبانمون جزوه چاپ شده داره وسرکلاسش همونو میگه و به گفته های خودش کامل کامله واسه کنکور...ولی سرکلاسش شوخی و خندس....زیادی بی ربط میگه!!!
کلاساش خوبه...ولی تگرانم اون وقت بهتر استفاده شه :-?
+اصلا میشه سرکلاسی نرفت؟؟ :D
ینی معلم چجوری حاضره قبول کنه؟؟
مستمرچجوری میده؟؟ :|
سر کلاس الهامی فقط اعصاب ما خورد شد!! آدم خوبیه ته دلش ولی میاد اعصاب پسرا رو خورد میکنه اونور با دخترا فقط میخنده!
از اول سال اومد غر زد تا آخر...

کلاسشو نری بهت نمره نمیده الهامی! یا اذیتت میکنه! بری بهتره...

آیه های دینی رو هم لازم نیست همشو کامل یاد داشته باشی...هر کدوم یه قسمت های خاصیش مهمن... حدودش یادت باشه کافیه و محتوا و پیام و منظور و این که هر آیه تو چه درسی بوده...

mavara

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از persianboy1373 :
سر کلاس الهامی فقط اعصاب ما خورد شد!! آدم خوبیه ته دلش ولی میاد اعصاب پسرا رو خورد میکنه اونور با دخترا فقط میخنده!
از اول سال اومد غر زد تا آخر...

کلاسشو نری بهت نمره نمیده الهامی! یا اذیتت میکنه! بری بهتره...

آیه های دینی رو هم لازم نیست همشو کامل یاد داشته باشی...هر کدوم یه قسمت های خاصیش مهمن... حدودش یادت باشه کافیه و محتوا و پیام و منظور و این که هر آیه تو چه درسی بوده...
ینی پیشنهاد نمیکنی ایه حفظ کنم؟؟(هرچند واس خودم خیلی سخته) :-?
الهامی نیا دیگه؟؟ کسایی بودن نرفتن پارسال(شاید به پسرا نمره نمیده :D)
دبیرای مرد با دخترا بهترن :-"

persianboy1373

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
رشته دانشگاه

به نقل از M.Sh :
ینی پیشنهاد نمیکنی ایه حفظ کنم؟؟(هرچند واس خودم خیلی سخته) :-?
الهامی نیا دیگه؟؟ کسایی بودن نرفتن پارسال(شاید به پسرا نمره نمیده :D)
دبیرای مرد با دخترا بهترن :-"
من خودم یه بخش زیادی رو حفظ بودم....ترجیح به حفظ کردنه طبیعتا...ولی خب واسه بعضیا سخته نمیتونن سریع حفظ کنن...خودم راحت یاد میگرفتم!
اگه برات سخته میتونی حدود آیه و یه سری لغات کلیدیشو یاد بگیری... اما دوباره میگم که برای شخص خودم راحت تر بود حفظ کردن!

ninja

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

حفظ آیه های دینی اونقدر مهم نیست!چیزی که مهمه اینه که وقتی حتی اول /وسط/ یا آخر آیه رو دیدی بدونی پیامش چیه به چی مربوط میشه و....
دینی رو الان بنظر من تست بزنید بعد عید و دوران جمع بندی فقط کتابو بخونید 1!!!!
حفظ آیه های دینی با زیاد خوندنشون رابطه مستقیم داره!!!!
در واقع مهم ترین بخش دینی آیه هاشه!!! شوخی نگیریدش!!!! فوق العاده فراران

shirin!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کاشان
مدال المپیاد
در ارزوی طلاونقره و برنز
دانشگاه
کاشان
رشته دانشگاه
مکانیک

من کمبود وقت دارم مثلا تخصصی بلدما ولی وقت نمیکنم بزنم کلی وقت کم میارم بخاطر همین بیشتر از 60 یا 50 نمیشه

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از شــــــــــیرین :
من کمبود وقت دارم مثلا تخصصی بلدما ولی وقت نمیکنم بزنم کلی وقت کم میارم بخاطر همین بیشتر از 60 یا 50 نمیشه

خب یکی از دوستای منم اینجوری بود
یعنی تو امتحانای کتبی همیشه 20 میگرفت ولی تو تستی که سرعت ملاکه وقت کم میاورد!
واسه راه کارش میتونم تست زدن زیاد همراه با زمان گذاری رو پیشنهاد کنم! مثلا می خوای تست زیست بزنی بگو 60 تا رو تو 25 ذقیقه یا 40 تا ریاضی رو تو 50 دقیقه میزنم! بالطبع اولین بار نمی تونی ولی بعد چند سری آروم آروم سرعتت درست میشه!

BLACK HOLE

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
نجوم
دانشگاه
University of Alberta
رشته دانشگاه
Computer Science

من یه مشکل بزرگ دارم که زود حوصلم سرمیره...بیشتر یک ساعت دوساعت نمیتونم بشینم سردرس...
اگرم بیشتربشینم بازدهم همون اندازه ی یک ساعته...مثلا از صب تا شب 36 تا سوال حل میکنم فقط!!:‏|‏
چیکار کنم؟:-<

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
به قول بچه ها راهو باسه بقیه باز گذاشتیم
دانشگاه
شریف(ارشد)-شیراز(کارشناسی)
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

به نقل از ×Parado :
من یه مشکل بزرگ دارم که زود حوصلم سرمیره...بیشتر یک ساعت دوساعت نمیتونم بشینم سردرس...
اگرم بیشتربشینم بازدهم همون اندازه ی یک ساعته...مثلا از صب تا شب 36 تا سوال حل میکنم فقط!!:‏|‏
نباید بری پا کتاب یه دفه شروع کنی به تست زدن و 3 ساعت پا کتاب باشی ! باید هر یه ساعت که خوندی بلند شی بری یه 10 دقیقه استراحت کنی ! یه چیزی بخوری بعد دوباره برگردی پا کتاب . این جوری زیاد خسته نمیشی و خستگی همش از تنت بیرون میره ولی بخوای پشت سر هم درس بخونی روت فشار میاد ! خیلی خسته میشی ممکنه بلند شی از پا کتاب دیگه برنگردی

robo94

عــلــــی (مهندس سابق)
نام مرکز سمپاد
دبيرستان شهيد اژه اى
شهر
اصفهان/تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
تـــهـــران (دانشکده فنـے )
رشته دانشگاه
مهندسی بــرق

به نقل از ×Parado :

+اینکه مشکل اگه حل نشد برو کتابخونه

BLACK HOLE

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
نجوم
دانشگاه
University of Alberta
رشته دانشگاه
Computer Science

وسطاش پامیشم ولی از مبحثش بدم میاد دیگه!
درحالتی که یه روز من 9 ساعت خوندم (واسه المپیادالبته!) هر یه ساعت یه مبحث میخوندم!!
اینم طوریه قاطی پاتی بخونم؟:-"

n.r

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از ×Parado :
درحالتی که یه روز من 9 ساعت خوندم (واسه المپیادالبته!) هر یه ساعت یه مبحث میخوندم!!
هر کس یه مدلیه درس خوندنش. منم مشکله تورو داشتم. البته من بدم میومد یه مبحثم بمونه(کلا مشکل پیچیده ای بود) :D اگه حوصله ت سر میره یه قسمتش شاید مربوط بشه به عادت نداشتن به اینقدر درس خوندن. اینو با انگیزه و روحیه دادن به خودت حل کن. اما خب یه قسمتش هم مربوط به ویژگیای خودته. پس اونجور که راحتی درس بخون. البته نباید وسواسی باشی و هر بار بخوای بگی یادم رفته و برگردی اول مبحث. سرعت تست زدن و مسئله حل کردنتم به مرور زمان بالا تر میره. نگرانش نباش. :)

persianboy1373

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
رشته دانشگاه

به نقل از ×Parado :
ببین باید با خودت کنار بیای که امسال باید خیلی چیزارو عوض کنی اگه میخوای نبیجه ی خوب بگیری...باید هر جوری هست خودت رو قانع کنی که بتونی چندین ساعت پشت سر هم بخونی...
چندتا راه داره، یا خودتو کم کم عادت بدی و توی یه برنامه ی 2 هفته ای کم کم ساعت مطالعتو افزایش بدی...یا واحدای درسیتو کوچیک کنی و یک ساعت به یک ساعت بخونی و وسطش استراحت کنی!
یا یک واحد بخونی واحد بعدی تست بزنی...یا مثلا واحد بعدی خلاصه نویسی کنی!
یا روزی 3،4 درس مختلف بخونی که حوصلت سر نره...
یا این که با چند تا از بچه هاتون بری یک کتابخونه ی مناسب و درس بخونی!! این روش آخری اگه شرایطش رو داشته باشی خیلی روش مناسبیه!چون اگه با دوستات کتابخونه بری و ببینی الان 1ساعت گذشته و دوستات هنوز دارن میخونن توام از سر درس بلند نمیشی و انگیزه ی خوندن پیدا میکنی... بعد چند روز میبینی دوستات بعد 1ساعت و نیم بلند شدن و میخوان استراحت کنن و تو اصلا متوجه گذر زمان نشدی... دیگه اینجاس که خیالت راحت میشه که مشکلت حل شده!

پ.ن: پیشنهاد میکنم واسه این که حوصلت از خوندن سر نره، جزوه ی خوش خط، کتاب کمک درسی با صفحه بندی مناسب، استاندارد و جذاب پیدا کنی! چون واقعا تاثیر داره!
جایی هم که داری درس میخونی مرتب باشه اطرافت رنگ های خیلی تند نباشه و نوری که به صفحه میرسه به اندازه و ملایم باشه!

ernst haeckel

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بابــــــل
مدال المپیاد
اوایل نجوم بعدشم زیست شناسی
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از persianboy1373 :
جایی هم که داری درس میخونی مرتب باشه اطرافت رنگ های خیلی تند نباشه و نوری که به صفحه میرسه به اندازه و ملایم باشه!

در تایید حرفشون باید بگم چند وقت پیش رستوران های mcdonalds مشتری هاشون اونقدر زیاد شده بود بود که رستوران پر میشد و دیگه نمیتونستن مشتری اضافی قبول کنند!
به همین خاطر تصمیم گرفتن تمام دیوار و سقف و محیط رستوران رو با رنگ قرمز و نارنجی رنگ کنند! اینطوری بعد یه مدت مشتری هاشون احساس گر گرفتگی میکردن و ترجیح میدادن بعد یه مدت غذاشون رو بیرون از محیط رستوران بخورن!

به همین خاطر حالا نه فقط رنگ تند بلکه دمای نا مناسب محیط میتونه تمرکز رو بهم بزنه و موجب کسل شدن و خواب آلودگی بشه.خصوصا" صبح زود!
اول صبح هرچه هوا خنک تر باشه(حتی تو زمستان) باعث از بین رفتن خواب آلودگی میشه!

*منم خودم این مشکلم رو بعد مدت ها اینطور حل کردم که زمان هاییی که میدونستم کم حوصلم و خوابم میگیره و ... درس هایی میخوندم که جنبه سنجشی داشته باشه.نیاز به کار بیشتر و فعالیت داشته باشه!
مثلا من یکی از زمان های بی حوصلگیم اول صبح بود!(کلا" شی عجاب بودم :D!!) واسه اینکه با مشکلم مبارزه کنم اومدم 3ساعت پشت سر هم از ساعت 7:30 تا 10:30 فقط تست زدم!چون تو تست حس challenge نمیذاره بی حوصله بشی!چون میخوای درصد مطلوب رو کسب کنی! و شاید برعکس! اصولا تو تست ها ما آرزوی زمان بیشتر داریم و این خودش گذر زمان رو سرعت میبخشه!

*سعی کن هر زمان هر درسی رو حال داری بخونی!این طوری نه تنها ساعت مطالعت پایین نمیاد بلکه درصد یادگیری و جذب مطالب هم بیشتر میشه! یعنی حالا چون تو برنامت نوشتی 8-10 فیزیک و حسش نیست بجاش برو یه چیز دیگه بخون!
من خودم اگه حس درسی رو نداشتم میرفتم جلو کتابخونه دونه دونه به کتابا نگاه میکردم!هرکدوم میدیدم alarm میده :D اونو میخوندم! به جاش اون درسی که قرار بود بخونم رو جابه جا میکردم!

One Minute

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شـــــاهی

چند تا سوال دارم

1. 7-8 تا تست ریاضی که میزنم مغزم میپوکه ! دیگه ایده های جدید به ذهنم نمیرسه ! اصلا واقعا میپوکه ! چیکار کنم ؟
2. وقتی دارم درس میخونم خیلی خم میشه ! یعنی چشمام با کتاب 10 سانت فاصله داره ! این خیلی بده ؟
3. اصلا حوصله سمپادیا و اینترنت و اینا رو ندارم ، طبق عادت میام ، به نظرم دیگه چیزای مشاوره ای رو حفظ شدم ، به نظرم فقط درس باید بخونم ! چیکار کنم این عادتو کنار بزارم ؟ سختههه !!

جام طلا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان اهواز
شهر
اهواز
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

بچه ها محرک واقعی هدف شماست

هدفتون رو بنویسید یا بکشید بذارید جلوتون

چیزی رو که واقعا میخواید نه چیزی که رویاست و میدونید نمیشه
چیزی که واقعا هستید

ernst haeckel

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بابــــــل
مدال المپیاد
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از One Minute :
چند تا سوال دارم

1. 7-8 تا تست ریاضی که میزنم مغزم میپوکه ! دیگه ایده های جدید به ذهنم نمیرسه ! اصلا واقعا میپوکه ! چیکار کنم ؟
2. وقتی دارم درس میخونم خیلی خم میشه ! یعنی چشمام با کتاب 10 سانت فاصله داره ! این خیلی بده ؟
3. اصلا حوصله سمپادیا و اینترنت و اینا رو ندارم ، طبق عادت میام ، به نظرم دیگه چیزای مشاوره ای رو حفظ شدم ، به نظرم فقط درس باید بخونم ! چیکار کنم این عادتو کنار بزارم ؟ سختههه !!

*اصولا تا وقتی تست جامع ریاضی نزنی این کاملا" طبیعیه! من خودم 10 تا تست ریاضی رو تو 1 ساعت به زور میزدم!(تا قبل جامع)
سعی کن نشینی مثلا 50 تا تست پشت سر هم بزنی!
مطالعه ریاضی رو تو 1نشست انجام بده ولی تست ها رو تقسیم کن! یعنی بین هر 2 ساعت مطالعه سایر دروس 25 تا تست ریاضی رو تو 1ساعت بزن و بررسی کن!
سعی کن که تستای ریاضی و سایر دروس حوصله سر بر(از نظر خودت رو) رو به صورت خوش خوشان :D نزنی! اگرچه خیلیا میگن فعلا تستا رو بدون time بزنین!ولی تو که میدونی اینطوره برای تقویت حس challenge که بالا عرض کردم خدمتتون :D زمان بگیر!

*سعی کن زیاد خم نشی! :D

* نیا جانم!من خودم طی یک عملیات انتحاری وقتی دیدم زیادی وقتمو میگیره یه رمز عجق وجق :D رو یه کاغذ نوشتم (چون نیاز به تایید داره باید یادت باشه!) بعدش رمز ورودمو عوض کردم! بعدشم اون کاغذ رو به سیاهچال نابودی سپردم! اینجوری تا الان که در خدمت شمام :D نیومدم اینجا! البته این بستگی به همت خودت داره که زرنگ بازی در نیاری و دوباره نیای!!

پرنیا

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان بندرعباس

بچه ها! دیدم در مورد دینی و حفظ آیه ها نوشته بودید! من دینیم خیلی بد بود! یعنی تو کلاسمون کسی بود که از لحاظ درسی متوسط بود ولی دینیشو نخونده 90-100 میزد! ولی من به 60 میرسیدم کلی خوشحال میشدم!!
کتاب گویای تخته سیاه خیلی خوبه! هم توضیحاتش و هم تست ها...
من خوندمش و فکر میکنم به نسبت خودم و اینکه از خرداد شروع به خوندنش کردم پیشرفتم زیاد بود...
حالا هرکی میخواد از اثرات خوندن این کتاب مطمئن بشه، نتایج که اومد بهم پیام بده درصد دینیمو بهش میگم!! فقط دینی :D

ernst haeckel

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بابــــــل
مدال المپیاد
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

*در مورد دروس عمومی پیشنهادم به شما اینه که چند کتابی کار کنین!
یعنی تا قبل کنکور حداقل 2 کتاب تست رو بزنین.تا قبل عید (یا هر زمانی که با مدرسه درس ها رو تموم کنید) یک کتاب و بعدش هم برای مرور و دوره یک کتاب دیگه.
حالا چون بحث دین و زندگی شد به صورت اختصاصی عرض میکنم که 2سبک کتاب تست داریم!
یه سری کتاب ها با رویکرد مفهومی و تشابه بیشتر با کنکور سراسری سوال طرح کردن که نمونه بارزش کتاب دین و زندگی گاج هست! که خب البته اکثر تستاش تستای جدید کنکور سراسری و سنجش داخل و خارج کشوره. و نقطه قوتش در تستای تالیفیه که با توجه به نگرش کنکور سراسری روی مباحثی که احتمال سوال دارن و تا به حال چندان در کنکور به اونها توجه نشده دست گذاشته!(باز هم تاکید میکنم که با نگرش مفهومی و سبک کنکور،یعنی گزینه های طولانی، مفاهیم ارتباطی و ...)
یه سری دیگه از کتاب ها مثل الگو یا همگامان سوالاتشون مو رو از ماست میکشه.اگرچه این تیپ سوالات تو کنکور سراسری کمتر جای داره ولی باعث تثبیت کامل و سنجش دقیق شما میشه!اینکه تا چه اندازه بر خط به خط کتاب و آیات مسلط هستین!
(با احترام به نظر دوستان من چون با کتاب های دیگه زیاد کار نکردم در موردشون نظری نمیدم)

*نکته بعدی اینکه یه ویژگی بارز کتاب گاج اینه که عینا" الفاظ و جملاتی که در کنکور های سال های گذشته در رابطه با پیام یک آیه اومده رو در کنار آیات ذکر کرده!
این ویژگی باعث میشه که دانش آموز با نگرش و انشای طراحان کنکور بیشتر آَشنا بشه!
خیلی اوقات شیوه ی نگارش جملات باعث عدم پاسخ گویی به یک سوال میشه!در حالی که اگه اون جمله رو به زبون آدمیزاد :D بنویسیم به راحتی بشه جواب داد!

*پیشنهاد میکنم که حتما" dvd های دین و زندگی گام اول گزینه 2 رو ببینید.
*پارسال گاج هم یه dvd داده بود که مباحث پرتکرار کنکور سراسری رو خیلی خوب بررسی میکرد و شیوه ی پاسخ گویی رو تا حدودی آموزش میداد.اگر تونستین این رو هم تهیه کنید.

BLACK HOLE

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
نجوم
دانشگاه
University of Alberta
رشته دانشگاه
Computer Science

ببخشید این گام اول چیه؟:-"
هیچی کلا نمیدونم:-"

بعد این دی وی دی هارو از کجامیشه تهیه کرد؟:-?

robo94

عــلــــی (مهندس سابق)
نام مرکز سمپاد
دبيرستان شهيد اژه اى
شهر
اصفهان/تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
تـــهـــران (دانشکده فنـے )
رشته دانشگاه
مهندسی بــرق

به نقل از ×Parado :
ببخشید این گام اول چیه؟:-"
هیچی کلا نمیدونم:-"

بعد این دی وی دی هارو از کجامیشه تهیه کرد؟:-?

طرح گزینه 2 واسه چمع بندی دروس پایه تو تابستون 91 ... 4 تا آزمون ... یکم سوال و این جزوه هاش .... 4 تا دی وی دی و + دی وی دی هر آزمون که فقط دینیش به درد من خورد

شما که حال میگین حال درس خوندن نیس تو تابستون یا زود خسته میشین یا گزینه 2 یا گاج یا کانون و .... بدین که کارتون تو تابستون منظم تر بشه

بالا