• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

خون و بیماری ها مربوط به آن

ايا دچار كم خونى هستيد؟

• رای‌دهندگان
    54

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج
پاسخ : خون و بیماری ها مربوط به آن

به نقل از melika.m.r :
آقا! یـه ســوال ! میــزانِ غلــظــتِ خــون ، بــه مقــدارِ خــوابِ فــرد ربطــی داره!؟ :-?
مــن شنیــدم هــرچــی خــونِ آدم غلیــظ تــر بـاشــه ، خــوابــش ـم بیــشــتر مـیشه! (:|
درســت اســت آیــا!؟ :-?

فکر کنم بشه ربطش داد :-? خون غلیظ تر! جریان گردش خون آروم تر! اکسیژن و اینا دیر تر تو بدن می گردن! حس سستی و خواب آلودگی پیش میاد

توی فصل بهار می گن حجامت کنید یکمش به همین خاطره فکر میکنم

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

آره منم تو کتاب های قدیمی خوندم که تو فصل یهار غلظت خون بالا میره و باعث خواب آلودگی میشه. واسه همین میگن تو این فصل میوه و سبزیجات فصل رو زیاد بخورید

Id

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
Mshd

علامت هاى فردى كه كم خونى داره چيه؟به نظرتون درمان غير از قرص اهن چيه؟عوارض هم داره؟

ساقي

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
كرمانشاه

علامت ها : ضعف و بی حالی - خواب بیش از حد یا حتی بی خوابی - سردرد و سرگیجه - ریزش مو ( در موارد شدید )
برای تشخیصش هم غیر از ازمایش خون راه هایی که خود فرد هم می تونه ازمایش کنه اینه که انگشت شست رو فشار می دن ببینن رنگش تا چه اندازه سفید می شه و چقدر طول می کشه تا برگرده . یه راه دیگه هم اینه که رنگ سطح داخلی پلک پایین رو نگاه می کنن . ( ولی ترجیحا برای تشخیص به پزشک مراجعه کنید ! )
درمان : قرص اهن رو بیشتر دکترا تجویز می کنن ولی با تنظیم برنامه ی غذایی مناسب هم میشه جبرانش کرد .
عوارض : بی حالی و خستگی ای که ایجاد می کنه توی زندگی مزاحمه و برای کسانی که تحصیل می کنن گیراییشون رو کاهش میده . خانم هایی که کم خونی دارن با بچه دار شدن مشکل پیدا می کنن .

pucy cat

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 4
شهر
تهــران

پس من کم خونم
ریزش موی شدید دارم سرم هی گیج میره بعد میخوام بلند شم از جام چشام سیاهی میره
بیشتر وقتام بی حالم
چه مشکلی واسه بچه دار شدن ایجاد میکنه؟؟؟
نمردم تاحالا خیلیه :-"

ساقي

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
كرمانشاه

به خاطر ضعف و فقر اهن بارداری رو برای مادر سخت می کنه و امکان بروز مشکلاتی برای جنین رو هم ایجاد می کنه . به همین خاطر هم خانم هایی که کم خونی دارن و باردار میشن باید تحت نظر دکتر قرص اهن مصرف کنن .

مهسا.ق

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز کامپیوتر ۱۳۹۳
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
نرم افزار

خوب ببین کم خونی بیماری نیس که علائمشو نیگا کنی بگی منم دارم
خیلی از علائمش با بیماری های دیگه مشترکه
بهترین راه فهمیدنش اینه که آزمایش بدی
البته اکثر خانم ها به کم خونی مبتلا هستن
برا درمانشم قبل از این که قرص ها رو مصرف کنید اگه خودتون می خواین درمان کنید اسفناج( :-&) و جیگر ( :D) و از این جور چیزا رو پیشنهاد می کنن آدم ها
چون قرص های آهن می تونن مصرف زیادشون باعث مسمومیت شدید بشه و حتی بد تر
علائمشم کامل گفت دیگه ولی در مورد درمان اینو خواستم بگم فقط :D

hani.gh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد

یه شربتی هس اسمش feroglobin :)
به شدت موثره /m\

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

انداختن آهن در غذا کاریست کاملاَ غیر علمی، خرافی گونه و مضر برای بدن (+ هرگونه دستور العملی که منجم دادند).
یک بار کسی سری الکتروشیمیایی رو دیده باشه می فهمه که این چیزایی که اینجا عنوان شد چرت محضه.
در مورد بیماری های خود به دکتر مراجعه کنید و حرف هیچ کس دیگری رو گوش ندید. (;

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

با ساقي موافقم!

اسفناج و جگر واسه كم خوني خوبه!

خودمم كم خوني شديد دارم.سرگيجه,سياهي جلو چشم,بي حالي و....
,دكتر واسم قرص آهن تجويز كرد.(ولي هيچيشو نخوردم تا حالا :D)
يه قرص آهن ايراني داريم يه خارجي.يه عده ميگن ايرانيه بهتره يه عده ميگن خارجيش!كدوم بهتره؟!

قرص آهنتونو با يه چيزي كه ويتامين ث داشته باشه مثلا با يه ليوان آب پرتقال بخورين.تو جذبش كمك ميكنه.

ساقي

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
كرمانشاه

به نقل از sadlove :
يه قرص آهن ايراني داريم يه خارجي.يه عده ميگن ايرانيه بهتره يه عده ميگن خارجيش!كدوم بهتره؟!
قرص آهنتونو با يه چيزي كه ويتامين ث داشته باشه مثلا با يه ليوان آب پرتقال بخورين.تو جذبش كمك ميكنه.
من در مورد این که تاثیر کدوم بیشتر و بهتره نمی دونم اما قرص ایرانیش ممکنه معده ی بعضی ها رو یه کم اذیت کنه . من خودم می خوردم احساس می کردم تیر اهن قورت دادم :D
این هم بگم قرص اهن رو نباید با کلسیم مصرف کنید و بهتره با وعده های اصلی غذایی هم فاصله داشته باشه .

pucy cat

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 4
شهر
تهــران

اون خارجيه کلا رومن تاثير نداره:دي
ولي خارجي رو ميخورم کلا رنگ وروم برميگرده
دکتر رفتم گفت کم خوني قرصم ميخورم جز اسفناج وجيگر چيز ديگه اي خوب نيست واسه کم خوني؟؟؟
من از هردوتاش بدم مياد:-&

• لایک
امتیازات: scamp

مهسا.ق

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز کامپیوتر ۱۳۹۳
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نقل از MALICE :
دکتر رفتم گفت کم خوني قرصم ميخورم جز اسفناج وجيگر چيز ديگه اي خوب نيست واسه کم خوني؟؟؟
من از هردوتاش بدم مياد:-&
می دونی الان این رو نیگا بندازی مخصوصا روش 2،8،9 بت قول می دم عاشق جیگر و اسفناج می شی :D
البته روش 6 خوبه خدایی (;

ariadne

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهار
شهر
تهـــــران .

قرص فولیکوفر خیلی خوب هست .
فولیکوفر = آهن + اسید فولیک
هر دوش ـون بطور جداگونه اثر بسزایی بر افزایش (!) خون دارن ، چه برسه باهم هم باشن ;;)

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

به نقل از مهسا.ق :
می دونی الان این لینکه رو نیگا بندازی مخصوصا روش 2،8،9 بت قول می دم عاشق جیگر و اسفناج می شی :D
البته روش 6 خوبه خدایی (;
http://www.mehrteb.ir/fa/archives/965

این اسفناج یه دروغ تاریخیه بزرگه و این که اسفناج اصلاَ میزان اهنش زیاد نیست!
توجه تون رو جلب می کنم به این

To inform knowledge in research methods and dissemination ethics for the naturaland social sciences, this article reinforces the importance of citation to support allassertions of fact. New findings are presented for the history of biochemistry,nutrition, psychology, medicine, and the social sciences. Bio-chemistry papers and scientific news reports from the 1930’s seriously undermine a long standing truismthat in the 1920s and 30s, bio-chemists, nutrition experts, public health policy makers,and E. Segar the creator of the newspaper comic strip Popeye were misled either by adecimal place error in 19
th
Century published research, or else by erroneousinterpretation of 19
th
Century scientific findings, to exaggerate the iron content of spinach tenfold. Further, the failure to study original sources is evidenced in amultitude of completely erroneous publications claiming that these apocryphal errorscaused Segar to choose spinach for Popeye’s super human strength. In fact, Segar chose and promoted spinach for its vitamin A content alone

• لایک

fa.z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
كرمان
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
ژنتیک

فولیک اسید از همه چی بهتره چون آهنُ به بدن نمیده بلکه کاری میکنه بدن آهن و اینا بسازه!(حرف مشاور! :D)
جیگر خیلی خوبه ولی اسفناج با این که آهنش زیاده جذب نمیشه!(گیاهی اینا :-")

بعد قرصای ایرانی خاصیتشون بیشتره چون آهنشون بیشتره واسه همین معده رو اذیت میکنه خارجیا ویتامینشون بیشتره واسه همین معده اذیت نمیشه!
اگه با قرصای آهن ایرانی مشکل دارین موقع خوردن قرص گوجه و پرتقال و اینا(ویتامین) بخورین معدتون اذیت نمیشه! :D

ایناز محمودی

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان محقق
شهر
اردبیل
دانشگاه
هرجا خدا بخواد
رشته دانشگاه
داروسازی یا شایدم پزشکی

یکی از متخصصین طب سنتی تو یکی از همایشاش میگفت قرص های آهن مثل سم میمونن.میگفت دلیل اینکه امروزه اینهمه بیماری های مادرزادی زیاد شده همینه.چرا قدیما با این که قرص آهن واینجورچیزانبود همه بچه ها سالم به دنیا میومدن چرا یه نفرمیتونس 10تا بچه رو بدون دردسری بزرگ کنه( با اینکه الان پدرومادر از این که اون یه بچه روهرروز ببرن دکتر خسته شدن).این وضعیت بدترهم میشه چون علاوه بر دوران بارداری الان از سنین راهنمایی قرص آهن میدن.با این همه چون آهن بسیارمهمه باید همشو ازطریق غذا به دست بیاریم نه قرص آهن.

• لایک

niloufar joon

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یکــــ
شهر
تهران

به نقل از panther :
جالبه بدونین ما هیچ وقت کشک صنعتی نمیخوریم! :D حتی کره و بیشتر اوقات روغن هم محلی میخوریم از نوع صادراتی! :D :))
نمیدونم! اما گفتم خوب راه حل های دیگه ای هم جای یه تیکه آهن! انداختن تو غذا هست.
من قره قروت هم خیلی میخورم! اما تاثیر نداره :(
قره قروت نه تنها از کمبود کلسیم و پوکی استخوان جلوگیری نمی کنه بلکه پوکی استخوان رو تشدید می کنه.
از روزنامه سلامت خوندم

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از Lily Delicated :
آره منم تو کتاب های قدیمی خوندم که تو فصل یهار غلظت خون بالا میره و باعث خواب آلودگی میشه. واسه همین میگن تو این فصل میوه و سبزیجات فصل رو زیاد بخورید
دليل اينكه تو فصل بهار خون غليظ ميشه چيه؟ :-?

haniiii

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نظرتون ارتباطی داره بهار با کم شدن اکسیژن ؟
چون وختی اکسیژن کم میشه خود بدن به طور خودکار هموگلوبین و گلبولای بیشتری میسازه(پلی سایتمی)که همین که هماتوکریت رو بالا میبره خون رو غلیظ میکنه

بالا