• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره برای انتخاب ساز ، استاد و ...

sampadii_farzanegan2

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan 1.teh
دانشگاه
دانشکده علوم پزشکی شهید بهش
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
پاسخ : مشاوره برای انتخاب ساز، استاد و ...

اینجا آدما فقط سوال میپرسن یعنی ؟ کسی تو کار جواب دادن نیست ؟

ariadne

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهار
شهر
تهـــــران .

به نقل از مُحسن :
بزار یه حرفی رو بهت بزنم، یه مثلی هست که میگه سنگ بزرگ نشونه نزدن هست، اول باید ببینی دو تا ساز اولی که برداشتی(چیا هست؟) تا کجا پیشرفت دادی؟ مثلا اگه ویلن سبک کلاسیک میزنی و هنوز تو کتاب ل ویلن 3 هستی، خوب خیلی پیشرفت نکردی و ...، 3 تا ساز زدن خیلی هنره، اما اینکه چطور بزنیشونم از این هم مهمتر هست، من توصیه میکنم اگه دو تا ساز اولتو، انصافا تا جای خوبی نرسوندی و میخوای ول کنی، بچسب به همونا، حتی اگه شده 1 سازش کن، هر سازی حتی به نظر ساده ترینش هم برای رسیدن به یه مقطع خوب با یه استعداد متوسط روزی 2 ساعت تمرین رو میخواد، پیش بینی میکنی با این همه مشغله تو زندگی و درس و این حرفا، بتونی 6 ساعت از روزت رو اختصاص بدی به تمرین کردن موسیقی؟ من خیلی ها رو دیدم اینکار رو کردند و نهایتا تو هیچ کدوم از ساز ها هم مهارت خاصی کسب نکردن...
با خودت رو راست باش ..پیانو هم هزینش بالاست میتونی با اون کلی چیز دیگه تهیه کنی..
ممنون من خیلی وقته که منصرف شدم ولی اون موقعم میخاستم حدود 3سال دیگه یعنی موقع تموم شدن ل ویولن ها اقدام کنم.
بعد منظورتون از اینکه کلاسیک میزنی چیه؟

Flosi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ١
شهر
تهران

به نقل از SaϔnA.M :
سوال ِ اسـاسی !
برای ِ پـیانو چند ساعت در هفـته آموزش کافیه ؟
معمولا آموزشگاه ها 30 یا 20 دقیقه در هفـته ـن ؛ کم نیست ؟

من خودم پيانو ميزنم. تا حالا هم ٢ تا استاد عوض كردم . هر دوتاي اين استاد ها كلاسهاشون ١ ساعت در هفته هست . به نظر من زمانش كافيه!
آخه توي ٢٠ دقيقه چي كار ميشه كرد؟!

meme.rrr2

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای ادبی دوره‌ی بیست‌ونه

خب من یه چیزی می گم نخندین : من کلا می خوام مو سیقی رو از صفر شروع کنم
از ویولن و پیانو هم خیلی خوشم میاد ...
می خوام ازین تابستون هم شروع کنم ! اموزشگاه و استاد و ... !
کلا بگید چی کار کنم :D من هیچی نمی دونم !

Mahshid.M

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی

و در ادامه ی صحبت های محسن ، این که سعی کن اون آموزشگاهی که میخوای بری ، با توجه به این که میگی میخوای از صفر شروع کنی ، برو و کلاس هاشون رو ببین . با استاد ها آشنا شو و ...
و این که میگی از ویولن و پیانو خیلی خوشت میاد ! من یه سوال ازت بپرسم ؟ مطمئنی که حتما میخوای یکی از این دو تا رو بری ؟ الان انتخابت قطعیه ؟ خب اگه نیس ، چون به نظر میاد کلا از کلاسیک خوشت میاد ، بقیه ی ساز های کلاسیک رو هم راجع بهشون تحقیق کن . یه سر به کلاسایی که این ساز ُ ( ساز های دیگر غیر از این دو :D در صورتی که مطمئن نیستی ! ) آموزش میدن بزن . با صداشون آشنا شو ، آهنگاشون ُ گوش بده و ...

+ بعدم اینکه برای چی بهت بخندیم ؟ :D خیلی هم خوب ُ عالی !

meme.rrr2

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد

به نقل از Mahshid.M :
و در ادامه ی صحبت های محسن ، این که سعی کن اون آموزشگاهی که میخوای بری ، با توجه به این که میگی میخوای از صفر شروع کنی ، برو و کلاس هاشون رو ببین . با استاد ها آشنا شو و ...
و این که میگی از ویولن و پیانو خیلی خوشت میاد ! من یه سوال ازت بپرسم ؟ مطمئنی که حتما میخوای یکی از این دو تا رو بری ؟ الان انتخابت قطعیه ؟ خب اگه نیس ، چون به نظر میاد کلا از کلاسیک خوشت میاد ، بقیه ی ساز های کلاسیک رو هم راجع بهشون تحقیق کن . یه سر به کلاسایی که این ساز ُ ( ساز های دیگر غیر از این دو :D در صورتی که مطمئن نیستی ! ) آموزش میدن بزن . با صداشون آشنا شو ، آهنگاشون ُ گوش بده و ...

+ بعدم اینکه برای چی بهت بخندیم ؟ :D خیلی هم خوب ُ عالی !
من اموزشگاه اصلا نمی شناسم ... ادرسی چیزی ؟ استاد خوب چی ؟؟؟
من اصولا از ساز اروم خوشم میاد ! ویولن و پیانو ترکیبشون خیلی خیلی خیلی خوشگله (کمترینش می شه خونه ی مای راهنمایی)
از سازای ایرانی هم سنتور صداش خیلی قشنگه اما کلا ویولن و پیانو رو خیلی دوس دارم ! خیلی بیشتر ... کلا اره می خوام همین 2 تا رو یاد بگیرم اما فعلا از یکیش (به نظر خودم اول ویولن) ...

+ خب اخه اکثر هم سن و سالای من از قرن ها پیش موسیقی رو شروع کردن ! من کلا هیچی از موسیقی نمی دونم :D
حالا که نمی خندین یه سوال دیگه : برای این که از اول اول کلا موسیقی رو یاد بدن اول از فلوت استفاده می کنن نه ؟!
یا نه می شه از همین ویولن شرو کرد ؟

Mahshid.M

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از for example :
من اموزشگاه اصلا نمی شناسم ... ادرسی چیزی ؟ استاد خوب چی ؟؟؟
من اصولا از ساز اروم خوشم میاد ! ویولن و پیانو ترکیبشون خیلی خیلی خیلی خوشگله (کمترینش می شه خونه ی مای راهنمایی)
از سازای ایرانی هم سنتور صداش خیلی قشنگه اما کلا ویولن و پیانو رو خیلی دوس دارم ! خیلی بیشتر ... کلا اره می خوام همین 2 تا رو یاد بگیرم اما فعلا از یکیش (به نظر خودم اول ویولن) ...

+ خب اخه اکثر هم سن و سالای من از قرن ها پیش موسیقی رو شروع کردن ! من کلا هیچی از موسیقی نمی دونم :D
حالا که نمی خندین یه سوال دیگه : برای این که از اول اول کلا موسیقی رو یاد بدن اول از فلوت استفاده می کنن نه ؟!
یا نه می شه از همین ویولن شرو کرد ؟
آموزشگاه که من قبلا خودم پارس می رفتم ولی الان پارت میرم . سایت پارت اینه ، و سایت آموزشگاه پارس این . به نظرم این دو تا خوبن .
آره درسته ترکیبشون قشنگه . ولی به نظرم یکیشون ُ یاد بگیر . چون همین جور که گفتن تو پست ـای بالا ، این دو تا ساز با هم سنگینه یاد گرفتنشون !
+ خب حالا باز بهتر از اینه که اصلا نخوای شروع کنی ! :D
اول ِ اول ، معمولا میرن ارف . تو ارف ، فلوت ریکوردر یاد میدن . بله .
من که به نظرم آدم اول بره ارف بعد ساز ِ تخصصیشو انتخاب کنه خیلی بهتره .

+ نظری راجع به ساز های بادی نداری ؟ :- "

pucy cat

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 4
شهر
تهــران

ويولن با گيتارم سنگين ميش؟؟؟
من گيتار ميرم بعد ويولنم ميخوام برم ميشه باهم رفت؟؟؟

ariadne

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهار
شهر
تهـــــران .

سنگینیش رو بی خیال اصلا بهم نمیخورن...
بین اشخاص و استادایی که داشتم و دیدم بودن که پیانو و ویولن ، ویولن و آلتو ، ویولن و فلوت و.... بزنن اما گیتار و ویولن یکم تناقضه.
بهرحال خودت میدونی .
سخت نمیشه اونقدر. گیتار اون قدر سنگین نیست.

pucy cat

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 4
شهر
تهــران

ميشه ادرس اين اموزشگاه پارسو بدين بهم؟چون باموبايل ميام نميتونم برم توسايتشون

Alikatooz

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
Heli5 tehran
شهر
Tehran

به نظرم اگه ميخوايد موسيقى جايى ثبت نام كنيد پارس نريد مدرسه هنر ادبيات صدا و سيما بهتره البته نظر شخصيه

meme.rrr2

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد

سازم انتخاب شد : ویولن ! P:>
احتمالا هم پارس می رم ! کلا با مدرسه 2 ثانیه بیشتر فاصله نداره :) با خونه نیز هم ...

همین دیگه !

اطلاعات شخصی ممنوع

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

منم میخوام برم سراغ موسیقی. در مورد انتخاب ساز ایده ای ندارم. با توجه به شناختی که ازم دارین به نظرتون چه چیزی بهم میاد؟ چه چیزی ممکنه با سلیقم جور باشه؟

parnian.d

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزنگان1 بندرعبّاس
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از محمّد :
منم میخوام برم سراغ موسیقی. در مورد انتخاب ساز ایده ای ندارم. با توجه به شناختی که ازم دارین به نظرتون چه چیزی بهم میاد؟ چه چیزی ممکنه با سلیقم جور باشه؟
علاقه خیلی مهمه. شکل انگشتا هم میتونن کمک کنن.
این که کلاسیک باشه یا سنتی فرقی نمیکنه؟
دوست داری چه آهنگایی رو بزنی؟
سازای بادی چطور؟
اگه بخوای سازت همیشه باهات باشه هم خیلی چیزا میرن کنار.

من همین جوری(!) کلارینت و سه تار به ذهنم رسید.

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

اتفاقا قبلانا سه تار تو ذهنم بود.

به آهنگ های کلاسیک خارجی علاقه ای ندارم به هیچ وجه. به آهنگ های سنتی ایرانی علاقه دارم. ساز بادی اصلا. ساز ضربی هم نه. چیزی مثل پیانو هرگز. گیتار هم نه لطفا. به درام علاقه دارم :D ولی خب فکر نکنم بتونم برم دنبال چیزی مثل درام! قرار نیست حرفه ای باشم هدفم بیشتر داشتن یک تجربه و پایه در زمینه موسیقیه. روحیه هنری زیادی ندارم واسه همین بعید میدونم بتونم زیاد حس بگیرم تو موسیقی ولی خب همچین بی احساس هم نیستم البته :D چیزی مثل ویولن هم احساس میکنم سرشار از پیچیدگی باشه و کار من نباشه.

کافی بود؟ :D

Baranbato

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1 شیراز
شهر
شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی یا دندان پزشکی

به نقل از محمّد :
اخه سازم بهم بیاد یا نیاد که نشد حرف. :O به نظر من فقط علاقه به ساز مهمه. اگه علاقه نداشته باشی به یه جایی میرسی که به قول دوستان بش میگن نقطه ی کور ساز اون وقته که سازتو میبوسی میذاری کنار. چون چند بار واسه خودم پیش اومده میگم.

parnian.d

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزنگان1 بندرعبّاس
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نظر من درام نه. یه ذره محدوده و اگه نخوای ساز دیگه ای کنارش یاد بگیری(که احتمالاً همین طوره) زیاد تجربه ی موسیقیاییت کامل نمیشه.

تو سنتی ها سنتور و کمانچه خیلی خیلی خوبن ولی به نظر من سه تار بیشتر به شما میاد :-?
تو همین خانواده تار و عود و بربط و... هم هستن و کافیه به صداشون گوش بدی و ببینی کدوم رو دوست داری.

به نقل از !!! Roxana!!! :
اخه سازم بهم بیاد یا نیاد که نشد حرف.
چرا اتفاقاً اینم خیلی مهمه! درسته که نمیشه نظر قطعی داد که به کی چی میاد. اما میشه اقلاً فهمید به کی چی نمیاد.

• لایک
امتیازات: MTHR

Baranbato

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1 شیراز
شهر
شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی یا دندان پزشکی

من با سه تار موافقم ساز عالی هست و جدیدا هم خیلی تو(رو) بورس هست. خودم هم میزنم. ولی کمانچه ساز نسبتا سختیه همین طور سنتور و اگه بخوای بدون علاقه بری یا اینکه ی بار صداش و بشنوی و تصمیم بگیری ک بری فکر نکنم توش موفق شی. گر چه همه چیز به خود ادم بستگی داره. استاد یا مدرسی هم که میری پیشش خیییییییییلی تاثیر داره. :D

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

خیلی ممنون از توضیحات پرنیان.

به نقل از !!! Roxana!!! :
چرا رو صداتون کار نمی کنید؟؟؟
خوانندگی؟ صدام اصلا جالب نیست برای خوانندگی. از کجا میشه تشخیص داد صدا مناسب خوانندگی هست یا نه؟!

parastoo

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
طهران
مدال المپیاد
ریاضی!
دانشگاه
؟!
رشته دانشگاه
معماری! :دال

به نقل از محمّد :
خوانندگی؟ صدام اصلا جالب نیست برای خوانندگی. از کجا میشه تشخیص داد صدا مناسب خوانندگی هست یا نه؟!
چند تا آهنگ تو تن های مختلف انتخاب کن، ببین می تونی نتارو همه رو مثه خواننده هه بخونی یا نه. هر چی درصدِ نتایی که می تونی بیشتر باشه، تواناییت بیشتره.
تواناییِ خوندن با خواننده ی خوبی بودن دو تا چیزِ متفاوتن. ^-^

بالا