• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

ازدواج سمپادی ها ، اصلاح نژاد بشر !

وضعیت
موضوع بسته شده است.

pucy cat

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 4
شهر
تهــران
پاسخ : ازدواج سمپادی ها ، اصلاح نژاد بشر !

اين همه ادم باهم ازدواج ميکنن اين همه سمپادي باغير سمپادي ازدواج ميکنه اينجور که شماميگيد الان همشون بايد طلاق گرفته باشن

M.Y.B.Q

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان4d
شهر
تهران
مدال المپیاد
نپرس!!!!
دانشگاه
شهيد بهشتي
رشته دانشگاه
دندون پزشكي:*

اما حتی اگر حالت اصلاح نژاد هم داشته باشه باشه این بد هستش.چون به فرض که یه عده ابر تیز هوش به وجود بیان و به ازای این ها حتما انسان های کم هوش خواهند بود.و بحث حسادت و این که فکر میکنن در حقشون ظلم شده پیش میاد.
اما خوبه چون دو تا سمپادی با هم دیگه چون تشابهات زیادی دارند میتونن راحت تر کنار بیان.تشابهاتشون مثل این که همیشه تو یه جور جو بودن و هم دیگه رو خوب درک میکنن. نوع دانش گاه هاشون هم احتمالا یکی هست.سطح زندگی و هم چنین نظر و نقطه نظر شون در مورد اتفاقای اجتماع از یک دیدگاهه.این خوبه.مثلا دخترای سمپادی کم تر به فکر لوس بازی هستن این رو احتمالا یک سمپادیه دیگه بهتر درک میکنه.

شازده کوچولو

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی همدان
شهر
همدان
مدال المپیاد
کنکور خوندنم المپیاد حساب میشه ؟؟؟؟؟؟
دانشگاه
اگه خدا بخواد MIT
رشته دانشگاه
بازم اگه خدا بخواد برق

نکته 1:سمپادیای عزیزی که خیلی خودشونو قبول دارن یادشون نره پدر مادرای خودشون سمپادی نبودن.پس قاعدتا سمپادیا نباید خیلی باهوش یا با فرهنگ باشن اگه به این چیزا باشه !
نکته 2 : من یه زوج می شناسم که یکیشون سمپادیو اون یکی غیر سمپادیه.خیلی زندگیشون عالیه.همینجوریم دارن پیشرفت می کنن
نکته 3 : من قبلا هم گفتم چرا شما فکر می کنید هرکی تو سمپاده هوشش تیر آهن می بره و هرکی غیر سمپادیه بویی از فرهنگو تمدن نبرده ؟ :D
یعنی تو مدرسه های شما همه دانش آموزاتون به معنای واقعی تیزهوشن ؟ همه تو یه سطح از فرهنگین ؟همه صبح تا شب در حال تفکرن ؟همه بلدن فکر کنن؟ :-/

M.Y.B.Q

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان4d
شهر
تهران
مدال المپیاد
نپرس!!!!
دانشگاه
شهيد بهشتي
رشته دانشگاه

به نقل از sh@zde :
نکته 1:شمپادیای عزیزی که خیلی خودشونو قبوا دارن یادشون نره پدر مادرای خودشون سمپادی نبودن.پس قاعدتا سمپادیا نباید خیلی باهوش یا با فرهنگ باشن اگه به این چیزا باشه !
نکته 2 : من یه زوج می شناسم که یکیشون سمپادیو اون یکی غیر سمپادیه.خیلی زندگیشون عالیه.همینجوریم دارن پیشرفت می کنن
نکته 3 : من قبلا هم گفتم چرا شما فکر می کنید هرکی تو سمپاده هوشش تیر آهن می بره و هرکی غیر سمپادیه بویی از فرهنگو تمدن نبرده ؟ :D
یعنی مدرسه های شما همه دانش آموزاتون به معنای واقعی تیزهوشن ؟ همه تو یه سطح از فرهنگین ؟همه صبح تا شب در حال تفکرن ؟همه بلدن فکر کنن؟ :-/
فرمایش ما کاملا متین! ولی هرکی دانشگاه رفته میگه تو دانشگاه سمپادی ها مشخص اند! اصلا از دور برق میزنن(البته نه همشون مسلما) اما معمولا سمپادی ها تو همون دانشگاه هم هم دیگه رو جذب میکنن. چون نوع دیدگاهشون شبیه به هم میشه چون تو یه جور دبیرستان درس خوندن که بقیه توی این جو نبودن.

شازده کوچولو

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی همدان
شهر
همدان
مدال المپیاد
دانشگاه
اگه خدا بخواد MIT
رشته دانشگاه
بازم اگه خدا بخواد برق

خوب خیلی از بچه های قوی جذب مراکز سمپاد می شن.و از سمپاد استفاده می کنن واسه تقویت استعداداشون.پس تو مراحل بعدیم متمایز میشن.این درسته منم موافقم.اما صرف سمپادی بودن حداقل تو این سالای اخیر نمی تونه ارزش آدمو تعیین کنه.درسته کسی که خوبه تو سمپاد می تونه بهترم بشه.اما بیرون از سمپادم افراد قوی تربیت می شن.مسئله اینه توی انتخاب آدم باید بر اساس ارزشها و توانایی های فرد باشه.که این ارزشها می تونه تو وجود هر کسی باشه.
در واقع حرف من اینه سمپادی بودن آخرین ملاکیه که میشه بهش نگاه کرد.یعنی اگه از طرف مطمئن شدی.میشه به عنوان اطمینان خاطر اون آخر سمپادی بودنشم در نظر گرفت.نه این که از اون اول به دیدگاه آدم جهت بده

M.Y.B.Q

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان4d
شهر
تهران
مدال المپیاد
نپرس!!!!
دانشگاه
شهيد بهشتي
رشته دانشگاه

به نقل از sh@zde :
خوب خیلی از بچه های قوی جذب مراکز سمپاد می شن.و از سمپاد استفاده می کنن واسه تقویت استعداداشون.پس تو مراحل بعدیم متمایز میشن.این درسته منم موافقم.اما صرف سمپادی بودن حداقل تو این سالای اخیر نمی تونه ارزش آدمو تعیین کنه.درسته کسی که خوبه تو سمپاد می تونه بهترم بشه.اما بیرون از سمپادم افراد قوی تربیت می شن.مسئله اینه توی انتخاب آدم باید بر اساس ارزشها و توانایی های فرد باشه.که این ارزشها می تونه تو وجود هر کسی باشه.
در واقع حرف من اینه سمپادی بودن آخرین ملاکیه که میشه بهش نگاه کرد.یعنی اگه از طرف مطمئن شدی.میشه به عنوان اطمینان خاطر اون آخر سمپادی بودنشم در نظر گرفت.نه این که از اون اول به دیدگاه آدم جهت بده
سمپادی بودن حتی آخرین ملاک هم نیست وقتی زندگی واقعی در بحث باشه.
این هارو داریم به صورت جامع و آماری میگیم نه تک فرد.

نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
البرز-کرج
سال فارغ التحصیلی
89
دانشگاه
خوارزمی (کرج)
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

سلام
اکثر بچه های اینجا دبیرستانی اند
ولی الحق نظرات خوبی دادند.
خوب فکر می کنند.
تو دانشگاه های عادی
نه خفن مثل شریف
واقعا سمپادی معنی واقعی خودشو نشون میده.
آدم شوت و سیب زمینی هم داریم تو سمپاد
ولی مهم نیست.
اونجا که تحول و ابتکاری هست،بدونید یک تیزهوشی اون دور و ور بوده
تو دانشگاه کاملا مشهوده
سمپادیای باهوش شاید زیاد درس خون نباشن
ولی می فهمن
تحلیل می کنم.
هوش بالا جزو ملاک های اصلی من برای انتخاب همسره.

شازده کوچولو

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی همدان
شهر
همدان
مدال المپیاد
دانشگاه
اگه خدا بخواد MIT
رشته دانشگاه
بازم اگه خدا بخواد برق

به نقل از M.Y.B.Q :
سمپادی بودن حتی آخرین ملاک هم نیست وقتی زندگی واقعی در بحث باشه.
این هارو داریم به صورت جامع و آماری میگیم نه تک فرد.
من حرفام بیشتر با کسایی بود که سمپادی بودنو عامل خیلی مهم و از اصلی ترین ملاکا می دونن .مگر نه حرف شما درسته.

n.a

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱ تهران
شهر
تهران

به نقل از sh@zde :
نکته 1:سمپادیای عزیزی که خیلی خودشونو قبول دارن یادشون نره پدر مادرای خودشون سمپادی نبودن.پس قاعدتا سمپادیا نباید خیلی باهوش یا با فرهنگ باشن اگه به این چیزا باشه !
یعنی تو مدرسه های شما همه دانش آموزاتون به معنای واقعی تیزهوشن ؟ همه تو یه سطح از فرهنگین ؟همه صبح تا شب در حال تفکرن ؟همه بلدن فکر کنن؟ :-/
بحث این نیست که سمپادیا باهوش ترن یا با فرهنگ تر...بحث اینه که روش آموزش وقتی متفاوت باشه ارزش های متفاوتی برای یک فرد به وجود میاد.
نمیدونم شما هم اینطوری این یا نه ولی من کاملا تفاوت ارزش هامو با دیگران از مدارس دیگه حس میکنم...
این تفاوت ارزش هاست که باعث تفاهم نداشتن دو نفر میشه.
راجع به دومین نکته هم میشه گفت که یه سمپادی روی یه غیر سمپادی یا برعکسش میتونه تاثیر بذاره و اون کسی که شما میشناسین هم ممکنه روی طرف مقابلش تاثیر گذاشته باشه و یا تاثیر دیده باشه!که این به طرف مقابل بستگی داره که انعطاف پذیری شخصیتی داشته باشه یانه...

matin320

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید باهنر
رشته دانشگاه
دامپزشک / سیاست

به نقل از M.Rokni :
آیا شما ترجیح می دهید با یک سمپادی ازدواج کنید؟
می دونم که این سوال یه ذره(هفت-هشت سال!) زوده ولی حتما همه به این موضوع فکر کردین.
به نظر شما بچه ایکه پدر و مادرش(هردو) سمپادی بوده اند باهوش تر از بچه ایست که فقط یکی از والدینش در مراکز سمپاد درس خوانده اند؟
و به نظر شما آیا بچه ایکه به همین ترتیب در نسل پنجم به دنیا می آید انیشتین خواهد شد؟
شاید ولی در کل زیاد ربطی نداره.
مگه خود ما سمپادیا همه مون مادر پدرای با استعدادی داشتیم.
ولی در کل بحث جدیدی بود خوشمان آمد x:

نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
البرز-کرج
سال فارغ التحصیلی
89
دانشگاه
خوارزمی (کرج)
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

مردها دوست ندارن زنشون بهشون زور بگه،یا ادعای برتری کنه
اون حس حاکمیتشون رو ازشون میگیره.
دخترای فرزانگانی خب خیلی غرور دارن.
پس دخترا به عنوان یک نصیحت این رو از من داشته باشین:

اگر دنبال شوهر سمپادی می گردین افاده و طاقچه با لا و ناز و ادا رو بذارین کنار فروتن باشین!
وگرنه صدتا از این خنگولای بساز بعض نوابغ نسازه!
تو زندگی دیفرانسیل و مشتق نمی خوایم حل کنیم که!
کار و بخور و بخواب و بچه بیار و...!!! زن تیزهوش نمی خواد!
کلا گفتم بدونین!

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از اخوی! :

اگر دنبال شوهر سمپادی می گردین افاده و طاقچه با لا و ناز و ادا رو بذارین کنار فروتن باشین!
کلا گفتم بدونین!
کاملا مخالفم...
دقیقا تنها دلیلی که من میگم زوج فوق العاده ای خواهند شد سمپادی ها همین چالش های فکری هست...یک سوال ناخودآگاه در هر دو طرف"من باهوشتر یا او"...و این رقابت رابطه را به بهترین شکل میسازد...

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از اخوی! :

کلا گفتم بدونین!
زن تیز هوش فقط با مرد تیز هوش میسازه..مرد تیزهوش مردیه که درک کنه و این نظرات رو نداشته باشه.هرچنذ دوست ندارن زور بشنون ولی این دلیل نمیشه که شخصیت تیزهوشانه؟! ی یک دختر بد باشه.اتفاقا فقط مردی میتونه با این کنار بیاد که از جهت هوش و شرایط اجتماعی برتر باشه.اینی که شما میگی مربوط به افراد خنگه(بلانسبت شما!) که میبینن زنشون خیلی خفنه خودشون هیچی نیستن بد حرص میخورن حسودیشون میشه.اگه طرف خودش برتر باشه همه چی حله..

n.a

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱ تهران
شهر
تهران

به نقل از اخوی! :

کلا گفتم بدونین!
چرا ضد و نقیص میزنین؟
یه جا میگین جزو ملاک های اصلیتون هوش بالاس یه جا دیگه میگین با توجه به تعریف زندگی نیازی به زن تیزهوش نیست...
اگه براساس اولین نظرتون میگین که ملاکتون اینه که طرف مقابل تیزهوش باشه پس باید اینم قبول کنین که اون نفر یه سری خصوصیات خاص خودشو داشته باشه...
بعدشم همون طور که پوریا گفت اگه اون نفر ادعای برتری کنه یه جور رقابتی به وجود میادکه هم این رقابت رابطه رو خیلی خوب میکنه و هم اینکه دو طرف میتونن خودشونو با این رقابتا بالا بکشن از هر نظری...
اون دو تا جمله ی اولتون که چنین منظوریو میرسونه:زنا نباید ادعای برتری کنن درحالی که مردا حق دارن حاکمیت کنن یعنی حق دارن زور بگن و ادعای برتری کنن.
شما هم اگه ملاک اصلیتون هوش برتره پس باید دست از این حس حاکمیتتون بردارین چون هیچکس حاضر نیست زور و حاکمیت قبول کنه مگه همون زن با درصد هوشی خیلی پایین که حتی نتونه واسه خودشم تصمیم بگیره.(فکر نکنم چنین موجودی پیدا بشه کلا)

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

نه به خاطر باهوشی یا گیج هوشی بچه
بچه اگه آدم حسابی باشه ننه باباش بیسوادم باشن در نهایت انسان بزرگی میشه اصلاح نژاد و این حرفا رو بیخیال
فقد جون بهتر میفهمن هم دیگه رو خوبه نه چیزه دیگه به نظرم 8->

• لایک
امتیازات: n.a
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
البرز-کرج
سال فارغ التحصیلی
89
دانشگاه
خوارزمی (کرج)
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

خب اروشا نکته ظریفی رو از پست من بیرون کشید.
خب اولا من اون حس حاکمیت رو ندارم،
ولی اکثرا دارن
بعدشم همین طوریش عقل زن بیشتر از مردهای همسنشه
حالا تیزهوشم باشه
دیگه هیچکی رو آدم حسابه نمی کنه
ولی توی زندگی آدم باید غرورش رو بذاره کنار،رقابت رو بذارن کنار،باید یکی بشن
نه اینکه خودشون رو به رخ هم بکشن.
از اونجایی که تو ایران مرد از زن خواستگاری می کنه
اگر زن غرور و کبر نشون بده
خوب رفتار مردونه بروز داده
مردا هم خوششون نمیاد
چرا؟
چون مرده اومده خواستگاری یک زن،
نیومده خواستگاری یک مرد گردن کلفت مثل خودش که!
خانم ها باید ناز داشته باشن
مردها هم باید اون ناز رو خریدار باشن
ولی سرکوفت و من من کردن کارها رو خراب می کنه

الان دوتا دختر و پسر همسن تو همین سایت در نظر بگیرین
دختره دید عمیق تری به زندگی داره تا پسره
پسرا کلا شاد ترن!
به خاطر همین دخترا با یکی چندسال بزرگتر ازدواج کنن بهتره
تا هم سطح اونا فکر کنه
بچه بازی درنیاره!

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از اخوی! :
خب اروشا نکته ظریفی رو از پست من بیرون کشید.
خب اولا من اون حس حاکمیت رو ندارم،
ولی اکثرا دارن
بعدشم همین طوریش عقل زن بیشتر از مردهای همسنشه
حالا تیزهوشم باشه
دیگه هیچکی رو آدم حسابه نمی کنه
ولی توی زندگی آدم باید غرورش رو بذاره کنار،رقابت رو بذارن کنار،باید یکی بشن
نه اینکه خودشون رو به رخ هم بکشن.
از اونجایی که تو ایران مرد از زن خواستگاری می کنه
اگر زن غرور و کبر نشون بده
خوب رفتار مردونه بروز داده
مردا هم خوششون نمیاد
چرا؟
چون مرده اومده خواستگاری یک زن،
نیومده خواستگاری یک مرد گردن کلفت مثل خودش که!
خانم ها باید ناز داشته باشن
مردها هم باید اون ناز رو خریدار باشن
ولی سرکوفت و من من کردن کارها رو خراب می کنه

الان دوتا دختر و پسر همسن تو همین سایت در نظر بگیرین
دختره دید عمیق تری به زندگی داره تا پسره
پسرا کلا شاد ترن!
به خاطر همین دخترا با یکی چندسال بزرگتر ازدواج کنن بهتره
تا هم سطح اونا فکر کنه
بچه بازی درنیاره!
خوب دو نفر تیز هوش هم میتونن این جوری باشن که پیره 6 سال بزرگ تر باشه! نمیشه؟ کی گفته وقتی میگیم تیزهوش منظور هم سنه؟

نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
البرز-کرج
سال فارغ التحصیلی
89
دانشگاه
خوارزمی (کرج)
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

نگفتین همسن
ولی تو مدارس بچه ها معمولا به همسن هاشون کار دارن!
شما ببین اکثر اون هایی که از پسرها با دخترها دوست هستند از میان همسن هاشون دوستشون رو انتخاب کردن!

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از اخوی! :
نگفتین همسن
ولی تو مدارس بچه ها معمولا به همسن هاشون کار دارن!
شما ببین اکثر اون هایی که از پسرها با دخترها دوست هستند از میان همسن هاشون دوستشون رو انتخاب کردن!
عجبا! خوب همین دختره سمپادی با پسر مدرسه عادی هم بخواد دوست بشه همینه!
شما الان حرفت اینه که دختر و پسر سمپادی که دوست میشن چون همسنن و دختره از پسر هم سن باهوش تره کم تر بهش رو میده(به قول شما گردن کلفتی) و نمیزاره ابراز وجود کنه! خوب این اصلا یه بحثه دیگست! ما این جا داریم میگیم دو تا سمپادی ازدواج کنن بهتره یا نه! شما داری میگی دختر سمپادی مغروره و در رفاقت با پسر سمپادی سعی کنه نرم باشه تا مثل دخترای غیر سمپادی با پسره رفتار کنه تا حس برتر بودن به پسره دست بده ! آخه این دو تا واقعا فرق داره ها! شما میتونی یه تاپیک بزنی بگی فرق دختر سمپادی با غیر سمپادی در روابط دبیرستانی چیست؟ و مثلا پسرها کدوم رو بیشتر میپسندند؟ و دخترای سمپادی چه کنن که پسندیده بشن؟ اندرستود؟

meme.rrr2

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای ادبی دوره‌ی بیست‌ونه

به نقل از atena.a :
توی مدارس ما یاد میدن که خودتو متفاوت بگیری از بقیه.خودتو جدا بدونی .والا اگه این درست بود توی کشور های پیشرفته هم احتمال قوی مدرسه ی مخصوص تیزهوشا داشتیم. مهم نیست سمپادی باشه یا نباشه مهم اینه که آدم باشه به معنای واقعی. اصلاح نژاد هم من بهش اعتقاد ندارم.یه فرد باهوش میتونه از محیط تاثیر بگیره و خودشو فنا کنه. البته به این معتقدم کبوتر با کبوتر باز با باز :-$
راستش من از مدرسمون هیچ وقت خوشم نیومد.به خاطر همین چیزاش .
به نقل از shieldshadow :
نه به نظرم خوب نیس چون عاشق یه سمپادی شدن بعد ازدواج کردنو بچه دار شدن کلا بدبختی میاره برا جامعه از جمله :
1. به کسی بر نخوره آقا اصلا من خودمو میگم ول یخب اکثرمون آدمای مغرور هستیم و عاشق یه سمپادی شده پدر طرفو در میاره چون خیلی باست ناز بکشه و .... (نمونه همین اسم تاپیک آخه مگه ما نژاد برتر جامعه ایم که با ازدواج ما نژاد بشذ اصلاح شه خب همین نژاد پرستی هم نمونه ای از از خودراضی بودن دیگه دروغ می گم ؟؟؟ [-( [-( [-()
در مورد این پست 2 قرن و اندی پیش :
تو مدرسه ما که معلما را می رن می گن خنگید ! فکر نکنید شاهکارید .... ! از مسئول اموزش تا معلم فیزیک و چه بسا اجتماعی هی این جمله ها رو تکرار می کنن ! دیگه عادت کردیم خنگ باشیم ... تازه تو مدرسه خودمون به خودمونم می گیم یه مشت خنگ .. !

اما در مورد کشواری دیگه : بدون این قدر این مدرسه تو ایران خوب بوده که خیلی از سمپادیا نموندن تو کشور و رفتن ! ما یه معلم داشتیم فارغ التحصیل مدرسه خودمون بود ، داشت یادگاری ÷یش دانشگاهیشو بهمون نشون می داد به هرکس که رسید : رفته فلان کشور واسه تحصیل !
تازه از فامیلای سمپادی و فارغ التحصیل خودم هم پرسیدم همشون گفتن : از سال ما شاید 2 سه نفر ایران مونده باشن :O

پ این قدر مفید هس که این جوری کشورای خارجی بچه ها رو قبول می کنن ! سیاست کشورای پیشرفته اینه که خوبای جهان رو جدا می کنن ! رو بچه های خودشون سرمایه گذاری نمی کنن اکثرا اونم نه همیشه!

حالا جدا از این بحث که منحرف شد : الان که زوده برای تصمیم اما اگه یه سمپادی که منو درک کنه کلا وجو داشته باشه و خیلی از ارزش ها و ملاک های دیگه رو داشته باشه رو شاید به یه نمونه ی کپی و غیر سمپادیش ترجیح بدم ! اونم شاید ...

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا