• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

گامِ اول - گزینه ۲

F@temeh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـــان
شهر
کاشـــان
مدال المپیاد
مرحله اول ریاضی
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
سخت افزار
پاسخ : گامِ اول - گزینه ۲

@ راضيه: خب چون تو داشتي به رتبت نگا ميكردي . ولي مهم درصداته . مثلا من شايد تو گزينه 2 فيزيك رو بزنم 40 درصد وو برام بزنه عالي! ولي خب خودم ميفهمم كه نسبت به بقيه عالي بودم و 40 درصد واسه فيزيك خوب نيس . يني كاري به رتبه و اينا نداشتم.

حالا از اين بحثا كه بگذريم فك كنم خيلي اينكه كجا بري آزمون تو روند ِ تحصيليت تاثيري نداشته باشه . مهم خود ِ آزمونه كه كلا يه دوره و ياد آوري اي بشه .

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم

به عنوام کسی که تابستون گام اول بودم از مهر رفتم کانون،
گرینه 2 واسه تابستون خوبه اگه بتونین با برنامه اش پیش برین، جزوه ها و نمونه سؤالایی که میده و CD ها و همه چیش خوبه

البته برنامه تابستونش سنگین بود یکم ( واسه من شاید ) ولی از این نظر که سؤالاش سخت تره و اول کار با سؤالای سخت بیاین جلو خوبه

من از مهر که رفتم کانون فقط به یه دلیل پیش خودم فکر کردم اگه از تابستون رفته بودم کانون بهتر بود اونم به خاطر اون حرکات نفرات برتر زدناش و مجله و این کاراش به نظرم واسه من میتونست حس رقایت + انگیزه بیشتر ایجاد کنه یکی هم ممکنه همین واسه اش عامل استرس بشه، یکی هم ممکنه کلا براش خیلی فرقی نکنه که بخواد اینطوری ترقیب شه به بیشتر خوندن

جامعه آماری واسه تابستون اونقدر مهم نیست تو طول سال میتونین برین کانون سنجش ها هم هست که جامعه اماریش بالا باشه

تست های گزینه 2 آره خب، یه سریش غیر منطقی وار و بیخودی سخته ( اشتباه من یادم نمیاد ) ولی اینکه تابستون یکم سطح بالاتر و سخت تر بخونین چیز بدی نیست

دوستای من که تو طول سال هم گزینه 2 بودن، تو کلاس ما از 34 نفر 2 نفر بودن فقط، خیلی هم مشکل پیدا میکردن برنامه اش به شدت از برنامه مدرسه میزد جلو نیمشد باش هماهنگ شد خودشون میگفتن یه سری درسا رو اصلا نمیتونیم خودمونو بسنجیم + این که 3 هفته یه بار بود 2 هفته یه بار بودن کانون باعث میشد آدم یه برنامه که داره اجرا میکنه اگه جاییش اشکال داره زودتر بفهمه

واسه تو طول سال به نظر من کانون
واسه تابستون هم من که گام اول بودم- به جز همون رقابت و انگیزه دادن که گفتم- راضی بودم

+ در مورد رتبه و درصد و تراز هم، هر 3 تاش رو باید دقت کنین بش درصد که خب معلومه ولی از روی رتبه و تراز میفهمین، شاید سؤالاش یه جوری بوده که خیلی سخت میشده بالای 80 زد بعد شما 60 شده درصدتون فکر میکنین بد زدین واسه مقایسه همه اشو با هم در نظر بگیرین

ghezi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرمانشاه
شهر
کرمانشاه
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی کرمانشا
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

چرا هیچ کس تو تاپیکایی که من میزنم نظر نمی ده؟؟؟ :-/ :-/
=((
من 3 تا تاپیک زدم!

• شروع کننده موضوع

mohammadpasan1373

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بیرجند
مدال المپیاد
آقا ما نخوندیم ولی تو برو!!!!خداییش ضرر نمیکنی!
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
عمران

به نقل از gaucho :
'1.طبقِ آخرین آمار ینی در تابستان91 جمعیت طرح گام اول 20000نفر بوده در حالی ک تو همون جمعه جمعیت آزمون کانون16000نفر بوده(این از جمعیتش)
2.مجزا کردن کردن دفترچه عمومی و اختصاصی،نحوه ی چینش سوال(بخصوص تو درسِ ریاضی ینی مجزا نبودن حسابان و جبرو هندسه و ریاضی 2)،قرار دادنِ فضا برا دروسِ محاسباتی مطابقِ کنکور و حتی توزیعِ کیک مشابه کنکور جزوِ کارهای ریزی و دقیقی بوده ک من فقط تو گزینه 2 بودم.
3.این ک دیگه ضایع هس.هر آدم عاقلی ی نگاهی ب سوالا بندازه میفهمه ی سرو گردن طراحای گزینه 2 سرترن.
اینا روو خودت تنهایی فهمیدی؟ :O
چقد شبیهِ جمله هایِ منه!!!!!!!!!!!!!!!!11 B-)

به نقل از One Minute :
دقت دقت دقت ! دوست عزیز ! سوال من رو خوندی ؟
برنامه گزینه دو چه ویژگی ای نسبت به کانون داره ؟

1و 2 و 3 ربطی به برنامه نداشت !
برنامه کانون از گزینه 2 بهتره .چون راحت تر میتونی خودتو باش وقف بدی.
بدیِ برنامه ی گزینه 2 سرعتِ بالاش هس.اگه نتونی درسارو سریع جم بندی کنی عقب میمونی.

به نقل از r@zie :
بچه ها منم قبول دارم که سوالای گزینه2 بهتره ولی به نظرم به خاطرجامعه آماریو از این حرفا آدم بهتره بره کانون بعدم سوالای گزینه 2 رو بگیره خونه خودش کار کنه :-"
منم بین این دوتا خیلی شک دارم ولی وقتی آدم قبولیای ساله ی قبل کانونو میبینه نظرش عوض میشه خوب :-<
به نظرتون این جوری بهتر نیست؟ :-?
شست و شویِ مغزیتون دادن!!!!!
میگم تابستون جمعیتِ طرحِ گام اول بخاطرِ تبلیغاتِ زیادش بالاتر از کانون میشه.
بعد اونوخ میگین ما بخاطر جامعه ی آماری میریم کانون!!!!!! =)) =)) =)) =)) =))
گفتم ک فقط تابستو اینطوریه.سالِ پیشم اینطور بود.پس الکی دلیل نیارین لطفا!!!!!!!!!11 =)) =)) =)) =)) =))

به نقل از پگاه :
گرینه 2 واسه تابستون خوبه اگه بتونین با برنامه اش پیش برین، جزوه ها و نمونه سؤالایی که میده و CD ها و همه چیش خوبه

البته برنامه تابستونش سنگین بود یکم ( واسه من شاید ) ولی از این نظر که سؤالاش سخت تره و اول کار با سؤالای سخت بیاین جلو خوبه

من از مهر که رفتم کانون فقط به یه دلیل پیش خودم فکر کردم اگه از تابستون رفته بودم کانون بهتر بود اونم به خاطر اون حرکات نفرات برتر زدناش و مجله و این کاراش به نظرم واسه من میتونست حس رقایت + انگیزه بیشتر ایجاد کنه یکی هم ممکنه همین واسه اش عامل استرس بشه، یکی هم ممکنه کلا براش خیلی فرقی نکنه که بخواد اینطوری ترقیب شه به بیشتر خوندن

جامعه آماری واسه تابستون اونقدر مهم نیست تو طول سال میتونین برین کانون سنجش ها هم هست که جامعه اماریش بالا باشه

تست های گزینه 2 آره خب، یه سریش غیر منطقی وار و بیخودی سخته ( اشتباه من یادم نمیاد ) ولی اینکه تابستون یکم سطح بالاتر و سخت تر بخونین چیز بدی نیست

دوستای من که تو طول سال هم گزینه 2 بودن، تو کلاس ما از 34 نفر 2 نفر بودن فقط، خیلی هم مشکل پیدا میکردن برنامه اش به شدت از برنامه مدرسه میزد جلو نیمشد باش هماهنگ شد خودشون میگفتن یه سری درسا رو اصلا نمیتونیم خودمونو بسنجیم + این که 3 هفته یه بار بود 2 هفته یه بار بودن کانون باعث میشد آدم یه برنامه که داره اجرا میکنه اگه جاییش اشکال داره زودتر بفهمه

واسه تو طول سال به نظر من کانون
واسه تابستون هم من که گام اول بودم- به جز همون رقابت و انگیزه دادن که گفتم- راضی بودم

+ در مورد رتبه و درصد و تراز هم، هر 3 تاش رو باید دقت کنین بش درصد که خب معلومه ولی از روی رتبه و تراز میفهمین، شاید سؤالاش یه جوری بوده که خیلی سخت میشده بالای 80 زد بعد شما 60 شده درصدتون فکر میکنین بد زدین واسه مقایسه همه اشو با هم در نظر بگیرین
ی عاقل بینتون باشه ایشونه!!!!
دومین نفر ک هم کانون رفته هم گزینه 2 و الان گز 2 رو وا3 تابستون پیشنهاد میده ایشونه(علاوه بر ali73)
سومیشم خودمم ک دوم گز 2 بود م و 3وم کانون
میگم و بازم میگم ک کانون واسه توی مهر بهتره و گز 2 واسه تابستون!!!!!!!!!!
5 تا آزمونِ کانونم زیاد با 3 تایِ گزینه 2 فرقی نداره.
بخصوص ک آژمونِ آخر گز2 ب تمامِ تابستون می ارزه....
ب هر حال کسی ک تو تابستون بخاد درس بخونه چ 100 تا آزمون بده چ یکی درسشو میخونه.
بازم تصمیم گرفتن ب عهده ی خودتونه

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

هر مورد مربوط به آزمون های گزینه ۲ برای کنکور رو تو این تاپیک مطرح کنید.

sohaaaa

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرج

به نقل از پگاه :
...
حدودا برنامه ریزیش روزی چن ساعته؟ 5 روز در هفته ادم تا 2 بره مدرسه، می رسه که به طور منطقی با برنامه ی اینم پیش بره؟ :D

galexy-A.R

کهکشـــــــان
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Bushehr
سال فارغ التحصیلی
1392
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
اینستاگرام

بچه ها من تابستون آزمون نمیرم از مهر........
ولی خواستم بگم تابستون برنامه گزینه 2 خیلی خوبه کانون به دردنخوره تا حدی.......
ولی مهر به بعد کانون خیلی خوبه
البته صزفا سوالا رو بخوایم بگیم ما منکر سوالا نمیشیم....که گزینه دو. بهتره :-?

ام در کل با فاکتورهای دیگه کانون می چربه

dark-night

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
fazanegan

چرا گزینه 2 برنامش رو تو سایتش نمی گذاره ؟؟؟

میشه یکی بگه کل درسای سال 1 دبیرستان :-& تو برنامش هست یا فقط قسمتای آخر فیزیک 1 ؟؟؟؟ (لطفاً اگه یقین دارین بگین)

• شروع کننده موضوع

mohammadpasan1373

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بیرجند
مدال المپیاد
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
عمران

به نقل از سـ‌‍‌‌هـا :
حدودا برنامه ریزیش روزی چن ساعته؟ 5 روز در هفته ادم تا 2 بره مدرسه، می رسه که به طور منطقی با برنامه ی اینم پیش بره؟ :D
اگه تا دو مدرسه ای ک وخ نمیشه با هیچ موسسه ای پیش بری.
به نقل از dark-night :

میشه یکی بگه کل درسای سال 1 دبیرستان :-& تو برنامش هست یا فقط قسمتای آخر فیزیک 1 ؟؟؟؟ (لطفاً اگه یقین دارین بگین)
سالِ پیشم برنامش همینجوری بود.ولی فقط فیزیک 1 توش میاد.
به نقل از داروساز آینده :
این برنامه گام اول توش عمومی هم هست؟
معلمومه ک عمومی داره

One Minute

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شـــــاهی

به نقل از محمد_پ :
اگه تا دو مدرسه ای ک وخ نمیشه با هیچ موسسه ای پیش بری.سالِ پیشم برنامش همینجوری بود.ولی فقط فیزیک 1 توش میاد.معلمومه ک عمومی داره

پش اونی که تا 2 مدرسه میره باید چیکار کنه ؟

• شروع کننده موضوع

mohammadpasan1373

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بیرجند
مدال المپیاد
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
عمران

به نقل از One Minute :
پش اونی که تا 2 مدرسه میره باید چیکار کنه ؟
مگه تو تابستون پیشو یاد نمیگیرن؟
خب عصر ک میاین خونه پیشارو بخونین و از مهر راحت پیشینین پایه+پیش

• لایک
امتیازات: ghezi

One Minute

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شـــــاهی

به نقل از محمد_پ :
مگه تو تابستون پیشو یاد نمیگیرن؟
خب عصر ک میاین خونه پیشارو بخونین و از مهر راحت پیشینین پایه+پیش

نع خیر !
تو تابستون میخوان بهمون پایه درس بدن !!

• شروع کننده موضوع

mohammadpasan1373

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بیرجند
مدال المپیاد
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
عمران

به نقل از One Minute :
نع خیر !
اینجوری ک میتونی
تو مدرسه درسو یاد میگیری و تو خونه تست میزنی

• لایک
امتیازات: ghezi

ghezi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرمانشاه
شهر
کرمانشاه
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی کرمانشا
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از One Minute :
نع خیر !
خب اینطوری که میتونی به جاش گام اول ثبت نام کنی و از مهر هم بری کانون. ???خیلی هم خوب :D

One Minute

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شـــــاهی

به نقل از ghezi :
خب اینطوری که میتونی به جاش گام اول ثبت نام کنی و از مهر هم بری کانون. ???خیلی هم خوب :D

اما من تصمیم دارم کلا برم کانون ! :D چون آزموناش بیشتره !

به نقل از محمد_پ :
اینجوری ک میتونی
تو مدرسه درسو یاد میگیری و تو خونه تست میزنی

آره اینجوری واقعا خوبه !

• شروع کننده موضوع

mohammadpasan1373

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بیرجند
مدال المپیاد
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
عمران

به نقل از dark-night :

هم امروز تو برنامه ی گز2 پوردستمالچی گف از دوم و اول درسایی تو گاک اول هس ک تو کنکور میاد متناسب با رشته هم تویِ ی برگه ای ک برایِ ثبتِ نام دادن نوشتس.
از این یقین بیشتر؟

innocent

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان (1)
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
92
مدال المپیاد
مطالعه (!!!) برای مرحله دوم المپیاد ادبی...که البته قبول نشــدم:دی
رشته دانشگاه
دانشگاه شهید چمران هواز - دانشگاه شیراز
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از galexy-A.R :
بچه ها من تابستون آزمون نمیرم از مهر........
ولی خواستم بگم تابستون برنامه گزینه 2 خیلی خوبه کانون به دردنخوره تا حدی.......
ولی مهر به بعد کانون خیلی خوبه
البته صزفا سوالا رو بخوایم بگیم ما منکر سوالا نمیشیم....که گزینه دو. بهتره :-?

ام در کل با فاکتورهای دیگه کانون می چربه

سوالای گزینـــه دو بهتره.خیلی از جزوات و سی دی هاشم خوبن.
اما من شخصـــا با گام اول مخالفم. ازدوستام هرکی رفتــه پشیمونــه.
برنامه ش عملی نیست مگه خودت خیلی توپ باشی.
از سه تا 22 تیر 75 درصد پایــه!
یعنی الکی خونی.
اینازمون غیر حضوری ها هم بچــه ها رو ناراضــی کرده.
لااقل کانون پایه رو خرد کرده تو کل تابستون تا اولای مهر ، اروم اروم!
بعد مثلا برای فیزیک سه رو اجباری بودجه بندی کردن همه باید بدن و بین فیزیک دو و پیش هم یکی رو انتخاب می کنی واسه درسای دیگه هم همین طور. تو خودت مختاری که تابستون کاملا پایه بخونی (دوم و سوم ) یا (سوم و پیش) یا این حتی یه جور دیگــه.
اما بچه های سال قبلی ما میگفتن تو درسای انتخابی طبق شناختی که از خودتون دارین چند درس رو از پایه بردارین چند درس از پیش. طبق شناختتون از خودتون مثلا شیمی رو دو رو بردارین اما فیزیک رو پیش.
خلاصــه با کلاسای که میرین و قوت و ضعفاتون یه جوری انتخاب کنید که نه زیادی سنگین شــه نه زیادی سبــک.
اگه تابستون همش پایه بخونی خسته و زده می شی بعد یک هو مهر میشه و تازه واسه اولین بار با درسای پیش اشنا میشی.

من خودم ازمونای قلم چی رو زیاد دوس ندارم اما می خوام با برنامه ش بخونم.اونایی که خوندن راضی بودن.
اینم لینک قلم چی http://www.kanoon.ir/
برنامه تابستان 91 یک فایل پی دی افا دو صفحــه ایه ببینیدش.

اما اخر اخرش هر کی باید خودش رو ببینـــه . هیچ حکمی واسه هممون درست درنمیاد.حرفا رو بشنویم و زودتر یک تصمیم بگیریم.
مهم اینه که ما یک برنامه پیش بریم و خودمون رو بسنجیم.

Farzaneh.B

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه 2
شهر
کرمان
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر / هندسه محاسب

پیشنهاد میکنم از همون اول با قلمچی پیش برین...برنامه منظمی داره..جامعه آماریش زیاد تره و رقابت سنگین تره چون معمولا تعداد دانش آموزای قوی که قلمچی میدن زیاد تره..همه راهکارایی رو که قلم چی میده حتما اجرا کنین (بعضیاش ممکنه مسخره به نظر بیاد ولی نتیجه خوبی داره)...من تا بهمن آزمونای سنجشو میدادم از بهمن اومدم کانون و الان خیلی پشیمونم چرا از تابستون نیومدم..
گام اول هم من خودم دادم اونم خوبه ولی یه کم تند جلو میره ..ولی گام اول از آزمونهای طول سال(پارسال که اصلا نظم نداشت امسال خودم نبودم ولی شنیدم..) خیلی منسجم تر و منظم تر بود.
من به عنوان کسی که هم کانون هم سنجش و هم گزینه 2 رو تجربه کرده( :D) میگم: کانون.. الـــــــــــــبــــــــتــــــه صلاح مملکت خویش خسروان دانند..

Amin.Hero

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شیخ انصاری
شهر
دزفول
رشته دانشگاه
پزشکی

یکمم از خودتون نظر بدین؛ همش شد بچه های بالا، بچه های پایین، سال قبلیا ، سال بعدیا و ...
البته خیلی مهمن ها اما فک کنم بد نباشه یکمم خودمون کلامونو قاضی کنیم
به نظرم محتوای آزمون گزینه ی 2 تو تابستون یکم عجیب غریبه؟! شما نگاه کنید برنامه کانونو، تو هر آزمون از هر کتاب مقداری جلو رفته، اینطوری هم توازنو بین سال های پایه رعایت کرده و هم اینطوری باعث میشه دائم کتابای اون مقطع جلوت باز باشه و خود به خود مروری هم داشته باشی در طول خوندنت اما گزینه 2 آزمون اول که سال اولو دادی دیگه h-: و همینم باعث میشه محدودیت بیشتری واسه مطالب اون سال تو سؤالا بوجود بیاد، و شاید از بعضی مباحث اصن سؤالی به چشم نیاد!
نمی دونم چون نبودم اما اگه ارجعیت گزینه 2 به کانون سؤالاشه، خوب فوقش چند تومن میدی کپی میگیری
برنامه ریزی گزینه 2 هم به نظرم اگه طبق آزموناش اینطوری باشه که مثلن ماه اول اول و دوم و اینطوری مثه آزموناش، کار هم سخت تره و هم واقعن مال اوناییه که همه چیرو خوندن تو طول مدت های گذشته - تابستون سال پیش یا طول سال سوم - و حالا فقط یه برگ زدن کتاب کافیه

بالا