• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

درون گرایی/ برون گرایی

Hamid.s

‌Bug
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد1
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
نرم‌افزار
پاسخ : درون گرایی/ برون گرایی

آقا یک سوال فنی: الان من راحت دوست میشم و با آدمای جدید ارتباط برقرار میکنم و اینا.

اما تمایلی هم ندارم دوستای جدید پیدا کنم...

و اگرم با کسی دوس شم دلیل نمیشه همه احساسات و اتفاقاتمو بگم و اینا.

بعد ولی مثلا با یه سری که مچ شم همه چیمو میگم بهشون...

از ویژگی های برون گراها 1 و 2 و 6 و 12 و 13 شو به شدت دارم

4 و 5 و 6 درون گرا رو هم دارم به شدت :D

الان تکلیف منو مشخص کنین :D

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از The Bug :
آقا یک سوال فنی: الان من راحت دوست میشم و با آدمای جدید ارتباط برقرار میکنم و اینا.

اما تمایلی هم ندارم دوستای جدید پیدا کنم...

و اگرم با کسی دوس شم دلیل نمیشه همه احساسات و اتفاقاتمو بگم و اینا.

بعد ولی مثلا با یه سری که مچ شم همه چیمو میگم بهشون...

از ویژگی های برون گراها 1 و 2 و 6 و 12 و 13 شو به شدت دارم

4 و 5 و 6 درون گرا رو هم دارم به شدت :D

الان تکلیف منو مشخص کنین :D
دقیقا یا شاید حدودا مثل منی...احتمالا تو هم ادمی هستی که در تمام زمینه ها تضاد شخصیتی(مفهوم منفی نداره...تمام انسان ها تا حدی دارنش)داری...یعنی هم یه چیزی هستی هم نه...یعنی ناخوداگاهت 0 و 1 میگه اما در عمل میبینی 0 و 1 نیست با3 همین به تضاد میرسی...با3 همینه که تو این زمینه هم جفتش هستی

mahshid_f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
روان شناسی

خب این که خیلی طبیعیه!
اصلا مگه میشه یکی 100درصد درونگرا یا برونگرا باشه، خب؟

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از مهشیـــــ :دی :
خب این که خیلی طبیعیه!
اصلا مگه میشه یکی 100درصد درونگرا یا برونگرا باشه، خب؟
مسلما نمیشه اما اینو تو توی خوداگاهت میدونی...ناخوداگاهت نه تنها فکر میکنه نمیشه اینجوری باشه بلکه در اون راستایی که فکر میکنه روی اعمال تو اثر هم میذاره...تمام ویژگی های شخصیتی هم ناشی از ناخوداگاه و برطرف نشدن نیازهاشه

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

به نقل از آناهید :
من فکر کنم به شدت درونگرا هستم. مشکل اینه که اغلب درونگرایی رو افسردگی میبینن.
مشكل اينه كه خيليا اصاً تعريف درست درون گراييُ نميدونن؛ مثلاً فك ميكنن فردى كه "گوشه گيره" و نميتونه با بقيه ارتباط برقرار كنه و به درخت تكيه كرده و اينا درون گراست. در حالي كه ممكنه كسي درونگرا باشه و دوستاي زياديم داشته باشه يا برعكس. يعني درون گراها خصوصيتي كه دارن اينه كه به تنهايي نياز دارن و توي تنهاييه كه ايده ها به ذهنشون ميرسه و خوب فكر ميكنن و اينا. مقدار نيازشون (!)ــَم بستگي داره به درصد درون گراييشون؛ چون مشخصه كه هيچكس درون گرا/ برون گراي كامل نيست. من از اين موضوع خيلي اذيت ميشم هميشه. اين طور به نظر بقيه ميرسه كه به شدت برون گرام و اينا، بعد حرص ميخورم! :-"

پيشنهاد ميكنم حتماً اين ويديو رو ببينين؛ خيلي طولاني نيست. زيرنويس فارسيشم يه سرچ بكنين پيدا ميشه. درباره ي اينه كه به همه ي ما از بچگي هي گفتن "كار گروهي" و اجتماعي باشين و اينا، كا با يه سيستم برون گرايي اومديم بالا همه. در حالي كه نصف/يك سوم هر جامعه درون گراهان و بهترين ايه ها رو ميتونن تنهايي و فردي بدن و گروه، جلوشونُ ميگيره. ببينين حالا، نظرتونُ بگين درباره ش! :دى

raha.pg

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farz4
شهر
tehran

به نقل از Dr.Stansfield :
ويژگي هاي شخصيتي برونگراها

1 ) علاقه مند به وقايع پيرامون خود.

2 ) رو راست و معمولا پرحرف.

3 ) عقيده ي خود را با عقايد ديگران مقايسه مي كند.

4 ) اهل عمل و پيشقدمي در كارها.

5 ) به سهولت دوستان جديدي يافته و يا با يك گروه خود را وفق مي دهد.

6 ) افكار خود را بيان مي كند.

7 ) علاقه مند به افراد جديد.

8 ) بزرگترين وحشت وي آن است كه نكند پس از يك فاجعه هولناك آخرين بازمانده بشر روي زمين باشد (ترس از قطع ارتباط با دنياي خارج و مردم.) تنهايي براي وي بسيار آزار دهنده مي باشد.

9 ) از تعامل و ارتباط برقرار كردن با ديگران انرژي مي گيرند.

10 ) خوش مشرب بوده اما زياد احساساتي نيستند.
11 ) ريسك پذيرند، سريع تصميم مي گيرند، اجتماعي هستند، درك آنها آسان است، شخصيت آنها در خلوت و حضور ديگران يكسان است و معا...ي هستند.

12 ) پس از آنكه حرف خود را زدند به گفته ي خود مي انديشند. علاقه مند به كار گروهي هستند. نقل هر مجلس مي باشند. موسيقي با صداي بلند و فعاليت هاي هيجان انگيز را بيشتر دوست دارند.

13 ) رنگ هاي روشن را بيشتر دوست دارند. بيشتر از اعمال ديگران خشمگين مي گردند تا اعمال خودشان. اطلاعات شخصي خود را به سادگي با ديگران قسمت مي كنند. رويكرد سريع الوصول را بيشتر ترجيح مي دهند. تنها از روي تجارب زندگي خود درس مي گيرند و نه عبرت گرفتن از ديگران.

14 ) 57 الي 60 درصد از جمعيت زمين را تشكيل مي دهند.

البته خصوصيات فوق هيچ ارتباطي با اعتمادبه نفس داشتن فرد برونگرا ندارد، يك برونگرا ممكن است اعتمادبه نفس پاييني داشته باشد.

ويژگي هاي شخصيتي درونگرا

1 ) علاقه مند به احساسات و افكار خودشان. نياز به داشتن قلمرو شخصي. كم حرف، ساكت و متفكر.

2 ) دوستان زيادي ندارد. در ارتباط برقرار كردن با افراد جديد مشكل دارد. علاقه مند به سكوت و تمركز. از ديد و بازديد هاي غير منتظره و ناگهاني بيزار است.

3 ) كارايي وي در تنهايي بيشتر است. بزرگترين وحشت وي آن است كه در يك جمع شلوغ قرار گيرد. ترس از آنكه فرديت خود را از دست بدهد. از فعاليت هاي انفرادي انرژي مي گيرد.

65 درصد نوابغ را درونگرايان تشكيل مي دهند.

4 ) در بين انبوه مردم بودن آنها را خسته مي كند. معمولا كمرو هستند. دركشان مشكل است. اهل ايده و عقايد نو مي باشند.

5 ) شخصيتي متمايز در خلوت خود و در حضور ديگران دارند. مشتاق و احساساتي مي باشند. معمولا احساساتشان را بيان نمي كنند. در جمع ناآشنا ساكت اما در جمع دوستان خود راحت مي باشند. تمركزشان قوي است. براي تصميم گيري به زمان نياز دارند. پيش از حرف زدن مي انديشند.

6 ) از در ميان گذاشتن اطلاعات شخصي خود با ديگران ممانعت مي كند. مايل به رويكرد آهسته اما دقيق مي باشد. با مشاهده درس مي آموزد (عبرت از ديگران) و پس از آموختن روش زندگي، زندگي خود را آغاز مي كند.

7 ) 25 الي 40 درصد از جمعيت را تشكيل مي دهند.

متوجه باشيد كه هر دوي اين دو نوع شخصيت كاملا طبيعي و نرمال مي باشد. برونگرايان به سوي جهان عيني متمايل بوده و درونگرايان به سوي جهان ذهني و غير عيني.

اين خصوصيات هيچ ارتباطي با كمرويي درونگرايان ندارد، ممكن است آنها خيلي هم با اعتمادبه نفس باشند. . از قوانين بيزار و خواهان آزادي است.
با تشکر : بنده درون گرا هستم :D
من از هر دوتاش اندازه هم دارم...... :D
دوستانی ک منو زیاد میشناسن کمک کنن لطفا.....

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

ميتوني تست ميرز بريگز بدي بفهمي!

n.a

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱ تهران
شهر
تهران

من اکثر خصوصیات درون گراها رو دارم...در واقع همشونو!
بدی درون گرا بودن اینه که خیلی چیزا رو نمیگن...ولی مساله این نیست که نخوان بگن!خیلی وقتا هرچه قدر سعی کنن هم نمیتونن با خودشون کنار بیان تا اون چیزو بگن...(مثالش خودم!)
من هم واقعا کاراییم تو تنهایی بیشتره ولی به طرز عجیبی از تنهایی کار کردن میترسم چون وقتی اتفاقی میوفته دست و پامو گم میکنم و نمیدونم چیکار کنم...ولی اگه این ویژگی(دست و پا گم کردن) رو نداشتم تنهایی رو ترجیح میدادم.به نظرم واسه ی همه ی افراد اون الگوی گفته شده وجود نداره.شاید اصلش درست باشه ولی جزئیاتش با ویژگی های مختلف آدما تغییر میکنه!

ariadne

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهار
شهر
تهـــــران .

رهـا جان اون چیزی که من از تو می بینم با درونگرایی تفاوت زیاد داره دوست گرامی..! :)
من خودم تا 80% درونگرام... . و تفاوتم هم در این هست که در "این" حد از جمع گریزان نیستم... .
بنظرم هر کسی نباید سریع بفهمه درونگراس یا برونگرا...چون درکش واقعا سخته... .
یک فرد "کاملا" درونگرا و یا یک فرد "کاملا" برونگرا بنظرم احتمال بودنشون یک در صده.

شقایق س.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان - فرزانگان ناحیه یک
شهر
زابل - کرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
فردوسي مشهد
رشته دانشگاه
مترجمي زبان فرانسه

من هر 13تا ویژگی های افراد برون گرا رو داشتم...اصولا زیادی ادم برونگراییم :D

yesampadi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
مشهد
دانشگاه
سراسری یزد
رشته دانشگاه
برق..

به نقل از Cheetah :
یکی اجتماعیه ... خیلی راحت دوست میشه با همه یا کنار میاد باشون و اینا ولی درونگراست

ببین به قول خودم و یه کتابی! :D درونگرا یه قلعه درونی داره ...

اکثرا این افراد اگه احساسشون یا هر چیزی که مربوط به روح و روان خودشونه رو بگن بعدش پشیمون میشن ...

اکثرا دوست ندارن شناخته بشن و به قولی ریخته شن رو داریه! :D

ممکنه یه برون گرا ناراحت باشه بشینه گریه و کنه و دردشو بگه به قول خودش راحت شه ولی درونگرا بیشتر مواقع بدتر میشه ... چون همون حس بد لو رفتن وجودشو پر می کنه!

:D

خلاصه ترین حالت ممکنی بود که می تونستم اینو توضیح بدم! :D
خیییییلی موافقم ;;) خودمم واقعا همینطوریم :)

shershere

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
اینم هه هه!
دانشگاه
پلی تکنیک تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

اگه یکی‌ در مورد درون/برون گرا بودن بخواد خودشو گول بزنه ... چه آثاری روش داره؟ :-?

• لایک
امتیازات: n.a

ariadne

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهار
شهر
تهـــــران .

بنظرم این فرد میخاد تظاهر کنه که اینطور نیست و سعی میکنه خودشو برونگرا / درونگرا نشون بده که اینطور نیست.چنین فردی مطمئنا از درون اذیت میشه.مثلا واقعا دوست نداره بره بیرون با دوستاش ولی میخاد اینکارو کنه که بگه درونگرا نیست.خب این میره بیرون ولی واقعا از با دوستاش بودن لذت نمی بره؛ در این حالت بنظرم عذاب میکشه .این ها همه تصورات خودم بودن از تاثیرش.شاید درست نباشه.

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

نه اين طور نيست واقعاً! من خودم خيلي سعي كردم كه وقتي با جمع هستمم بهم خوش بگذره، در حالي كه درون گرام. اذيت نشدم، اتفاق خاصي نيفتاد! :-??

shershere

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
اینم هه هه!
دانشگاه
پلی تکنیک تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

یه چیزیو در نظر بگیرینا ...

درونگرا بودن با اجتماعی نبودن فرق داره ... یه جا توی همین تاپیک گفتم

ariadne

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهار
شهر
تهـــــران .

@نرگس: درست میگی.این احساس منه.ممکنه برا همه صادق نباشه. :)اینم فراموش نکن نرگس ؛یک درونگرای واقعی و صددرصدی هیچ وقت نمیتونه جمع رو تحمل کنه.اطرافم از این افراد هست و من واقعا میفهمم تو جمع واقعا معذب اند.

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

به نقل از hester prynne :
@نرگس: درست میگی.این احساس منه.ممکنه برا همه صادق نباشه. :)اینم فراموش نکن نرگس ؛یک درونگرای واقعی و صددرصدی هیچ وقت نمیتونه جمع رو تحمل کنه.اطرافم از این افراد هست و من واقعا میفهمم تو جمع واقعا معذب اند.
درون گراى مطلق نداريم، برون گراى مطلقم همين طور. و من فك ميكنم منِ نوعيِ درون گرا، ميتونم بعضي وقتا با قسمت برون گرام وارد عمل شم!

ariadne

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهار
شهر
تهـــــران .

نمیشه گفت درونگرای مطلق وجود نداره.میشه گفت تعدادشون خیلی کمه؛قبلا گفتم.

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

نمیشه گفت درونگرای مطلق وجود نداره.میشه گفت تعدادشون خیلی کمه؛قبلا گفتم.
یک درونگرای واقعی و صددرصدی هیچ وقت نمیتونه جمع رو تحمل کنه.اطرافم از این افراد هست و من واقعا میفهمم تو جمع واقعا معذب اند.
به قول يه روان‌شناسي، همچين آدمي اگه باشه هم الآن توي تيمارستانه قطعاً.
پس بهتره بحث حولِ اونا نگرده بحث! :-??

بالا