• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کنترل غم و اندوه

T@RAN€H

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 Shz
پاسخ : کنترل غم و اندوه

به نقل از fatishar :
خب با قرص نباشه چی آخه از بس قیافم غصه داره کم کم پدر و مادر گرامی و کلا خونواده میفهمند یه شکستی چیزی خوردم
خواهشا یه راه حل
از بس سر خودم رو به کارای دیگه مشغول کردم و قضیه یادم نرفت خسته شدم :((

انگیزه ؛ امید ؛ تلاش برای یه هدف
اینا هستند که انسان ها رو متمایز می کنند . همه شکست می خورن همه غم و اندوه دارن کاملا یه تجربه ی مشترک هست ولی این که دو باره پا شی و از اول استارت بزنی کار هر کسی نیست و اینه که یه عده موفق میشن و مابقی مختصاتشون تفاوتی نمیکنه !‌
خب حالا از اول شروع کردی ؛ این خوبه ولی هنوز همه چی اوکی اوکی نشده این که تو راهت باشی و از راهت خارج نشی هم مهمه . مگر نه چه فایده ای داره ؟

Sampadik

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تــهران

به نقل از SaϔnA.M :
فکر کنم منظور پویا اینه که مهم نیست باید گرفت یا نباید گرفت . موضوع اینه که راهی هست که بگیریم با نیست ؟
خب من پرسیدم "چرا؟" چون معمولا تا لزوم ِ یه کاری نباشه راه ِ حلی براش به وجود نمیاد

اما خب اگه بخواد ناراحت نباشه فکر کنم باید ارزشی که اون چیز براش داره ُ از بین ببره
یعنی اگه کسی واسه یه چیزی ناراحته حتما یه ارزشی قائله برای اون چیز که به خاطرش ناراحت شده
حالا باید ارزش ُ اون چیز از بین بره براش یا به عبارت ِ دیگه بی ارزش شه براش

Bahar.no

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4
شهر
طهران

راه كه هست . اما هميشه جواب نميدن .يا اگه جواب بدن عواقب منفي دارن.
نميدونم صحت داره يا نه اما شنيدم كه مازوخيسم ها ساديسمي ها ، بعد از هر بار ضربه زدن به ديگران يا خودشون ، به همين حالتي كه ميگي ميرسن . يعني شادن و حالت فراموشي بهشون دست ميده .
خوب راهاي ديگه هم هست. كه همش مخربه. اعتياد،مشروب ، قرص. هيچ كدومش هم توصيه نميشه به هيچ عنوان . و اين باز هم باعث نوعي فراموشي ميشه .
اگه راه معنوي بخوايد هم اينه كه سقن تحملاتت رو بالا ببري. و يا كلا خودت رو به بيخيالي بزني.
و گاهي هم بايد دلتو بسپري به غم تا بتوني ازش خلاص شي :|

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

من دو تا روش به ذهنم می‌رسه:

۱. آزادی از قید تعلق. یعنی که بیایم خودمون رو آروم آروم عادت بدیم که به هیچ چیزی تعلق نداشته باشیم، وابسته نباشیم. وقتی یه چیزی رو از دست می‌دیم غصه‌ش رو نخوریم. این رو می‌شه از مسائل کوچک‌تر شروع کرد. مشکل این‌جاست که این آزاد بودن همیشه خوب نیست. برای مثال، اگر یه نفر مادرش رو از دست بده و ناراحتیش رو کنترل کنه، معمولاً مثل این خواهد بود که مادرش براش عزیز نبوده. یعنی با ناراحت‌شدن نشون می‌دیم که ارزش قائلیم.

۲. خودمون رو با کار‌های دیگه سرگرم کنیم. مثلاً درس‌خوندن، کتاب‌خوندن، کار کردن، این‌ها. اون‌وقت فرصت کمتری برای فکر کردن به ناراحتیمون داریم.

zibonesa!

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
مشهد
مدال المپیاد
:/
دانشگاه
شریــــف! :/

خیلی تا حالا تلاش کردم وقتی ناراحتم به روم نیارم اما موفق نشدم!
فقط اون لحظه دنبال یه تیکه کاغذ میگردم که بنویسم تا آروم شم!
گریه کردن تو بغل یه دوست هم خیلی خوبه ولی من خیلی وقته امتحانش نکردم!(ترس از پشیمون شدن!)

سیزیف

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان
شهر
مشهد

ینی مامیخوایم نسبت به مشکل بی تفاوت بشیم ؟یاراه حل غیردارویی روبررسی کنیم؟
اگه دومیش هست میشه مثال هایی مثل موسیقی درمانی ،هیپنوتیزم و...زد

Darya1995

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان4 کرج
شهر
کرج

درود
اصولا میگن جای خالی هر چیزی با مثل خودش پر میشه
این قضیه همیشه جواب نمیده اما وقتای که بشه تاثیرش فوق العادست.

بالا