• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

گاف ها و سوتی های سینما و تلویزیون

• شروع کننده موضوع

depress

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
شهریار - قم
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات
رشته دانشگاه
پزشکی
دیدم واقعا جای یه تاپیک که گاف های سینما توش بررسی بشه کمه گفتم این تاپیکُ درست کنم. :D
بلاخره هستن سوتی هایی که تو فیلماو سریالها یه اخبار رخ می ده نیست؟؟ :D

• شروع کننده موضوع

depress

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
شهریار - قم
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : گاف ها و سوتی های سینما و تلویزیون

سوتی تلویزیونی فوآد بابان مجری اخبار تلویزیون

2991.jpg

فواد بابان که پس از 35 سال گویندگی خبر، بازنشستگی اش خبرساز شد. به تازگی در گفت وگویی با جام جم در واکنش به شایعاتی همچون همکاری با تلویزیون کردستان عراق گفته است ...

اگر می خواستم جایی بروم، سال ها قبل رفته بودم. چند سال قبل که به مکه مکرمه رفتم از صدای آمریکا دعوت به کار شدم، بعد هم که BBC فارسی راه افتاد، پیشنهاد مشابهی با خانه، ماشین و حقوق بالا مطرح شد اما گفتم اگر این مزایا را صد برابر هم کنید یک لحظه زندگی در ایران را با تمام دنیا عوض نمی کنم.

در ادامه این گفت وگو بابان حرف های شنیدنی در خصوص سوتی خبری دوران گویندگیش داشته که بخش گزیده آن را در ادامه می خوانید.

ادای نابیناها را در می آوردم که روی آنتن رفتم

وقتی به خودم نگاه می کنم، می بینم سر تا پا گاف بودم و مردم با سعه صدر و بزرگ منشی شان تحملم می کردند.

در این سال ها تقریبا هر روز اتفاق جدیدی رخ می داد که همیشه برای اولین بار بود. گاهی می گفتم اگر بار دیگر این ماجرا پیش آید جلویش را می گیرم، اما دفعه بعد در کمال حیرت، حادثه غیرقابل پیش بینی متفاوتی رقم می خورد ولی گاف خنده داری که فراموشش نمی کنم و به خاطرش حسابی نقره داغ شدم به چند سال قبل برمی گردد.

آن روز من و آقای حیاتی خبر نیمروز شبکه اول را خواندیم و پس از خداحافظی با بینندگان، آقای حیاتی نگاهی به عینک آفتابی ام که روی میز بود کرد و گفت: عینکت خیلی قشنگ است، گفتم: از فرانسه برایم آورده اند.

بعد هم عینک را به چشمم زدم و ایستادم و همانند نابینایان دستانم را جلو آوردم و گفتم: نگاه کن من هیچ چیزی نمی بینم.

قبلا روال معمول پایان خبر این بود که 10 ثانیه بعد از خداحافظی ما، تیتراژ پخش می شد و دوربین کنار می رفت اما آن روز از بد حادثه کارگردان به طور اتفاقی تیتراژ و موزیک پایانی را روی تصویر ما انداخته بود و من بی خبر از همه جا مشغول شیطنت بودم که آقای حیاتی آرام گفت: روی آنتنیم!

تا این جمله را شنیدم عینک را از چشمم برداشتم و آنقدر در دستم فشار دادم که تکه تکه شد! منتها کار از کار گذشته و تمام آن حالت ها پخش شده بود، لذا با 10 روز کسر حقوق، درج در پرونده و تعویق یکی از پایه های شغلی جریمه شدم...

Analia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد/تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

تو یکی از سریالای زمزمه طرفو تو ماشینش سوزونده بودن، بعد پلیسه می خواست بگه یارو خاکستره شده، گفت خاک ب سر شده! :))

الناز س

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96

یکی ازسوتی ها توی ستایش بود :فیلم ستایش در حدود سال های 1360تا1370 بازی شده ولی توی یکی از سکانس ها یه دیش ماهواره رو
پشت بام بود =))ما که خبر نداشتیم توی اون سال ها هم دیش ماهواره بوده؟؟!! ^#^

شقایق س.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان - فرزانگان ناحیه یک
شهر
زابل - کرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
فردوسي مشهد
رشته دانشگاه
مترجمي زبان فرانسه

ستایش که سراسر گاف بود ...
لباس پلیس اش علل الخصوص =))

kimia molla

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فَرزانِگان
شهر
گـنـبـد کـاووسـ

میشه ویدیو بذارین اینطوری که اصلا حال نمیده؟

ناهید

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 نیشابور
شهر
نیشابور

بدترین گاف فک کنم گاف برنامه ی جمع ما بود.خانومه رو صندلی نشسته بود یه دفعه صندلیش شکست =)) =)) =)) =)) =))

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

من اینو نشـنیدم تو گودر ( :| ) خونده بودم ،
مثکه یه برنامه بوده اسمش بوده " اینجا و اونجا" ، بعد این خانومه مجریش هی میومـده میگـفـته : به اینجا و اونجای ِ ما خوش اومدیـد ...
8-> :-"

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

توی این فیلم شاهکار مثل شیشه =))مثلا خواستن نشون بدن که این آقا پلیسه!از هلیکوپتر روی کامیون متحرک میپره...
بعد هیشکی هم نفهمید که کامیونه ثابته ها...یعنی هیشکی نفهیمد =))...شتر دیدی ندیدی :))

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

به نقل از Depress :
سوتی تلویزیونی فوآد بابان مجری اخبار تلویزیون

2991.jpg

فواد بابان که پس از 35 سال گویندگی خبر، بازنشستگی اش خبرساز شد. به تازگی در گفت وگویی با جام جم در واکنش به شایعاتی همچون همکاری با تلویزیون کردستان عراق گفته است ...

اگر می خواستم جایی بروم، سال ها قبل رفته بودم. چند سال قبل که به مکه مکرمه رفتم از صدای آمریکا دعوت به کار شدم، بعد هم که BBC فارسی راه افتاد، پیشنهاد مشابهی با خانه، ماشین و حقوق بالا مطرح شد اما گفتم اگر این مزایا را صد برابر هم کنید یک لحظه زندگی در ایران را با تمام دنیا عوض نمی کنم.

در ادامه این گفت وگو بابان حرف های شنیدنی در خصوص سوتی خبری دوران گویندگیش داشته که بخش گزیده آن را در ادامه می خوانید.

ادای نابیناها را در می آوردم که روی آنتن رفتم

وقتی به خودم نگاه می کنم، می بینم سر تا پا گاف بودم و مردم با سعه صدر و بزرگ منشی شان تحملم می کردند.

در این سال ها تقریبا هر روز اتفاق جدیدی رخ می داد که همیشه برای اولین بار بود. گاهی می گفتم اگر بار دیگر این ماجرا پیش آید جلویش را می گیرم، اما دفعه بعد در کمال حیرت، حادثه غیرقابل پیش بینی متفاوتی رقم می خورد ولی گاف خنده داری که فراموشش نمی کنم و به خاطرش حسابی نقره داغ شدم به چند سال قبل برمی گردد.

آن روز من و آقای حیاتی خبر نیمروز شبکه اول را خواندیم و پس از خداحافظی با بینندگان، آقای حیاتی نگاهی به عینک آفتابی ام که روی میز بود کرد و گفت: عینکت خیلی قشنگ است، گفتم: از فرانسه برایم آورده اند.

بعد هم عینک را به چشمم زدم و ایستادم و همانند نابینایان دستانم را جلو آوردم و گفتم: نگاه کن من هیچ چیزی نمی بینم.

قبلا روال معمول پایان خبر این بود که 10 ثانیه بعد از خداحافظی ما، تیتراژ پخش می شد و دوربین کنار می رفت اما آن روز از بد حادثه کارگردان به طور اتفاقی تیتراژ و موزیک پایانی را روی تصویر ما انداخته بود و من بی خبر از همه جا مشغول شیطنت بودم که آقای حیاتی آرام گفت: روی آنتنیم!

تا این جمله را شنیدم عینک را از چشمم برداشتم و آنقدر در دستم فشار دادم که تکه تکه شد! منتها کار از کار گذشته و تمام آن حالت ها پخش شده بود، لذا با 10 روز کسر حقوق، درج در پرونده و تعویق یکی از پایه های شغلی جریمه شدم...
اگه ایشون به خاطر یه همچین چیزی اینجوری جریمه شدن که خانوم آزاده نامداری نباید دیگه حقوق میگرف کلا!
اون قسمت رنگین کمونو یادتون هست؟که خاله نرگس از بچه هه پرسید تو تو کدوم کارای خونه به مامانت کمک میکنی؟بعد بچه هه گف من
...ام رو خودم میشورم....بعدش خاله نرگس گف:نه نه کار بدی میکین نبادی ماشین لباسشوییتون رو خودت روشن کنی
=)) =)) =))
به این میگن واکنش مناسب وبه جای یک مجری :D

• لایک
امتیازات: aysan

ali.mashi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمــــ II
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

اون قضیه ی پارسال موقع امتحانا طرف گفت رحلت جان×وز امام رو کی یادشه؟؟؟ =)) یه جا بگین بشه فیلم آپ کرد که بذارمش

mah sa

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 شیراز
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

ی تله فیلم بود خشاب خالی پلیس زنه شیراز بود داش فرار میکرد اومد با تلفن عمومی زردا ک صفر نمی گیره زنگ زد ب گوشی پلیس مرد

جنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
تهران

سخنان جناب الهیاری رو کسی یادش میاد؟
یهو عصبانی شد گف اینا گ... میخورن!بعد اومد جمش کنه گف چیز...نجاست میخورن
ما نفهمیدیم بلخره گ... میخورن یا نجاست..؟
+ویدیوش همه جا هس.تو گوگل بگردین

ariadne

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهار
شهر
تهـــــران .

از این ک بد تر نیست وسط فیلم امام علی ساعت گوچی از آستین هنر پیشه بیاد بیرون! :-"

Shaghayegh11

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
سیرجان-کرمان
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

یه بار تو اخبار جوانه ها،مرده گفت:آوردن MP3 , MP3 4 (ام پی تری فر =)))به مدرسه ممنوع شد.

microsoft

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 4.کرج
شهر
کرج

کی اون حرفای اون مرده که سه تا زن داشت رو شنیده ؟
من فیلمش رو از یوتیوب دیدم
مرده سه تا زن داشت و اومده بود تو تلویزیون در موردشون حرف میزد

smart girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اسفراین
مدال المپیاد
المپیاد ادبی
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

یه بار تو یه برنامه شب شیشه ای که میزبان رضا رشیدپور بودُ سیروس جیستانیُ دعوت کرده بودن،
این سیروس جیستانی داشت درمورد مایکل جکسون حرف میزد، به سه دیقه از شرو برنامه نکشیده بود که خدافظی کردن!

Madmazel Fairy Tale

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانـ/̵͇̿̿/'̿'̿̿̿ ̿ ̿̿ ½
شهر
Minsk
دانشگاه
BSMU
رشته دانشگاه
پزشکی

بچه ها این یه خورده قدیمیه ولی خیلی باحاله حتماً ببینین :))

اصلاً هم بی ادبی نیس :| سوتیه دیگه ;))

ویرایش : همچنین اینُ... :))

microsoft

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 4.کرج
شهر
کرج

به نقل از Madmazel Fairy Tale :
بچه ها این یه خورده قدیمیه ولی خیلی باحاله حتماً ببینین :))

اصلاً هم بی ادبی نیس :| سوتیه دیگه ;))

ویرایش : همچنین اینُ... :))
من که نفهمیدم چی شد

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

سوتی از فرنود تو برنامه رنگین کمان بدتر هم وجود داره مگه؟!

بالا