• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

هری پاتر بهتر است یا دموناتا ؟

هري پاتر يا دموناتا؟

• هري پاتر

رای‌ها: 47 71.2%
  • دموناتا

رای‌ها: 13 19.7%
  • هيچكدوم ارزششُ نداره! :دي

رای‌ها: 6 9.1%

• رای‌دهندگان
    66

mahtab.f

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر - سخت افزار
پاسخ : هری پاتر بهتر است یا دموناتا ؟

منم با بالایی کاملا موافقم !فقط هزی پاتر!
فضا سازی و پرورش شخصیت توی هری پاتر خیلی خوبه منم واقعا بعضی جاهاش گریه ام میگرف :-<
ولی اون یکی کتاب همش وحشی گریه البته من رو جذب کرد ولی به پای هری پاتر نمیرسه ;;)

Madmazel Fairy Tale

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانـ/̵͇̿̿/&#39;̿&#39;̿̿̿ ̿ ̿̿ ½
شهر
Minsk
دانشگاه
BSMU
رشته دانشگاه
پزشکی

نظر سنجی نمیزارین؟ :-"
دموناتا خیلی خشن نیس؟ :-/
هری پاتر یکم با احساسات خواننده همراه میشه ولی دموناتا مثلاً از سرِ هیکل یارو خون میپاشه مغز طرف میترکه ُ اینا.... :-s
بنظرم واسه اون دوران راهنمایی هری پاتر قشنگ تر باشه :)

afroDt

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهرانــــــــــ

+ لازمه بگم گزینه ی آخر صحیح می باشد؟ :-"

خب از لحاظ این که از کدوم بیشتر لذت بردم... باید بگم هری پاتر...

آخر ِ دموناتا کاملا زد تو ذوقم! خیلی بد بود...خیلی...

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

براي سالاي آخر دبستان و اولاي راهنمايي، به نظرم هري پاتر بهتره؛ تو اون سن حداقل براي من، يه دنياي جديد جادويي با همه‌ي جزييات و ... خيلي هيجان انگيز بود و افكارم را در خيالات به پرواز در مي‌آورد و اينا :-"
اما خب الان كه نگاه مي‌كنم، هيچكدوم در اون حد نيستن! :D

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

( نصف پستمو نيفتاده ناچار ويرايش مينماييم :D)

با نرگس موافقم. بعد اينكه فك ميكنم كسايى كه هرى پاتر رو ميخونن بيشتر تحت تاثير قرار ميگيرن نمونه هم همين ستاره است فك كنم. ٤ بار؟ بيشتر شايد

settareh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

به نقل از نسترنّگار :
دمونوتا اصلن چي هست؟! يكي يه توضيح بده براي كسايي كه حوصله ندارن برن صفحه هاي قبلى :-"

هرى پاتر براي دوران دبستان مناسب ميباشد

اسم مجموعه ای دارن شانه که تو ایران نبرد با شیاطین ترجمه شده . نسترن تو که اصن نمیدونی چیه مجبوری پست بدی؟ :-"

m-hadi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
13
مدال المپیاد
نداریم کلن :دی
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق

بدون هیچ شوخی ای هیچکدوم رو قبول ندارم.
هری پاتر به عنوان ایجاد کننده ی یه بخش بزرگ تو فانتزی خوب بود ولی در بسیاری از بخش ها نا پخته بود ، به نظر من در ژانر فانتزی مجموعه ی کامل وارکرفت(مجموعه کامل نه این 4 تا کتاب ترجمه شده ) اونم بدلیل گستردگی بسیار زیاد داستان و 4 گانه ی وراثت(اراگون ، الدست ، بریسینگر و الدوناری(این آخری رو کامل نخوندم هنوز :D)) به دلیل عمق فوق العاده درگیر کننده بودن و جذابیت برای همه سنین خیلی بهتر و قوی تر کار شدن

Sh!r!n

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
راهنمایی فرزانگان1تهران
شهر
تهران

من خودم شخصاً هردو مجموعه رو دوست داشتم(جدی میگم)...ولی هری پاتر بیشتر منو تحت تاثیر قرار داد(ینی خیلی)
تا یه سال کلاً تو جوش بودم...کلاس پنجم عین این جوگیرا منتظر یه عوتنامه از هاگوارتز بودم :D

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

به نقل از m-hadi :
بدون هیچ شوخی ای هیچکدوم رو قبول ندارم.
هری پاتر به عنوان ایجاد کننده ی یه بخش بزرگ تو فانتزی خوب بود ولی در بسیاری از بخش ها نا پخته بود ، به نظر من در ژانر فانتزی مجموعه ی کامل وارکرفت(مجموعه کامل نه این 4 تا کتاب ترجمه شده ) اونم بدلیل گستردگی بسیار زیاد داستان و 4 گانه ی وراثت(اراگون ، الدست ، بریسینگر و الدوناری(این آخری رو کامل نخوندم هنوز :D)) به دلیل عمق فوق العاده درگیر کننده بودن و جذابیت برای همه سنین خیلی بهتر و قوی تر کار شدن

ولی به نظر من هری پاتر خیلی خوب آدمو تحت تاثیر قرار میده و میبره تو جو! فک نمیکنم کسی باشه که هری پاترو تا ته خونده باشه و یه بار دست کم دنیای واقعی و دنیای هری پاتری رو قاطی نکرده باشه!
همین خودش خیلیه!

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

به نقل از نسترنّگار :
ولی به نظر من هری پاتر خیلی خوب آدمو تحت تاثیر قرار میده و میبره تو جو! فک نمیکنم کسی باشه که هری پاترو تا ته خونده باشه و یه بار دست کم دنیای واقعی و دنیای هری پاتری رو قاطی نکرده باشه!
همین خودش خیلیه!
آره، امّا بازم مي‌شه با نمونه‌هاي فانتزي مقايسه‌ش كرد و ديد ضعيفه. مثلاً نسبت به ارباب حلقه‌ها كه كلاً دنياي جديدي درست كرد. بعد اين چيزي كه گفتي، به نظرم بيشتر به خاطر اينه كه هري پاتر دنياي جادوگري‌اي بود شبيه دنياي ما. پس خيلي از ماها كه با هري پاتر بزرگ شديم، مثلاً يازده سالگي منتظر نامه‌ي هاگوارتز بوديم! :D

Mozartine

کاربر حرفه‌ای

یعنی خوشم میاد هممون به شدت مچل شده بودیم و هر کی میاد اونم به منتظر نامه هاگوارتز بودن اعتراف میکنه :))

-اسپم :D-

phoenix777

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد2
شهر
مشهد

به نظر من هری پاتر بهتره ، دموناتا خیلی خشونت داره ، اخرشم خوب تموم نشد(هر سه شون خدا شدن!!!)سیر داستان باعث میشه کلی از لرد لاس متنفر شی ولی تهش همه رو میکشن جز لردلاس!!!من با هری پاتر خیلی بیشتر و بهتر ارتباط برقرار کردم. یه چیز دموناتا که برام جالب بود شباهت هیولاها با اجنه بود.

shshsh

sh m
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
رشته دانشگاه
پزشکی

.

novanda

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6 - فرزانگان امام رضا
شهر
تهران-لاهیجان

جفتششون خوب بودن
ولي هري بيشتر آدمو جو گير ميكنه ولي ديموناتا خيلي جذاب تر بود
كلا خوب بودن
ولي سرزمين اشباح يه چيز دگ بود

AdalikaM5

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان (1) اهواز
شهر
اهواز
رشته دانشگاه
شاید مهندسی ژنتیک :-&quot;

اااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا چه جالب ... تو ایسفا این نظر سنجیه رو گذاشته بودن ... فقط من بودم که به هری پاتر رای داده بودم ... حالا همه به هری رای دادن و فقط چند نفر به دموناتا ... :-\
به نظرم هری پاتر بهتره ... نگاه کنید ، به نظرم دموناتا دیگه بیش از حد تکراریه و دارن شان یه جورایی می خواسته به زور خون و خون ریزی کتابشو ترسناک کنه ... منم میتونم بیام یه کتاب بنویسم همش از خون و بیرون کشیدن دل و روده ی یه سری هیولا حرف بزنمو نویسنده شم ... /m\ ولی هری پاتر به نظرم با این که بهترین نیست ولی از دموناتا بهتره ... !! :-" چون میدونید !؟! یه سری جذابیت های خاصی داره ... تو میتونی محیط و تجسم کنی ولی هیچکس حتی نمیتونه قیافه ی لردلاسو تو ذهنش مجسم کنه ... !!
یا حتی وقتی هری پاترو میخونی یه جورایی احساس میکنی خودتم یه بخشی از داستانی ولی دموناتا این قدر که خیالیه اصلا نمیشه همچین کاری کرد ... یه چیز دیگه این که به نظرم هری پاتر جذاب تر بود و آدم وقتی مینشست پاش دیگه ولش نمیکرد ولی دموناتا نه ... واقعا بعضی موقع ها زورکی میخوندمش تا تموم شه ;;)

نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
خوارزمی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر- علوم تصمیم و مهندسی دانش
تلگرام
اینستاگرام

به نام خدا

حداقل با یه رنگی نظر بدین که چشم ما در نیاد وقتی می خوایم بخوونیم!
با نظر کلیتون هم موافقم اما با دلیلش نه!

Jupiter Jones

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
راهنمایی فرزانگان 1
شهر
تهران

من هری پاتر رو نخوندم!اما از روی فیلم هاش موضوع رو میشه گرفت شدید!
دموناتا مجموعه ی خیلی قشنگیه و خیلی میتونه سر تر از هری پاتر باشه چون که شخصیت سازی بک و کرنل و گروبز عالیه!و همچنین روایت دارن شان هم محشره
فقط دارن

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

دموناتا بخش اعظمش توصیف یه سری هیولای چندش آور بود که با روشهای چندش آورتر دل و روده ی قربانیاشونو میریختن بیرون، ویه مقداری هم داستان پردازی! من فقط جلد چهارشو دوست داشتم یه کم انسانی تر بود! جلد نهمو به زور خوندم و جلد ده رو دیگه اصن نمیخواستم باز کنم، فقط چون وقت گذاشته بودم سرش آخرشو خوندم که یه چیزی بود مثل بقیه ی داستان
شاید دارن شان از نوشتن سرزمین اشباحش خسته شده بود گفته یه چیز وحشیانه بی سروته هم بنویسیم :D دقیقا همینو دیدم از دموناتا. اصلا داستانی نیست که بخوام دوباره بخونمش.
به نقل از Silmarillion :
یعنی خوشم میاد هممون به شدت مچل شده بودیم و هر کی میاد اونم به منتظر نامه هاگوارتز بودن اعتراف میکنه :))

-اسپم :D-
ینی چقدر باورپذیر(؟!) بوده. :D بچه ها میتونن یه مدت وانمود کنن که جادوگرن و کارای خارق العاده ای بلدن ولی لااقل من ندیدم کسیو که اعتراف کنه بعد از خوندن دموناتا فکر میکرده خواهرش گرگه، یا هر لحظه ممکنه یه پنجره وسط کلاس باز شهُ لردلاس با نوچه هاش بیاد معلمو بکشه:د

نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
خوارزمی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر- علوم تصمیم و مهندسی دانش
تلگرام
اینستاگرام

به نام خدا

به نقل از Jupiter Jones :
من هری پاتر رو نخوندم!اما از روی فیلم هاش موضوع رو میشه گرفت شدید!
دموناتا مجموعه ی خیلی قشنگیه و خیلی میتونه سر تر از هری پاتر باشه چون که شخصیت سازی بک و کرنل و گروبز عالیه!و همچنین روایت دارن شان هم محشره
فقط دارن
اگه بخوایم بگیم فیلم های هری پاتر چند درصد حق داستان رو ادا کردن من فک نمی کنم به عددی بیشتر 60 برسیم! فیلم های هری در مقابل کتاب حرفی برا گفتن ندارن، چون در بعضی هاشون اونقدر تغییر پیدا کردن که واقعا برای کسی که کتاب رو خونده باشه زننده س این تغییر!
دارن اگه کمی وقت برا شخصیت پردازی می زاشت تو کتاب دموناتا ش همچین اثر ضعیفی به وجود نمی اومد! دارن در مقابل بزرگان این ژانر حرفی برا گفتن نداره حتی با بهترین اثرش حماسه دارن شان!

كياناز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان ۱
شهر
اصفهـان
سال فارغ التحصیلی
96

هنوز كه دموناتا رو تموم نكردم اما هركدام جايه خود دارد...هر كدوم به تنهايي محشرن واقعا نميشه مقايسشون كرد.

بالا