• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

موفق ترین رشته هنر در ایران

• شروع کننده موضوع AynaazNh
  • تاریخ شروع

به نظر شما موفق ترین رشته ی هنر در ایران کدام است ؟

• طراحی صنعتی

رای‌ها: 27 33.3%
  • گرافیک

رای‌ها: 26 32.1%
  • موسیقی

رای‌ها: 9 11.1%
  • نمایش (تمامی گرایش ها)

رای‌ها: 1 1.2%
  • سینما (تمامی گرایش ها)

رای‌ها: 18 22.2%

• رای‌دهندگان
    81

zahra96

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 / میدیا
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه هنر تهران
رشته دانشگاه
گرافیک
پاسخ : موفق ترین رشته هنر در ایران

موفق رو چی تعریف میکنیم؟ موفقیت و موقعیت شغلی فک کنم چیزی باشه که اول تو ذهن هممون میاد. ولی خب از لحاظ تعداد اکثریتی که به یه رشته تمایل دارن هم میشه اون رشته رو از این جهت موفق دونست!
جدیدا خیلی دارم میبینم گرایش به طراحی صنعتی رو . افراد میگن هم تو ایران آینده شغلی داره هم توش خلاقیت زیادی هست و خلاصه هیجان انگیزه. من خودم تا حالا کسی که طراحی صنعتی خونده و الان تو همون زمینه کار کنه به جز استاد دانشگاه از نزدیک ندیدم ولی خیلی شنیدم که آینده شغلی خوبی داره!
گرافیک هم خیلی با اهمیته به نظرم. کلا رشته های این چنینی مثل تصویر سازی و گرافیک و ... اینجوریه که بستگی به فرد داره. اگه طرف آدم خلاقی باشه و با پشتکار به راحتی میتونه توش موفق شه و تو ایران هم موفق شه.گرایش بهشم تو ایران زیاده. باز بستگی داره طرف تا چه حد جاه‌طلب باشه.
رشته ای مثل انیمشن هم که تو ایران بهش ارج نمی نهند کلا!! درسته بازم در حال پیشرفته ولی معمولا انیماتور های کار بلد ایرانی میرن تو شرکت های خوب خارجی کار میکنن و عده ی کمتری به نسبت میمونن در نتیجه توی ایران فک نمیکنم رشته ی موفقی باشه مگر اینکه بعدا تغییری ایجاد شه!
درباره ی رشته های دیگه اطلاعات خاصی ندارم :-?

ariadne

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهار
شهر
تهـــــران .

گرافیک و موسیقی بنظرم از همه لحاظ موقعیتشون بهتره.

mojtaba h

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 2
شهر
mashhad
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
زمین شناسی

به نظر من رشته گرافیک تو رشته های هنر نسبت به بقیه هم درآمد بهتری داره و تو اون آدم زودتر سر کار میره من که خودم هنر گرافیگ رو دوست دارم 8-> :-??

شقایق س.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان - فرزانگان ناحیه یک
شهر
زابل - کرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
فردوسي مشهد
رشته دانشگاه
مترجمي زبان فرانسه

بهتر نیست این تاپیک رو به انجمن رشته های هنری انتقال بدین؟! :-?

alemzadeh

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد - تبریز
دانشگاه
دانشگاه هنر تبریز
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

خوب از نظر من یه‌سری رشته‌ها رو می‌شه بدون خوندن اون رشته‌ هم توش موفق بود توی رشته‌های هنری بیشترین رشته‌هایی که این خاصیت رو دارن اینان: «عکاسی٬ موسیقی٬ نقاشی٬ گرافیک» ٬ یعنی چیزایی هستن که نیاز نیس برای یادگیریش برن دانشگاه و اون رشته رو یاد بگیرن و اکثر افراد موفق توی این زمینه‌ها که می‌شناسم اصلا رشته دانشگاهیشون این نبوده. بچه‌های دبیرستانی‌ای هم که می‌شناسم تو این زمینه‌ها استعداد دارن و نسبتا موفق بودن اکثرا ترجیح می‌دن یه رشته دیگه رو توی دانشگاه بخونن و در کنارش مثلا موسیقی رو ادامه بدن.

اگه هم ملاک موفقیت رو توی افرادی که توی دانشگاه یه رشته هنری خوندن٬ میزان درآمد و آینده کاری درنظر بگیریم٬ از نظر من طراحی‌صنعتی توی ایران موفق‌ترین رشته‌ی هنریه چون اولا توی ایران کلا ۵تا دانشگاه این رشته رو دارن پس در نتیجه افرادی که در این رشته فارغ‌التحصیل می‌شن در برابر نیازی که به این افراد هست بسیار کمه ( کلا مجموعا ۱۰۰نفر) و رشته‌ای هست توی تمام کارخونه‌ها که اصلی‌ترین مخاطب این رشته‌س بهش احساس نیاز می‌شه. در زمینه درآمد هم جز بالاترین حقوق‌ها توی تمام شرکت‌ها و کارخونه‌ها بعد از مدیران اختصاص داره (می‌تونید هم شرکت‌های خارجی هم داخلی رو چک کنید).

پس کلا در مجموع می‌شه گفت به عنوان یه فردی که توی دانشگاه یه رشته‌ی هنری رو خونده طراحی صنعتی رو موفق‌ترین رشته دونست.

PARIZADSIRJANI

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان تبریز
شهر
تبریز

موفقترینش که همون رشته گرافیک هستش .....
ولی به نظرم بهترینش بازیگری هست......خسته کننده نیس .........کاراش تکراری نیس
زود از چش نمیوفته........
هر چی باشه ......بالاخره عایه..........حرف نداره.........

سجاد بسکتی

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور

به نظر من اگه برای تاپیک جدول نظر سنجی بذارین عالی می شه .

Aramesh_Z

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا (ع)
شهر
لاهیجان
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
دامپزشکی

بنظرم گرافیک و موسیقی از همشون موفق ترن اما گرافیک موفق تره .

• شروع کننده موضوع

منتقد

مهمان

از نظر کمتر بودن ریسک موفقیت البته ب شرط داشتن استعداد به نظرم گرافیک بهتره
هم از نظر در آمدی هم از نظر راحتی

Manfred

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
دانشگاه
هنر تبریز
رشته دانشگاه
معماری

گرافیک ریسک کمتری داره و خیلیا از ترم 2-3 شروع به کار میکنن و درآمد نسبتن خوبی هم دارن. مثلن سر یه پوستر که یکی دو ساعت بیشتر روش وقت نذاشتی 200-300 میگیری. ولی از نظر هنری خیلی کم ارزش تر از هنرای دیگست. مثلن یه نقاش شاید کارش قرن ها تو موزه ها نگهداری بشه یا یه طراح صنعتی ابتکارش تبدیل به یه آیکن طراحی بشه و بین مردم موندگار بشه(مث زیپ). ولی عمر یه کار گرافیکی معمولن خیلی محدود و کوتاهه. بعضن حتی در حد دو سه روز و حتی کمتر! در مورد سایر رشته های هنری میشه گفت بلا استثنا وضع با ثباتی ندارن. یعنی به صرف داشتن مدرک موسیقی یا طراحی صنعتی یا... سخت بشه کاری پیدا کرد. البته طراحی صنعتی داره از این لحاظ بهتر میشه. چن روز پیش تو دانشگاه هنر تبریز یه نمایشگاه از کارای بچه های ترم آخر کارشناسی طراحی صنعتی گذاشته بودن که استقبال خوبی از طرف کارخونه ها ازشون شده بود و بعضیاشون قرار بود به تولید انبوه برسن که برای یه "دانشجو" تو ایران موفقیت بزرگیه.
جدای از این بحثا قانون کلی درباره هنر اینه که کارت خوب باشه موفقی. حالا تو هر رشته ای میخوای باش. حتی تو دورافتاده ترین رشته ها! که عملن رتبه نمیخوان.

فرزان فرزادی

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

توی کشور ما اصولا جایگاه هنر پائینه و بهش بها داده نمیشه و خب این یک معضل اجتماعیه ولی با این حال افرادی که به رشته گرافیک می رن از نظر موقعیت شغلی خیلی موفق ترن
ولی من خودم رشته موسیقی رو بیشتر می پسندم

Kenji

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران-budoko

میگم الان معماری که این بالا تو نظر سنجی نیستو جزو رشته های تجربی حساب کردین ؟!!! :-??

zahra96

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 / میدیا
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه هنر تهران
رشته دانشگاه
گرافیک

به نقل از Kenji :
میگم الان معماری که این بالا تو نظر سنجی نیستو جزو رشته های تجربی حساب کردین ؟!!! :-??
معماری جزو رشته های ریاضیه. از کنکور ریاضی میشه رفت. حالا اینکه حال و هوای هنری هم داره به نسبت دلیل بر این نمیشه که جزو رشته های هنر محسوب شه!

• لایک
امتیازات: Kenji

F@temeh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـــان
شهر
کاشـــان
مدال المپیاد
مرحله اول ریاضی
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
سخت افزار

معماری قبلا جزء رشته های هنر بوده البته. :د
نمیدونم از کی، ولی بعدش از طریق ریاضی میرفتن. :د فک کنم. :-"

• لایک
امتیازات: Kenji

Kenji

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران-budoko

به نقل از ترنج :
معماری جزو رشته های ریاضیه. از کنکور ریاضی میشه رفت. حالا اینکه حال و هوای هنری هم داره به نسبت دلیل بر این نمیشه که جزو رشته های هنر محسوب شه!

جان ؟؟؟ معماری جزو هنر نیست ؟؟؟ معماری حال و هوای هنری داره فقط ؟؟؟

ماشالا اطلاعات بچه ها پهلوون براندازه ...99 بچه های معماری خودشونو از هنر میدونن تو اکثریته جاهایی که هنر داره برای دانشکده هنره مثل دانشگا هنر تهران -دانشگاه هنر اصفهان - دانشگاه هنر تبریز و ... اصلا پردیس هنرهای زیبا که معماری رو با رشته های هنر گذاشته

من بخوام حرف بزنم که هنره یا نه خیلی طولانی میشه :D مهم اطلاعاتیه که باید داشت و الکی چیزی نگفت :D

حالا تو ایران این رشته از ریاضی دانشجو میگیره یعنی باید هنر محسوب نشه ؟!!!!!!!!

zahra96

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 / میدیا
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه هنر تهران
رشته دانشگاه
گرافیک

به نقل از Kenji :
جان ؟؟؟ معماری جزو هنر نیست ؟؟؟ معماری حال و هوای هنری داره فقط ؟؟؟

ماشالا اطلاعات بچه ها پهلوون براندازه ...99 بچه های معماری خودشونو از هنر میدونن تو اکثریته جاهایی که هنر داره برای دانشکده هنره مثل دانشگا هنر تهران -دانشگاه هنر اصفهان - دانشگاه هنر تبریز و ... اصلا پردیس هنرهای زیبا که معماری رو با رشته های هنر گذاشته

من بخوام حرف بزنم که هنره یا نه خیلی طولانی میشه :D مهم اطلاعاتیه که باید داشت و الکی چیزی نگفت :D

حالا تو ایران این رشته از ریاضی دانشجو میگیره یعنی باید هنر محسوب نشه ؟!!!!!!!!
من نگفتم این رشته ارزش هنری نداره گفتم جزو "رشته های هنر" نیست. جاش بله معماری تو دانشگاه هنر تشکیل میشه ولی کنکور ریاضی میدن و درس دیفرانسیل و فیزیک و فلان رو کنکور میدن نه تاریخ هنر ایران و جهان و خلاقیت موسیقی و خلاقیت تصویری و غیره در نتیجه از لحاظ آموزشی جزو رشته ریاضی محسوب میشن. هرچند که بین رشته های ریاضی هنری ترین رشته همین معماریه ولی بحث این تاپیک "رشته های هنر" ـه یعنی رشته هایی که از کنکور هنر واردشون میشن که واضحه منظور چه رشته هایی هست.
×زود هم راجع به اطلاعات دیگران قضاوت نکنید (;

Kenji

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران-budoko

به نقل از ترنج :
من نگفتم این رشته ارزش هنری نداره گفتم جزو "رشته های هنر" نیست. جاش بله معماری تو دانشگاه هنر تشکیل میشه ولی کنکور ریاضی میدن و درس دیفرانسیل و فیزیک و فلان رو کنکور میدن نه تاریخ هنر ایران و جهان و خلاقیت موسیقی و خلاقیت تصویری و غیره در نتیجه از لحاظ آموزشی جزو رشته ریاضی محسوب میشن. هرچند که بین رشته های ریاضی هنری ترین رشته همین معماریه ولی بحث این تاپیک "رشته های هنر" ـه یعنی رشته هایی که از کنکور هنر واردشون میشن که واضحه منظور چه رشته هایی هست.
×زود هم راجع به اطلاعات دیگران قضاوت نکنید (;

اقا شما راست میگی خواهر ...پس اسم تاپیک رو عوض کن بنویس " موفقترین رشته ورودی از کنکور هنر" ولی نگو این حرفا رو

از لحاظ اموزشی ریاضی حساب میشه :)) چون معماری تو خود رشتش ریاضی در حد چند واحد کوچیک داره و تقریبا

همه چیش رو هنر میچرخه .

zahra96

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 / میدیا
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه هنر تهران
رشته دانشگاه
گرافیک

به نقل از Kenji :
اقا شما راست میگی خواهر ...پس اسم تاپیک رو عوض کن بنویس " موفقترین رشته ورودی از کنکور هنر" ولی نگو این حرفا رو

از لحاظ اموزشی ریاضی حساب میشه :)) چون معماری تو خود رشتش ریاضی در حد چند واحد کوچیک داره و تقریبا

همه چیش رو هنر میچرخه .
ما بالا بیایم پایین بیایم همه میدونن معماری تو ایران جزو رشته ریاضی ـه و همه هم میدونن که نسبت به رشته های مهندسی دیگه خیلی هنری تره. همونطور همه ی آدم های مطلع میدونن رشته طراحی صنعتی جزو رشته های هنره درحالی که خیلی رگه های مهندسی ریاضی تو واحد هاش داره و قبلا هم جزو رشته های ریاضی بوده منتها الان،تو این دوره جزو رشته هنر محسوب میشه. حالا من و فولانی نمیایم راجع به ارزش هنری یا ریاضی این رشته حرف بزنیم چون من و اون هر نظری داشته باشیم این رشته تو مملکت ما و خیلی جاهای دیگه جزو رشته های هنره و بحث ما بی معنی خواهد بود. مثل الان:)
تاپیک انقد واضح هست که این منظور رو القا کنه همونطور که بقیه ی کسایی که اینجا پست دادن فهمیدن ولی به نظر شما اگه لازمه به یه مدیر بگید عوضش کنه.

نام مرکز سمپاد
راهنمایی حلی 2 - دبیرستان حلی10
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
Shahed Uni
رشته دانشگاه
Computer Science
تلگرام
اینستاگرام

به نظر من تو گرافیک و طراحی صنعتی بهتریم موسیقی هم بد نیست =)) =)) ;))

• لایک
امتیازات: Arina
بالا